Valmieras Ziņas

Valmieras muzejā būs skatāma gleznotājas Tatjanas Paļčukas-Rikānes 70 gadu jubilejas izstāde

Lasīšanas laiks: 2 min

No 2024. gada 6. decembra līdz 2025. gada 22. janvārim Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma gleznotājas Tatjanas Paļčukas-Rikānes 70 gadu jubilejas izstāde, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras muzeja Izstāžu organizatore Kristīne Markus.

Tatjana Paļčuka-Rikāne ir pieredzējusi Latvijas māksliniece, kura ieguvusi atzinību un atpazīstamību arī starptautiskajā mākslas pasaulē. “Gleznoju tāpat kā elpoju. Man tas ir pilnīgi dabiski, organiski, baudot un nemokot sevi “mākslas mokās”,” teic māksliniece, kuras darbos vērojami mūžīgā skaistuma meklējumi. Savā glezniecībā viņa iedvesmojas no dabas, mākslas darbu radīšanai rodot impulsu apkārtējā vidē un notikumos, piemēram, lietū, debesīs, saules staros, putna lidojumā, soļiem parkā, tādējādi darbos cenšoties ienest harmoniju un apkārtējās pasaules skaistumu. Daiļradē jūtama itāļu agrīnās renesanses mākslas, Ziemeļu renesanses mākslas, īpaši holandiešu klusās dabas ietekme. Arī savā gleznošanas tehnikā māksliniece dara kā senāk renesanses meistari, veidojot freskas. Pirms katra darba gleznošanas māksliniece zīmē t.s. “kartonu”, kur atrisina kompozīciju līdz smalkākajai detaļai, vēlāk zīmējumu pārnesot uz audekla un gleznojot krāsās, tādēļ gleznas tapšanas process ir samērā ilgs.

“Gleznotājas māksla kopumā un katrs darbs atgādina par trīsvienības – Daba, Māksla, Radošums – neizsmeļamām iespējām. Aizvien no jauna tuvoties harmonijas un pilnības veldzējumam. Savienot pagātni ar šodienu, lai piedzīvotu planētas, cilvēces nākotni. Viens no atbildīgākajiem un grūtākajiem mākslinieka uzdevumiem – ar savu esību kalpot mūžības liecinājumam,” saka mākslas zinātniece Ingrīda Burāne.

Tatjana Paļčuka-Rikāne (1954, starptautiski pazīstama kā Tatyana Palchuk) absolvējusi Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolu (1973), Latvijas Mākslas akadēmiju (BA 1981, MA 2003), mācoties pie Imanta Vecozola, Pētera Postaža, Borisa Bērziņa, Edgara Iltnera, vēlāk mācījusies akadēmiskajā meistarklasē (1987) pie marīnista, akadēmiķa Eduarda Kalniņa. Strādājusi par mākslas pasniedzēju. Latvijas Jauno Mākslinieku savienības (1984-1987), Latvijas Mākslinieku savienības (kopš 1987) biedre. Kopš 1981. gada regulāri piedalās izstādēs un konkursos Latvijā un ārzemēs, daudzu konkursu laureāte. Sarīkojusi vairāk nekā 20 personālizstāžu. Pēdējos gados piedalījusies starptautiskās glezniecības izstādēs ASV, Itālijā, Beļģijā, Spānijā, Dānijā, Vācijā, Taivānā, Čehijā un citviet. Darbi atrodas publiskās un privātās kolekcijās daudzviet pasaulē.

Izstādes atklāšana 2024. gada 6. decembrī plkst. 16.00.

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi  NAMU PĀRVALDĪŠANAS SPECIĀLISTS/-E Galvenie amata pienākumi: pārzināt un prast piemērot Latvijas Republikas normatīvos aktus namu pārvaldīšanas jomā organizēt dzīvojamo māju pārvaldīšanu, t.sk.: nodrošināt sadarbību ar pārvaldīšanā nodoto dzīvojamo māju padomēm organizēt un vadīt dzīvokļu īpašnieku kopsapulces vest ar dzīvojamo māju pārvaldīšanu saistīto lietvedību organizēt dzīvokļu īpašnieku pieņemto lēmumu izpildi veikt klientu apkalpošanu klientu informācijas centrā klātienē, telefoniski un e-vidē. Prasības kandidātiem: ne zemāka kā 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība nekustamā īpašuma pārvaldīšanas, tiesību, būvniecības vai citā līdzīgā jomā darba pieredze dzīvojamo māju pārvaldīšanā tiks uzskatīta par priekšrocību 5. kvalifikācijas līmenis namu pārvaldīšanā tiks uzskatīts par priekšrocību valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī labas MS Office lietošanas prasmes un zināšanas lietvedībā labas komunikācijas un saskarsmes prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība vēlme mācīties un profesionāli pilnveidoties. Piedāvājam: dinamisku darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē. stabilu atalgojumu no EUR 1350 (bruto) mēnesī atkarībā no pieredzes un prasmēm. veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem. nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. labumu grozu atbilstoši koplīgumam. līdzmaksājumu sporta aktivitātēm. Pieteikties līdz 2026.gada 06.februārim, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: NAMU PĀRZINIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-02-06 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: uzņēmuma grāmatvedības uzskaite atbilstoši normatīvajiem aktiem pirmdokumentu apstrāde un iegrāmatošana veikt grāmatvedības datu kontroli nodrošināt ikmēneša pārskatu sagatavošanu pēc nepieciešamības citu nepieciešamo grāmatvedības uzdevumu izpilde Prasības kandidātiem: ne zemāka kā 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitātē zināšanas grāmatvedību reglamentējošos normatīvajos aktos pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā “Horizon”, kas tiks uzskatīta par priekšrocību labas MS Office zināšanas labas komunikācijas un sadarbības prasmes spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus teicamas latviešu valodas zināšanas Piedāvājam: darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem labumu grozu atbilstoši koplīgumam līdzmaksājumu sporta aktivitātēm atalgojumu no EUR 1400 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2026.gada 06.februārim, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: GRĀMATVEDIS (KONSULTANTS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-02-06 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi PROJEKTU VADĪTĀJU/TEHNIĶI Galvenie amata pienākumi: projektu vadīšana, lai sekmētu dzīvojamo māju energoefektivitātes, atjaunošanas un pagalmu labiekārtošanas pasākumu īstenošanu sadarboties ar projektos iesaistītām pusēm, tostarp būvkomersantiem, valsts un pašvaldības iestādēm sastādīt projektēšanas uzdevumus, iepirkumu tehniskās specifikācijas, veikt tirgus izpētes sastādīt darbu izmaksu tāmes pēc ēku un būvju apsekošanām remontdarbu un būvdarbu plānošana, darbu izpildes kontrole noformēt darbu izpildes aktus par izpildītajiem darbiem un izlietotajiem materiāliem darba uzdevumu pārvaldības sistēmas ieviešana un uzturēšana Prasības kandidātiem: ne zemāka kā 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams būvniecībā, nekustamā īpašuma pārvaldīšanā vai projektu vadībā zināšanas būvniecību reglamentējošos normatīvajos aktos izpratne par būvniecības procesiem un dokumentāciju argumentācijas prasme un precizitāte dokumentu sagatavošanā vēlama pieredze projektu vadībā labas MS office zināšanas labas komunikācijas un saskarsmes prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī Piedāvājam: dinamisku darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē. stabilu atalgojumu no EUR 1500 (bruto) mēnesī atkarībā no pieredzes un prasmēm. veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem. nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. labumu grozu atbilstoši koplīgumam. līdzmaksājumu sporta aktivitātēm. Pieteikties līdz 2026.gada 06.februārim, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 28329013. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: Būvniecības projektu VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-02-06 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Mūsu partneri