Valmieras Ziņas

Aplīgojam: Vai Valmiera ir gana sakopta Jāņu svinēšanai? (1)

Lasīšanas laiks: 2 min

Jau pēc nedēļas būs Līgo vakars, tādēļ kā katru gadu “Valmieras Ziņas” devās pilsētas ielās, lai izvērtētu, kā valmierieši sakopj savus īpašumus, sagaidot svētkus.

Vispirms apsekojām Pārgauju. Joprojām nekopta un aizaugusi ir teritorija starp Pārgaujas aptieku un Vanšu tiltu, tāpat aizaudzis ir zemes gabals Brenguļu un Jaunvāles ielas krustojumā. Tur joprojām nav nomainīta ielas nosaukuma norāde, lai gan par to esam pašvaldībai atgādinājuši jau vairākus gadus.

Nesakopta teritorija ir starp bērnudārzu “Valodzīte” un daudzdzīvokļu namu Gaides ielā 2. Celiņš cauri aizaugušai pļavai ved no Stacijas ielas un daudzdzīvokļu namu Marijas ielā 9. Kā allaž aizaugusi ir teritorija Pleskavas ielā bijušā gaļas kombināta apkārtnē. Tikpat aizaugusi ir Rūpniecības ielas apkārtne pie gaļas kombināta teritorijas. Lai gan šī objekta īpašnieks tagad ir Valmieras pašvaldība un tur sākusies vērienīga pārbūve, taču ikdienas uzturēšanas darbi šeit nesokas labāk kā iepriekšējam īpašniekam no Krievijas.

Valmiera var lepoties ar nesen pārbūvētu ielu, kur padomāts gan par autobraucējiem, gan gājējiem, gan velobraucējiem, taču arī šeit prasās vēl pirms Jāņiem atsūtīt pļāvēju brigādi.

Tālāk dodamies uz Gaujas otru pusi un apsekojam Rīgas ielu Jāņparkā. Pašā parkā šogad jau laikus nopļauta zāle. Kā nu ne?! Šeit 22.jūnijā plānots Jāņu ielīgošanas pasākums. Taču netālu no lielā “Rimi” pie Rīgas ielas ir divi zemes gabali, kas šogad laikam nav redzējuši pļaujmašīnu.

Jo tuvāk centram, jo sakoptāka pilsēta, taču Rīgas ielai paralēlajā Veides ielā atrodam aizaugušas ceļmalas. Līdzīga situācija ir Dārza un  Jāzepa Vītola ielas krustojumā, kur taciņa no daudzdzīvokļu mājām uz veikalu “top!” ved caur aizaugušu pļavu.

Ne pirmo gadu ziņojam par aizaugušo teritoriju starp Karātavu kalniņu un PII “Ezītis”. Tāpat “džungļi” plešas starp bērnudārzu un Valmieras 2.vidusskolu.

Dodoties Sajūtu parka virzienā, ar prieku konstatējam, ka Dīvaliņa pļavās sācies siena laiks. To atzinīgi novērtē arī stārķis, kuram nopļautajā pļavā būs vieglāk atrast sev pusdienas. Taču nogriežoties uz Memoriālu, abās celiņa malās līdz pat Rātsupītes tiltam redzama varen gara zāle. Gan jau drīz pienāks arī tās kārta tikt nopļautai.

Protams, visu pilsētu apsekot nav īsti iespējams, taču cerams, ka šis raksts kalpos par pamudinājumu visiem zemju īpašniekiem pilsētā sapost savas sētas pirms svētkiem! Priecīgus Jāņus!

    valmieriete - 30.06.2021

    Arī pēc Jāņiem pašā centrā, no Sīmaņa baznīcas pa labi, ir tukša un aizmirsta puķu dobe un pa pusei nokaltis krūms ar garām nātrēm pa vidu…

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA CowCare aicina savā komandā PRODUKTU SPECIĀLISTU/-I SIA CowCare ir starptautisks un strauji augošs uzņēmums, kas specializējas liellopu nagu kopšanas aprīkojuma un ar to saistīto preču tirdzniecībā. Lai gan uzņēmuma birojs atrodas Kocēnos, Valmieras novadā, CowCare komandā strādā kolēģi no vairākām Eiropas valstīm. MĒS TEV UZTICĒSIM: Jaunu produktu meklēšanu, izvērtēšanu un ieviešanas procesu vadību; Sadarbību ar esošajiem piegādātājiem un jaunu sadarbības partneru piesaisti, nodrošinot uzņēmumam izdevīgākos sadarbības nosacījumus; Tirgus izpēti un cenu politikas plānošanu; Produktu datu analīzi un rezultātu izmantošanu produktu klāsta optimizācijai; Ciešu sadarbību ar citām uzņēmuma nodaļām, nodrošinot efektīvu procesu un labākus rezultātus; Izstrādāt ar amatu saistītās instrukcijas un nodrošināt to ievērošanu. MĒS NO TEVIS SAGAIDĀM: Mērķtiecīgu, uz rezultātu orientētu personību; Iepriekšēju darba pieredzi dažādu projektu organizēšanā, vadīšanā un produktu vadībā; Precizitāti, teicamas komunikācijas prasmes un atbildību; Spēju patstāvīgi organizēt savu darbu, pārraudzīt, kontrolēt un rast risinājumus dažādās situācijās; Teicamas latviešu valodas zināšanas un angļu valodas zināšanas gan mutiski, gan rakstiski (darbā nepieciešama saziņa ar ārvalstu kolēģiem, partneriem un piegādātājiem); B kategorijas tiesības un auto vadīšanas prasmi; Labas iemaņas darbā ar MS Office, MS Teams un citām digitālām platformām; Pieredze darbā ar Microsoft Dynamics 365 Business Central sistēmu tiks uzskatīta par priekšrocību; Pieredze hidraulikā, elektronikā vai citā tehniskajā nozarē tiks uzskatīta par priekšrocību. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Atalgojumu no EUR 2000-2500 (bruto); Pilnas slodzes darbu no plkst.: 8.00 – 17.00; Mājīgu darba vietu Kocēnos, Valmieras novadā, ar iespēju vienoties par hibrīddarba modeli; Apmācības un izaugsmes iespējas; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika un citus uzņēmuma piedāvātos "labumus"; Dinamisku darba vidi starptautiskā komandā. Lai saņemtu detalizētāku informāciju par veicamajiem pienākumiem, lūgums sazināties ar Ivetu Reņko, tālrunis uzziņām +371 26665993. Piesakies līdz 2025. gada 30. oktobrim CV un motivētu pieteikumu nosūtot elektroniski uz e-pastu: hr@cowcare.eu. Sazināsimies ar otrās atlases kārtas kandidātiem. Profesija: PRODUKTU SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Aveņu iela 3 - 18, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-10-30 Kontaktpersona: Danuta Žērbele

Mūsu partneri