Valmieras Ziņas

Ātruma kontroles maratonā Vidzemē pieķerti 185 ātrumpārkāpēji

Lasīšanas laiks: 3 min

Šogad 24 stundu ātruma kontroles maratonā Vidzemē kopumā pieķerti 185 ātrumpārkāpēji, kopumā noformēti 231 administratīvā pārkāpuma protokoli. Vidzemē lielākais pārkāpums fiksēts uz A3 šosejas, kur kāds automašīnas vadītājs aiztraucies ar 160 kilometriem stundā. Savukārt diviem pārkāpējiem par atļautā braukšanas ātruma neievērošanu paredzēta tiesību atņemšana, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Sākotnēji ziņots, ka Latvijā kopumā bija pieķerti 576 ātrumpārkāpēji, taču, apkopojot visus ātruma kontroles maratona rezultātus, jāteic, ka statistika ir vēl neapmierinošāka. Kopumā 24 ātruma kontroles maratona stundās fiksēti 635 ātrumpārkāpumi, kas ir tikai par vienu mazāk nekā pērn, kad bija fiksēti 636 pārkāpēji. Tas diemžēl norāda, ka pat neskatoties uz to, ka tika plaši izziņota informācija par pastiprinātu ātruma kontroli, autovadītāju attieksme pret ceļu satiksmes noteikumiem un drošību joprojām nav mainījusies.

Šoreiz lielākie ātrumpārkāpēji bijuši tieši ārzemnieki, lai gan arī Latvijas autovadītāji izcēlušies ar pārgalvību un braukuši tā, it kā par to kāds apbalvotu ar zelta medaļu. Piemēram, likumsargi vakar fiksējuši arī tādus pārkāpējus, kuri atzinās, ka zinājuši par ātruma kontroli, bet apzināti pārkāpuši ātrumu ar mērķi sacensties. 

Lielākais pārkāpums fiksēts Kurzemes reģionā, kur kāda “BMW” markas automašīna Ventspils novadā, Jūrkalnes pagastā, virzienā uz Jūrkalni, ap pulksten 11.00 aiztraucās garām trafarētajai policijas automašīnai ar 177 kilometriem stundā. Atļautais braukšanas ātrums šajā ceļa posmā ir 90 kilometri stundā. Apturot automašīnu, noskaidrots, ka pie stūres sēdies kāds 1986.gadā dzimis ārzemnieks, turklāt viņš braucis ar nomas mašīna. Neskatoties uz to, ka uz Latvijas ceļiem ir ceļa zīmes, kas norāda atļauto braukšanas ātrumu, šis ārzemnieks policistiem skaidrojis, ka tik lielu ātrumu izvēlējies, jo uzskatījis, ka Latvijā tā drīkst braukt.

Bet pulksten 10.33 Jelgavas novadā, Platones pagastā, uz autoceļa Rīga – Jelgava (A8) Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki fiksēja kādu “VW” markas automašīnu, kura atļauto braukšanas ātrumu pārsniegusi gandrīz divas reizes. Vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, šis spēkrats pabraucis garām policijas mašīnai ar 173 kilometriem stundā. Pie šī transportlīdzekļa stūres sēdies kāds 1979.gadā dzimis Ukrainas pilsonis. Par šo pārkāpumu pārgalvīgajam šoferim nāksies šķirties no vadītāja apliecības uz sešiem mēnešiem, kā arī samaksāt sodu 360 eiro apmērā.

Savukārt kāds 1993.gadā dzimis autovadītājs ar “Audi” markas automašīnu Vidzemes reģionā apdzina trafarēto policijas automašīnu, ātrumam sasniedzot 120 kilometrus stundā. Vaicājot, kādēļ pārsniedzis ātrumu, vadītājs likumsargiem stāstījis, ka nav pamanījis, ka viņam pa priekšu brauc trafarētā policijas automašīna.

Jāpiebilst, ka 24 stundās likumsargi fiksējuši deviņus autovadītājus, kuriem pārsniegtā ātruma dēļ uz noteiktu laiku ir atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Vakar no pulksten 6.00 rītā kopumā 26 Eiropas ceļu policijas tīkla dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, vienlaicīgi tiks rīkots 24 stundu atļautā braukšanas ātruma kontroles maratons. Šādas akcijas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei.

Lai gan 24 stundu ātruma kontroles maratons ir noslēdzies, tas nebūt nenozīmē, ka arī satiksmes uzraudzība apstājas. Valsts policija atgādina – atļautais braukšanas ātrums, kā arī citas ceļu satiksmes noteikumu prasības jāievēro ne tikai ātruma kontroles maratona laikā, bet arī ikdienā.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nāc strādāt par apkopēju Rīgas ielā 4, Valmierā! Ja Tev ir:- fiziskā izturība;- prasme organizēt savu darbu un strādāt komandā;- pieredze uzkopšanas darbos (vēlama);- latviešu valodas zināšanas A1 līmenī;Tev uzticēsim rūpēties par veikala telpu tīrību un kārtību.Mēs piedāvājam:- darba samaksu 780, 00 EUR bruto (pirms nodokļu nomaksas);- darba algu vienmēr laikā;- darbu uzņēmumā, kur rūpējas par saviem darbiniekiem;- darba apģērbu;- sociālās garantijas;- atsaucīgus darba kolēģus;- vadības atbalstu;- apmaksātu pirmreizējo obligāto veselības pārbaudi (OVP);- veselības apdrošināšanas polisi pēc 6 nostrādātajiem mēnešiem;- bonusu par ieteikto darbinieku, kurš pievienosies mūsu komandai - 250.00 EUR (bruto).Sūti savas darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: cv@mego.lv  vai zvani pa tālruni: 27045535 Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba interviju.  Informējam, ka Jūsu nosūtīto personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “LENOKA”, reģistrācijas numurs 40003642393, juridiskā adrese: Krustpils iela 12, Rīga. Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas dati tiek dzēsti pēc tam, kad personālatlase uz noteikto amatu ir noslēgusies. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-01 Kontaktpersona: Personāls Mego Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Ābelīte” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (0.395 slodzi nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Palejas iela 5, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • sniegt psiholoģisku palīdzību bērniem; • veikt bērnu psiholoģisko izvērtēšanu un atzinumu sagatavošanu; • plānot un realizēt savu darbu saskaņā ar Iestādē realizējamajām pirmsskolas izglītības programmām; • konsultēt Iestādes darbiniekus un bērnu vecākus par bērnu audzināšanu; • sadarboties ar Iestādes vadību, pedagogiem un bērnu vecākiem, lai izstrādātu un īstenotu bērna atbalsta pasākumus, aktīvi iesaistīties Atbalsta komandas darbā; un ja Tev ir: • apliecinājums par patstāvīgu psihologa profesionālo darbību – augstākās izglītības diploms par akreditētas bakalaura studiju programmas un akreditētas maģistra studiju programmas psiholoģijā apguvi, turklāt vismaz viena no šīm programmām ir profesionālā studiju programma; • reģistrācija psihologu reģistrā un psihologa sertifikāts noteiktā darbības jomā; • atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; • apgūta pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā”; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un cieņpilni risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”, 464,13 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu abelite@valmiera.edu.lv ar norādi ”Izglītības psihologa/-ģes vakancei” līdz 2026.gada 16.februārim. Tālrunis informācijai: 64222645 vai 26666304. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Palejas iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-16 Kontaktpersona: abelite@valmiera.edu.lv 64222645

Mūsu partneri