Valmieras Ziņas

Kaufmaņa 36 punktu rekordvakars nepalīdz nogāzt Latvijas čempioni “Ventspili”

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas svētku priekšvakarā, 17. novembrī, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīja izbraukuma spēli pret desmitkārtējo Latvijas čempionvienību BK “Ventspili”. Lai gan valmieriešu aizsargs Jānis Kaufmanis ar 36 punktiem sasniedza karjeras rekordu, tomēr pieveikt ventspilniekus neizdevās, piekāpjoties valsts čempioniem ar 85:95.

Spēles pirmajās minūtēs valmierieši vairākkārt uzmeta klusos metienus, kas netrāpīja pa groza stīpu, kas mača sākumā ļāva piecu punktu pārsvaru iegūt valsts čempioniem. Pēc nospēlētām divām minūtēm valmierieši guva savus pirmos punktus, tālmetienu realizējot Kaufmanim, kurš pēc īsa brīža pievienoja vēl vienu trīs punktu metienu. Apšaudi no distances turpināja Jānis Engers, ļaujot “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” vienībai pārņemt vadību un sākt attālināties. Pirmā ceturkšņa vidū viesu komanda saglabāja vadību, līdz ventspilnieku saspēles vadītājam Ingum Jakovičam divas reizes izdevās izlīdzināt rezultātu. Tomēr ceturkšņa pēdējais precīzais metiens piederēja Oto Grīnbergam, kurš pēc nospēlētām desmit minūtēm ļāva valmieriešiem būt priekšā ar 18:15.

Otrās ceturtdaļas ievadā “Ventspils” nekādi nespēja tikt galā ar Kaufmaņa iniciēto ofensīvu. Valmieriešu aizsargs gan guva punktus pats, gan atbrīvoja rokas komandas biedriem, kurus mazāk uzmanīja pretinieku aizsardzība. Kaufmaņa rezultatīvajam sniegumam ar kādu tālmetienu piebalsoja Engers, caurgājienos punktus guva Edmunds Elksnis, bet Māris Ziediņš neatlaidīgi cīnījās par atlēkušajām bumbām. Valmierieši lielajā pārtraukumā būtu varējuši doties ar visai lielu pārsvaru, ja ne līdz ar puslaika beigu signālu netiktu pārkāpti noteikumi pret Džonatanu Arledžu. Amerikāņu leģionārs veica četru punktu gājienu, tādēļ valmieriešiem pēc pirmās spēles puses bija vadībā ar 52:41, nevis jau ar iegūto 15 punktu pārsvaru.

Mača otro pusi rezultatīvi sāka ventspilnieki, pietuvojoties līdz sešu punktu atstatumam. Tad valmierieši atbildēja ar savu izrāvienu, atkal sasniedzot +14. Tā abas komandas apmainījās ar izrāvieniem, kas trešās ceturtdaļas vidū sadeldēja valmieriešu pārsvaru līdz trīs punktiem – 59:62. Perioda izskaņā savu tēmekli atkal bija pieregulējis Kaufmanis, gandrīz vienpersoniski gūstot punktus Vidzemes komandas labā. Taču arī ventspilnieku uzmācīgā pakaļdzīšanās neapstājās. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm rezultāts bija 70:67 par labu Roberta Zeiles trenētajai vienībai.

Pēdējā ceturtdaļā sāka izpausties viesu komandas vadošo spēlētāju nogurums. Vairākkārt komanda kļūdījās piespēlēs un nenosargāja bumbu, kas “Ventspilij” ļāva bargi sodīt viesu komandu, gūstot punktus ātrajos uzbrukumos. Lai cik trakus metienus realizētu Kaufmanis, tomēr prom bēgošos ventspilniekus panākt vairs nebija iespējams. Spēle noslēdzās ar rezultātu 85:95, valmieriešiem atzīstot desmitkārtējās valsts čempiones pārspēku.

Karjeras rezultatīvāko spēli aizvadīja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” līderis Jānis Kaufmanis. Aizsargs ar deviņiem precīziem tālmetieniem kopā guva 36 punktus, par vienu punktu pārspējot savu iespēto trīs pagarinājumu cīņā pret Tallinas “Kalev/TLU”. Latvijas čempionātā pirms šīs sezonas Kaufmanis bija izcēlies ar 35 gūtiem punktiem, bet Baltijas Basketbola līgā valmierietis divreiz guvis pa 34 punktiem.

“Ventspils” –  “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 95:85 (15:18, 26:34, 26:18, 28:15)

Kaufmanis 36, Ziediņš 13, Elksnis 11, Engers 11, Grīnbergs 5, Dubults 4, Ermansons 3, Brokāns 2, Kohanovs, Liepiņš, Šepte, Ivanovs.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras bibliotēka aicina darbā Dikļu pagasta bibliotēkas (turpmāk – bibliotēka) vadītāju, valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra speciālistu/-i uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: ● nodrošināt bibliotēkas darbību, tai skaitā dokumentu apriti, finanšu plānošanu; ● kvalitatīvi veikt bibliotēkas lietotāju bibliotekāro un informacionālo apkalpošanu; ● palīdzēt iedzīvotājiem digitālo rīku lietošanā un izglītot iedzīvotāju grupas digitālajās prasmēs; ● organizēt bibliotēkas profilam atbilstošus pasākumus un sadarboties ar Valmieras novada bibliotēkām un citām organizācijām; ● veikt bibliotēkas krājuma uzskaiti, organizēšanu un papildināšanu; ● veikt novadpētniecības darbu; ● nodrošināt valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra darbu Dikļu pagasta bibliotēkā; un ja Tev ir: ● augstākā izglītība; ● valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; ● teicamas zināšanas un iemaņas darbā ar informācijas tehnoloģijām un vēlme tās pilnveidot un praktizēt darbā; ● kompetences: labas komunikācijas un prezentācijas prasmes; teicamas darba plānošanas un organizēšanas prasmes; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta; mēs piedāvājam: ● pamatalgu pārbaudes laikā 999,00 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1052,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; ● iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; ● darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; ● interesantu, atbildīgu un dinamisku darbu; ● profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; ● drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz kristine.kine@vb.valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras bibliotēkā, adrese: Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi “Pieteikums Dikļu pagasta bibliotēkas vadītāja/-as amatam”, līdz 2025. gada 20. novembra plkst. 16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64250830. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Bibliotēkas struktūrvienības VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cielaviņa, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-11-20 Kontaktpersona: kristine.kine@vb.valmierasnovads.lv 64250830

Mēs esam Tet oficiālais sadarbības partneris, kas paplašina klientu konsultantu komandu. Meklējam 2 kolēģus  🔧 Tavi pienākumi: Darbs ar jauniem un esošiem klientiem. Konsultēt par Tet pakalpojumu un produktu (internets, televīzija, viedie risinājumi, elektrība) Esošo pakalpojumu piedāvāšana un piemērotāko risinājumu atrašana Individuālo un komandas mērķu sasniegšana Lieliskas klientu pieredzes radīšana 🎯 Tu esi ideāls kandidāts, ja: Tev patīk komunicēt un Tu viegli radi kontaktu ar cilvēkiem Tu vēlies pelnīt, attīstīties un iesi gatavs izkāpt no komforta zonas Tev ir pozitīva attieksme, enerģija un spēja mācīties Esi azartisks un enerģisks Vēlies mācīties, attīstīties un pelnīt Esi motivēts/-a sasniegt rezultātus un nedomā palikt "komforta zonā" 🎁 Mēs piedāvājam:  Profesionālas apmācības un mentoru atbalstu Tirgū konkurētspējīgu atalgojumu Motivējošu, draudzīgu kolektīvu un mūsdienīgu darba vidi Ātras izaugsmes iespējas tiem, kas vēlas vairāk 💰 Darba alga : 1300–2500 € 📩 Sūti savu CV ar norādi "Valmiera" uz: cv@balticsalessolutions.lv. Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2025-11-30 Darba sākšanas datums: 2025-11-07 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz cv@balticsalessolutions.lv

Mūsu partneri