Valmieras Ziņas

Ar izrādi “Latvis” Valmiermuižas klētī aizsāk neatkarīgo teātru viesizrādes (1)

Lasīšanas laiks: < 1 min

23.oktobrī plkst.19 Valmiermuižas klētī viesosies radošā apvienība “NoMadI” ar izrādi “Latvis” jeb “Kāpēc es mīlu krievus”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmiermuižas kultūras biedrības pārstāve Sintija Milberga.

“Monoizrāde ir veidota kā jautra saruna par “nepieklājīgām” tēmām, kurā skatītājus uzrunā profesionāls latvietis un tautas gara mantinieks A.Borts (spēlē Ģirts Rāviņš). Kopā ar viņu skatītāji varēs ielūkoties slēptākajās tēmās, par kurām latvieši nevēlas runāt publiski – par naudu, nacionālismu, kultūru, dzeršanu, televīzijas šoviem, ģimeni, valsti un to, kāpēc, par spīti visam, tomēr ir jēga palikt ne tikai Latvijā, bet arī par latvieti”, tā par izrādi saka “NoMadi” režisore Krista Burāne.

Pēc sarunas skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus A.Bortam un izrādes veidotājiem.

Biļešu cena ir 7 eiro, tās iegādājamas “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas. Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība.

Nākamā viesizrāde paredzēta 20.novembrī – “Nacionālās attīstības plāns”/”Dirty Deal Teatro” izrāde-lekcija.

    Tālis Mednis - 24.10.2014

    Ar interesi noskatījos monoizrādi un “jautrajai sarunai par nepieklājīgām tēmām” finālā gaidīju pozitīvu risinājumu. Visu izrādi tika akcentētas latvju negatīvās īpašības: lieti latvim mēsli un kaisīti pelni uz galvas, bez to cēloņu analīzes un cenšanās meklēt risinājumu izpalika. Monoizrādes galā, kā LATVIETIS vēl saņēmu vulgāru žestu un aicinājumu Jauniešiem nodot un pamest dzimteni, jo te visi dzērāji, neuzņēmīgi, nelaimīgi ļaudis un skauģi.
    Autors (ceru, ka jauns) ir bezatbildīgs kangars -tautas nodevējs, kas badu un darbu nav redzējis, bet sapņo par džipiņu un saulainākām zemēm.
    Domāju, ka autors ir pārkāpis ētikas un mākslinieciskās atbildības robežas.
    Te ir jāsāk runāt par mālslinieku arī aktieru atbildību, kādu vēstījumu tā dod sbiedrībā, kur ir tās pozitīvais, Rainiskais vai Ulmaniskais aicinājums- būt saimniekiem savā zemē. Katrs augs arī nezāle un cilvēks grib VAIRĀK SAULES,
    nevis atgādinājumu, te viss ir slinti un palicēji stulbi lūzeri… Labais vairo labo, sliktais slikto.
    Mēs katrs pats šeit un tagad esam atbildīgi par sevi, saviem deputātiem un valsti.
    Kad kultūras cilvēki cels godā censoņus- Latviešus, kas no nekā, tikai ar savu gara spēku un neatlaidību var iekarot kādreizējo okupantu muižnieku Dikļu pili un Valmiermuižu un ar teicamu miestiņu lustināt tautiešus un ciemiņus.
    Mums ir Lāčplēši olimpiskie čempioni un medaļnieki, teicami zemnieki, kas atgriezušies senču zemē un uzņemēji -cildiniet tos- LATVIJA VAR!
    Rakstnieks un dzejnieks ir atbidīgs par to, ko viņš raksta, ņemot rokā pildspalvu.
    Tāpat arī karavīrs ņemot rokā ieroci ir atbildīgs par to vai viņš ir okupants vai tēvzemes sargs.
    Es mīlu latviešus , jo viņi ir drosmīgi brīvi ļaudis. Zemniekus, kas ar dakšam var stāties pret lielgabaliem Kauguru nemieros. Streļķus (arī vectēvu), kas var tīreļpurvā noturēt fričus, Maskavā radīt apstākļus, ka Krievija atzīst Latviju un Rīgā padzīt Bermontu.
    Es mīlu Tautfrontiešus, kas ar traktoriem un Dziesmām var noturēt BRĪVĪBU, lai varam ceļot, mācīties visā pasaulē, lai lūzeri var rakstīt stulbus komentārus un čīkstuļi nodevīgas, degradējošas lugas…

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicina komandai pievienoties C vai C1 transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt D kategorijas vadītāja kvalifikāciju.  APMĀCĪBU SĀKUMS 2025. GADA 27. MAIJĀ PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība; vismaz 24 gadi; C vai C1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība; vēlama pieredze, vadot B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekli; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam. APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums; finansiālais atbalsts: 100% sedz uzņēmums; apmācību izmaksās tiek iekļauts: skolas eksāmens, praktiskās braukšanas nodarbības 20 h (ja ir iegūta C1 kategorija) vai 12h (ja ir iegūta C kategorija), CSDD teorijas un braukšanas eksāmens un profesionālā autovadītāju periodiskā apmācība (95 kods); apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 gadi. DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku; darbs ar kases aparātu; biļešu pārdošana pasažieriem; kvalitatīva pasažieru apkalpošana. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu pēc paša izvēles: Valmieras, Valkas, Rūjienas vai Smiltenes filiāle; darba samaksu mēnesī līdz 1850 EUR (pirms nodokļu nomaksas); daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; veselības apdrošināšanas iespējas; pilnas sociālās garantijas; 95. koda apmācības; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; dinamisku un profesionālu darba vidi. CV iesniegt sūtot elektroniski uz norādīto e-pasta adresi: info@vtu-valmiera.lv vai SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts,Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220). Informācijai zvanīt uz norādīto tālr.nr.29231565. Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-05-27 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pilna servisa apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Hagberg”, Reģ. Nr. 40103233073 aicina pievienoties komandai SĒTNIEKU. Darba vieta: Rubenes iela 51, Valmiera (Rimi veikals) Darba laiks: Darbs maiņās 07:00 - 10:00 (6 dienas nedēļā) Darba samaksa: 255 EUR bruto mēnesī Ko Tu iegūsi, pievienojoties mums? Stabilu un regulāru atalgojumu; Profesionālu inventāru un nodrošinātu darba apģērbu; Apmācības un atbalstošu vadītāju; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Iespēju strādāt citos objektos ar iespēju nopelnīt papildus. Ko mēs sagaidām no Tevis? Atbildības sajūtu un vēlmi veikt darbu kvalitatīvi; Pozitīvu attieksmi, fizisko izturību, spēju aktīvi un kārtīgi strādāt; Iepriekšēja pieredze teritoriju uzkopšanas darbos – priekšrocība, bet ne obligāta. Obligāta B kategorijas apliecība. Pieredze traktortehnikas vadīšanā. Tavi pienākumi: Rūpēties par teritoriju kārtību, ievērojot augstus sanitāros un higiēnas standartus, saskaņā ar objekta uzkopšanas programmu un darba uzdevumiem. SIA "HAGBERG" ir stabils un strauji augošs Latvijas uzņēmums, kas savu darbību aizsāka 2009. gadā. Uzņēmums apkalpo vairāk nekā 1000 klientu visā Latvijā, sniedzot nekustamo īpašumu attīstības, būvniecības un apsaimniekošanas pakalpojumus. HAGBERG piedāvā inovatīvus, energoefektīvus risinājumus un tiecas nepārtraukti pilnveidot sniegto pakalpojumu. Kontaktinformācija: Tālrunis: 25634784E-pasts: darbs@hagberg.lv Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rubenes iela 51, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Aktuāla līdz: 2025-07-01 Kontaktpersona: Personāla nodaļa: darbs@hagberg.lv; 29411900

Mūsu partneri