Valmieras Ziņas

8 noteikumi, kā runāt par naudu ar savu vīru

Lasīšanas laiks: 3 min

Finanses ir viens no sarežģītākajiem sarunu tematiem – pat laulāto starpā. Nauda, gribam to mēs vai nē, atstāj lielu ietekmi uz visām pārējām dzīves jomām. Tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ runāt par naudu ģimenē ir ļoti svarīgi, pretējā gadījumā savstarpējās attiecības tiek pakļautas riskam – viens no biežākajiem šķiršanās iemesliem ir nesaskaņas kādos ar naudu saistītos jautājumos. Tomēr tā tam nav jābūt.

Turpinājumā 8 noteikumi, kas palīdzēs veidot efektīvu sarunu par naudu ar savu dzīvesbiedru.

Vienojieties par laiku

Vienojieties par konkrētu laiku, kurā šī saruna notiks. Atzīmējiet to kalendārā un, ja nepieciešams, iestatiet atgādinājumu telefonā. Atvēliet sarunai pietiekami daudz laika un parūpējieties, lai Jūs neviens netraucētu. Padariet šāda veida sarunas par regulāru ieradumu.

Izvēlieties sarunai piemērotu vietu

Pārpildīta kafejnīca vai parks diez vai būs labākās vietas sarunai, jo apkārt notiekošais var viegli novērst uzmanību no svarīgā. Izvēlieties vietu, kurā jūtaties brīvi un nepiespiesti – laba iespēja ir Jūsu pašu mājoklis tādā brīdī, kad esat tur divi vien. Ja Jums ir bērni, šim nolūkam varat veltīt vakarus, kad bērni jau aizgājuši gulēt.

Izslēdziet mobilos tālruņus

Mobilie telefoni, datori un citas ierīces sarunas laikā būtu jāizslēdz. Tas palīdzēs koncentrēties uz būtisko un novērsīs iespēju, ka sarunu var iztraucēt kāds nesvarīgs telefona zvans vai īsziņa.

Izvēlieties aktuālās tēmas

Tā vietā, lai runātu vienkārši ‘’par naudu’’, izvēlieties kādu konkrētu tēmu, piemēram, to, kā īstenot kādu Jums aktuālu ieceri. Ja šī mērķa sasniegšanai nepieciešams aizdevums, varat kopīgi izskatīt variantus un novērtēt savas iespējas. Piemēram, ja aktuāla kredītlīnija, par to vairāk var uzzināt šeit – https://www.crediton.lv/aizdevumi/kreditlinija. Viena no aktuālākajām tēmām varētu būt arī abām pusēm pieņemama budžeta plāna izveide, ja tāds vēl nav izveidots.

Konkrētu uzdevumu noteikšana palīdzēs iegūt un novērtēt progresu. Un tas noteikti motivēs turpināt iesākto.

Nosakiet laika ierobežojumu

Izlemiet, cik daudz laika veltīsiet šai sarunai. Iesākumā tas varētu būt tikai 10 minūtes. Šīm sarunām patiešām nav jābūt garām – dažkārt lielāku efektu var panākt ar īsām, taču regulārām sarunām. Ja sarunas būs pārāk garas, tās atkārtot būs sarežģītāk.

Mācieties diskutēt

Mācieties ne tikai izteikt savas domas, bet arī ieklausīties otra teiktajā. Uzdodiet jautājumus un iedziļinieties atbildēs. Tas palīdzēs veidot konstruktīvu sarunu, nevis izraut viņa sacīto no konteksta.

Pievērsiet uzmanību savam emocionālajam stāvoklim

Izvērtējiet savu iepriekšējo pieredzi un piefiksējiet tos brīžus, kad Jūsos rodas aizkaitinājums vai citas spēcīgas emocijas. Tādos mirkļos vislabāk paņemt pārtraukumu un nomierināties. Lai sarunas nestu vēlamo rezultātu, katrs no Jums ir atbildīgs par to, ka saglabājat mieru. Ja sarunas partneris saka kaut ko, kas Jūs satrauc, mēģiniet nepacelt balsi. Tā vietā izlemiet sarunu turpināt kādā citā dienā.

Ieplānojiet nākamo sarunu

Uzreiz pēc sarunas ieplānojiet nākamo laiku, kad turpināsiet iesākto tēmu vai pārrunāsiet kādus citus jautājumus. Pārliecinieties, ka šis datums ir atzīmēts kalendārā.

Neko lielu un nozīmīgu nevar uzcelt vienā dienā – tas attiecas arī uz pārmaiņām Jūsu kā ģimenes finansiālajā situācijā. Tas prasa daudz laika, pacietības, sapratnes, savstarpējās cieņas. Un, ja Jūs varat nokļūt līdz tam, ka sarunu par naudu spējat noslēgt pozitīvi, nevis ar dusmām un asarām, tad to jau var uzskatīt par uzvaru.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri