Valmieras Ziņas

8 noteikumi, kā runāt par naudu ar savu vīru

Finanses ir viens no sarežģītākajiem sarunu tematiem – pat laulāto starpā. Nauda, gribam to mēs vai nē, atstāj lielu ietekmi uz visām pārējām dzīves jomām. Tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ runāt par naudu ģimenē ir ļoti svarīgi, pretējā gadījumā savstarpējās attiecības tiek pakļautas riskam – viens no biežākajiem šķiršanās iemesliem ir nesaskaņas kādos ar naudu saistītos jautājumos. Tomēr tā tam nav jābūt.

Turpinājumā 8 noteikumi, kas palīdzēs veidot efektīvu sarunu par naudu ar savu dzīvesbiedru.

Vienojieties par laiku

Vienojieties par konkrētu laiku, kurā šī saruna notiks. Atzīmējiet to kalendārā un, ja nepieciešams, iestatiet atgādinājumu telefonā. Atvēliet sarunai pietiekami daudz laika un parūpējieties, lai Jūs neviens netraucētu. Padariet šāda veida sarunas par regulāru ieradumu.

Izvēlieties sarunai piemērotu vietu

Pārpildīta kafejnīca vai parks diez vai būs labākās vietas sarunai, jo apkārt notiekošais var viegli novērst uzmanību no svarīgā. Izvēlieties vietu, kurā jūtaties brīvi un nepiespiesti – laba iespēja ir Jūsu pašu mājoklis tādā brīdī, kad esat tur divi vien. Ja Jums ir bērni, šim nolūkam varat veltīt vakarus, kad bērni jau aizgājuši gulēt.

Izslēdziet mobilos tālruņus

Mobilie telefoni, datori un citas ierīces sarunas laikā būtu jāizslēdz. Tas palīdzēs koncentrēties uz būtisko un novērsīs iespēju, ka sarunu var iztraucēt kāds nesvarīgs telefona zvans vai īsziņa.

Izvēlieties aktuālās tēmas

Tā vietā, lai runātu vienkārši ‘’par naudu’’, izvēlieties kādu konkrētu tēmu, piemēram, to, kā īstenot kādu Jums aktuālu ieceri. Ja šī mērķa sasniegšanai nepieciešams aizdevums, varat kopīgi izskatīt variantus un novērtēt savas iespējas. Piemēram, ja aktuāla kredītlīnija, par to vairāk var uzzināt šeit – https://www.crediton.lv/aizdevumi/kreditlinija. Viena no aktuālākajām tēmām varētu būt arī abām pusēm pieņemama budžeta plāna izveide, ja tāds vēl nav izveidots.

Konkrētu uzdevumu noteikšana palīdzēs iegūt un novērtēt progresu. Un tas noteikti motivēs turpināt iesākto.

Nosakiet laika ierobežojumu

Izlemiet, cik daudz laika veltīsiet šai sarunai. Iesākumā tas varētu būt tikai 10 minūtes. Šīm sarunām patiešām nav jābūt garām – dažkārt lielāku efektu var panākt ar īsām, taču regulārām sarunām. Ja sarunas būs pārāk garas, tās atkārtot būs sarežģītāk.

Mācieties diskutēt

Mācieties ne tikai izteikt savas domas, bet arī ieklausīties otra teiktajā. Uzdodiet jautājumus un iedziļinieties atbildēs. Tas palīdzēs veidot konstruktīvu sarunu, nevis izraut viņa sacīto no konteksta.

Pievērsiet uzmanību savam emocionālajam stāvoklim

Izvērtējiet savu iepriekšējo pieredzi un piefiksējiet tos brīžus, kad Jūsos rodas aizkaitinājums vai citas spēcīgas emocijas. Tādos mirkļos vislabāk paņemt pārtraukumu un nomierināties. Lai sarunas nestu vēlamo rezultātu, katrs no Jums ir atbildīgs par to, ka saglabājat mieru. Ja sarunas partneris saka kaut ko, kas Jūs satrauc, mēģiniet nepacelt balsi. Tā vietā izlemiet sarunu turpināt kādā citā dienā.

Ieplānojiet nākamo sarunu

Uzreiz pēc sarunas ieplānojiet nākamo laiku, kad turpināsiet iesākto tēmu vai pārrunāsiet kādus citus jautājumus. Pārliecinieties, ka šis datums ir atzīmēts kalendārā.

Neko lielu un nozīmīgu nevar uzcelt vienā dienā – tas attiecas arī uz pārmaiņām Jūsu kā ģimenes finansiālajā situācijā. Tas prasa daudz laika, pacietības, sapratnes, savstarpējās cieņas. Un, ja Jūs varat nokļūt līdz tam, ka sarunu par naudu spējat noslēgt pozitīvi, nevis ar dusmām un asarām, tad to jau var uzskatīt par uzvaru.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāta viesnīca un transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Nodrošināt laipnu un profesionālu klientu apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Nodrošināt vizuāli labu preču izkārtojumu tirdzniecības zālē Pārbaudīt preču aprakstu un derīguma termiņu atbilstību uz precēm Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus (kases sektorā strādājošajiem) Atalgojums: 3.10 EUR/h – 3.50 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.20 EUR/h – 7.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu Piesakies, sūtot savu CV ar norādi "Pārdevējs_Valmiera, Fabrikas 2" uz e-pastu personals@rimibaltic.com vai zvanot uz 80007464. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Fabrikas iela 2, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija aicina darbā ANGĻU VALODAS SKOLOTĀJU (profesijas kods 233001, līdz 1,1 slodzei (drīkst pieteikties arī mazākai slodzei), darba vietas adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) uz nenoteiktu laiku. Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir motivācija: īstenot pamatizglītības un vidējās izglītības standartu svešvalodās; mācīties un praksē īstenot pilnveidoto mācību saturu un pieeju; individuālam darbam ar skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem; diferencētam darbam klasē; un ja Tev ir: atbilstoša profesionālā kvalifikācija; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; augsta saskarsmes kultūra un prasme strādāt komandā; prasme sadarboties ar kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem; mēs piedāvājam: pilnu darba laiku (līdz 27 kontaktstundām nedēļā) atalgojumu no 900 līdz 908 euro mēnesī par 1 slodzi (21 kontaktstundu nedēļā) pirms nodokļu nomaksas; papildus valsts ģimnāzijas piemaksu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas; darbu profesionālā un radošā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2019.gada 27.decembrim personīgi (adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) vai e-pastā vpvg@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64235793, 29502385. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf . Profesija: PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas iesniegt pers. vai sūtīt uz vpvg@valmiera.edu.lv; t. 29502385.

Mūsu partneri