Valmieras Ziņas

8 Latvijā iecienīti galamērķi, uz kuriem vērts doties pavasarī

Lasīšanas laiks: 3 min

Pirmā saulīte, putnu čivināšana, krāšņi un aromātiski ziedi, ūdens čalošana – klāt pavasaris, un daba mostas! Izbaudiet dabas šarmu un siltos laikapstākļus tepat Latvijā! Šajā rakstā esam apkopojuši 8 Latvijā iecienītus galamērķus, uz kuriem vērts doties pavasarī.

1.Rundāles pils un muzejs

Rundāles pils, dēvēta arī par Baltijas Versaļu, atrodas Bauskas novada Pilsrundālē. Tā pavisam noteikti ir viena no greznākajām Latvijas pilīm, kas pavasarī, kad viss plaukst un zied, priecē ar neskaitāmu šķirņu tulpju un citu sīpolpuķu ziediem. Pavasarī Rundāles pils franču dārzā norisinās arī dārzkopju un dārzu mīļotāju gaidītākais pasākums jeb Pavasara stādu tirgus.

2.Gaujas Nacionālais parks

Gaujas Nacionālais parks ir lielākais nacionālais parks Latvijā, kas atrodas Vidzemē – Siguldas, Cēsu un Valmieras apkārtnē. Tas stiepjas vairāk nekā 90 tūkstošu hektāru platībā, aizsargādams Gaujas senlejas krāšņāko posmu no Valmieras līdz Murjāņiem. Parkā vērojama liela bioloģiskā daudzveidība, reljefa formu dažādība, vairāki avoti, smilšakmens atsegumi, gleznainas ainavas, dabas un kultūrvēstures pieminekļi. Gaujas Nacionālais parks pavisam noteikti ir vieta, kur smelties dabas spēku un katru reizi ieraudzīt ko jaunu!

3.Tērvetes dabas parks

Tērvetes dabas parks atrodas Dobeles novada un Jelgavas novada teritorijā. Tas ir lielisks galamērķis ģimenēm ar bērniem, jo parkā iespējams sastapt Annas Brigaderes pasaku lugu tēlus – Sprīdīti, Lutausi, Meža Ķēniņu ar galmu, rūķu saimi un daudzus citus. Tāpat parkā iespējams izbaudīt dabas daudzveidību, kultūrvēsturi, senus pilskalnus, Tērvetes upes senleju, unikālu Veco priežu parku, kā arī izbraukt ar Pasaku bānīti. Iecienītākās parka vietas gan lieliem, gan maziem ir Pasaku mežs, Atrakciju laukums un Rūķīšu mežs.

4.Lielā Ķemeru tīreļa laipa

Lielā Ķemeru tīreļa laipa atrodas Tukuma novadā. Tas ir populārākais apskates objekts Ķemeru Nacionālajā parkā, kur iespējams apskatīt 8000 gadu veco purvu un iepazīt tā iemītniekus – dažādus augus un putnus. Apmeklētājiem pieejamas divas pastaigu takas, 1,4 km un 3,4 km. Garākajā takā iespējams uzkāpt skatu platformā, no kuras paveras elpu aizraujošs skats uz purva ainavu.

5.Turaidas muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervāts atrodas Siguldā. Tulkojot no Līvu valodas, tas nozīmē Dievu dārzs, un ne velti – Gaujas senleja paver patiesi fantastisku panorāmu ar plašiem mežiem un Turaidas pili starp tiem. Lai arī šis ir zelta rudens epicentrs, Gaujas senleja ir lieliska vieta, kur vērot, kā pavasarī mostas daba. 

6.Ziemeļu mols un Ziemeļu forti

Ziemeļu mols un Ziemeļu forti atrodas vēju pilsētā jeb Liepājā. Ziemeļu mols ir Latvijā garākais mols, vieta, kur vērot saulrietus un jūras bangas, savukārt Ziemeļu forti zināmākā un vizuāli iespaidīgākā Liepājas cietokšņa daļa, kur brīvi izstaigāt kādreizējo slēgto militāro teritoriju. Abas šīs vietas ir lieliski piemērotas pavasara piknikam.

7.Abavas rumba

Abavas rumba atrodas uz Abavas upes Kuldīgā. Tas ir otrs platākais Latvijas ūdenskritums, kā arī viens no populārākajiem dabas objektiem Latvijā, kuru vērts apmeklēt visos gadalaikos. Blakus Abavas rumbai iespējams apskatīt arī iespaidīgo Kuldīgas ķieģeļu tiltu, kā arī kurināt ugunskuru, nakšņot teltīs, izklaidēties un atpūsties!

8.Pokaiņu mežs

Pokaiņu mežs atrodas Dobeles novada Naudītes pagastā. Tas apvīts ar dažādām noslēpumainām leģendām, mūsdienās tā tiek uzskatīta par senu svētvietu, kur iespējams vērot akmeņu krāvumus, vaļņus un īpatnējus akmeņus. Pokaiņu mežā atrodas arī tādi ģeogrāfiski un kultūrvēsturiski objekti kā Naudas kalni un Ogānu pilskalns.

Ekskursija pa Latvijas vietējām pērlēm ir lielisks veids, kā pavadīt ģimeniskas vai romantiskas pavasara brīvdienas. Ja plānojat vairāku dienu izbraucienu, apdomājiet arī nakšņošanas iespējas apskates objektu tuvumā – viesnīcas Liepājā, Siguldā (apskatīt https://www.gribuatpusties.lv/lv/viesnicas-pec-regiona/viesnicas-sigulda) un citi piedāvājumi ar nakšņošanu dažādos Latvijas reģionos pieejami Gribuatpusties.lv.

Lai izdevušās brīvdienas!

 

 

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri