Valmieras Ziņas

8 Latvijā iecienīti galamērķi, uz kuriem vērts doties pavasarī

Lasīšanas laiks: 3 min

Pirmā saulīte, putnu čivināšana, krāšņi un aromātiski ziedi, ūdens čalošana – klāt pavasaris, un daba mostas! Izbaudiet dabas šarmu un siltos laikapstākļus tepat Latvijā! Šajā rakstā esam apkopojuši 8 Latvijā iecienītus galamērķus, uz kuriem vērts doties pavasarī.

1.Rundāles pils un muzejs

Rundāles pils, dēvēta arī par Baltijas Versaļu, atrodas Bauskas novada Pilsrundālē. Tā pavisam noteikti ir viena no greznākajām Latvijas pilīm, kas pavasarī, kad viss plaukst un zied, priecē ar neskaitāmu šķirņu tulpju un citu sīpolpuķu ziediem. Pavasarī Rundāles pils franču dārzā norisinās arī dārzkopju un dārzu mīļotāju gaidītākais pasākums jeb Pavasara stādu tirgus.

2.Gaujas Nacionālais parks

Gaujas Nacionālais parks ir lielākais nacionālais parks Latvijā, kas atrodas Vidzemē – Siguldas, Cēsu un Valmieras apkārtnē. Tas stiepjas vairāk nekā 90 tūkstošu hektāru platībā, aizsargādams Gaujas senlejas krāšņāko posmu no Valmieras līdz Murjāņiem. Parkā vērojama liela bioloģiskā daudzveidība, reljefa formu dažādība, vairāki avoti, smilšakmens atsegumi, gleznainas ainavas, dabas un kultūrvēstures pieminekļi. Gaujas Nacionālais parks pavisam noteikti ir vieta, kur smelties dabas spēku un katru reizi ieraudzīt ko jaunu!

3.Tērvetes dabas parks

Tērvetes dabas parks atrodas Dobeles novada un Jelgavas novada teritorijā. Tas ir lielisks galamērķis ģimenēm ar bērniem, jo parkā iespējams sastapt Annas Brigaderes pasaku lugu tēlus – Sprīdīti, Lutausi, Meža Ķēniņu ar galmu, rūķu saimi un daudzus citus. Tāpat parkā iespējams izbaudīt dabas daudzveidību, kultūrvēsturi, senus pilskalnus, Tērvetes upes senleju, unikālu Veco priežu parku, kā arī izbraukt ar Pasaku bānīti. Iecienītākās parka vietas gan lieliem, gan maziem ir Pasaku mežs, Atrakciju laukums un Rūķīšu mežs.

4.Lielā Ķemeru tīreļa laipa

Lielā Ķemeru tīreļa laipa atrodas Tukuma novadā. Tas ir populārākais apskates objekts Ķemeru Nacionālajā parkā, kur iespējams apskatīt 8000 gadu veco purvu un iepazīt tā iemītniekus – dažādus augus un putnus. Apmeklētājiem pieejamas divas pastaigu takas, 1,4 km un 3,4 km. Garākajā takā iespējams uzkāpt skatu platformā, no kuras paveras elpu aizraujošs skats uz purva ainavu.

5.Turaidas muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervāts atrodas Siguldā. Tulkojot no Līvu valodas, tas nozīmē Dievu dārzs, un ne velti – Gaujas senleja paver patiesi fantastisku panorāmu ar plašiem mežiem un Turaidas pili starp tiem. Lai arī šis ir zelta rudens epicentrs, Gaujas senleja ir lieliska vieta, kur vērot, kā pavasarī mostas daba. 

6.Ziemeļu mols un Ziemeļu forti

Ziemeļu mols un Ziemeļu forti atrodas vēju pilsētā jeb Liepājā. Ziemeļu mols ir Latvijā garākais mols, vieta, kur vērot saulrietus un jūras bangas, savukārt Ziemeļu forti zināmākā un vizuāli iespaidīgākā Liepājas cietokšņa daļa, kur brīvi izstaigāt kādreizējo slēgto militāro teritoriju. Abas šīs vietas ir lieliski piemērotas pavasara piknikam.

7.Abavas rumba

Abavas rumba atrodas uz Abavas upes Kuldīgā. Tas ir otrs platākais Latvijas ūdenskritums, kā arī viens no populārākajiem dabas objektiem Latvijā, kuru vērts apmeklēt visos gadalaikos. Blakus Abavas rumbai iespējams apskatīt arī iespaidīgo Kuldīgas ķieģeļu tiltu, kā arī kurināt ugunskuru, nakšņot teltīs, izklaidēties un atpūsties!

8.Pokaiņu mežs

Pokaiņu mežs atrodas Dobeles novada Naudītes pagastā. Tas apvīts ar dažādām noslēpumainām leģendām, mūsdienās tā tiek uzskatīta par senu svētvietu, kur iespējams vērot akmeņu krāvumus, vaļņus un īpatnējus akmeņus. Pokaiņu mežā atrodas arī tādi ģeogrāfiski un kultūrvēsturiski objekti kā Naudas kalni un Ogānu pilskalns.

Ekskursija pa Latvijas vietējām pērlēm ir lielisks veids, kā pavadīt ģimeniskas vai romantiskas pavasara brīvdienas. Ja plānojat vairāku dienu izbraucienu, apdomājiet arī nakšņošanas iespējas apskates objektu tuvumā – viesnīcas Liepājā, Siguldā (apskatīt https://www.gribuatpusties.lv/lv/viesnicas-pec-regiona/viesnicas-sigulda) un citi piedāvājumi ar nakšņošanu dažādos Latvijas reģionos pieejami Gribuatpusties.lv.

Lai izdevušās brīvdienas!

 

 

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri