Valmieras Ziņas

4 jautājumi, uz kuriem jāatbild pirms tiek noformēts ilgtermiņa aizdevums

Lasīšanas laiks: 2 min

Ilgtermiņa aizdevums var kalpot kā alternatīva kredītkartei vai citiem kredītu veidiem, dodot iespēju norēķināties par lielākiem pirkumiem vai īstenot citas lielākas ieceres.

Pateicoties salīdzinoši vienkāršiem noformēšanas nosacījumiem, ilgtermiņa kredīts ir plaši izmantots risinājums. Tomēr ir svarīgi, lai, neatkarīgi no aizņemšanās mērķa, kredītņēmējam ir skaidrs aizdevuma atmaksas plāns. Turpinājumā jautājumi, uz kuriem atbildēt pirms aizdevuma noformēšanas.

Kāds ir vēlamais aizdevuma apmērs?

Pirmais solis ir zināt, cik daudz naudas nepieciešams. Ilgtermiņa kredīti pieejami dažādos apmēros – maksimālā pieejamā summa ierasti nepārsniedz dažus tūkstošus eiro. Piemēram, VIASMS.lv, kas ir viens no populārākajiem nebanku kredītdevējiem, izsniedz kredītu līdz 3000 EUR apmērā.

Salīdzinot dažādas iespējas, jāņem vērā ne tikai maksimālais aizdevuma apmērs, bet arī minimālais – ir aizdevēji, kas neizsniedz mazāk par, piemēram, 50 vai 100 eiro. Ja vajadzīgā summa ir salīdzinoši neliela, iespējams, ir izdevīgāk pieteikties īstermiņa kredītam.

Vēl kāda nianse – izskatot kredīta pieteikumu, tiek vērtēta kredītņēmēja maksātspēja. Tas nozīmē, ka, atkarībā no ienākumu līmeņa un kredītdevēja nosacījumiem, maksimālā pieejamā kredīta summa var būt mazāka par sākotnēji norādīto.

Kāds ir kredīta atmaksas termiņš?

Jau pats nosaukums pasaka priekšā, ka ilgtermiņa kredīti jāatmaksā ilgākā laika posmā. Atkarībā no izvēlētā aizdevēja, maksimālais atmaksas termiņš var būt no vairākiem mēnešiem līdz dažiem gadiem.

Jāņem vērā, ka izvēlētais atmaksas termiņš ietekmēs gan procentos samaksāto summu, gan arī ikmēneša maksājuma apmēru.

Kāda ir aizdevuma procentu likme?

Nākamais būtiskais faktors, kas noteikti jāņem vērā, ir procentu likme, jo tā tieši ietekmē kopējās kredīta izmaksas.

Procentu likmes pie dažādiem aizdevējiem atšķiras, tomēr kopumā ilgtermiņa aizdevums internetā pieejams ar zemāku procentu likmi, nekā, piemēram, īstermiņa kredīts. Te gan jāņem vērā, ka kredīti ilgtermiņā nozīmē, ka procenti tiek maksāti ilgāku laika posmu.

Kāda ir kredītvēsture?

Kredīti internetā ilgtermiņa un īstermiņa vajadzībām tiek izsniegti bez ķīlas un galvojuma, tādēļ īpaša nozīme ir aizņēmēja kredītvēsturei. Svarīgi, ka personām ar negatīvu kredītvēsturi kredīts netiek izsniegts.

Negatīvu ietekmi uz kredītvēsturi atstāj savlaicīgi nenokārtotas kredītsaistības, tādēļ pirms aizdevuma noformēšanas svarīgi izvērtēt savas iespējas veikt savlaicīgu kredīta atmaksu.

 

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri