Valmieras Ziņas

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas audzēkņus iepazīstina ar zinātnieka profesiju

Otrdien, 14.oktobrī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā (VPĢ) viesojās Latvijas Jauno zinātnieku apvienības pārstāvji – Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš un ViA Zināšanu un tehnoloģiju centra direktors Kaspars Osis, lai stāstītu skolēniem par zinātni un zinātniekiem, kā arī mudinātu skolēnus pēc mācībām studēt augstskolās un izvēlēties zinātnieka karjeru.

Tikšanās piedalījās 11.c un 11.e klases skolēni, kuri padziļināti apgūst dabaszinības un matemātiku.

Gatis Krūmiņš, sākot sarunu ar jauniešiem, centās noskaidrot viņu priekšstatus un par zinātniekiem. Līdzīgi kā citās skolās, arī šoreiz skanēja atbildes – gudrs, nedaudz jocīgs, baltā halātā, ar brillēm uz acīm un izpūrušiem matiem.

Lai kliedētu mītus un lauztu stereotipus, G.Krūmiņš pastāstīja jauniešiem par zinātnes vēsturisko attīstību un tās pieaugošo nozīmi mūsdienu sabiedrībā, kā arī mudināja tos jauniešu, kuriem ir interese par zinātni, uzdrīkstēties un doties studēt nopietnās un sarežģītās jomās, lai vēlāk pievienotos jauno zinātnieku pulkam.

Kaspars Osis iepazīstināja ar zinātnieku darbu informācijas tehnoloģiju jomā, uzsverot to, ka mūsdienu zinātne arvien vairāk mijiedarbojas ar industriju. Zinātnieki nevar specializēties šaurā jomā, viņiem ir jābūt plaša profila speciālistiem, kas spēj ātri pielāgoties strauji mainīgajai situācijai.

Tikšanās VPĢ notika Latvijas Jauno zinātnieku apvienības un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenotā projekta “Zinātnes popularizēšana reģionos” ietvaros. Nākamās vizītes skolās paredzētas Valkā, Madonā, Smiltenē, un Rūjienā. Projekts tiek īstenots ar Ināras un Borisa Teterevu fonda atbalstu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri