Valmieras Ziņas

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas audzēkņus iepazīstina ar zinātnieka profesiju

Otrdien, 14.oktobrī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā (VPĢ) viesojās Latvijas Jauno zinātnieku apvienības pārstāvji – Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš un ViA Zināšanu un tehnoloģiju centra direktors Kaspars Osis, lai stāstītu skolēniem par zinātni un zinātniekiem, kā arī mudinātu skolēnus pēc mācībām studēt augstskolās un izvēlēties zinātnieka karjeru.

Tikšanās piedalījās 11.c un 11.e klases skolēni, kuri padziļināti apgūst dabaszinības un matemātiku.

Gatis Krūmiņš, sākot sarunu ar jauniešiem, centās noskaidrot viņu priekšstatus un par zinātniekiem. Līdzīgi kā citās skolās, arī šoreiz skanēja atbildes – gudrs, nedaudz jocīgs, baltā halātā, ar brillēm uz acīm un izpūrušiem matiem.

Lai kliedētu mītus un lauztu stereotipus, G.Krūmiņš pastāstīja jauniešiem par zinātnes vēsturisko attīstību un tās pieaugošo nozīmi mūsdienu sabiedrībā, kā arī mudināja tos jauniešu, kuriem ir interese par zinātni, uzdrīkstēties un doties studēt nopietnās un sarežģītās jomās, lai vēlāk pievienotos jauno zinātnieku pulkam.

Kaspars Osis iepazīstināja ar zinātnieku darbu informācijas tehnoloģiju jomā, uzsverot to, ka mūsdienu zinātne arvien vairāk mijiedarbojas ar industriju. Zinātnieki nevar specializēties šaurā jomā, viņiem ir jābūt plaša profila speciālistiem, kas spēj ātri pielāgoties strauji mainīgajai situācijai.

Tikšanās VPĢ notika Latvijas Jauno zinātnieku apvienības un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenotā projekta “Zinātnes popularizēšana reģionos” ietvaros. Nākamās vizītes skolās paredzētas Valkā, Madonā, Smiltenē, un Rūjienā. Projekts tiek īstenots ar Ināras un Borisa Teterevu fonda atbalstu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā speciālo pedagogu (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu EUR 790,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 26. martam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-26 Kontaktpersona: CV, mot.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434.

Mūsu partneri