Valmieras Ziņas

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas audzēkņus iepazīstina ar zinātnieka profesiju

Lasīšanas laiks: 2 min

Otrdien, 14.oktobrī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā (VPĢ) viesojās Latvijas Jauno zinātnieku apvienības pārstāvji – Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš un ViA Zināšanu un tehnoloģiju centra direktors Kaspars Osis, lai stāstītu skolēniem par zinātni un zinātniekiem, kā arī mudinātu skolēnus pēc mācībām studēt augstskolās un izvēlēties zinātnieka karjeru.

Tikšanās piedalījās 11.c un 11.e klases skolēni, kuri padziļināti apgūst dabaszinības un matemātiku.

Gatis Krūmiņš, sākot sarunu ar jauniešiem, centās noskaidrot viņu priekšstatus un par zinātniekiem. Līdzīgi kā citās skolās, arī šoreiz skanēja atbildes – gudrs, nedaudz jocīgs, baltā halātā, ar brillēm uz acīm un izpūrušiem matiem.

Lai kliedētu mītus un lauztu stereotipus, G.Krūmiņš pastāstīja jauniešiem par zinātnes vēsturisko attīstību un tās pieaugošo nozīmi mūsdienu sabiedrībā, kā arī mudināja tos jauniešu, kuriem ir interese par zinātni, uzdrīkstēties un doties studēt nopietnās un sarežģītās jomās, lai vēlāk pievienotos jauno zinātnieku pulkam.

Kaspars Osis iepazīstināja ar zinātnieku darbu informācijas tehnoloģiju jomā, uzsverot to, ka mūsdienu zinātne arvien vairāk mijiedarbojas ar industriju. Zinātnieki nevar specializēties šaurā jomā, viņiem ir jābūt plaša profila speciālistiem, kas spēj ātri pielāgoties strauji mainīgajai situācijai.

Tikšanās VPĢ notika Latvijas Jauno zinātnieku apvienības un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenotā projekta “Zinātnes popularizēšana reģionos” ietvaros. Nākamās vizītes skolās paredzētas Valkā, Madonā, Smiltenē, un Rūjienā. Projekts tiek īstenots ar Ināras un Borisa Teterevu fonda atbalstu.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Akciju sabiedrība "Latvenergo" Ar sirdi, ar prātu, ar enerģiju, ar domām par nākotni! Meklējam TEHNOLOĢIJU PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTUS darbam pa telefonu, no jebkuras vietas Latvijā  • Ja esi POZITĪVS un ENERĢISKS, un Tevi interesē jaunākās tehnoloģijas; • Ja Tev piemīt: - NEATLAIDĪBA ceļā uz uzstādīto mērķu un rezultātu sasniegšanu, - DROSME zvanīt, piedāvāt klientiem labus un kvalitatīvus produktus un virzīt klientu uz darījuma noslēgšanu, • Prasme IEKLAUSĪTIES un SADZIRDĒT klientus, sniegt argumentus; • Ja Tev ir: - ļoti labas valsts valodas prasmes (C1), - labas krievu valodas prasmes (B2), - pieredze pārdošanā, - esi ieguvis 1.līmeņa augstāko izglītību, PIEVIENOJIES ELEKTRUM KOMANDAI! Mēs tev uzticēsim: • PIEMEKLĒT,  PIEDĀVĀT un PĀRDOT klientam atbilstošus tehnoloģiju risinājumus, pakalpojumus un produktus (saules paneļi, e-uzlādes risinājumi, apkures ierīces, u.c.); • KONSULTĒT klientus un IETEIKT labākos risinājumus; • VEIDOT POZITĪVU DIALOGU ar katru klientu Mēs piedāvājam: Mēneša amatalgu sākot no 1300 EUR bruto; Kopā ar ceturkšņa prēmiju nopelnīsi 1600 EUR bruto un vairāk; Rūpes par Tavu nākotni - 5% iemaksas pensiju fondā; Attālināta darba iespēju Tev noderēs: Veselības apdrošināšana; Papildu apmaksāts atvaļinājums un brīvas dienas; Atbalsts dažādos dzīves gadījumos CV un pieteikuma vēstuli, gaidīsim līdz 30.07.2022., e-pastā: klienti@latvenergo.lv Personas datu apstrāde notiek saskaņā ar AS "Latvenergo" personas datu apstrādes principiem pretendentu atlases procesos: https://latvenergo.lv/lv/personas-datu-apstrades-principi/pretendentu-atlase Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-30 Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri