Valmieras Ziņas

3 lietas – labas lietas jeb Valmieras 3.Ziedotāju aplis

Ceturtdien, 13.februārī, kafejnīcā “Jauna saule” jau trešo reizi notika Ziedotāju aplis, pirms tam – 2017. un 2019.gadā. Arī šajā reizē pasākumu vadīja Uģis Melders, kas ar savu humoru iesākumā tik saspringto atmosfēru padarīja atraisītāku un brīvāku, bet muzikālais sveiciens izskanēja Mārtiņa Roziņa izpildījumā.

Kā Uģis atzīmēja, Ziedotāju aplis nebūt nenozīmē sēdēšanu aplī, tā ir drīzāk saspēle pa apli, izaicinot citam citu, piem., „Ziedošu 20 eiro, ja priekšā sēdošie 4 vīrieši katrs dos 5 eiro”… Projektu atbalstīšana notiek ne tikai uz vietas, bet arī sūtot ziņas neklātienē. Viens no šādiem ziedotājiem ir filantrops Freds Mālders (Frederick Mulder) no Anglijas, kas ar saviem ziedojumiem atbalsta pirmos trīs pasākumus.

Tie, kas vēl nebija dzirdējuši par pārmaiņām Valmieras Novada fondā (VNF), šajā vakarā uzzināja, ka pēc 15 gadu darbības VNF vadītāja amatā Ansis Bērziņš dodas atpakaļ uz dzimto Sabili un savu krēslu uztic jaunajai valdes priekšsēdētājai Patrīcijai Siliņai. Viņa uzsvēra, ka šī vakara projekti ir ļoti dažādi, bet vienlīdz vērtīgi. Viņa klātesošos uzrunāja ar atbilstošiem Mātes Terēzes vārdiem:

Es varu darīt to, ko tu nespēj. Tu vari izdarīt to, kas nav pa spēkam man. Kopā mēs varam paveikt lielas lietas.

Pasākuma sākumā ar video starpniecību ziedotāji varēja iepazīties, cik daudz izdarījuši un kur iztērēta pagājušā gada projektos iegūtā nauda. Krišs Ozols no sporta biedrības “Straume” ziņoja, ka pie Kazu krācēm notikuši zemes uzmērīšanas darbi, noslēgts līgums ar pašvaldību, sakārtoti dokumenti būvvaldē, šogad turpināsies darbs pie trenažieru metāla konstrukcijām un laukuma izbūves. Mārcis Bogdanovs no biedrības “Katapulta” bija priecīgs, ka vairākus mēnešus laukumā pie Vidzemes Augstskolas skanēja klavieres, bet svešvalodas apguvi izmantojusi pat 70 gadus jauna kundze. Vokālās studijas “Smaidiņi” video bija ļoti muzikāls, jo viņi gatavojas koncertiem, lai prezentētu savu jauno albumu “Mēs šodien iesim pasaulē”.

Izrādās, ka dažiem iepriekšējiem projektiem nauda palikusi pāri. Patīkami, ka Mārcis Bogdanovs un biedrība “Katapulta” 240 eiro un Toms Treimanis (2017.gada grāmatu mājiņas) savus pāri palikušos 300 eiro vienlīdzīgi ziedoja visiem trijiem 2020. gada projektiem.

Pirmais savu projektu prezentēja Kristaps Staņa no regbija kluba “Valmieras Fēnikss”. Viņš klātesošos iepazīstināja gan ar regbija vēsturi pasaulē un Latvijā, gan izstāstīja par regbija kluba darbiem un problēmām. Ir nolietotas un tāpēc būtu jāatjauno formas, vajag arī bumbas, tomēr primārais ir laukums. Pašlaik regbija spēlētāju mājvieta ir Rūjienā, kas ir tālu un neizdevīgi, bet jau pagājušajā gadā tika uzarts laukums Brenguļos pie sporta centra “Kaimiņi”. Vajadzīga nauda, lai iesākto turpinātu – vēlreiz uzartu zemi, uzfrēzētu, ieliktu vārtu pamatus utt. Kā atzina Kristaps Staņa, uz pilsētas pašvaldību negribas iet lūgt palīdzību, jo Valmierā ir ap 60 organizācijām, kas klauvē pie domes durvīm…

Otro projektu prezentēja režisors un Valmieras vasaras teātra festivāla direktors Reinis Suhanovs. Latvijā un Valmierā teātri mīl un to apmeklē dažāda gadagājuma cilvēki. 2016.gadā festivāls saņēmu balvu “Kilograms kultūras”. Arī 2019.gadā kategorijā “Gada notikums” izvirzīts vasaras teātra festivāls (apbalvošanas ceremonija un uzvarētāji skatāmi jau rīt TV1). Katru gadu notiek 7 dažādas izrādes pilsētvidē un teātrim neierastās telpās – garāžā, autobusā, tukšā peldbaseinā… Tomēr ģimenei ar vairākiem bērniem apmeklēt šos kultūras pasākumus ir dārgi, tāpēc festivāla organizatori vēlas vismaz 50 daudzbērnu ģimenēm nodrošināt 80% atlaidi 2020.gada vasaras teātra izrādei “Pagalms atdzīvojas”. Režisors akcentē visiem zināmo patiesību:

Nekas nav par brīvu. Par jebkuru atlaidi kāds maksā!

Trešā projekta iesniedzēja ir Gaida Pevko un biedrība “Kristīgais žēlsirdības centrs”. Viņiem jau 20 gadus darbojas labdarības zupas virtuve, kur 2019.gadā sagatavotas 13000 porcijas. Pasākuma vadītājs Uģis smēja, ka par siltām pusdienām ar kartupeļiem un gaļu priecātos un maksātu arī neprecētie vīrieši…

Žēlsirdības centrā pēcpusdienās darbojas bērni, paēd launagu, uz centru nāk mazgāt veļu cilvēki, kuriem mājās šādu iespēju nav. Bet Gaida Pevko vēlas iet vēl tālāk, izvirzot moto: “Silta maltīte ikvienam!”. Lai piegādātu siltu ēdienu mājās, būtu nepieciešams arī transports. Reizēm cilvēki var uzsmērēt aukstu desmaizi, bet nav spēka un līdzekļu, lai pagatavotu siltas pusdienas. Dažiem cilvēkiem svarīgi vienkārši parunāties vai arī saņemt fizisku un tehnisku palīdzību – salabot ūdensvadu vai kādu mēbeli. Gaida aicina:

Lai visiem saulainas vecumdienas un mīliet savus tuvākos! Pievērsiet uzmanību, vai tuvumā nav kāds cilvēks, kuram vajadzīga palīdzība!

Kad visas trīs idejas bija uzklausītas, projektu iesniedzēji devās ārā no telpas, un vārds tika dots projektu vēstniekiem, kuri izteica savus pamatojumus, kāpēc būtu jāziedo nauda konkrētajam projektam.

Kristapu Staņu un “Valmieras Fēniksu” atbalstīt bija ieradies pats Latvijas Regbija federācijas prezidents Aivars Pilenieks, viņš arī ziedoja pirmo iemaksu – 200 eiro. Pēc viņa vērojumiem pat lielākie huligāni pēc regbija spēles kļūst kā rāmas aitiņas, jo tiek izlādēta uzkrātā enerģija. Viņš piekrīt angļu viedoklim, ka

regbijs ir veids, kā no puikām taisa vīrus. Vissvarīgākais ir garīgais rūdījums un komandas saliedētība.

Vasaras teātra festivāla vēstnieks bija “Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis. Cienot arī sportu, viņš atzina, ka sporta būvju tomēr ir krietni vairāk, teātris un kultūras vietas ir mazākumā, bet teātris ir tas, ar ko Valmiera var lepoties. Tā ir arī iespēja bērnus atraut no datora un ieinteresēt ar kaut ko radošu, lietām piešķirot dzīvību.

Gaidu Pevko un Kristīgā žēlsirdības centra projektu atbalstīt bija ieradusies Evija Roberta, kas Gaidu un viņas darbus pazīst jau 14 gadus. Evija aicināja spert soli pretī nezināmajam un iziet no savas komforta zonas.

Kad aplis bija noslēdzies, bija redzami ziedojumu rezultāti, bet projektu autori tos uzzināja, atverot aploksnes.

Regbija laukumam tika saziedoti 1300 eiro, ģimenēm vasaras teātra apmeklējumam – 1400 eiro, bet apaļi 2000 eiro ieripoja aploksnē, lai seniori saņemtu siltu maltīti.

Lai izdodas ar projektu īstenošanu!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs/-a (0.8 slodze) Darbavieta: Strenču pasta nodaļa, Pulkveža Zemitāna iela 5, Strenči, LV-4730 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 348.00 EUR (Bruto) par 0.8 slodzi; • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • darba laiku no 07:30-14:20.   Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a Strenču pasta nodaļā sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039507, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pulkveža Zemitāna iela 5, Strenči, Strenču nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-09-30 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri