Valmieras Ziņas

26. Gaujas plostnieku svētki aicina apmeklēt Strenčus

Lasīšanas laiks: 4 min

Pavasaris ir klāt, Gaujas krastos sāk reibināt ievziedu smarža un lakstīgalu dziesmas. Pali noskalojuši smilšainos krastus un upe, klusi šalcot, rāmi plūst uz jūru. Tas nozīmē, ka Strenči pošas svinēt, jo tuvojas tradicionālie 26. Gaujas plostnieku svētki. Šogad ar devīzi “Ieklausies…Tava Gauja šalc”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Trešdien, 17. maijā, pie Spicu tilta plostnieki kopā ar viesiem no Vācijas darinās plosta plenes, kuras, sastiprinātas kopā, veidos baļķu plostu, ar kuru doties ekspedīcijā lejup pa Gauju. Tiem, kuriem izdosies būt laimīgo plosta ekspedīcijas dalībnieku vidū, piedzīvojumi garantēti!

Svētku aktivitātes iesāksies piektdien, 19. maijā, plkst. 20.00, kad Strenču estrādē varēs noskatīties Cēsu teātra muzikālo izrādi “Trīnes grēki” par ģimeniskām vērtībām, attiecībām un paskatīties uz to caur dzīves norišu “piģermiģera” vieglo elpu. Rūdolfa Blaumaņa lielisko situāciju komēdiju Cēsu teātris ietērpis muzikālā ietvarā. Izrādē aktieri izdziedās tik zināmās komponista Ivara Vīgnera dziesmas Jura Krūzes aranžējumā ar Jāņa Petera tekstiem, kas izrādei “Trīnes grēki” sarakstītas 1983. gadā. Iestudējuma režisore ir Edīte Siļķēna, muzikālais vadītājs – Juris Krūze, scenogrāfiju veidojusi Sandra Dikmane, tērpus radījušas Rudīte Liepiņa un Dina Irkle, kustību konsultante – Rita Lūriņa. Izrādi varēs noskatīties bez maksas. Pēc izrādes varēs baudīt vakara mūzikas noskaņas uz Gaujas.

Sestdien, 20. maijā, plkst. 15.00 uz lielo svētku gadatirgu pārdevēji aicinās pircējus. Stādi, mājražotāju gardumi, amatnieku izstrādājumi un citi pārsteigumi liks atvērt pircēju maciņus, lai iegādātos gardumus vēderpriekiem un noderīgas lietas mājsaimniecībai. Līdz 10. maijam aicinām Valmieras novada, kā arī citu novadu uzņēmējus, mājražotājus, tautas daiļamata meistarus un zemniekus pieteikt dalību gadatirgū, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu Valmieras novada pašvaldības tīmekļvietnē valmierasnovads.lv. Tirdzniecības vietu ierādīšana notiks tirdzniecības dienā. Informācija pa tālr. 26576932.

Plkst. 17.00 Strenču estrādi pierībinās jaudīgā latviešu rokgrupa “Dzelzs Vilks”.Plkst. 17.00 sāksies arī plostnieku sporta spēles, kurās savu sportisko meistarību varēs pārbaudīt ikviens, bet  visizturīgākajam stipriniekam tiks PATA dāvātais motorzāģis.

Plkst. 18.30 kopā ar vidējās paaudzes deju kopu “Tīne”, bērnu deju kopu “Tīnīte” un mazajām, dziedošajām Strenču “Notiņām” sāksim gaidīt plosta pienākšanu. Plosta pienākšana notiks ap plkst. 19.00, to sagaidīsim ar pūtēju orķestra “Strenči” tauru skaņām. Notiks tradicionālais plostnieku gājiens un sumināšana.

Plkst. 20.00 brīvdabas estrādē izskanēs Ulda Marhileviča un Māras Zālītes koncertstāsts “Tobago” un latviešu komponistu skaistākās dziesmas solistu Aijas Andrejevas, Ievas Sutugovas, Igo un Andra Ērgļa izpildījumā.

Kad satumsīs, ap plkst. 21.40 kopā ar svētku dalībniekiem tiks iedegts sveču mežs un biedrības “Šūpolēs” saimnieces galdā cels svētku kūkas, kas  kopīgi tiks gatavotas par godu Strenču pilsētas 95. jubilejai un plostnieku amata prasmju iekļaušanai UNESCO, bet plkst. 22.00 šiem notikumiem par godu pie laivu piestātnes izskanēs pirmatskaņojums – Elīnas Krastiņas dziesma “Mana Gauja šalc”, ko aranžējis Kristaps Krievkalns, un Gaujā līdz pat pusnaktij būs vērojamas ūdens strūklaku dejas. Svētku vakars noslēgsies ar balli kopā ar šlāgergrupas “Galaktika” mūziķiem, ieeja uz balli 7 eiro.

Visas svētku dienas garumā – no plkst. 8.00 līdz 18.00 pie estrādes darbosies koka skulptūru veidotāji, kuri veidos jaunus darbus Plostnieku skulptūru parkam un sacentīsies par skaistāko veikumu, to noteiks žūrija un  skatītāji.

Ja vēlēsies saglabāt atmiņas par svētkiem, tad visas dienas garumā uz līdzpaņemtā krekliņa varēsi veidot sev tīkamu apdruku kopā ar Valmieras koprades darbnīcu DARE.

Svētku dienā, 20. maijā, par īpašu cenu – 7 eiro – būs iespējams iegādāties personalizētas biļetes, kas garantēs sēdvietas vasaras lielizrādē “Džons Neilands”, kas notiks 22. jūnijā plkst. 20.00 Strenču brīvdabas estrādē.

Svētdien, 21.maijā, plkst. 12.00 Strenčupītes krastā aiz brīvdabas estrādes notiks izrāde ģimenēm “Ūdens sarunas” un radoša darbošanās bērniem kopā ar Valmieras koprades darbnīcu DARE, kad no uzlīmēm varēs veidot sev tīkamu zīmējumu uz līdzpaņemtajiem krekliņiem. 

Visās trijās svētku dienās pa Gauju kursēs pontonlaiva “Made Marija”, ar kuru par nelielu samaksu varēsi baudīt Gaujas krastu ainavas. Uz tikšanos Gaujas plostnieku galvaspilsētā Strenčos!

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri