Valmieras Ziņas

22.jūnijā startēs jubilejas skrējiensoļojums Rīga – Valmiera (papildināts)

Sestdien, 22.jūnijā, tieši pusnaktī pie Brīvības pieminekļa tiks dots starts skrējiensoļojumam Rīga – Valmiera. Šogad labdarības sacensībās tiks vākti ziedojumi Undīnes Ozoliņas ārstēšanai, portālam “Valmieras Ziņas” pavēstīja sacensību rīkotājs Matīss Vecvagaris.

“Undīnes Ozoliņas ārstēšanai līdzekļi tika vākti pirmajā atjaunotajā skrējiensoļumā 2014.gadā, kad tika saziedoti 2,6 tūkstošus eiro. Esam sekojoši līdzi meitenes atveseļošanās progresam, jo viņa ik gadus ir piedalījusies sportistu sagaidīšanā Valmierā pie Sv.Sīmaņa baznīcas. Tādēļ šogad nolēmām atkal sniegt Undīnei finansiālu atbalstu, lai viņas ārstēšana varētu turpināties,” pastāstīja M.Vecvagaris.

Sacensību rīkotājs arī atklāja, ka šogad skrējiensoļojums ir ieguvis jaunu kvalitāti. Pirmo reizi tam piešķirts arī Latvijas čempionāta statuss, kurā tiks noskaidroti labākie skrējēji 100 kilometru distancē. Līdz ar to sacensībās būs divi finiši. Viens no tiem pie 100 kilometru atzīmes Kocēnu apkārtnē, bet otrais – jau tradicionāli pie Sv.Sīmaņa baznīcas durvīm. Sacensību jaunais statuss dos iespēju dalībniekiem iegūt kvalifikācijas punktus starptautiskiem ultramaratoniem ārzemēs, kā arī ļaus piesaistīt nākamgad vairāk ārzemju sportistus skrējiensoļojumam Rīga – Valmiera.

Prognozēts, ka ātrākie skrējēji varētu sasniegt finišu 22.jūnija rītā pirms plkst. 8.00, tādējādi labojot 1992.gada Georga Jermolajeva trases rekordu (8:01:38). Leģendārais skrējējs 76 gadu vecumā arī dosies trasē. 

Sacensībās ar 100.numuru startē Londonas un Rio olimpisko spēļu dalībniece soļotāja Agnese Pastare (starta Nr.100). Skrējienā piedalīsies arī sieviešu trases rekordiste Vita Devjaņikova (9:53:06), kura skries ar īpašo 107.numuru. Konkurenci sastādīs taku skriešanas izlases pārstāves Diāna Džaviza un Jolanta Krastiņa, kā arī viena no iepriekšējo gadu uzvarētājām Sigita Vāce, kura turpina gatavoties septembrī gaidāmajam 247 kilometru Spartatlonam Grieķijā.

Vīru konkurencē cīņā par LČ medaļām cīnīsies viss pērnais pjedestāls – Konstantīns Biktimirovs, Dmitrijs Ničipors un Ainārs Kumpiņš, kā arī iepriekšējo gadu laureāts Kristaps Broks, kuram pievienosies nule Ventspils maratonā trešo vietu izcīnījušais Sergejs Maslobojevs un pašreizējais bronzas medaļnieks 100 kilometros Ritvars Kalniņš no Valmieras.

Trasē dosies arī pirmā atjaunotā Rīga-Valmiera skrējiena uzvarētājs Valdis Ņilovs un vairāki Latvijas rekordisti, tostarp diennakts skrējienos labākais asfaltnieks Jānis Actiņš un skriešanas leģenda Viktors Suborins, kam no 1984. gada pieder rekords ar 258,845 kilometriem stadionā. Arī abi Balatona 220 kilometru apskrējēji Pēteris Cābulis un Didzis Brauns skries Rīga-Valmiera, tāpat kā Spartatlona pieveicējs Nikolajs Lucāns.

Sacesnības sāksies 21.jūnija vakarā plkst.21.00 ar dalībnieku reģistrāciju Latvijas Universitātē, Raiņa Bulvārī 19 un skrējiena atklāšanu plkst.23.15. Īsi pirms pusnakts pie Brīvības pieminekļa būs kopīga himnas dziedāšana Latvijas Operas pārstāvja Mika Vilsona vadībā,. Tieši pusnaktī Latvijas labākais taku skrējējs Andris Ronimoiss dos starta signālu un policijas pavadībā skrējēji nesīs Mildas sveicienu Sīmanim.

M.Vecvagaris uzsvēra, ka vēsturiskais 107 km skrējiensoļojums Rīga-Valmiera šogad atzīmēs 30 gadu jubileju. Pirmais skrējiensoļojums norisinājās 1989.gadā trīs dienas pēc leģendārā Baltijas ceļa, kas 600 kilometru garumā stiepās cauri visām galvaspilsētām un vienoja divus miljonus iedzīvotājus. Zīmīgi, ka šogad skrējiensoļojums notiek laikā, kad tiek atzīmēta Cēsu kauju simtgade, kas arī ir viens no svarīgākajiem pagrieziena punktiem Latvijas valsts vēsturē.

Skrējiensoļojums Rīga – Valmiera vispirms notika piecas reizes no 1989. līdz 1993. gadam. 107 km vajadzēja veikt 24 stundu kontrollaikā, tamdēļ šīs sacensības mēdza dēvēt arī par gladiatoru pastaigu. Pirms pieciem gadiem brīvdienu skrējēju apvienība “Ņergas” tradīciju atjaunoja, 2014. gada 8. martā notika sestais skrējiens.

Sacensību programma

00.00 Starts pie Brīvības pieminekļa

7.50-8.30 Uzvarētāju sagaidīšana pie Sīmaņa baznīcas

9.00 Ziedu ceremonija vīriešiem

9.50-11.00 Ātrāko dāmu sagaidīšana pie Sīmaņa baznīcas

11.30 Ziedu ceremonija sievietēm

Visas dienas garumā finišētāju sagaidīšana pie Sīmaņa baznīcas

Ap 12.00 uz skatuves dziedošā Reņģu ģimene

Ap 14.00 uz skatuves ansamblis “The Saviors”

Ap 16.00 uz skatuves ansamblis “Nedārgi”

Visas dienas garumā līdz 18.00 dušas un masāža Valmieras 5.vidusskolā

19.00 apbalvošanas ceremonija:

  • Latvijas čempionāts 100 km šosejas skrējienos
  • Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera 107 km
  • Loterija un pateicība brīvprātīgajiem palīgiem

Šogad pirmo reizi tik organizēts speciālais autobuss sacensību dalībniekiem Valmiera-Rīga, kas pēc apbalvošanas ceremonijas aties no pieturas “Kliņķis” pie Sīmaņa baznīcas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri