Valmieras Ziņas

12 veidi kā ietaupīt naudu un saudzēt planētu

Lasīšanas laiks: 6 min

Tiesa, ka planētas saudzēšana maksā vairāk nekā tās postīšana, tomēr tikai īstermiņā. Neskatoties uz to, ka ekoloģiskā pārtika ir dārgāka par neorganisko un atjaunojamā enerģija izmaksā dārgāk par neatjaunojamo, pastāv daudz un dažādi veidi, kā planētas saudzēšana var ietaupīt arī mūsu naudu. Patiesību sakot, lielākā daļa ekoloģiskas dzīvošanas ideju ir saistīta ar patēriņa samazināšanu un līdz ar to arī ar tēriņu samazināšanu. Turpinājumā iepazīstieties ar 12 veidiem, kā jūs varat gan ietaupīt naudu, gan samazināt savu negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi.

1.Dodiet priekšroku pārstrādājamām ūdens pudelēm

Pasaulē ik dienas tiek nopirktas un izmestas laukā miljoniem plastmasas pudeļu, kas nav otrreiz pārstrādājamas, tādēļ tās ne vien piesārņo apkārtējo vidi, bet arī ir lieka naudas izšķērdēšana. Ja jūs vēlaties samazināt šo nopirkto un izmesto pudeļu skaitu, iegādājieties tikai otrreiz pārstrādājamas ūdens pudeles un lietojiet tās vairākkārt, nevis katru reizi pērciet jaunu. Šādi jūs ne vien samazināsit vides piesārņojumu, bet arī ietaupīsit kaudzi naudas. Interesanti, bet krāna ūdenim visbiežāk ir vēl augstāka kvalitāte nekā veikalos nopērkamajam dzeramajam ūdenim, tāpēc droši pildiet pudelēs un dzeriet to. Jūs nepamanīsit atšķirību, bet jūsu maciņš gan, un jums vairs nebūs nepieciešami ātrie kredīti, jo jūsu ietaupījumi būs pietiekoši lieli.

2.Ieviesiet gaļas neēšanas pirmdienas

Vai jūs zinājāt, ka gaļas patērēšanai ir visļaunākā ietekme uz apkārtējo vidi, salīdzinot ar visām citām cilvēces aktivitātēm? Tās negatīvā ietekme slēpjas antibiotikās, kas tiek pielietotas lopu audzēšanā, kā arī gaisa un ūdens piesārņojumā, kas rodas gaļas ražošanas procesā. Kad jūs pārstājat pirkt gaļu vai sākat to pirkt mazākos apjomos, jūs piedalāties apkārtējās vides piesārņojuma samazināšanā. Jāpiemin, ka tādi gaļas aizstājēji kā, piemēram, sojas pupiņas ir ievērojami lētākas par gaļu, tādēļ jūs viennozīmīgi samazināt arī savus tēriņus pārtikai.

3.Brauciet mazāk, staigājiet vairāk

Nav šaubu, ka mazāk braucot un vairāk staigājot, mēs ne vien ietaupām naudu uz degvielas rēķina, bet gūstam arī citas priekšrocības, piemēram, mazāk nolietojam savus transportlīdzekļus, samazinot remontdarbu nepieciešamību, kā arī uzlabojam savu veselību, samazinot liekus izdevumus veselības uzlabošanai. Lieki piebilst, ka, retāk braucot ar automašīnu, tiek samazināts arī apkārtējās vides piesārņojums, kas rodas no izplūdes gāzēm. Kad vien iespējams, pārvietojieties ar kājām vai, piemēram, velosipēdu, kā arī apsveriet citas pārvietošanās iespējas, piemēram, braukšanu ar sabiedrisko transportu, taksometru vai kādu citu autovadītāju, kas dodas tajā pašā virzienā, kur jūs.

4.Samaziniet ūdens patēriņu

Ūdens daudzums, kas ik gadu tiek patērēts mājsaimniecībās, ir prātam neaptverams. Patērējot ūdeni, mēs ne vien tērējam naudu, bet arī piesārņojam apkārtējo vidi, jo, kā zināms, aizskalots tiek nevis tīrs ūdens, bet gan ūdens, kas visbiežāk ir piesātināts ar sadzīves ķīmiju un citām ikdienā pielietojamajām ķimikālijām. Lai samazinātu šī ūdens daudzumu, pielietojiet ekonomiskas ūdens lietošanas paradumus, piemēram, mazgājot zobus un traukus, aizgrieziet krānu, dušā un vannā uzturieties mazāku laiku, bet dārza laistīšanai vāciet un lietojiet lietus ūdeni. Šie un citi ūdens taupīšanas paradumi ne vien ietaupīs jūsu līdzekļus, bet arī saudzēs apkārtējo vidi.

5.Atvienojiet no strāvas elektroierīces

50% elektroenerģijas, ko cilvēce patērē, tiek patērēti mājsaimniecībās un darbavietās.  Interesanti, bet arī pārlieku liels elektrības patēriņš rada dabas piesārņojumu. Liela daļa šīs elektroenerģijas ir enerģija, kas tiek patērēta neviļus, proti, neatvienojot elektroierīci no strāvas. Mēs varam to vai citu elektroierīci nelietot, bet, ja tā nav atvienota no kontaktligzdas, tā šā vai tā patērē zināmu daudzumu elektroenerģijas. Ja jūs vēlaties ietaupīt savu naudu un samazināt apkārtējās vides piesārņojumu, vienkārši atvienojiet no strāvas visas elektroierīces, kas konkrētajā momentā netiek lietotas. Arī televizoru ir vērts atvienot no elektrības, kad tas netiek lietots, piemēram, naktī.

6.Visu lietojiet vairākkārt

Vēl viens veids, kā saudzēt vidi, ir izvairīties no jaunu lietu pirkšanas ik reizi, kad tas ir nepieciešams. Protams, vieglāk pateikt nekā izdarīt, bet tas ir iespējams. Kad vien iespējams, lietojiet jau esošās lietas, nevis pērciet jaunas. Ikvienai lietai ir iespējams atrast arī jaunu pielietojumu, kas nebūt nav līdzīgs sākotnējam. Šajā gadījumā mēs runājam par tādām lietām kā apģērbs, mājokļa dekorējumi un citas lietas, kurām var piešķirt jaunu “elpu” un pielietot atkārtoti.

7.Pērciet lietotas lietas

Pirms pērciet ko jaunu, noskaidrojiet, vai to nav iespējams iegādāties lietotu. Nav noslēpums, ka lietotas lietas vienmēr ir lētākas nekā jaunas lietas. Šādi jūs ne vien ietaupīsit ievērojamas naudas summas, bet arī saudzēsit apkārtējo vidi, jo neiegādāsities jaunu lietu, kuras radīšanai nepieciešami gan jauni materiāli, gan enerģija. Mūsdienās pastāv daudz un dažādi lietotu lietu veikali kā dzīvē, tā arī internetā.

8.Aizņemieties lietas

Vēl viena iespēja ir aizņemties lietas, kas jums ir nepieciešamas. Mēs nerunājam tikai par grāmatas aizņemšanos bibliotēkā vai cukura aizņemšanos no kaimiņa, bet arī par lielām lietām. Kad jums ir nepieciešamas, piemēram, trepes vai pļaujmašīna, painteresējieties, vai jūsu draugiem vai kaimiņiem to nav. Tas pats attiecas arī uz citām lietām, piemēram, dekorācijām, velosipēdiem, mūzikas instrumentiem u.tml. Atcerieties, ka šī lietu aizdošana attiecas arī uz jums – arī jums ir jāaizdod lietas citiem, kad tas ir nepieciešams. Protams, par aizņemšanos jūs varat samaksāt kādu naudas summu, tomēr tā nekad nebūs tik liela kā tad, ja jūs to vai citu lietu pirktu. Aizņemoties tādas un līdzīgas lietas, jums vairs nebūs jāaizņemas ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi, lai iegādātos jums nepieciešamo preci.

9.Radiet paši savus tīrīšanas līdzekļus

Pašu radītie tīrīšanas līdzekļi ir ne vien lētāki, bet arī ekoloģiskāki, jo tie tiek veidoti no lētām un nekaitīgām sastāvdaļām, bet tajā pašā laikā ir ne mazāk efektīvi kā veikalos nopērkamā sadzīves ķīmija. Turklāt, lielākā daļa tīrīšanas līdzekļu ir pagatavojama no sastāvdaļām, kas jau ir atrodamas jūsu mājās, piemēram, no etiķa, cepamās sodas un citrona sulas.

10.Lietojiet drēbju lupatiņas

Pasaulē ik dienas tiek izlietoti miljoniem papīra dvieļu un tualetes papīru, jo tie ir ērti lietojami, bet ne lēti. Vairākumā gadījumu papīra dvieļu un tualetes papīru vietā mēs varam izmantot drēbju lupatiņas un dvielīšus, jo tos nav jāizmet laukā, bet vienkārši pēc katras lietošanas reizes jāizmazgā. Protams, to mazgāšana palielina ūdens patēriņu, kas ir pretrunā ar iepriekšminētajiem padomiem, bet, ziniet, katra lupatiņa nav jāmazgā pēc katras lietošanas reizes – jūs varat tās krāt lielā maisā un mazgāt reizi nedēļā visas kopā.

11.Pārtiku audzējiet paši

Lai samazinātu augļu un dārzeņu audzēšanas un transportēšanas izdevumus globālā līmenī, audzējiet tos paši, tādējādi ietaupot arī savu naudu. Lieki piebilst, ka pašu audzētie dārzeņi un augļi ir arī ekoloģiskāki un veselīgāki. Sākotnēji jums var rasties diezgan lieli izdevumi, piemēram, izdevumi siltumnīcas iegādei vai izveidošanai, zemei, mēslojumam, stādiem un sēklām, bet laikā gaitā tie pavisam noteikti atmaksājas.

12.Pārstājiet mest laukā ēdienu

Viens no veidiem, kā samazināt pārtikas izdevumus un nemest laukā tik daudz ēdiena, ir pirkt un patērēt mazāk pārtikas. Kā pierāda vairāki pētījumi, 40% no saražotās pārtikas nekad tā arī netiek noēsti, bet gan tiek izmesti izgāztuvēs. Lai samazinātu šo procentu, mēs varam vienkārši mazāk pirkt, lai tik daudz nebūtu jāizmet laukā. Protams, lielākā daļa pārtikas tiek izmesta laukā tādēļ, ka tā gluži vienkārši sabojājas, bet daudz ēdiena tiek izmests arī tādēļ, ka tiek pagatavots par daudz. Vai tiešām ir tik grūti to paglabāt hermētiskos traukos līdz nākamajai ēdienreizei vai sasaldēt vēlākam laikam? Protams, vislabāk ir iemācīties pirkt un gatavot tieši tik daudz, cik patiesībā nepieciešams.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009Tālrunis: 67290612e-pasts: pasts@ievp.gov.lvtīmekļa vietne: http://www.ievp.gov.lv/ Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. Vakance: Valmieras cietuma Drošības un tiesu nolēmumu izpildes daļas inspektors (drošības jomā), 5413 04Slodze: pilna Atalgojums: no 1750 EUR līdz 1945 EUR Darbavieta: Ieslodzījuma vietu pārvaldes Valmieras cietums – Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov., LV-4219 Kontaktinformācija: 64123906; 67290148, pasts@ievp.gov.lv CV un motivācijas vēstuli sūtīt: pasts@ievp.gov.lv; valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātam: Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām:ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība tiesību zinātnēs, civilajā un militārajā aizsardzībā, sociālajās un cilvēkrīcības zinātnēs, pedagogu izglītībā un izglītības zinātnēs, sociālajā labklājībā vai humanitārajās zinātnēs, komerczinībās un administrēšanā, datorikā, inženierzinātnēs un tehnoloģijās; latviešu valodas zināšanas C līmeņa 2.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nepieciešama 2. kategorijas pieeja valsts noslēpuma objektiem; nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta; teicamas iemaņas darbā ar datoru (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint); spēja plānot un organizēt savu darbu, veicamos uzdevumus izpildīt prioritārā secībā; labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli; augsta atbildības sajūta, analītiska domāšana, prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos. Pienākumi:apkopot un analizēt informāciju par drošības stāvokli ieslodzījuma vietā, sniegt daļas priekšniekam priekšlikumus drošības risku novēršanai; veikt operatīvās darbības pasākumus atbilstoši Operatīvās darbības likumam; sniegt ieslodzījuma vietas izmeklētājiem un citām tiesībaizsardzības iestādēm palīdzību tādu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā, ko izdarījuši ieslodzītie un ieslodzījuma vietas amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm un darbinieki; atbilstoši daļas kompetencei sniegt operatīvās darbības pasākumu veicējiem atbalstu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un novēršanā, kā arī citu drošības pasākumu īstenošanā; atbilstoši daļas kompetencei ievadīt informāciju informācijas sistēmās; izskatīt iesniegumus, priekšlikumus, sūdzības un ziņojumus un sagatavot atbilžu projektus. Iestāde piedāvā:Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības profesionālās kvalifikācijas pilnveidei; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; papildatvaļinājums viena darba diena, ja personas aprūpē ir viens bērns vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums divas darba dienas, ja personas aprūpē ir divi bērni vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums trīs darba dienas, ja personas aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 18 gadiem vai bērns ar invaliditāti; apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalsts līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu un briļļu ietvaru, darba briļļu) iegādes izdevumu atlīdzināšana līdz 100 EUR apmērā. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK 13. pantu Pārvalde informē, ka Pārvalde apstrādās Jūsu personas datus, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Pārvalde ir pārzinis Jūsu personas datu apstrādei (adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009, e-pasta adrese: pasts@ievp.gov.lv, personas datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: datu.specialists@ievp.gov.lv. Plašāka informācija par personas datu apstrādi ir pieejama: https://www.ievp.gov.lv/lv/datu-aizsardziba Profesija: IESLODZĪJUMA VIETAS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-07-31 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz pasts@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009Tālrunis: 67208325e-pasts: pasts@ievp.gov.lvtīmekļa vietne: http://www.ievp.gov.lv/ Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. Vakance: vecākais inspektors (psihologs), 5413 02 Slodze: pilna Atalgojums: no 1800 EUR līdz 2040 EUR Darbavieta: Ieslodzījuma vietu pārvaldes Valmieras cietums – Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov., LV-4219 Kontaktinformācija: 64123906; 67290148, pasts@ievp.gov.lv CV un motivācijas vēstuli sūtīt: pasts@ievp.gov.lv; valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātam: Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām: ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; amata pienākumu pildīšanai nepieciešama profesionālā augstākā izglītība – maģistra grāds psiholoģijā; atbilstība Psihologu likumā noteiktajām prasībām un praktiskā pieredze; apliecinājums, ka psihologs ir reģistrēts Psihologu reģistrā; līgums par pārraudzību noslēgts ar sertificēto psihologu-pārraugu (juridiskās psiholoģijas vai klīniskās psiholoģijas jomā) vai psihologa sertifikāts; latviešu valodas zināšanas vismaz C līmeņa 2.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta; teicamas iemaņas darbā ar datoru (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint); spēja plānot un organizēt savu darbu, veicamos uzdevumus izpildīt prioritārā secībā; labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli; augsta atbildības sajūta, analītiska domāšana, prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos. Pienākumi:Sniegt individuālās psiholoģiskās konsultācijas ieslodzītajiem; Sniegt psiholoģisko palīdzību ieslodzītajiem grupās; Savas kompetences ietvaros piedalīties ieslodzīto risku un vajadzību izvērtējumā; Sadarboties ar citām daļas amatpersonām un darbiniekiem – piedalīties ieslodzīto personu resocializācijas (soda izpildes pasākumu) plānu sastādīšanā, plānu īstenošanas novērtēšanā un plānu korekcijas veikšanā psiholoģiskās aprūpes jomā; Veikt ieslodzīto psiholoģisko izpēti, tai skaitā suicidālas uzvedības riska novērtēšanu; Sniegt pirmo psiholoģisko palīdzību suicīda mēģinājuma un krīžu gadījumos; Veikt ieslodzīto psiholoģiskā stāvokļa novērtējumu, sniegt nepieciešamās rekomendācijas pēc Ieslodzījuma vietas administrācijas pieprasījuma; Sagatavot psihologa atzinumus; Atbilstoši normatīvo aktu prasībām veidot un uzturēt psiholoģisko dokumentāciju. Iestāde piedāvā:Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības profesionālās kvalifikācijas pilnveidei; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; papildatvaļinājums viena darba diena, ja personas aprūpē ir viens bērns vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums divas darba dienas, ja personas aprūpē ir divi bērni vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums trīs darba dienas, ja personas aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 18 gadiem vai bērns ar invaliditāti; apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalsts līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu un briļļu ietvaru, darba briļļu) iegādes izdevumu atlīdzināšana līdz 100 EUR apmērā. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK 13. pantu Pārvalde informē, ka Pārvalde apstrādās Jūsu personas datus, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Pārvalde ir pārzinis Jūsu personas datu apstrādei (adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009, e-pasta adrese: pasts@ievp.gov.lv, personas datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: datu.specialists@ievp.gov.lv. Plašāka informācija par personas datu apstrādi ir pieejama: https://www.ievp.gov.lv/lv/datu-aizsardziba Profesija: PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 4 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-07-31 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz pasts@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Mūsu partneri