Valmieras Ziņas

Zobu protezēšana palīdzēs uzlabot arī zobu estētiku

Lasīšanas laiks: 3 min

Zobu protezēšana vairumam cilvēku asociējas ar zaudēto zobu aizvietošanu, kad tiek izgatavotas platītes vai ielikti tilti ar mākslīgajiem zobiem, lai veidotos pilnas un funkcionālas zobu rindas. Bet protezēšanas pakalpojumi piedāvā daudz plašākas iespējas zobu funkcionalitātes un estētikas uzlabošanai. Iespējams īstenot dažādus risinājumus zobu virsmas izlīdzināšanai, stiprināšanai, spraugu un citu defektu novēršanai. Visbiežāk pacienti šos pakalpojumus izvēlas, lai uzlabotu priekšzobu estētiku, jo šī zona ir vislabāk redzama un apkārtējiem pamanāma.

Zobu venīri jeb porcelāna plāksnītes

Porcelāna plāksnītes ir viens no izplatītākajiem veidiem zobu estētikas uzlabošanai. Īpaši bieži šo metodi izmanto tieši priekšzobiem. Katram pacientam individuāli izgatavo pielāgotas formas, izmēra un toņa plāksnītes, kuras pie zoba priekšējās virsmas piestiprina ar speciālu cementu. Ar šo plāksnīšu palīdzību iespējams panākt, ka visi zobi ir vienādā formā, tonī un skaisti sakļaujas līdzenā rindā. Tas ir ļoti efektīvs veids, kā būtiski uzlabot smaida kvalitāti un pacienta pārliecību par sevi, jo vairs nevajadzēs izvairīties no smiekliem, plaša smaida un savu emociju izrādīšanas, jo nebūs satraukuma par zobu izskatu. 

Par venīriem biežāk izšķiras tie pacienti, kuriem viens vai vairāki zobi ir kļuvuši tumšāki, ir izteiktas spraugas starp zobiem, zobi ir nodiluši, ir lūzumi, plaisas vai citi defekti un nepilnības, kuras nevar labot, piemēram, ar ortodontiju. Šādas plāksnītes ir izturīgas, nemaina savu krāsu, izskatās dabiski, ir ātri izgatavojamas un uzliekamas, kā arī nerada zobiem būtisku kaitējumu, jo tiek noslīpēts tikai minimāls zobu audu daudzums.

Zobu kroņi no dažādiem materiāliem

Ja zobs ir zaudējis vairāk nekā pusi savu audu, tad to iespējams atjaunot, uzliekot pēc individuāliem parametriem izgatavotu zoba kroni, kas izskatās un funkcionē kā dabiskais zobs. Tas atjauno dabiskā zoba lielumu, formu un pasargā atlikušos zoba audus. Atkarībā no tā, kurā vietā zoba kronis nepieciešams, kāda būs tā noslodze, kā arī atbilstoši pacienta finansiālajām iespējām, var izvēlēties kroņus no metāla sakausējuma, kas ir izturīgi, bet ne pārāk estētiski, tāpēc tos parasti neizvēlas priekšzobiem. 

Pieejami arī metālkeramikas kroņi, kuros metāla karkass pārklāts ar keramikas kārtu. Tiem ir augsta izturība un estētisks izskats. Savukārt, cirkonija kroņi tiek datorizēti izfrēzēti un ir ļoti izturīgi pret slodzi, kā arī teicamām estētiskajām īpašībām. Bet keramikas kroņi tiek uzskatīti par estētiskāko no risinājumiem, jo tiem piemīt zoba dabiskā caurspīdība, kā arī pietiekami laba slodzes izturība. Tos rekomendē izvēlēties priekšzobiem.

Individuāli pielāgotas zobu plates un tilti

Daļēja vai pilnīga zobu iztrūkuma gadījumā zobu protezēšana piedāvā iespēju izgatavot zobu tiltus vai zobu plates, kas aizpilda tukšos laukumus un nodrošina gan zobu rindu funkcionalitāti, gan estētiku. Atbilstoši pacienta individuālajai situācijai var pielāgot dažādus risinājumus, izņemamas konstrukcijas, kas balstās uz metāla bāzes vai plastmasas bāzes. Bet metāla tilti tiek pielāgoti vietās, kur abās pusēs ir pieejami balsta zobi. Šīs konstrukcijas tāpat kā kroņus var izgatavot no dažādiem materiāliem, iegūstot vēlamo funkcionalitāti, estētiku un izturību. Tiltu gadījumā jāņem vērā, ka balsta zobi tiek slīpēti, kas var samazināt to kalpošanas laiku nākotnē. Šādas zobu aizvietošanas konstrukcijas, lai tās ilgi kalpotu un saglabātos laba mutes veselība, ir rūpīgi jākopj.

Uzziniet vairāk par zobu protezēšanas iespējām un cenām apinesklinika.lv.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri