Valmieras Ziņas

Visbiežāk pieļautās kļūdas, iegādājoties portatīvo datoru

Lasīšanas laiks: 4 min

Darbs ar datoru mūsdienās paliek arvien populārāks. Ir daudzas darbības, ko var izdarīt ar datora starpniecību, piemēram, veikt maksājumus, iepirkties internetā, paveikt darba pienākumus, kā arī spēlēt spēles vai skatīties kādu iemīļotu pārraidi un filmas. Jāsaka, ka dators patiešām ir noderīga ierīce ikvienās mājās, un, gadiem ejot, iespējams, bez tā vairs neviens cilvēks nevarēs iztikt, tāpēc ir svarīgi parūpēties, lai šī ierīce tomēr būtu mājās.

 Datora iegādāšanās ir diezgan nopietns, kā arī salīdzinoši dārgs pirkums, tāpēc to noteikti nevajadzētu izdarīt steigā. Bieži vien cilvēki, iegādājoties portatīvo datoru, mēdz pieļaut lielas kļūdas. Lai tās nepieļautu, ir jābūt diezgan zinošam un jāsaprot, kas jāņem vērā pirms šī svarīgā pirkuma izdarīšanas. Raksta turpinājumā iepazīsieties ar pāris tipiskākajām kļūdām, ko cilvēki pieļauj, iegādājoties portatīvo datoru.

Lētākā pieejamā datora iegādāšanās

Mūsdienās portatīvo datoru klāsts ir ļoti plašs un arī cenu diapazons ir samērā liels. Protams, ir arī tādi portatīvie datori, kas nav pārāk dārgi, taču spēj apmierināt visas pircēja vēlmes. Tomēr ir cilvēki, kuri nevēlas pārmaksāt un iegādājas pašus lētākos pieejamos portatīvos datorus. Rezultātā ir iegūts dators, kas darbojas, tomēr ne tā, kā cerēts. Iespējams, ka ir iegādāts dators, kurš nav tik jaudīgs un ātrs un kuram ir maza iekšējā atmiņa.

Mēģinot ietaupīt, Jūs varat iegādāties datoru, ar kuru pašam būs grūti strādāt līdz pat brīdim, kad būs iespēja iegādāties jaunu datoru. Protams, var iegādāties dažādas datoru komponentes, kas var uzlabot datora darbību.

Pārmaksāšana

Vieni no labākajiem portatīvajiem datoriem noteikti nebūs lēti. Šajā jautājumā cilvēki nereti pieļauj otru galējību iepriekš minētajai kļūdai, jo lētākā datora vietā izvēlas pašu dārgāko portatīvo datoru. Iespējams iegādāties tādus portatīvos datorus, kas ir aprīkoti ar neskaitāmām funkcijām. Tieši šīs funkcijas arī nosaka kopējo datora cenu. Tāpēc pirms datora iegādāšanās noteikti ir jāizvērtē savas vēlmes un vajadzības. Nav vērts iegādāties datoru ar tādām funkcijām, kuras Jūs pat neizmantosiet.

Nedomāšana par nākotnes vēlmēm un vajadzībām

Dators ir ilgtermiņa ieguldījums, tāpēc svarīgi nopirkt tādu portatīvo datoru, kas kalpos daudzus gadus. Nevajag izvēlēties datoru, kas atbilst tikai Jūsu šodienas vēlmēm. Noteikti jāskatās tāds dators, kas spēs apmierināt Jūsu vajadzības arī pēc pāris gadiem.

Izvēloties datoru, pievērsiet uzmanību tā atmiņai, procesoram un citām funkcijām, kas ir svarīgas un noderīgas.

Nedomāšana par vajadzīgajiem portiem un saderību

Tā kā tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, tajā skaitā arī portatīvie datori, tad noteikti jāpievērš uzmanība arī tādiem faktoriem kā porti un saderība. Ne visiem jaunākajiem portatīvo datoru modeļiem ir tādi porti, kas Jums nepieciešami. Tāpat arī tiek mainīta datora saderība ar citām ierīcēm.

Pirms konkrēta portatīvā datora iegādes, noteikti pārbaudiet arī šīs detaļas, lai nenāktos vilties pirkuma izdarīšanā.    

Vēlme pēc augstākās izšķirtspējas

Protams, ekrāna izšķirtspējai ir nozīme, tomēr ne vienmēr vajadzētu iegādāties datoru ar augstāko izšķirtspēju. Jāņem vērā, ka diezgan lielai daļai portatīvo datoru ir augsta izšķirtspēja, tomēr diezgan zema izturība, kā rezultātā nākas bieži uzlādēt akumulatoru.

Ja vien Jums nav vajadzīgs augstas kvalitātes spēļu dators, tad vislabāk izvēlēties tādu portatīvo datoru, kam ir optimāla lieluma izšķirtspēja.

Izmēģinājuma iespējas neizmantošana

Liela daļa veikalu pirms konkrētās preces iegādes piedāvā izmēģināt šo preci. Veikalu skatlogos ir izvietoti modeļi, kurus var ieslēgt, pataustīt, kā arī paskatīties, kādas funkcijas tie piedāvā. Ja nolemjat portatīvo datoru iegādāties veikalā, kur nav šādas iespējas, tad noteikti pārliecinieties, ka veikals piedāvā atgriešanas tiesības, kā arī preces garantiju.

Uzmanības nepievēršana datora izmēram

Portatīvo datoru iegādē tā izmēram ir liela nozīme. Ja portatīvajam datoram būs lielāks ekrāns, būs labāka skatīšanās pieredze, taču šādam datoram būs lielāks svars. Ja ikdienā Jums nepieciešams daudz pārnēsāt datoru, tad labāk izvēlēties pēc iespējas vieglāku un mazāku datoru.

Viena faktora ņemšana vērā

Vēl viena kļūda, ko pieļauj daudzi cilvēki – viņi ņem vērā tikai vienu faktoru un nostāda to, kā pašu būtiskāko. Šāda pieeja ir ļoti nepareiza. Daudzi cilvēki mēdz pārmaksāt, izvēloties pārāk lielu operatīvo atmiņu, kas viņu vajadzībām nav atbilstoša.

Tāpat nereti cilvēki izvēlas portatīvo datoru skatoties tikai pēc akumulatora darbības ilguma vai ekrāna izšķirtspējas. Izvēloties datoru, uzmanība jāpievērš vairākiem faktoriem nevis tikai vienam.

Kur iegādāties portatīvo datoru?

Portatīvo datoru var iegādāties gan specializētajos veikalos, gan internetā. Piemēram, interneta veikals 220.lv ļauj izvēlēties no plaša portatīvo datoru klāsta. Šajā veikalā ir pieejami arī galda datori. Interneta veikalā 220.lv noteikti atradīsiet savām vēlmēm un vajadzībām atbilstošu datoru. 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri