Valmieras Ziņas

Visbiežāk pieļautās kļūdas, iegādājoties portatīvo datoru

Lasīšanas laiks: 4 min

Darbs ar datoru mūsdienās paliek arvien populārāks. Ir daudzas darbības, ko var izdarīt ar datora starpniecību, piemēram, veikt maksājumus, iepirkties internetā, paveikt darba pienākumus, kā arī spēlēt spēles vai skatīties kādu iemīļotu pārraidi un filmas. Jāsaka, ka dators patiešām ir noderīga ierīce ikvienās mājās, un, gadiem ejot, iespējams, bez tā vairs neviens cilvēks nevarēs iztikt, tāpēc ir svarīgi parūpēties, lai šī ierīce tomēr būtu mājās.

 Datora iegādāšanās ir diezgan nopietns, kā arī salīdzinoši dārgs pirkums, tāpēc to noteikti nevajadzētu izdarīt steigā. Bieži vien cilvēki, iegādājoties portatīvo datoru, mēdz pieļaut lielas kļūdas. Lai tās nepieļautu, ir jābūt diezgan zinošam un jāsaprot, kas jāņem vērā pirms šī svarīgā pirkuma izdarīšanas. Raksta turpinājumā iepazīsieties ar pāris tipiskākajām kļūdām, ko cilvēki pieļauj, iegādājoties portatīvo datoru.

Lētākā pieejamā datora iegādāšanās

Mūsdienās portatīvo datoru klāsts ir ļoti plašs un arī cenu diapazons ir samērā liels. Protams, ir arī tādi portatīvie datori, kas nav pārāk dārgi, taču spēj apmierināt visas pircēja vēlmes. Tomēr ir cilvēki, kuri nevēlas pārmaksāt un iegādājas pašus lētākos pieejamos portatīvos datorus. Rezultātā ir iegūts dators, kas darbojas, tomēr ne tā, kā cerēts. Iespējams, ka ir iegādāts dators, kurš nav tik jaudīgs un ātrs un kuram ir maza iekšējā atmiņa.

Mēģinot ietaupīt, Jūs varat iegādāties datoru, ar kuru pašam būs grūti strādāt līdz pat brīdim, kad būs iespēja iegādāties jaunu datoru. Protams, var iegādāties dažādas datoru komponentes, kas var uzlabot datora darbību.

Pārmaksāšana

Vieni no labākajiem portatīvajiem datoriem noteikti nebūs lēti. Šajā jautājumā cilvēki nereti pieļauj otru galējību iepriekš minētajai kļūdai, jo lētākā datora vietā izvēlas pašu dārgāko portatīvo datoru. Iespējams iegādāties tādus portatīvos datorus, kas ir aprīkoti ar neskaitāmām funkcijām. Tieši šīs funkcijas arī nosaka kopējo datora cenu. Tāpēc pirms datora iegādāšanās noteikti ir jāizvērtē savas vēlmes un vajadzības. Nav vērts iegādāties datoru ar tādām funkcijām, kuras Jūs pat neizmantosiet.

Nedomāšana par nākotnes vēlmēm un vajadzībām

Dators ir ilgtermiņa ieguldījums, tāpēc svarīgi nopirkt tādu portatīvo datoru, kas kalpos daudzus gadus. Nevajag izvēlēties datoru, kas atbilst tikai Jūsu šodienas vēlmēm. Noteikti jāskatās tāds dators, kas spēs apmierināt Jūsu vajadzības arī pēc pāris gadiem.

Izvēloties datoru, pievērsiet uzmanību tā atmiņai, procesoram un citām funkcijām, kas ir svarīgas un noderīgas.

Nedomāšana par vajadzīgajiem portiem un saderību

Tā kā tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, tajā skaitā arī portatīvie datori, tad noteikti jāpievērš uzmanība arī tādiem faktoriem kā porti un saderība. Ne visiem jaunākajiem portatīvo datoru modeļiem ir tādi porti, kas Jums nepieciešami. Tāpat arī tiek mainīta datora saderība ar citām ierīcēm.

Pirms konkrēta portatīvā datora iegādes, noteikti pārbaudiet arī šīs detaļas, lai nenāktos vilties pirkuma izdarīšanā.    

Vēlme pēc augstākās izšķirtspējas

Protams, ekrāna izšķirtspējai ir nozīme, tomēr ne vienmēr vajadzētu iegādāties datoru ar augstāko izšķirtspēju. Jāņem vērā, ka diezgan lielai daļai portatīvo datoru ir augsta izšķirtspēja, tomēr diezgan zema izturība, kā rezultātā nākas bieži uzlādēt akumulatoru.

Ja vien Jums nav vajadzīgs augstas kvalitātes spēļu dators, tad vislabāk izvēlēties tādu portatīvo datoru, kam ir optimāla lieluma izšķirtspēja.

Izmēģinājuma iespējas neizmantošana

Liela daļa veikalu pirms konkrētās preces iegādes piedāvā izmēģināt šo preci. Veikalu skatlogos ir izvietoti modeļi, kurus var ieslēgt, pataustīt, kā arī paskatīties, kādas funkcijas tie piedāvā. Ja nolemjat portatīvo datoru iegādāties veikalā, kur nav šādas iespējas, tad noteikti pārliecinieties, ka veikals piedāvā atgriešanas tiesības, kā arī preces garantiju.

Uzmanības nepievēršana datora izmēram

Portatīvo datoru iegādē tā izmēram ir liela nozīme. Ja portatīvajam datoram būs lielāks ekrāns, būs labāka skatīšanās pieredze, taču šādam datoram būs lielāks svars. Ja ikdienā Jums nepieciešams daudz pārnēsāt datoru, tad labāk izvēlēties pēc iespējas vieglāku un mazāku datoru.

Viena faktora ņemšana vērā

Vēl viena kļūda, ko pieļauj daudzi cilvēki – viņi ņem vērā tikai vienu faktoru un nostāda to, kā pašu būtiskāko. Šāda pieeja ir ļoti nepareiza. Daudzi cilvēki mēdz pārmaksāt, izvēloties pārāk lielu operatīvo atmiņu, kas viņu vajadzībām nav atbilstoša.

Tāpat nereti cilvēki izvēlas portatīvo datoru skatoties tikai pēc akumulatora darbības ilguma vai ekrāna izšķirtspējas. Izvēloties datoru, uzmanība jāpievērš vairākiem faktoriem nevis tikai vienam.

Kur iegādāties portatīvo datoru?

Portatīvo datoru var iegādāties gan specializētajos veikalos, gan internetā. Piemēram, interneta veikals 220.lv ļauj izvēlēties no plaša portatīvo datoru klāsta. Šajā veikalā ir pieejami arī galda datori. Interneta veikalā 220.lv noteikti atradīsiet savām vēlmēm un vajadzībām atbilstošu datoru. 

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU ASISTENTI/-TU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: pieteikumu pieņemšana un apstrāde; asistēt projekta vadītājam projektu pieteikumu sagatavošanā un projektu realizēšanā ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; biroja administrācijas pienākumu izpilde (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz ienākošajiem telefona zvaniem, e-pastiem, uzturēt kontaktus ar organizācijas klientiem). No darbinieka sagaidām: augstu atbildību un labas komunikācijas prasmes; labas angļu valodas zināšanas, pedagoģiskā izglītība un datorprogrammu lietošanas prasmes uzskatīsim par priekšrocību. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, iespēja apvienot darbu ar studijām; darba samaksu sākot no 5 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTU ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU VADĪTĀJU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: projektu pieteikumu gatavošana ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu realizēšana (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz e-pastiem, uzturēt kontaktus ar projektu partneriem); projektu rezultātu izstrāde; projektu aktivitāšu organizēšana; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; dalība projektu braucienos uz ārzemēm; No darbinieka sagaidām: labas angļu valodas zināšanas; augstu atbildības sajūtu un punktualitāti; prasmi strādāt individuāli un komandā; labas datorprasmes, radošu un mūsdienīgu pieeju uzdevumu veikšanā; vēlama pieredze pedagoga darbā un ERASMUS+ projektos. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, kuru iespējams veikt attālināti un apvienot ar studijām; darba samaksu sākot no 7 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valmieras tehnikums aicina darbā APKOPĒJU (uz darbinieka prombūtnes laiku) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Pamatizglītība Prasme strādāt kārtīgi, kvalitatīvi un ar atbildības sajūtu Prasme strādāt ar telpu uzkopšanas līdzekļiem un darbarīkiem Atbilstība Ministru kabineta noteikumu Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 104.punktam Iespēja uzsākt darbu nekavējoties Tālrunis informācijai: Personāla speciāliste Guna Čečiņa 22020228. CV un izglītību apliecinošu dokumenta kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Apkopēja vakancei” līdz 2022.gada 31.janvārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas ar vakances norādi sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri