Valmieras Ziņas

Vidzemes mājokļu tirgus aktualitātes 2021.gadā

Šī gada pirmajos astoņos mēnešos nekustamo īpašumu, īpaši mājokļu tirgū, aktīva dinamika ir saglabājusies, neskatoties uz Covid – 19 pandēmijas radīto emocionālo un finansiālo ietekmi gan pasaulē, gan Vidzemes reģionā. Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā liela daļa Latvijas iedzīvotāju un potenciālo pircēju gaidīja strauju mājokļu cenu kritumu, kas nenotika. Joprojām pieprasījums pēc kvalitatīvas dzīves telpas ir lielāks nekā piedāvājums, kas radījis visu īpašumu veidu cenu kāpumu. Dati par mājokļa segmentu pirmā pusgada pārskatā apkopoti un lasāmi “Latio” mājas lapā: www.latio.lv.

Dzīvokļu cenas pietuvojas Rīgas cenām mikrorajonos

“Valmieras pilsētā joprojām lielākais skaits mājokļu darījumu notiek ar dzīvokļiem sērijveida daudzdzīvokļu mājās. Tas skaidrojams ar to, ka attīstītāji joprojām neredz iespēju izveidot projektus par cenām, kas būtu pievilcīgas reģionu iedzīvotājiem, īpaši apstākļos, kad strauji aug būvmateriālu cenas visā pasaulē. Lai gan pieprasījums pēc tādiem būtu, jo klienti arvien biežāk meklē kvalitatīvus dzīves apstākļus. Arvien vairāk novērojam, ka pieprasījums ir izteiktāks pēc remontētiem dzīvokļiem ar labu iekšējo apdari. Labas kvalitātes īpašumi raitāk ļauj sakārtot nepieciešamo finansējumu, nav nepieciešams papildu laiks un līdzekļi īpašuma sakārtošanai,” norāda Latio pārstāve Vidzemes reģionā Daiga Mihelsone.

Gada pirmajā ceturksnī piedāvājumu skaits dzīvokļiem un privātmājām Vidzemes reģionā, salīdzinājumā ar 2020.gadu, bija mazs. Tas skaidrojams ar nogaidošu pozīciju no pārdevēju puses. Tikai marta beigās piedāvājumu skaits straujāk palielinājās, attiecīgi ar 5%-10% piedāvājumu cenu kāpumu, sevišķi dzīvokļu segmentā. Cenu kāpumu piedzīvoja ne tikai dzīvokļi reģiona lielākajās pilsētās, bet arī reģiona ciematos – Zilaiskalnā, Mūrmuižā, Brenguļos, Liepā, Sedā u.c.

Vidzemes reģiona lielākajā pilsētā Valmierā, kas arī pēc novadu reformas nezaudēs savu nozīmīgumu, dzīvokļa cena (vidēji 40 000 – 43 000 EUR par divistabu dzīvokli labā tehniskā stāvoklī) dzīvoklim ar labu iekštelpu apdari ir salīdzināma ar dzīvokļu pārdošanas darījumu cenām Rīgas mikrorajonos, piemēram, Purvciemā. Cilvēki ir gatavi maksāt par labu pilsētvidi, sakārtotu infrastruktūru, izglītības, kultūras un sporta iespējām. Novadu teritoriju ciematos pastāv iespēja iegādāties dzīvokļus lētāk, bet jāapzinās ikdienas neērtības, pārvarot attālumu līdz darba vietai, izglītības un medicīnas iestādēm, pārtikas veikaliem u.tml.

Privātmāju tirgus plešas ārpus Valmieras

Tie, kuri meklē iespēju iegādāties privātmāju, saskaras ar salīdzinoši mazu piedāvājumu. Tirgū tiek piedāvātas pārsvarā padomju laikā celtās privātmājas ar atšķirīgu tehnisko stāvokli un retāk – pēdējos gados celtas mājas.  Īpašumu darījumu cena ir bijusi atkarīga no dzīvojamo telpu platības, plānojuma, ēku kvalitātes, veiktajiem remontdarbiem un komunikācijām, apkures veida, palīgēkām un to kvalitātes, zemes gabala labiekārtojuma. Kopumā privātmāju cenas pēdējā gada laikā ir palielinājušās par 10 %.

Ja klientiem neizdodas atrast sev interesējošu privātmāju, bieži vien tiek iegādāta zeme, lai uz tās būvētu māju. Valmierā un tuvējā apkārtnē apbūves zemes tirgus arī šajā gadā ir bijis diezgan aktīvs, 5-7% apmērā palielinoties zemes darījumu cenai. Biežāk reģistrēti darījumi ar zemes gabaliem 800 – 2000 m2 platībā, ar pārdošanas cenu no 6 līdz 14 eiro/m2.

Pieprasījums pēc lauku īpašuma ar lauku māju ir liels. Šāda tendence saglabājas kopš pagājušā gada vasaras ar mērķi pircējiem iegādāties īpašumu brīvdienām vai pastāvīgai dzīvošanai. Reģistrētās darījumu cenas atkarīgas no īpašuma atrašanās vietas (pieprasītākie īpašumi 100 km rādiusā no Rīgas), zemes gabala lieluma un sastāva (dzīvojamā māja, saimniecības ēkas, lauksaimniecības zeme, meža zeme) un piekļuves iespējām. Vidējā cena par lauku īpašumu bez sertificēta vērtētāja novērtējuma var būt salīdzinoši grūti nodefinējama, ņemot vērā gan ēku dažādo kvalitāti, gan komunikāciju nodrošinājumu, gan zemes gabala platību, līdz ar to cenas svārstās diapazonā no 20 000 EUR līdz 150 000 EUR un vairāk.

Šis ir labs brīdis, lai pārdotu īpašumu laukos, īpašniekam racionāli izvērtējot savas iespējas tuvāko 10 līdz 20 gadu periodā apsaimniekot savu īpašumu, iespēju investēt papildu līdzekļu tajā, šī brīža dzīvesveidu un mobilitātes iespējas.

Arvien biežāk lauku māju darījumos sastopamies ar pieprasījumu pēc īres ar izpirkuma tiesībām, tomēr nesakārtota tiesiskā regulējuma dēļ pārdevēji reti noslēdz šāda veida līgumus.

Tehnoloģijas ienāk arī nekustamo īpašumu tirgū

Latvijas rezidenti, kuri šobrīd dzīvo citās valstīs, ir gatavi izmantot tehnoloģiju sniegtās iespējas un iegādāties īpašumu attālināti. Arvien vairāk dzīvokļu apskates tiek organizētas ar videozvana starpniecību, nekustamā īpašuma aģentam veicot tiešsaistes videotūres īpašumā vai izveidojot videotūres ierakstus.

Pie īpašuma pārdošanas, sadarbojoties ar nekustamā īpašuma aģentu, klients ietaupa laiku, līdzekļus, saņem gan juridisko, gan praktisko palīdzību. “Ar profesionālu partneri, kas darbojas nekustamo īpašumu tirgū jau 30 gadus, tas noritēs saprotami, pārskatāmi un ērti!” min “Latio” speciāliste.

Nekustamā īpašuma vērtēšana

„Vērtēšana nav tikai cipari. Tas ir stāsts par katra īpašuma labāko izmantošanas veidu. Vērtētājs ne tikai nosaka tirgus vērtību, bet arī pārbauda īpašuma sastāvu un dokumentus – vai ēkas ir reģistrētas zemesgrāmatā, vai ēka ir / nav nodota ekspluatācijā, vai palīgēkām nav cits īpašnieks, vai ir legāls piebraucamais ceļš, vai zemesgabala faktiskās robežas atbilst kadastra plānam, vai pats īpašums vai tā daļa neatrodas sarkanajās līnijās un var būt atsavināma, vai nav veiktas nelikumīgas pārbūves. Tās ir svarīgas nianses, un, veicot darījumus pie profesionāļiem, klientiem izdodas ieekonomēt gan laiku, gan naudu,” saka “Latio” speciāliste. 

Kāpēc nepieciešams vērtējums?: Lai noteiktu pārdošanas cenu, lai iesniegtu vērtējumu bankā, ja nepieciešams finansējums, lai noteiktu domājamās daļas apmēru strīda situācijā u.c.

Kuras bankas ir mūsu sadarbības partneri?: Luminor, Swedbank, SEB banka, Citadele, PrivatBank u.c. kredītiestādes

Ko mēs vērtējam?: dzīvokli, privātmāju, garāžu, apbūves zemes gabalu, lauku māju, lauksaimniecības zemi, meža zemi, fermu, angāru, ražošanas telpas, viesnīcas u.c.

Optimistisks skats nākotnē

Izsakot prognozes par nākamo periodu, D. Mihelsone uzskata: „Mēs visi būsim atkarīgi gan no tā, kas notiks globāli – kā izdosies ierobežot vīrusa izplatību, gan arī no vietējās situācijas – ar reģionālo reformu saistītajām izmaiņām, attiecīgi pašvaldības un valsts politikas. Pilsētas iedzīvotāji, gan arī jauni klienti meklēs sev jaunu, kvalitatīvu dzīves telpu, tādēļ būs pieprasījums gan pēc kvalitatīviem īpašumiem, jaunajiem daudzdzīvokļu projektiem un māju ciematiem. Skats uz nākotni ir optimistisks, un Vidzemes mājokļu tirgus arī gada otrajā pusē būs ļoti aktīvs,” saka D. Mihelsone.

Vairāk par SIA “Latio” īpašumu novērtēšanas un pārdošanas pakalpojumiem Valmierā aicinām jautāt Vidzemes reģiona vērtēšanas biznesa attīstības speciālistei Daigai Mihelsonei, zvanot +371 26520995, +371 67032300 vai rakstot daiga.mihelsone@latio.lv, latio@latio.lv. Biroja adrese – Valmierā, Rīgas ielā 13.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

NODROŠINĀJUMA VALSTS AĢENTŪRA aicina pievienoties BŪVPROJEKTA VADĪTĀJU  (uz nenoteiktu laiku) ĪPAŠUMU, BRUŅOJUMA UN MATERIĀLO REZERVJU DEPARTAMENTA VIDZEMES REĢIONĀLAJĀ NODAĻĀ VIENĪBAS GATVĒ 11, VALKĀ vai Tērbatas ielā 9, Valmierā Mēs piedāvājam: · darbu dinamiskā un mūsdienīgā iestādē, profesionālā komandā; · bruto mēnešalgu atbilstoši 10.mēnešalgu grupai, profesionālajai pieredzei un kvalifikācijas kategorijai - pārbaudes laikā 1100,- eiro, pēc pārbaudes laika līdz 1287,- eiro un sociālās garantijas; · veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām; · apmaksātu papildatvaļinājumu, atbilstoši novērtējumam un iestādes normatīvajiem aktiem; · speciālo medicīnisko optisko redzes līdzekļu iegādes kompensāciju, atbilstoši iestādes normatīvajos aktos noteiktajam; · piemaksas, atbilstoši iestādes normatīvajos aktos noteiktajam; · iespēju strādāt attālināti vai daļēji attālināti un elastīgu darba laiku, vienojoties; · iespēju pilnveidot savas profesionālās zināšanas un prasmes kursos un semināros. Mēs Tev uzticēsim: nodrošināt Iekšlietu ministrijas un tās padotības iestādēm nepieciešamo nekustamā īpašuma objektu būvniecības darbu koordināciju būvdarbu laikā. Kontrolēt un uzraudzīt ar ēku un būvju būvniecību, t.sk. pārbūvi, atjaunošanu un nojaukšanu saistīto, noslēgto līgumu izpildi piedalīties Iekšlietu ministrijas nekustamo īpašumu objektu infrastruktūras attīstības plānu izstrādē un plānot to īstenošanu savas kompetences ietvaros veikt nepieciešamo ar nekustamo īpašumu būvprojektēšanu un būvuzraudzību saistīto dokumentu koordinēšanu un nodrošināt to sagatavošanu uzraudzīt būvniecības procesus, veikt izpildīto darbu uzskaiti, kontrolēt izpilddokumentāciju, darba aizsardzības pasākumu izpildi un būvniecības grafiku izpildi, kā arī veikt iesniegto progresa ziņojumu pārbaudi analizēt jaunu projektu ieviešanas un attīstīšanas iespējas piedalīties Publisko iepirkumu komisiju darbā, sagatavot iepirkumu veikšanai nepieciešamās tehniskās specifikācijas u.c. dokumentāciju amatam noteiktās kompetences ietvaros sagatavot iekšējo un ārējo normatīvo aktu, informatīvo ziņojumu un politikas plānošanas dokumentu, iniciatīvas un atbildes vēstuļu projektus amatam noteiktās kompetences ietvaros organizēt vai savas kompetences ietvaros veikt Iekšlietu ministrijas jaunbūvējamo, atjaunojamo un pārbūvējamo nekustamo īpašumu objektu tehnisko apsekošanu, nodrošināt vai sagatavot materiālus par apsekojamu rezultātiem Mūsu prasības: otrā līmeņa vai tai pielīdzināta augstākā izglītība inženierzinātņu (vēlams būvniecības vai nekustamā īpašuma pārvaldības) jomā vai tiesību zinātņu jomā vēlama papildus izglītība būvniecības jomā, ko apliecina sertifikāti, izglītības apguves apliecinoši dokumenti vēlama pieredze nekustamo īpašumu pārvaldībā, būvniecības projektu vadīšanā zināšanas par spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, kas regulē būvniecības un publisko iepirkumu jomas prasme pielietot teorētiskās zināšanas praksē, izteikt un aizstāvēt viedokli par kompetencē esošajiem jautājumiem. Labas komunikācijas iemaņas. latviešu valodas zināšanas C līmeņa 1. pakāpes apjomā, labas datora lietošanas prasmes (MS Office); atbilstība likuma „Par valsts noslēpumu” 9. panta otrās un trešās daļas prasībām.Pieteikuma vēstuli, CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas (pretendentiem, kuri izglītību ir ieguvuši ārvalstīs, lūdzam pievienot dokumentu par tās akadēmisko atzīšanu Latvijā), līdz 2021.gada 30.septembrim, ar norādi uz vakanto amatu, lūdzam sūtīt Nodrošinājuma valsts aģentūrai, Čiekurkalna 1.līnijā 1 k-2, Rīgā, LV-1026, vai uz e – pastu personals@agentura.iem.gov.lv Informējam, ka jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Nodrošinājuma valsts aģentūra, reģistrācijas numurs 90009112024, adrese: Čiekurkalna 1.līnija 1 k-2, Rīga, LV-1026, e-pasts (datu aizsardzības speciālists): das@agentura.iem.gov.lv. Vairāk par iestādi www.nva.iem.gov.lv Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 9, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-09-30 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri