Valmieras Ziņas

Vidzemes mājokļu tirgus aktualitātes 2021.gadā

Lasīšanas laiks: 5 min

Šī gada pirmajos astoņos mēnešos nekustamo īpašumu, īpaši mājokļu tirgū, aktīva dinamika ir saglabājusies, neskatoties uz Covid – 19 pandēmijas radīto emocionālo un finansiālo ietekmi gan pasaulē, gan Vidzemes reģionā. Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā liela daļa Latvijas iedzīvotāju un potenciālo pircēju gaidīja strauju mājokļu cenu kritumu, kas nenotika. Joprojām pieprasījums pēc kvalitatīvas dzīves telpas ir lielāks nekā piedāvājums, kas radījis visu īpašumu veidu cenu kāpumu. Dati par mājokļa segmentu pirmā pusgada pārskatā apkopoti un lasāmi “Latio” mājas lapā: www.latio.lv.

Dzīvokļu cenas pietuvojas Rīgas cenām mikrorajonos

“Valmieras pilsētā joprojām lielākais skaits mājokļu darījumu notiek ar dzīvokļiem sērijveida daudzdzīvokļu mājās. Tas skaidrojams ar to, ka attīstītāji joprojām neredz iespēju izveidot projektus par cenām, kas būtu pievilcīgas reģionu iedzīvotājiem, īpaši apstākļos, kad strauji aug būvmateriālu cenas visā pasaulē. Lai gan pieprasījums pēc tādiem būtu, jo klienti arvien biežāk meklē kvalitatīvus dzīves apstākļus. Arvien vairāk novērojam, ka pieprasījums ir izteiktāks pēc remontētiem dzīvokļiem ar labu iekšējo apdari. Labas kvalitātes īpašumi raitāk ļauj sakārtot nepieciešamo finansējumu, nav nepieciešams papildu laiks un līdzekļi īpašuma sakārtošanai,” norāda Latio pārstāve Vidzemes reģionā Daiga Mihelsone.

Gada pirmajā ceturksnī piedāvājumu skaits dzīvokļiem un privātmājām Vidzemes reģionā, salīdzinājumā ar 2020.gadu, bija mazs. Tas skaidrojams ar nogaidošu pozīciju no pārdevēju puses. Tikai marta beigās piedāvājumu skaits straujāk palielinājās, attiecīgi ar 5%-10% piedāvājumu cenu kāpumu, sevišķi dzīvokļu segmentā. Cenu kāpumu piedzīvoja ne tikai dzīvokļi reģiona lielākajās pilsētās, bet arī reģiona ciematos – Zilaiskalnā, Mūrmuižā, Brenguļos, Liepā, Sedā u.c.

Vidzemes reģiona lielākajā pilsētā Valmierā, kas arī pēc novadu reformas nezaudēs savu nozīmīgumu, dzīvokļa cena (vidēji 40 000 – 43 000 EUR par divistabu dzīvokli labā tehniskā stāvoklī) dzīvoklim ar labu iekštelpu apdari ir salīdzināma ar dzīvokļu pārdošanas darījumu cenām Rīgas mikrorajonos, piemēram, Purvciemā. Cilvēki ir gatavi maksāt par labu pilsētvidi, sakārtotu infrastruktūru, izglītības, kultūras un sporta iespējām. Novadu teritoriju ciematos pastāv iespēja iegādāties dzīvokļus lētāk, bet jāapzinās ikdienas neērtības, pārvarot attālumu līdz darba vietai, izglītības un medicīnas iestādēm, pārtikas veikaliem u.tml.

Privātmāju tirgus plešas ārpus Valmieras

Tie, kuri meklē iespēju iegādāties privātmāju, saskaras ar salīdzinoši mazu piedāvājumu. Tirgū tiek piedāvātas pārsvarā padomju laikā celtās privātmājas ar atšķirīgu tehnisko stāvokli un retāk – pēdējos gados celtas mājas.  Īpašumu darījumu cena ir bijusi atkarīga no dzīvojamo telpu platības, plānojuma, ēku kvalitātes, veiktajiem remontdarbiem un komunikācijām, apkures veida, palīgēkām un to kvalitātes, zemes gabala labiekārtojuma. Kopumā privātmāju cenas pēdējā gada laikā ir palielinājušās par 10 %.

Ja klientiem neizdodas atrast sev interesējošu privātmāju, bieži vien tiek iegādāta zeme, lai uz tās būvētu māju. Valmierā un tuvējā apkārtnē apbūves zemes tirgus arī šajā gadā ir bijis diezgan aktīvs, 5-7% apmērā palielinoties zemes darījumu cenai. Biežāk reģistrēti darījumi ar zemes gabaliem 800 – 2000 m2 platībā, ar pārdošanas cenu no 6 līdz 14 eiro/m2.

Pieprasījums pēc lauku īpašuma ar lauku māju ir liels. Šāda tendence saglabājas kopš pagājušā gada vasaras ar mērķi pircējiem iegādāties īpašumu brīvdienām vai pastāvīgai dzīvošanai. Reģistrētās darījumu cenas atkarīgas no īpašuma atrašanās vietas (pieprasītākie īpašumi 100 km rādiusā no Rīgas), zemes gabala lieluma un sastāva (dzīvojamā māja, saimniecības ēkas, lauksaimniecības zeme, meža zeme) un piekļuves iespējām. Vidējā cena par lauku īpašumu bez sertificēta vērtētāja novērtējuma var būt salīdzinoši grūti nodefinējama, ņemot vērā gan ēku dažādo kvalitāti, gan komunikāciju nodrošinājumu, gan zemes gabala platību, līdz ar to cenas svārstās diapazonā no 20 000 EUR līdz 150 000 EUR un vairāk.

Šis ir labs brīdis, lai pārdotu īpašumu laukos, īpašniekam racionāli izvērtējot savas iespējas tuvāko 10 līdz 20 gadu periodā apsaimniekot savu īpašumu, iespēju investēt papildu līdzekļu tajā, šī brīža dzīvesveidu un mobilitātes iespējas.

Arvien biežāk lauku māju darījumos sastopamies ar pieprasījumu pēc īres ar izpirkuma tiesībām, tomēr nesakārtota tiesiskā regulējuma dēļ pārdevēji reti noslēdz šāda veida līgumus.

Tehnoloģijas ienāk arī nekustamo īpašumu tirgū

Latvijas rezidenti, kuri šobrīd dzīvo citās valstīs, ir gatavi izmantot tehnoloģiju sniegtās iespējas un iegādāties īpašumu attālināti. Arvien vairāk dzīvokļu apskates tiek organizētas ar videozvana starpniecību, nekustamā īpašuma aģentam veicot tiešsaistes videotūres īpašumā vai izveidojot videotūres ierakstus.

Pie īpašuma pārdošanas, sadarbojoties ar nekustamā īpašuma aģentu, klients ietaupa laiku, līdzekļus, saņem gan juridisko, gan praktisko palīdzību. “Ar profesionālu partneri, kas darbojas nekustamo īpašumu tirgū jau 30 gadus, tas noritēs saprotami, pārskatāmi un ērti!” min “Latio” speciāliste.

Nekustamā īpašuma vērtēšana

„Vērtēšana nav tikai cipari. Tas ir stāsts par katra īpašuma labāko izmantošanas veidu. Vērtētājs ne tikai nosaka tirgus vērtību, bet arī pārbauda īpašuma sastāvu un dokumentus – vai ēkas ir reģistrētas zemesgrāmatā, vai ēka ir / nav nodota ekspluatācijā, vai palīgēkām nav cits īpašnieks, vai ir legāls piebraucamais ceļš, vai zemesgabala faktiskās robežas atbilst kadastra plānam, vai pats īpašums vai tā daļa neatrodas sarkanajās līnijās un var būt atsavināma, vai nav veiktas nelikumīgas pārbūves. Tās ir svarīgas nianses, un, veicot darījumus pie profesionāļiem, klientiem izdodas ieekonomēt gan laiku, gan naudu,” saka “Latio” speciāliste. 

Kāpēc nepieciešams vērtējums?: Lai noteiktu pārdošanas cenu, lai iesniegtu vērtējumu bankā, ja nepieciešams finansējums, lai noteiktu domājamās daļas apmēru strīda situācijā u.c.

Kuras bankas ir mūsu sadarbības partneri?: Luminor, Swedbank, SEB banka, Citadele, PrivatBank u.c. kredītiestādes

Ko mēs vērtējam?: dzīvokli, privātmāju, garāžu, apbūves zemes gabalu, lauku māju, lauksaimniecības zemi, meža zemi, fermu, angāru, ražošanas telpas, viesnīcas u.c.

Optimistisks skats nākotnē

Izsakot prognozes par nākamo periodu, D. Mihelsone uzskata: „Mēs visi būsim atkarīgi gan no tā, kas notiks globāli – kā izdosies ierobežot vīrusa izplatību, gan arī no vietējās situācijas – ar reģionālo reformu saistītajām izmaiņām, attiecīgi pašvaldības un valsts politikas. Pilsētas iedzīvotāji, gan arī jauni klienti meklēs sev jaunu, kvalitatīvu dzīves telpu, tādēļ būs pieprasījums gan pēc kvalitatīviem īpašumiem, jaunajiem daudzdzīvokļu projektiem un māju ciematiem. Skats uz nākotni ir optimistisks, un Vidzemes mājokļu tirgus arī gada otrajā pusē būs ļoti aktīvs,” saka D. Mihelsone.

Vairāk par SIA “Latio” īpašumu novērtēšanas un pārdošanas pakalpojumiem Valmierā aicinām jautāt Vidzemes reģiona vērtēšanas biznesa attīstības speciālistei Daigai Mihelsonei, zvanot +371 26520995, +371 67032300 vai rakstot daiga.mihelsone@latio.lv, latio@latio.lv. Biroja adrese – Valmierā, Rīgas ielā 13.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU ASISTENTI/-TU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: pieteikumu pieņemšana un apstrāde; asistēt projekta vadītājam projektu pieteikumu sagatavošanā un projektu realizēšanā ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; biroja administrācijas pienākumu izpilde (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz ienākošajiem telefona zvaniem, e-pastiem, uzturēt kontaktus ar organizācijas klientiem). No darbinieka sagaidām: augstu atbildību un labas komunikācijas prasmes; labas angļu valodas zināšanas, pedagoģiskā izglītība un datorprogrammu lietošanas prasmes uzskatīsim par priekšrocību. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, iespēja apvienot darbu ar studijām; darba samaksu sākot no 5 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTU ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU VADĪTĀJU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: projektu pieteikumu gatavošana ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu realizēšana (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz e-pastiem, uzturēt kontaktus ar projektu partneriem); projektu rezultātu izstrāde; projektu aktivitāšu organizēšana; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; dalība projektu braucienos uz ārzemēm; No darbinieka sagaidām: labas angļu valodas zināšanas; augstu atbildības sajūtu un punktualitāti; prasmi strādāt individuāli un komandā; labas datorprasmes, radošu un mūsdienīgu pieeju uzdevumu veikšanā; vēlama pieredze pedagoga darbā un ERASMUS+ projektos. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, kuru iespējams veikt attālināti un apvienot ar studijām; darba samaksu sākot no 7 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valmieras tehnikums aicina darbā APKOPĒJU (uz darbinieka prombūtnes laiku) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Pamatizglītība Prasme strādāt kārtīgi, kvalitatīvi un ar atbildības sajūtu Prasme strādāt ar telpu uzkopšanas līdzekļiem un darbarīkiem Atbilstība Ministru kabineta noteikumu Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 104.punktam Iespēja uzsākt darbu nekavējoties Tālrunis informācijai: Personāla speciāliste Guna Čečiņa 22020228. CV un izglītību apliecinošu dokumenta kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Apkopēja vakancei” līdz 2022.gada 31.janvārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas ar vakances norādi sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri