Valmieras Ziņas

Valmierieši ķer jaunības piedzīvojumus Lietuvā

Lasīšanas laiks: 6 min

“Valmieras Ziņu” reportieris Lotārs Zariņš piedāvā ieskatu projekta “Ar kultūru pret jauniešu bezdarbu” notikumos, kas norisinājās Lietuvā un kur piedalījās arī jaunieši no Valmieras.

Vasaras pirmais mēnesis ritēja pilnā sparā, kad no Valmieras Kultūras centra nāca piedāvājums doties apmaiņas programmā uz Lietuvu. “Erasmus +” rīkots nedēļu ilgs projekts jauniešiem ar galveno tēmu “Ar kultūru – pret jauniešu bezdarbu”. Gada karstāko mēnesi – jūliju – pavadīt, iepazīstot citu valstu kultūru, uzlabojot valodas zināšanas un satiekot jaunus erudītus jauniešus?! Tādu iespēju nevarēja palaist garām. Latvijas godu projektā aizstāvēt devās divas skaistas, savu valsti mīlošas valmierietes – Elīna Krūkle un Rebeka Jukāma. Ar meitenēm uz brāļu zemi devās divi viesturieši – Oskars Leosks un Lotārs Zariņš. Komandas vadību uzņēmās latviešu valodas skolotāja no Rīgas – Rita Alpa-Lūka.

18. jūlija pēcpusdienā latviešu piecnieks kāpa autobusā un devās piecu stundu braucienā uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu. Jau brauciena laikā bija redzams, ka šī nedēļa būs aizraujoša – lietus lija aumaļām, zibens stari izgaismoja mūsu ceļu līdz galamērķim. Nonākot Viļņā, autoostā mūs sagaidīja projekta vadītāja un Valmieras Kultūras centra atbildīgā persona, kura piedāvāja doties šajā projektā. Notika īsa iepazīšanās, un nedēļa Lietuvā varēja sākties.

Projekts norisinājās trīs kilometru attālumā no Traķiem, kura ir viena no populārākajām tūristu apskates vietām. Lielāko daļu Lietuvā pavadītā laika uzturējāmies ciematiņā ar nosaukumu Jovariškės. Tas mums nāca kā mazs pārsteigums, jo bijām domājuši, ka dzīvosim Traķos, bet par vietu nevarēja sūdzēties. Četru minūšu gājienā no dzīvojamā kompleksa atradās skaists ezers (Akmena), kuru nedēļas laikā pāris reizes apciemojām. Dzīvošana bija divās lielās mājās, kuras bija aprīkotas ar visu nepieciešamo. Meitenes dzīvoja galvenajā mājā, kurā norisinājās aktivitātes un tika ieturēta maltīte. Puiši dzīvoja mazliet augstākas klases apartamentos, jo istabiņā bija vannasistaba. Skolotāja dzīvoja puišiem aiz sienas. Vieta bija ideāla, lai aizvadītu nedēļu, koncentrējoties tikai uz galveno tēmu un iepazīstot citu valstu jauniešus. Pirmais iespaids nebija pozitīvs, jo, iespējams, vēlējāmies izbaudīt pilsētas kņadu, bet miers šajā reizē bija svarīgāks.

Ikdienas programma bija sadalīta laika grafikā. Brokastis tika ieturētas plkst. 9:30, pēc kurām uzreiz sākās dienas aktivitātes. Laiks atpūtai bija vien naktī. Tomēr bieži vien galva uz spilvena nemaz netika nolikta, jo aktivitātes turpinājās arī nakts stundās.

Projektā kopā piedalījās jaunieši no piecām valstīm – Lietuvas, Igaunijas, Latvijas, Rumānijas un Horvātijas. Pirmā diena tika veltīta, iepazīstot vienam otru. Ar lietuviešiem, rumāņiem un horvātiem aprunājāmies jau ierašanās dienā.

Programma lielā mērā tika balstīta uz enerdžaizeriem – aktīvām spēlēm, kas palīdz sagatavot prātu un uzmundrināt ķermeni. Pēc iepazīšanās bija neliela kafijas pauze, tādas bija pēc katras pusotras stundas garās aktivitātes. Dienā tika aizvadītas trīs lielās aktivitātes. Pauzei beidzoties, visi dalībnieki ķērās klāt uzdevumiem: izveidot projekta mērķus, noteikumus, himnu… Visi aktīvi darbojās, un bija redzams, ka daudziem jauniešiem šis nav pirmais projekts.

Lielākā daļa bija par mums vecāki. Pieredzējušākajam bija 25 gadi, bet jaunākās – mūsu latvietes, bet attieksmes ziņā Elīna un Rebeka bija vienas no nopietnākajām. Pirmajā dienā tika aizvadītas vēl divas komandu saliedējošas spēles, kurās bija redzams, ja visi saņemas un vienojas uz vienu mērķi, tad iznākums ir pozitīvs. Katra diena tika noslēgta ar nacionālo vakaru. Pirmajā vakarā savu valsti prezentēja lietuvieši. Mājinieki uzstādīja augstu latiņu, kuru ne visi sasniedza.

Projekta sākums tika aizvadīts pozitīvi, tomēr nākamais rīts iesākās ar nelielu skepsi. Mūsos valdīja neliels kautrīgums un apjukums, bet otrā diena bija lūzuma punkts. Rīta garastāvoklis diametrāli atšķīrās no vakara patriotiskā noskaņojuma. Diena tika veltīta projekta galvenajam nosaukumam “Ar kultūru – pret jauniešu bezdarbu”. Pirmajā aktivitātē sadalījāmies pa valstu komandām un izveidojām piecas etīdes par bezdarba situāciju Latvijā. Turpmākajā dienas daļā ar pieredzi dalījās Lietuvas komandas pārstāvji un Džordžs no Rumānijas. Lietuvieši prezentēja savu vaļasprieku un peļņas avotu – animatoru darbu. Toties Džordžs iepazīstināja projekta dalībniekus ar savu hobiju – fotografēšanu, un pastāstīja, kādi ir viņa plāni saistībā ar foto mākslu.

Vakara noslēgumā bija pienākusi kārta mums prezentēt Latviju. Valmieras Kultūras centrs mūs nodrošināja ar latviešu tērpiem. Pastāstījām svarīgāko informāciju un parādījām skaistus video. Tāpat tika dota iespēja nodegustēt no Latvijas atvesto rupjmaizi ar medu un upeņu balzamu. Pēcāk visi dalībnieki tika vesti dejā “Cūkas griķos” un spēlējām spēli “Pēdējais pāris šķiras”. Spēle visiem gāja pie sirds, jo jau izrunāt “pēdējais pāris šķiras” sagādāja visiem milzīgu smieklu devu. Saņēmām milzum daudz komplimentu, bet visvairāk tika veltīts tieši meitenēm. Pelnīti, bez pašlepnuma celšanas – Latvija tika noprezentēta visveiksmīgāk, meitenes bija (ir) visskaistākās. Turpmākais projekts tika aizvadīts pavisam citā noskaņojumā.

Projekta trešajā dienā nopietnākais pārbaudījums bija pilsētas spēle Traķos. Kopā bija 16 kontrolpunkti, kuros bija jāizpilda norādītais. Spēlei noslēdzoties, ar nogurumu, bet gandarījumu par padarīto baudījām Traķus. Tāpat šajā un turpmākajās dienās līdz projekta noslēgumam gatavojāmies flash mob jeb zibakcijai. Vienā no dienām tika aizvadīts talantu konkurss. Mēs, latvieši, izlēmām, ka rādīsim deju no izrādes “Mama Mia”. Elīna, Oskars un Lotārs, mācāmies vienā klasē Valmieras Viestura vidusskolā, tāpēc mums deja nebija sveša, toties Rebeka pievienojās zibakcijas dienā. Talantu parādīja gandrīz visi dalībnieki, patīkami pārsteidzot viens otru. Pirmspēdējā projekta naktī lietuvieši novadīja nakts spēli, kura dažiem nepatika, bet kopumā tā bija smieklīga.

Pēdējā diena bija visjautrākā un pozitīvākā visā nedēļā. Rīts iesākās raiti, jo jau divpadsmitos bija jābūt Traķos un jāparāda iedzīvotājiem mūsu veikums nedēļas garumā, organizējot zibakciju. Uzveduma galvenos vadības grožus uzņēmās viens no horvātiem. Tika aizvadīts ģenerālmēģinājums, pēc kura, saspiedušies mašīnās, devāmies uz Traķiem. Zibakcija tika aizvadīta lieliski, dejojot, dziedot un izpildot instrumentālus gabalus ar zvaniņiem un trubām. Cilvēki bija atsaucīgi, un daži pat metās dejā. Skatītājos bija dzirdama arī latviešu valoda. Lielākā daļa no klātesošajiem vēlējās iemūžināt šo flash mob.

Pēc uzņemtā enerģijas lādiņa devāmies uz kompleksu, lai iestiprinātos un dotos uz Viļņu. Arī Lietuvas galvaspilsētā bija plānots aizvadīt tādu pašu pilsētas spēli kā Traķos, bet dalībnieki tomēr vēlējās baudīt pilsētu mierīgā garā. Lietuviešu komanda mums parādīja skaistākos apskates objektus, un visi metās vēl vienā neparedzētā zibakcijā. Ejot pa vecpilsētas ieliņām, visus piesaistīja saksofonists, kurš izpildīja enerģisku mūziku. Tāpēc metāmies spontānā dejā, pārsteidzot paši sevi un apkārtējos cilvēkus. Viļņas ekspedīcijai beidzoties, devāmies uz brīnišķīgu vietu “Belmontas”, kur vakariņojām. Vieta bija līdzīga “Lido” kompleksam, tikai plašāka un skaistāka. Ap pusnakti atgriezāmies mūsu kompleksā un aizvadījām pēdējo nakti.

Bijām pirmie, kuri devās mājup. Pabrokastojām un sirsnīgi atvadījāmies no katra dalībnieka. Apmainījāmies ar pozitīviem vēlējumiem. Tikai sēžot autobusā, secinājām, ka piedzīvojumu pilnā nedēļa ir noslēgusies. Septiņu dienu laikā iepazinām ļoti dažādus cilvēkus.

Horvāti mūs pārsteidza ar jautro, bet dažbrīd vieglprātīgo attieksmi. Tomēr projektā viņi bija pieredzējušākie, jo viens no dalībniekiem ir bijis pat trīsdesmit apmaiņas programmās. Lietuvieši sevi parādīja tikai no labākās puses – uzņēma mūs atraktīvi un dzīvespriecīgi. Igaunietes bija kautrīgas, bet ar lielu sirdi. Rumāņi lauza muļķīgos stereotipus un parādīja, ka ir inteliģenti un zinoši jaunieši.

Nedēļa tika aizvadīta patīkami, nesot Latvijas vārdu godam. Iepazīstot jauniešus no citām valstīm, secinājām, ka pasaule ir maziņa un visiem ir līdzīgas intereses. Gribam teikt lielu paldies visiem, kas palīdzēja mums nokļūt šajā projektā. Pateicību izsākam arī skolotājai Ritai, kura mums palīdzēja visās grūtībās. Pēc šī piedzīvojuma mēs esam uzņēmuši jauni enerģijas devu turpmākajām iecerēm. Plānojam jaunus piedzīvojumus, lai apskatītu citas zemes un nestu Latvijas vārdu pasaulē.     

 

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009Tālrunis: 67290612e-pasts: pasts@ievp.gov.lvtīmekļa vietne: http://www.ievp.gov.lv/ Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. Vakance: Valmieras cietuma Drošības un tiesu nolēmumu izpildes daļas inspektors (drošības jomā), 5413 04Slodze: pilna Atalgojums: no 1750 EUR līdz 1945 EUR Darbavieta: Ieslodzījuma vietu pārvaldes Valmieras cietums – Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov., LV-4219 Kontaktinformācija: 64123906; 67290148, pasts@ievp.gov.lv CV un motivācijas vēstuli sūtīt: pasts@ievp.gov.lv; valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātam: Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām:ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība tiesību zinātnēs, civilajā un militārajā aizsardzībā, sociālajās un cilvēkrīcības zinātnēs, pedagogu izglītībā un izglītības zinātnēs, sociālajā labklājībā vai humanitārajās zinātnēs, komerczinībās un administrēšanā, datorikā, inženierzinātnēs un tehnoloģijās; latviešu valodas zināšanas C līmeņa 2.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nepieciešama 2. kategorijas pieeja valsts noslēpuma objektiem; nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta; teicamas iemaņas darbā ar datoru (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint); spēja plānot un organizēt savu darbu, veicamos uzdevumus izpildīt prioritārā secībā; labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli; augsta atbildības sajūta, analītiska domāšana, prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos. Pienākumi:apkopot un analizēt informāciju par drošības stāvokli ieslodzījuma vietā, sniegt daļas priekšniekam priekšlikumus drošības risku novēršanai; veikt operatīvās darbības pasākumus atbilstoši Operatīvās darbības likumam; sniegt ieslodzījuma vietas izmeklētājiem un citām tiesībaizsardzības iestādēm palīdzību tādu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā, ko izdarījuši ieslodzītie un ieslodzījuma vietas amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm un darbinieki; atbilstoši daļas kompetencei sniegt operatīvās darbības pasākumu veicējiem atbalstu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un novēršanā, kā arī citu drošības pasākumu īstenošanā; atbilstoši daļas kompetencei ievadīt informāciju informācijas sistēmās; izskatīt iesniegumus, priekšlikumus, sūdzības un ziņojumus un sagatavot atbilžu projektus. Iestāde piedāvā:Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības profesionālās kvalifikācijas pilnveidei; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; papildatvaļinājums viena darba diena, ja personas aprūpē ir viens bērns vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums divas darba dienas, ja personas aprūpē ir divi bērni vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums trīs darba dienas, ja personas aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 18 gadiem vai bērns ar invaliditāti; apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalsts līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu un briļļu ietvaru, darba briļļu) iegādes izdevumu atlīdzināšana līdz 100 EUR apmērā. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK 13. pantu Pārvalde informē, ka Pārvalde apstrādās Jūsu personas datus, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Pārvalde ir pārzinis Jūsu personas datu apstrādei (adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009, e-pasta adrese: pasts@ievp.gov.lv, personas datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: datu.specialists@ievp.gov.lv. Plašāka informācija par personas datu apstrādi ir pieejama: https://www.ievp.gov.lv/lv/datu-aizsardziba Profesija: IESLODZĪJUMA VIETAS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-07-31 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz pasts@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009Tālrunis: 67208325e-pasts: pasts@ievp.gov.lvtīmekļa vietne: http://www.ievp.gov.lv/ Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. Vakance: vecākais inspektors (psihologs), 5413 02 Slodze: pilna Atalgojums: no 1800 EUR līdz 2040 EUR Darbavieta: Ieslodzījuma vietu pārvaldes Valmieras cietums – Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov., LV-4219 Kontaktinformācija: 64123906; 67290148, pasts@ievp.gov.lv CV un motivācijas vēstuli sūtīt: pasts@ievp.gov.lv; valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātam: Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām: ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; amata pienākumu pildīšanai nepieciešama profesionālā augstākā izglītība – maģistra grāds psiholoģijā; atbilstība Psihologu likumā noteiktajām prasībām un praktiskā pieredze; apliecinājums, ka psihologs ir reģistrēts Psihologu reģistrā; līgums par pārraudzību noslēgts ar sertificēto psihologu-pārraugu (juridiskās psiholoģijas vai klīniskās psiholoģijas jomā) vai psihologa sertifikāts; latviešu valodas zināšanas vismaz C līmeņa 2.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta; teicamas iemaņas darbā ar datoru (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint); spēja plānot un organizēt savu darbu, veicamos uzdevumus izpildīt prioritārā secībā; labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli; augsta atbildības sajūta, analītiska domāšana, prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos. Pienākumi:Sniegt individuālās psiholoģiskās konsultācijas ieslodzītajiem; Sniegt psiholoģisko palīdzību ieslodzītajiem grupās; Savas kompetences ietvaros piedalīties ieslodzīto risku un vajadzību izvērtējumā; Sadarboties ar citām daļas amatpersonām un darbiniekiem – piedalīties ieslodzīto personu resocializācijas (soda izpildes pasākumu) plānu sastādīšanā, plānu īstenošanas novērtēšanā un plānu korekcijas veikšanā psiholoģiskās aprūpes jomā; Veikt ieslodzīto psiholoģisko izpēti, tai skaitā suicidālas uzvedības riska novērtēšanu; Sniegt pirmo psiholoģisko palīdzību suicīda mēģinājuma un krīžu gadījumos; Veikt ieslodzīto psiholoģiskā stāvokļa novērtējumu, sniegt nepieciešamās rekomendācijas pēc Ieslodzījuma vietas administrācijas pieprasījuma; Sagatavot psihologa atzinumus; Atbilstoši normatīvo aktu prasībām veidot un uzturēt psiholoģisko dokumentāciju. Iestāde piedāvā:Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības profesionālās kvalifikācijas pilnveidei; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; papildatvaļinājums viena darba diena, ja personas aprūpē ir viens bērns vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums divas darba dienas, ja personas aprūpē ir divi bērni vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums trīs darba dienas, ja personas aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 18 gadiem vai bērns ar invaliditāti; apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalsts līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu un briļļu ietvaru, darba briļļu) iegādes izdevumu atlīdzināšana līdz 100 EUR apmērā. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK 13. pantu Pārvalde informē, ka Pārvalde apstrādās Jūsu personas datus, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Pārvalde ir pārzinis Jūsu personas datu apstrādei (adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009, e-pasta adrese: pasts@ievp.gov.lv, personas datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: datu.specialists@ievp.gov.lv. Plašāka informācija par personas datu apstrādi ir pieejama: https://www.ievp.gov.lv/lv/datu-aizsardziba Profesija: PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 4 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-07-31 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz pasts@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Mūsu partneri