Valmieras Ziņas

Ko uzņēmums var darīt, lai kļūtu videi draudzīgāks

Videi draudzīgs dzīvesveids vairs nav modes lieta, bet gan loģisks solis, kas jāsper mums kā sabiedrībai, ja vēlamies īstenot izvirzītos mērķus klimata pārmaiņu novēršanā un dabas resursu saudzēšanā. “Zaļš” dzīvesveids soli pa solim jāievieš ne tikai katrā mājsaimniecībā, bet arī uzņēmumā un tā kolektīvā. Kā to izdarīt? Kādus pasākumus var īstenot uzņēmums, lai kļūtu “zaļāks” un videi draudzīgāks?

  • Atkritumu savākšana un šķirošana

Atkritumu šķirošana un atbildīga apsaimniekošana jau kļuvusi par ikdienas sastāvdaļu lielai sabiedrības daļai, tomēr šajā jomā joprojām ir daudz mērķu, uz kuriem tiekties. Uzņēmumam jāpārliecinās, ka visi tā rīcībā esošie atkritumi tiek šķiroti un nodoti atbilstošai utilizācijai, it īpaši bīstamie atkritumi, piemēram, elektronikas atkritumi, baterijas, akumulatori, toksiski šķidrumi un vielas. Uzņēmuma teritorijā vajadzētu izvietot ērti pieejamus konteinerus šķirojamiem atkritumiem, makulatūrai, mazajām baterijām, lai ikviens darbinieks tos varētu izmantot.

Plānojot atbildīgu atkritumu savākšanu un šķirošanu, jāatceras, ka viens no mērķiem ir arī samazināt radīto atkritumu apjomu, īpaši to, kuri nonāk kopējos konteineros un tiek nogādāti poligonos. To iespējams panākt gan ar atbildīgu resursu izmantošanu un taupības pasākumiem, gan pārstrādājamo materiālu ieviešanu to vietā, kurus nevar pārstrādāt.

  • Energoresursu taupīšana un atjaunojamās enerģijas izmantošana

Uzņēmumā izmantoto energoresursu taupīšana un atbildīga izmantošana ir viens no veidiem kā ietaupīt naudas resursus, jo samazinās rēķini par patēriņu. Bet šādam solim ir arī būtiska pozitīvā ietekme uz vidi. Resursu taupīšana, energoefektīva vide uzņēmumā, ilgtspējīgu un atjaunojamu resursu izmantošana un citi videi draudzīgi risinājumi palīdz taupīt elektroenerģiju, dabasgāzi un citus izmantotos resursus.

Atjaunojamā enerģija šobrīd nu jau ir pieejama ikvienam. Uzņēmumi var uzstādīt savā teritorijā saules paneļus un paši daļēji saražot nepieciešamo elektrību. Tāpat atjaunojamā enerģija ir nopērkama arī atvērtajā elektroenerģijas tirgū. Katram ir iespēja izdarīt izvēli, no kura tirgotāja un kādu elektroenerģiju iegādāties. Tirgus dalībnieku vidū ir tādi, kuri piegādā elektrību, kas ražota, izmantojot atjaunojamos enerģijas avotus. SIA “Ignitis Latvija” ir viens no tiem uzņēmumiem, kurš piedāvā atjaunojamo enerģiju, nodrošinot ilgtspējīgu izvēli klientiem, kuri atbildīgi izturas pret vidi un patēriņu.

  • Pārstrādājamu un videi draudzīgu materiālu izmantošana

Katram uzņēmumam ir sava darbības joma un tajā nepieciešamie izejmateriāli, kuri vajadzīgi ražošanai, iepakojumiem un transportēšanai. Visā šajā garajā ķēdē uzņēmums var mēģināt izdarīt pēc iespējas “zaļākas” izvēle, dodot priekšroku pārstrādājamiem materiāliem, atsakoties no nevajadzīgiem resursiem, ieviešot modernus un videi draudzīgus risinājumus. Piemēram, iepakojumā aizstāt plastmasu ar kartonu, nodrošināt produktu tirdzniecību pircēja tarā, izmantot otrreizējās pārstrādes materiālus u.c. Izpētot potenciālos sadarbības partnerus un piegādātājus, domāt ne tikai par finansiāli izdevīgāko variantu, bet arī meklēt risinājumus, kas būtu pēc iespējas draudzīgāki videi.

  • Videi draudzīgi paradumi birojā

Uzņēmuma birojs ir vēl viena vieta, kur var ieviest dažādus videi draudzīgus risinājumus un taupīt resursus. Sākot no materiāliem un mēbelēm, kas izmantotas birojā iekārtošanā, līdz pat dabai draudzīgiem tīrīšanas līdzekļiem, elektrotaupīgām ierīcēm, vienreizlietojamo kafijas krūzīšu izskaušanai un “zaļākai” dokumentu apritei. Papīrs ir tas resurss, kas birojos tiek patērēts tiešām daudz, tāpēc ir vērts padomāt, kā vismaz daļu dokumentu aprites nodrošināt digitāli, kā īstenot taupīgu drukāšanu un izmantot otrreizējās pārstrādes papīru.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri