Valmieras Ziņas

Kāpēc vismaz reizi gadā jāapmeklē zobu higiēnists

Lasīšanas laiks: 3 min

Zobu kopšana vairāk tiek saistīta tieši ar to rutīnu ko veicam mājās – tīrīšanu un diegošanu divas reizes dienā. Tomēr šīs procedūras ir tikai daļa no pilnvērtīgas mutes dobuma aprūpes. Nozīmīga loma ir zobu higiēnistam un viņa veiktajām zobu higiēnas procedūrām. Diemžēl joprojām ļoti daudzi zobu higiēnista apmeklēšanu neuzskata par vajadzīgu, jo pietiek taču iztīrīt zobus ar suku un pastu. Patiesībā zobu higiēnista loma tajā, lai visa mūža garumā būtu veselīgi un skaisti zobu, ir ļoti liela.

Zobu higiēna ir kā ģenerāltīrīšana

Velkot paralēles ar mājokli, varētu teikt, ka zobu higiēnas procedūra ir kā ģenerāltīrīšana. To neveic katru dienu, bet gan reizi sezonā vai gadā. Ikdienas zobu kopšanas rutīna, ar nosacījumu, ka tā tiek veikta pareizi, nodrošina pietiekamu rezultātu, lai nevajadzētu veikt zobu higiēnu biežāk kā 1-2 reizes gadā. Protams, individuāli faktori var noteikt to, ka procedūra nepieciešama biežāk, bet tad zobu higiēnists par to informē.

Zobu higiēnists procedūras laikā:

 • izvaicā pacientu par veselība stāvokli, medikamentiem, kas tiek lietoti;
 • veic mutes dobuma vizuālu apskati un jautā par sūdzībām;
 • noņem mīksto aplikumu no zobu virsmām un visām grūti sasniedzamajām vietām;
 • noņem cieto aplikumu jeb zobakmeni;
 • veic zobu pulēšanu;
 • izdiego zobus un pārklāj ar fluora pastu;
 • sniedz rekomendācijas par mutes dobuma turpmāko aprūpi;
 • norāda, pēc cik ilga laika vēlams veikt nākamo procedūru.

Tik pamatīgu zobu aprūpi un tīrīšanu veikt mājas apstākļos ir neiespējami, tāpēc zobu higiēnists ir speciālists, kura apmeklējums noteikti jāieplāno vismaz reizi gadā. Vislabāk to darīt neilgi pirms profilaktiskās vizītes pie zobārsta, jo tas ļaus speciālistam daudz labāk novērtēt zobu stāvokli, pamanot pat niecīgus bojājumus.

Pie zobu higiēnista jādodas jau no 2 gadu vecuma

Protams, ja līdz šim zobu higiēnists nav apmeklēts, nekad nav par vēlu to sākt darīt un ieviest par savu ikgadēju rutīnu. Bet, ja jums ir bērni, tad ņemiet vērā, ka pie zobu higiēnista atvases nepieciešams vest jau no 2-3 gadu vecuma. Zobu higiēna bērniem ir ļoti svarīga, lai uzturētu veselus piena zobu, sekotu līdzi pastāvīgo zobu šķilšanās procesam, kā arī jau no mazotnes veidotu bērnam iespējami labākos zobu aprūpes paradumus. Ja bērns jau no pirmajiem dzīves gadiem būs pieradis pie šādām procedūrām, vēlāk viņam vairs neradīsies jautājumi, vai tas ir nepieciešams, tā viņam būs ierasta rutīna.

Došanās pie zobu higiēnista ir arī labs veids, kā vecāki var bērnu iepazīstināt ar zobārstniecību, kabineta iekārtojumu, instrumentiem, ļaut pierast pie tā, ka mutē kāds darbojas. Tad bērnam būs mazāks satraukums, dodoties uz profilaktiskajām pārbaudēm pie zobārsta vai arī veicot kādas nopietnākas manipulācijas zobārsta kabinetā.

Zobu higiēnista pakalpojums vienu reizi gadā katram bērnam tiek apmaksāts no valsts līdzekļiem. Protams, tas ir spēkā, ja pakalpojumu saņem pie speciālista, kas ir līgumattiecībās ar valsti.

Būtiskākie ieguvumi no zobu higiēnas

Regulāri veicot zobu higiēnu, iespējams ievērojami uzlabot mutes veselību un izvairīties no daudzām nepatīkamām problēmām vai tās novērst, ja jau ir radušās:

 • iespējams novērst vai mazināt sliktu elpu;
 • uzlabosies zobu tonis, tie nebūs dzeltenīgi vai pelēcīgi;
 • uzlabosies smaganu veselība un izskats;
 • ievērojami samazināsies iespēja saskarties ar kariesu un tā izraisītajām problēmām;
 • būs mazāka iespēja zaudēt zobus;
 • būs mazāk līdzekļu jātērē zobu labošanai pie zobārsta.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri