Valmieras Ziņas

Kāpēc vismaz reizi gadā jāapmeklē zobu higiēnists

Zobu kopšana vairāk tiek saistīta tieši ar to rutīnu ko veicam mājās – tīrīšanu un diegošanu divas reizes dienā. Tomēr šīs procedūras ir tikai daļa no pilnvērtīgas mutes dobuma aprūpes. Nozīmīga loma ir zobu higiēnistam un viņa veiktajām zobu higiēnas procedūrām. Diemžēl joprojām ļoti daudzi zobu higiēnista apmeklēšanu neuzskata par vajadzīgu, jo pietiek taču iztīrīt zobus ar suku un pastu. Patiesībā zobu higiēnista loma tajā, lai visa mūža garumā būtu veselīgi un skaisti zobu, ir ļoti liela.

Zobu higiēna ir kā ģenerāltīrīšana

Velkot paralēles ar mājokli, varētu teikt, ka zobu higiēnas procedūra ir kā ģenerāltīrīšana. To neveic katru dienu, bet gan reizi sezonā vai gadā. Ikdienas zobu kopšanas rutīna, ar nosacījumu, ka tā tiek veikta pareizi, nodrošina pietiekamu rezultātu, lai nevajadzētu veikt zobu higiēnu biežāk kā 1-2 reizes gadā. Protams, individuāli faktori var noteikt to, ka procedūra nepieciešama biežāk, bet tad zobu higiēnists par to informē.

Zobu higiēnists procedūras laikā:

 • izvaicā pacientu par veselība stāvokli, medikamentiem, kas tiek lietoti;
 • veic mutes dobuma vizuālu apskati un jautā par sūdzībām;
 • noņem mīksto aplikumu no zobu virsmām un visām grūti sasniedzamajām vietām;
 • noņem cieto aplikumu jeb zobakmeni;
 • veic zobu pulēšanu;
 • izdiego zobus un pārklāj ar fluora pastu;
 • sniedz rekomendācijas par mutes dobuma turpmāko aprūpi;
 • norāda, pēc cik ilga laika vēlams veikt nākamo procedūru.

Tik pamatīgu zobu aprūpi un tīrīšanu veikt mājas apstākļos ir neiespējami, tāpēc zobu higiēnists ir speciālists, kura apmeklējums noteikti jāieplāno vismaz reizi gadā. Vislabāk to darīt neilgi pirms profilaktiskās vizītes pie zobārsta, jo tas ļaus speciālistam daudz labāk novērtēt zobu stāvokli, pamanot pat niecīgus bojājumus.

Pie zobu higiēnista jādodas jau no 2 gadu vecuma

Protams, ja līdz šim zobu higiēnists nav apmeklēts, nekad nav par vēlu to sākt darīt un ieviest par savu ikgadēju rutīnu. Bet, ja jums ir bērni, tad ņemiet vērā, ka pie zobu higiēnista atvases nepieciešams vest jau no 2-3 gadu vecuma. Zobu higiēna bērniem ir ļoti svarīga, lai uzturētu veselus piena zobu, sekotu līdzi pastāvīgo zobu šķilšanās procesam, kā arī jau no mazotnes veidotu bērnam iespējami labākos zobu aprūpes paradumus. Ja bērns jau no pirmajiem dzīves gadiem būs pieradis pie šādām procedūrām, vēlāk viņam vairs neradīsies jautājumi, vai tas ir nepieciešams, tā viņam būs ierasta rutīna.

Došanās pie zobu higiēnista ir arī labs veids, kā vecāki var bērnu iepazīstināt ar zobārstniecību, kabineta iekārtojumu, instrumentiem, ļaut pierast pie tā, ka mutē kāds darbojas. Tad bērnam būs mazāks satraukums, dodoties uz profilaktiskajām pārbaudēm pie zobārsta vai arī veicot kādas nopietnākas manipulācijas zobārsta kabinetā.

Zobu higiēnista pakalpojums vienu reizi gadā katram bērnam tiek apmaksāts no valsts līdzekļiem. Protams, tas ir spēkā, ja pakalpojumu saņem pie speciālista, kas ir līgumattiecībās ar valsti.

Būtiskākie ieguvumi no zobu higiēnas

Regulāri veicot zobu higiēnu, iespējams ievērojami uzlabot mutes veselību un izvairīties no daudzām nepatīkamām problēmām vai tās novērst, ja jau ir radušās:

 • iespējams novērst vai mazināt sliktu elpu;
 • uzlabosies zobu tonis, tie nebūs dzeltenīgi vai pelēcīgi;
 • uzlabosies smaganu veselība un izskats;
 • ievērojami samazināsies iespēja saskarties ar kariesu un tā izraisītajām problēmām;
 • būs mazāka iespēja zaudēt zobus;
 • būs mazāk līdzekļu jātērē zobu labošanai pie zobārsta.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!”Pauku ielā1, Valmierā.  Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Pauku ielā 1 Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pauku iela 1, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv

MERKURITA LV SIA Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 10 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Latvijā, Lietuvā, Krievijas Federācijā. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti.  Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ! Darba pienākumi: Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: Labas komunikācijas spējas Vidējā vai augstākā izglītība Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: Kvalitatīvas profesionālās apmācības Sakārtotu un labi organizētu darbu Augstu atalgojumu CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz 19. jūlijam. Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Vidzeme Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-19 Kontaktpersona: info@merkurita.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri