Valmieras Ziņas

Kāda ir labākā suņu barība aktīviem suņiem?

Lasīšanas laiks: 3 min

Suņiem, kuriem ir aktīvs dzīvesveids, kuri nodarbojas ar sportu un strādā, bieži vien ir atšķirīgas prasības attiecībā uz uzturu nekā parastajiem suņiem. Kāda suņu barība viņiem ir vispiemērotākā un kā mēs varam zināt, vai mūsu suns ir pietiekami aktīvs, lai tā būtu nepieciešama?

Kāpēc izvēlēties uzturu atkarībā no aktivitātes līmeņa?

Suņiem, kuri daudz laika pavada kustībā – daudz skraida, sargā, nodarbojas ar suņu sportu – vai kuriem vienkārši ir augsts temperaments, kas neļauj pārāk ilgi palikt vienā vietā, ir lielākas kaloriju vajadzības nekā senioriem vai mierīgiem suņiem – dīvāna kartupeļiem.Tāpēc suņu barība ir jāizstrādā tā, lai apmierinātu šīs vajadzības – ar augstu olbaltumvielu un tauku saturu. Tas nodrošinās jūsu sunim labu dzīvesveidu. 

Lielāka enerģijas nepieciešamība ir īpaši svarīga sportiskiem suņiem – kuri ikdienā trenējas tādos sporta veidos kā adžiliti, suņu pajūgs, flabols vai kurss – šeit noteikti ir jāpielāgo barība suņa aktīvajam dzīvesveidam un papildus jāplāno papildinājumi, kas rūpēsies par suņa veselību – īpaši locītavām. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka tas attiecas arī uz amatieru sportu – ne tikai uz profesionāliem sportistiem. Ja mēs ar savu suni ikdienā pavadām aktīvu laiku – skrienot, dodoties pārgājienos vai trenējoties -, viņam, iespējams, būs nepieciešama arī sporta suņu diēta.

Tāpat arī darba suņu diētai vajadzētu būt enerģiskākai – šie suņi papildus fiziskajam darbam bieži vien veic arī garīgo darbu, kas arī sadedzina enerģiju. Darba suņu grupā cita starpā ietilpst sargsuņi vai suņi glābēji. 

Īpaša barība aktīviem suņiem – ar ko tā atšķiras no parastās barības?

Zvēraudzētavu veikalā jūs atradīsiet aizvien vairāk barības, kas paredzēta fiziski aktīviem un darba suņiem. Ar ko tās atšķiras? Sportisko suņu barība satur attiecīgi vairāk olbaltumvielu un tauku (īpaši nepiesātināto omega-3 un omega-6 taukskābju), un papildu savienojumi ir izvēlēti, lai aizsargātu suni no smaga darba sekām. Bieži sastopamās šādu barību sastāvdaļas ir hialuronskābe, glikozamīns un hondroitīns, kas aizsargā locītavas, stimulējot kolagēna ražošanu un novēršot iekaisumu. Vēl viena sastāvdaļa, ko varam atrast sporta suņu barībā  ir L-karnitīns, kas palielina sirdsdarbību un stiprina muskuļu sistēmu. Papildus tam, protams, ir pievienots pareizais vitamīnu un minerālvielu daudzums. Runājot par vitamīniem, galvenie ir A, C un E vitamīni, kas darbojas kā dabiski antioksidanti, palēninot organisma novecošanās procesus.

Kad barot aktīvos suņus?

Svarīgs jautājums attiecībā uz barošanu ir ēdienreizes laiks. Atcerieties, ka noteikti nevajadzētu barot suni tieši pirms lielas fiziskas slodzes vai tūlīt pēc tās – tas var izraisīt ļoti bīstamu kuņģa savērpšanos, kas jūsu mīlulim var izrādīties letāla. Treneru vidū izplatītākā prakse ir dot ¼, 1/3 barības 2-3 stundas pirms treniņa, bet atlikušo porciju – vienu vai divas stundas pēc treniņa. Tomēr arī mazāk aktīvu suņu vidū ir veselīgāk dienas barības porciju sadalīt divās daļās, lai vienā reizē netiktu pārslogots kuņģis. 

Gatavā suņu barība vai papildbarība?

Katrā pilsētā un tagad arī internetā ir kāds zoo veikals fera24.lv. Un iegādāties gatavu barību aktīvam sunim zooveikalā bieži vien ir visvienkāršākais un drošākais risinājums jebkuram saimniekam. Šāda suņa lielākās prasības apgrūtina to apmierināšanu, pašam sastādot suņa ēdienu. Kā jau minēts iepriekš – barība aktīvam sunim ir saistīta ne tikai ar lielāku kaloriju daudzumu, bet galvenokārt ar pareizu uztura bagātinātāju izvēli – protams, daudzos gadījumos mēs varam papildus pievienot uztura bagātinātājus, kas ir labvēlīgi suņa veselībai un, darba suņu gadījumā, arī locītavām, taču šis ir uzdevums, kas noteikti jāuztic suņu uztura speciālistam vai jākonsultējas ar veterinārārstu par uztura bagātinātāju izvēli. Lai mūsu suns pēc iespējas ilgāk varētu baudīt veselību un lielisku formu.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” viesnīca „Sports Hotel” aicina pievienoties savai komandai  viesu uzņemšanas dienestā  ADMINISTRATORU/-I uz nenoteiktu laiku Mēs sagaidām: labas latviešu un angļu valodas zināšanas; teicamas iemaņas darbā ar datoru  augstu atbildības sajūtu, iniciatīvu un entuziasmu;  elastīgu domāšanu, spēju veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti;  vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu;  citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Tavi pienākumi: viesu uzņemšana;  zvanu pieņemšana, darbs rezervēšanas sistēmā;  rēķinu izrakstīšana;  maksājumu pieņemšana;  informācijas sniegšana. Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu; summēto darba laiku, darbu maiņās (arī nakts maiņās); dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā;  iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; stabilu atalgojumu un sociālās garantijas;  studentiem viesmīlības jomā iespēja apvienot prakses vietu ar darbavietu;  atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā – 5.00 EUR/h (pēc pārbaudes laikā 6.00 EUR/h); darba vieta: viesnīca “Sports Hotel”, Vaidavas ielā 15, Valmierā, Valmieras nov. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu – monta.martinsone@sportshotel.lv Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Informācija par piedāvāto amatu pa tālruni: 25464433 Kontaktpersona: Monta Martinsone Informācija par viesnīcu: www.sportshotel.lv Pieteikumus uz vakanci iesniegt līdz 30.06.2024. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-30 Kontaktpersona: Monta Martinsone

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” viesnīca „Sports Hotel” aicina pievienoties savai komandai uz nenoteiktu laiku BROKASTU VIESMĪLI Galvenās prasības klandidātiem: augstu atbildības izjūta un precizitāte darbā; uzturēt tīru un kārtīgu darba vidi un aprīkojumu; higiēnas un paškontroles normu ievērošana un to kontrolēšana; spēja patstāvīgi plānot savu darba laiku; labas latviešu valodas zināšanas; angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Amata apraksts: plānot un organizēt viesu apkalpošanu brokastīs; organizēt pasūtījumu izpildi; pagatavot un sagatavot brokastu produkciju; nodarboties ar viesu uzņemšanu; pasūtīt produktus un citus materiālus, kontrolēt to izlietošanu un uzgalbāšanu; piedalīties saimniecības struktūrvienības darba organizēšanā; brokastu zāles un virtuves sagatavošana brokastīm. Piedāvājam: pilnas slodzes darbu; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; atalgojums: stundas tarifa likme pārbaudes laikā 4,50 EUR/h, pēc pābaudes laika 5.00 EUR/h (pirms nodokļu nomaksas); summēto darba laiku, darbu maiņās (06.00-14.30); dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; darba vieta: viesnīca "Sports Hotel", Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras novads. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu –egita.kise@sportshotel.lv Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstule. Informācija par piedāvāto amatu pa tālruni +371 25464433 Kontaktpersona Egita Ķīse, Informācija par viesnīcu www.sportshotel.lv Pieteikumus uz vakanci iesniegt līdz 30.06.2024. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-30 Kontaktpersona: Egita Ķīse

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola ar 2024.gada 1.septembri aicina darbā datorikas skolotāju uz nenoteiktu laiku (10 kontaktstundas nedēļā). Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • sniegt individuālu un diferencētu atbalstu izglītojamajiem mācību priekšmetā; • veicināt izglītojamo individuālo sasniegumu attīstību; • sekot līdzi jaunākajām tendencēm pedagoģijas nozares attīstībā; • izstrādāt piedāvājumu mācību priekšmeta, skolas radošai un inovatīvai izaugsmei; un ja Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 28.jūnijam e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 20364920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-28 Kontaktpersona: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv 20364920

Mūsu partneri