Valmieras Ziņas

Kā izvēlēties putekļu sūcēju?

Viens no vērtīgākajiem palīgiem mājokļa uzkopšanā ir putekļu sūcējs, it sevišķi, ja dzīvesvietā ir daudz paklāju. Putekļu sūcējs lieliski parūpēsies par mājas tīrību un par mājas iemītnieku veselības stāvokli. Nepieciešams izvēlēties vispiemērotāko un labāko putekļu sūcēju Jūsu mājoklim.

Raksta turpinājumā varēsiet noskaidrot, kam pievērst uzmanību, izvēloties šo palīgierīci.

Putekļu tvertņu veidi

Putekļu sūcēji iedalās pēc to putekļu tvertņu veidiem. Var iedalīt trīs tvertņu veidus – putekļu sūcēji ar maisiņiem, konteineriem vai ūdens filtriem. Lai saprastu, kurš no veidiem būs vispiemērotākais tieši Jūsu mājoklim, nepieciešams katru no tiem apskatīt sīkāk:

Putekļu sūcēji ar ūdens filtru. Putekļu sūcējs ar ūdens filtru ir kā garantija tīram gaisam un veselībai. Tīrot māju ar šādu putekļu sūcēju, netīrumi putekļi nonāk ūdens konteinera iekšpusē, līdz ar to tie uzreiz pazaudē spēju nokļūt atpakaļ gaisā.

Tāpat ar šāda putekļu sūcēja palīdzību, Jums nevajadzēs saskarties ar nepatīkamām smakām, kad tīrīsiet putekļu tvertni. Iespējams, ka ir cilvēki, kas pilnībā netic, ka visi putekļi nonāk putekļu tvertnē, tomēr šāda veida putekļu sūcēji spēj uzsūkt pat vismazākās putekļu daļiņas, tādējādi tie nespēj tikt atpakaļ gaisā.

Vēl viens liels pluss šādiem putekļu sūcējiem – Jums nebūs jātērē nauda, lai iegādātos putekļu maisiņus, jo vienīgais, kas būs nepieciešams, ir ūdens. Šādos putekļu sūcējos var liet parastu krāna ūdeni. Kā mīnusu šādai ierīcei varētu minēt to, ka izmēra ziņā tā ir samērā liela. Protams, ja Jūsu mājoklis ir liels, tad putekļa sūcēja izmērs nav tik būtisks, savukārt, ja dzīvojat mazas platības dzīvoklī, tad gan šāds putekļu sūcējs varētu nebūt labākā izvēle.

Putekļu sūcēji ar maisiņu. Šāda veida putekļu sūcēji ir ļoti pieprasīti. Tīrot māju, visi putekļi uzkrājas speciālā maisiņā. Kad tas kļuvis pilns, to ir vienkārši izņemt no putekļu sūcēja un izmest to miskastē. Noteikti vajadzētu ņemt vērā, ka šie maisiņi ir vienreizlietojami un nevajadzētu aizmirst par to regulāru iegādi.

Iespējams, ka ir cilvēki, kuri ekonomē uz maisiņiem un tos izmanto vairākas reizes. Protams, tā var darīt, tomēr jāņem vērā, ka, atkārtoti lietojot maisiņus, putekļi var tikt atpakaļ gaisā, kā arī putekļu sūcējs var sākt izdalīt nepatīkamus aromātus. Putekļu sūcēji ar maisiņu parasti ir diezgan kompakti, tāpēc tos var izmantot arī mazu telpu tīrīšanai.

Putekļu sūcēji ar konteineru. Varētu teikt, ka šāda veida putekļu sūcēji ir visvienkāršākie un visērtākie. Tīrot mājokli, visi putekļi krājas speciālā konteinerā, kuru pēc tīrīšanas ir jāizņem laukā un visi netīrumi jāizmet miskastē. Pašu konteineru pēc katras netīrumu izmešanas vajadzētu izmazgāt ar ūdeni. Izvēloties šādu putekļu sūcēju, Jums nebūs jādodas uz veikalu pēc maisiņiem. Tomēr kā mīnusu šāda veida putekļu sūcējiem var minēt to, ka tie rada visai lielu troksni. Taču, ja Jums troksnis netraucē, tad droši varat iegādāties arī šo variantu.   

Kam vēl jāpievērš uzmanība?

Manevrēšana – šim faktoram noteikti vajadzētu pievērst uzmanību pirms putekļu sūcēja iegādes. Jo vieglāk tas manevrēs, jo labāk un ērtāk varēsiet iztīrīt dzīvokli. 

Vada garums – arī šis faktors ir ļoti svarīgs. Ja Jūsu mājoklis ir salīdzinoši liels, tad īss putekļu sūcēja vads tikai apgrūtinās mājokļa tīrīšanu, jo visu laiku nāksies to pārslēgt no vienas rozetes uz otru. Īss vads būs piemērots maziem mājokļiem. 

Caurules veids – vislabākais variants būs putekļu sūcējs ar teleskopisko cauruli, jo tā ir īpaši ērta.

Papildu funkcijas – ir pieejami putekļu sūcēji ar vēl daudzām papildu funkcijām, piemēram, putekļu sūcējs ar mazgāšanas funkciju, kas nodrošinās vēl tīrāku mājokli. Pirms putekļu sūcēja iegādes, noteikti vajadzētu noskaidrot, kādas ir katras ierīces papildfunkcijas. 

Putekļu sūcējus var iegādāties gandrīz ikvienā elektropreču veikalā, taču tos var iegādāties arī internetveikalos. Turklāt internetā noteikti būs lielāka izvēle. Tāpat, ja Jums ir nepieciešamas citas sadzīves preces, piemēram, kafijas automāts, virtuves kombains, veļas mašīna, Jūs droši varat ieskatīties dažādos internetveikalos. Piemēram, interneta veikalā 220.lv var iegādāties kafijas automātus un citas preces, arī iepriekš minētās. Turklāt, iepērkoties internetā, ir iespējama piegāde uz mājām, kas ļaus Jums ietaupīt laiku.    

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri