Valmieras Ziņas

Kā glabāt ziemas riepas un kur pirkt labas riepas vasarai?

Lasīšanas laiks: 3 min

Maijs ir tas mēnesis, kad tiešām var droši likt malā ziemas riepas un domāt par vasaras apstākļiem piemērotām. Tāpēc ir īstais brīdis atgādināt par to, kā pareizi glabāt nomontētās ziemas riepas, kuras vēl plānojat izmantot nākamajā sezonā. Un tie, kuriem nav vasaras riepu no iepriekšējās sezonas, kuras tagad likt lietā, noteikti vēlas uzzināt, kur izdevīgi iegādāties kvalitatīvas riepas. Bet par visu pēc kārtas!

Pirms noglabāšanas jānovērtē riepu stāvoklis

Pirms laist ziemas riepas atpūtā, ieteicams tās rūpīgi apskatīt un pārliecināties, ka tās vēl ir derīgas lietošanai nākamajā sezonā un ir vērts tās glabāt. Jāatceras, ka jāpievērš uzmanība ne tikai protektora atlikumam, kas, protams, ir ļoti būtisks faktors, bet arī citām riepu īpašībām. Tā kā ziemas riepas ir izmantotas intensīvos un apgrūtinošos braukšanas apstākļos, ir iespēja, ka tām ir kādi defekti vai bojājumi. Ja riepām ir nevienmērīgs nodilums, plaisas, griezumi, pumpas vai citi defekti, tās nebūs lietojamas nākamajā ziemā, neskatoties uz to, ka protektors vēl ir pietiekams. Šādi defekti ir bīstami un jebkurā brīdī var izprovocēt riepas plīšanu, apdraudot vadītāja un citu satiksmes dalībnieku drošību. Ja riepas vairs nav labā stāvoklī, nododiet tās utilizācijai riepu servisā vai atkritumu poligonā. 

Pareiza glabāšana pagarina riepu mūžu

Pret riepu uzglabāšanu starp sezonām noteikti ir vērts attiekties ar pietiekamu nopietnību, jo apstākļi, kādos riepas atrodas, būtiski ietekmē to kopējo kalpošanas laiku. Nepareiza uzglabāšana var sabojāt pat labas riepas ar pietiekamu protektoru, kuras plānots izmantot nākamajā sezonā. Ja glabāšanas laikā ir negatīva iedarbība uz riepām, tad nākamajā sezonā var būt gaidāmi nepatīkami pārsteigumi, jo būs samazinājusies riepu veiktspēja un drošības līmenis. Ja ir pirktas dārgas un jaunas riepas, tad būtu muļķīgi tās sabojāt, nepareizi uzglabājot. Kā ieteicams uzglabāt riepas? Uzziniet par apstākļiem, kas jānodrošina riepām, lai tās arī nākamajā sezonā būt tikpat kvalitatīvas.

•      Sausumā, tumsā un vēsumā

Riepu glabāšanai jāizvēlas tumša, vēsa un sausa telpa. Tas garantēs, ka riepas un to gumija saglabās savas labās īpašības. Piemēram, ja uz riepām ilgstoši iedarbojas saules gaisma, ja telpa ir pārāk karsta, tad gumijas kvalitāte pazeminās, tā var saplaisāt, izžūt, samazinot veiktspēju un saīsinot riepas kalpošanas mūžu. Piemērota vieta, kur mājās glabāt riepas, ir sauss un tumšs pagrabs vai garāžas daļa, kurā riepas nav pakļautas tiešiem saules stariem un gaisa temperatūra ir vienmērīga, kā arī ne pārāk augsta.

•      Likt horizontāli vai vertikāli?

Riepas, kuras tiek glabātas ar visiem diskiem, jānovieto horizontāli. Bet riepas bez diskiem var glabāt gan horizontāli, gan vertikāli. Otro variantu eksperti iesaka kā vēlamāku, lai samazinātu riepu deformācijas risku. Ieteicams par riepām neaizmirst un ik pa laikam  pagrozīt tās, nomainot pozīciju un punktus, kur riepas saņem lielāku spiedienu. Tas mazinās riepas svara ilgstošu iedarbību uz vienu protektora vietu un deformācijas risku.

Kur izdevīgi nopirkt jaunas riepas?

Ja vajadzīgas jaunas riepas jau šai vasaras sezonai vai arī vēlaties laikus domāt par gaidāmo ziemas sezonu, tad “Riepu Garāža” ir īstā vieta, kur ieskatīties. Rīgā atvērti vairāki “Riepu Garāžas” servisi, kur uz vietas var izvēlēties uzticamu ražotāju riepas dažādās cenu kategorijās. Kā arī ērti un ātri varat iegādāties riepas interneta veikalā riepugaraza.lv. Preču sortiments veidots tā, lai ikviens klients varētu atrast savām vajadzībām un auto modelim piemērotas riepas, kas uzticami kalpos vairākas sezonas. Pieejamas riepas no Continental, Bridgestone, Michelin, Hankook, Pirelli, Sailun, GoodYear, Kormoran, Laufenn, Dunlop, Altenzo un daudziem citiem uzticamiem zīmoliem. “Riepu Garāžas” servisos var ne tikai iegādāties riepas, bet arī saņemt riepu maiņas un balansēšanas pakalpojumu, veikt riepu un disku remontu, riteņu ģeometrijas regulēšanu, riepu uzpildi ar slāpekli, spiediena sensoru uzstādīšanu un programmēšanu, kā arī citus pakalpojumus.

Apskatiet plašo piedāvājumu un izvēlieties savam auto piemērotas riepas katrai sezonai!

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri