Valmieras Ziņas

Kā glabāt ziemas riepas un kur pirkt labas riepas vasarai?

Lasīšanas laiks: 3 min

Maijs ir tas mēnesis, kad tiešām var droši likt malā ziemas riepas un domāt par vasaras apstākļiem piemērotām. Tāpēc ir īstais brīdis atgādināt par to, kā pareizi glabāt nomontētās ziemas riepas, kuras vēl plānojat izmantot nākamajā sezonā. Un tie, kuriem nav vasaras riepu no iepriekšējās sezonas, kuras tagad likt lietā, noteikti vēlas uzzināt, kur izdevīgi iegādāties kvalitatīvas riepas. Bet par visu pēc kārtas!

Pirms noglabāšanas jānovērtē riepu stāvoklis

Pirms laist ziemas riepas atpūtā, ieteicams tās rūpīgi apskatīt un pārliecināties, ka tās vēl ir derīgas lietošanai nākamajā sezonā un ir vērts tās glabāt. Jāatceras, ka jāpievērš uzmanība ne tikai protektora atlikumam, kas, protams, ir ļoti būtisks faktors, bet arī citām riepu īpašībām. Tā kā ziemas riepas ir izmantotas intensīvos un apgrūtinošos braukšanas apstākļos, ir iespēja, ka tām ir kādi defekti vai bojājumi. Ja riepām ir nevienmērīgs nodilums, plaisas, griezumi, pumpas vai citi defekti, tās nebūs lietojamas nākamajā ziemā, neskatoties uz to, ka protektors vēl ir pietiekams. Šādi defekti ir bīstami un jebkurā brīdī var izprovocēt riepas plīšanu, apdraudot vadītāja un citu satiksmes dalībnieku drošību. Ja riepas vairs nav labā stāvoklī, nododiet tās utilizācijai riepu servisā vai atkritumu poligonā. 

Pareiza glabāšana pagarina riepu mūžu

Pret riepu uzglabāšanu starp sezonām noteikti ir vērts attiekties ar pietiekamu nopietnību, jo apstākļi, kādos riepas atrodas, būtiski ietekmē to kopējo kalpošanas laiku. Nepareiza uzglabāšana var sabojāt pat labas riepas ar pietiekamu protektoru, kuras plānots izmantot nākamajā sezonā. Ja glabāšanas laikā ir negatīva iedarbība uz riepām, tad nākamajā sezonā var būt gaidāmi nepatīkami pārsteigumi, jo būs samazinājusies riepu veiktspēja un drošības līmenis. Ja ir pirktas dārgas un jaunas riepas, tad būtu muļķīgi tās sabojāt, nepareizi uzglabājot. Kā ieteicams uzglabāt riepas? Uzziniet par apstākļiem, kas jānodrošina riepām, lai tās arī nākamajā sezonā būt tikpat kvalitatīvas.

•      Sausumā, tumsā un vēsumā

Riepu glabāšanai jāizvēlas tumša, vēsa un sausa telpa. Tas garantēs, ka riepas un to gumija saglabās savas labās īpašības. Piemēram, ja uz riepām ilgstoši iedarbojas saules gaisma, ja telpa ir pārāk karsta, tad gumijas kvalitāte pazeminās, tā var saplaisāt, izžūt, samazinot veiktspēju un saīsinot riepas kalpošanas mūžu. Piemērota vieta, kur mājās glabāt riepas, ir sauss un tumšs pagrabs vai garāžas daļa, kurā riepas nav pakļautas tiešiem saules stariem un gaisa temperatūra ir vienmērīga, kā arī ne pārāk augsta.

•      Likt horizontāli vai vertikāli?

Riepas, kuras tiek glabātas ar visiem diskiem, jānovieto horizontāli. Bet riepas bez diskiem var glabāt gan horizontāli, gan vertikāli. Otro variantu eksperti iesaka kā vēlamāku, lai samazinātu riepu deformācijas risku. Ieteicams par riepām neaizmirst un ik pa laikam  pagrozīt tās, nomainot pozīciju un punktus, kur riepas saņem lielāku spiedienu. Tas mazinās riepas svara ilgstošu iedarbību uz vienu protektora vietu un deformācijas risku.

Kur izdevīgi nopirkt jaunas riepas?

Ja vajadzīgas jaunas riepas jau šai vasaras sezonai vai arī vēlaties laikus domāt par gaidāmo ziemas sezonu, tad “Riepu Garāža” ir īstā vieta, kur ieskatīties. Rīgā atvērti vairāki “Riepu Garāžas” servisi, kur uz vietas var izvēlēties uzticamu ražotāju riepas dažādās cenu kategorijās. Kā arī ērti un ātri varat iegādāties riepas interneta veikalā riepugaraza.lv. Preču sortiments veidots tā, lai ikviens klients varētu atrast savām vajadzībām un auto modelim piemērotas riepas, kas uzticami kalpos vairākas sezonas. Pieejamas riepas no Continental, Bridgestone, Michelin, Hankook, Pirelli, Sailun, GoodYear, Kormoran, Laufenn, Dunlop, Altenzo un daudziem citiem uzticamiem zīmoliem. “Riepu Garāžas” servisos var ne tikai iegādāties riepas, bet arī saņemt riepu maiņas un balansēšanas pakalpojumu, veikt riepu un disku remontu, riteņu ģeometrijas regulēšanu, riepu uzpildi ar slāpekli, spiediena sensoru uzstādīšanu un programmēšanu, kā arī citus pakalpojumus.

Apskatiet plašo piedāvājumu un izvēlieties savam auto piemērotas riepas katrai sezonai!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri