Valmieras Ziņas

Kā gaumīgi iekārtot balkonu un lodžiju? Pieci padomi, kas Tev lieti noderēs

Lasīšanas laiks: 4 min

Balkons un lodžija var kalpot par lielisku atpūtas “oāzi” (vai arī darba kabinetu) pilsētniekiem, turklāt nav pat vajadzīgs lodžijas vai balkona remonts – atliek tikai šos dažus kvadrātmetrus atbilstoši iekārtot. Kā to izdarīt? Lasi un iepazīsties ar pieciem noderīgiem padomiem!

1. padoms: atbrīvojies no visa liekā

Gandrīz vienmēr balkons vai lodžija ir vien dažus kvadrātmetrus liels, un visai bieži tas ir aizkrauts ar lietām, kurām dzīvoklī vieta nav atradusies. Uzreiz jāpasaka, ka šādā gadījumā iekārtot gaumīgu atpūtas stūrīti, oranžēriju vai darba kabinetu nebūs iespējams, tāpēc pirms iekārtošanas centies maksimāli atbrīvot lodžiju vai balkonu. Ja mantas nekur citur patiešām nav iespējams uzglabāt, labs risinājums ir to salikšana caurspīdīgās uzglabāšanas kastēs vai novietošana pie sienas, tādējādi atbrīvojot horizontālo telpu.

2. padoms: saproti, ko uz balkona vai lodžijas Tu gribi redzēt (un darīt)

Foto: Pexels.com

Ierobežotā vieta nozīmē arī to, ka telpu vajag izmantot saprātīgi, tāpēc, pirms sāc iegādāties mēbeles, aksesuārus, puķes un podus, Tev jāsaprot, kāds ir Tavs sapņu balkons/lodžija. Talkā var nākt interneta neizmērojamie plašumi – atliek vien meklētājā ierakstīt frāzes “idejas balkona iekārtošanai”, “balcony ideas” vai ko līdzīgu, un Tavā acu priekšā uznirs tūkstošiem dažādu fotogrāfiju. Vērā, protams, jāņem arī balkona izmēri, tāpēc lieti noder balkonu vai lodžiju “uzlikt uz papīra”, un ar precīzu mērogu norādīt mēbeles un citas lietas, kas uz tās atradīsies.

3. padoms: neaizmirsti par drošību

Balkoniem un lodžijām to nestspēja atšķiras, tāpēc, ja uz tā nolemts uzglabāt ko smagāku par plastmasas mēbeļu komplektu un pāris nelieliem puķu podiem, noskaidro, cik liels svars uz balkona drīkst atrasties. Un atceries, ka šajos aprēķinos jāiekļauj ne tikai lietas, kas uz balkona vai lodžijas tiks uzglabātas, bet arī cilvēki, kuri tur uzturēsies! Savukārt, ja uz margām vēlies turēt puķes, pārliecinies, ka tās ir kārtīgi piestiprinātas – krītošs puķu pods var radīt ļoti nepatīkamus brīžus, sākot ar sabojātu kaimiņa auto un beidzot ar letālu iznākumu.

4. padoms: parūpējies par tīrību

Pat tad, ja balkons vai lodžija izskatīsies kā no žurnāla vāka vai filmas kadra, atrasties uz tā nebūs patīkami, ja grīdu un sienas klās pilsētas netīrumi. Tāpēc, tāpat kā iekštelpas, arī balkonu vai lodžiju regulāri izslauki un izmazgā; nomazgāt vajadzētu arī sienas un margas.

5. padoms: izvēlies atbilstošas mēbeles un aksesuārus

Foto: Unsplash.com

Vēlies uz balkona vai lodžijas izmantot virtuves krēslus, savukārt galda vietā nopirkt nocenotu, nelielu TV galdiņu? Slikta ideja – ņemot vērā, ka uz balkona vai lodžijas (ja vien tai nav iestiklota ārējā siena) esošās lietas ik pa laikam mēdz samitrināt lietus. Mēbeles, kas paredzētas iekštelpām, kam tādam nav gatavas – tās var sākt pūt, plaisāt, vērpties, rūsēt un citādi deformēties. Lai tā nenotiktu, izvēlies dārza mēbeles; tās būs pasargātas arī no saules stariem, kuriem patīk mēbeles izbalināt. Starp citu, ja nepieciešams ietaupīt vietu, izvēlies saliekamus krēslus (vai tādus, ko iespējams sakraut vienu virs otra), kā arī apaļu vai kvadrātveida galdu.

Kā redzi, nav pat nepieciešams lodžijas vai balkona remonts, lai to padarītu par patīkamu uzturēšanās vietu siltajās vasaras un pavasara dienās. Ar mājokli gan parasti ir savādāk – tajā vajadzīga gan remonts, gan atbilstoša tā plānošana. Ja šis temats Tev ir aktuāls, dodies uz Vivus.lv blogu, kur atradīsi rakstu “Dzīvokļa remonts: četri jautājumi, uz kuriem jāatbild pirms remontdarbu uzsākšanas”!

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri