Valmieras Ziņas

Kā cīnīties ar muguras, locītavu vai muskuļu sāpēm?

Lasīšanas laiks: 3 min

Dažādas sāpes var būt nopietns ikdienas traucēklis. Muguras, locītavu, muskuļu sāpes var liegt izbaudīt dažādas ikdienišķas lietas. Tās var traucēt darba gaitas vai kvalitatīvu laika pavadīšanu ar ģimeni. Kopš cilvēki arvien vairāk izvēlas sēdošus darbus, dažādu skeletomuskulāro sāpju risināšana kļūst par ārstu ikdienu. Šeit būs apkopoti daži padomi, kā rīkoties, ja sāpes nomāc dzīvesprieku.

Sāpju atvieglošana mājas apstākļos

Pretsāpju zāles bez receptes, kuras mēdz būt arī pretiekaisuma līdzekļi, var mazināt sāpju radīto diskomfortu, bet jāatceras, ka pirms zāļu lietošanas jāizlasa lietošanas instrukciju vai atbilstoša informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējaties pie ārsta vai farmaceita.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Dažādi geli – parasti ātri uzsūcas un neatstāj pēdas. Šos gelus var saņemt bez receptes, un muskuļu pārpūles gadījumā vai nogulēta nerva gadījumā tie var būt lielisks un ātrs palīgs.

Mājas apstākļos visefektīvākais līdzeklis pret sāpēm ir atpūta. Īpaši, ja sāpes radušās no aktivitātes. Pareiza un mierīga atpūta atbrīvo saspringušus muskuļus, palīdz atslābināties visam ķermenim un paātrina iekaisuma dzīšanas procesu. Arī siltas vai aukstas kompreses uzlikšana uz sāpošās vietas var mazināt diskomfortu.

Medicīniskā palīdzība

Ja mājas procedūras nepalīdz, jādodas pie ārsta, kurš veiks izmeklējumus un noteiks medikamentu terapiju vai dažādas fiziskās terapijas, vai abus.

Muguras, muskuļu un locītavu sāpes mēdz ārstēt ar specifiskiem pretiekaisuma un pretsāpju līdzekļiem, kuriem ārsts izraksta recepti. Šīs zāles prasa rūpīgu ārsta uzraudzību. Dažos gadījumos, piemēram, muguras sāpes var ārstēt ar muskuļus relaksējošiem līdzekļiem.

Ārsts var nozīmēt arī fizikālo terapiju. Šis terapijas veids izmanto siltumu, aukstumu, ultraskaņu un elektrisko stimulāciju vietā, kur sāp vai kur radies iekaisums. Fizikālā terapija palīdz atslābināt muskuļus, atbrīvo mīkstos audus un palīdz mazināt sāpes.

pexels.com

Ja muguras sāpes vai muskuļu sāpes rodas no mehāniskām darbībām vai sēdoša dzīvesveida, ārsts var nozīmēt fizioterapiju, kuras laikā fizioterapeits izstrādās piemērotus vingrinājumus, kas palīdzēs atbrīvoties no sāpēm, uzlabot stāju un nostiprināt muskulatūru un līdz ar to arī mugurkaulu un pārējo skeletu.

Papildterapija

Paralēli ārsta ieteiktajam, sāpes var mazināt ar dažādām papildterapijām, piemēram, kiroprakse, masāžas un akupunktūra.

Kiroprakse – ar šo terapiju ir populāri ārstēt dažādas sāpes, tai skaitā muguras sāpes. Profesionāls kiropraktiķis uzlabo mugurkaula veselību, koriģējot mugurkaula fiksācijas. Kiroprakses metodes pamatā ir ļoti precīza un ātra, bet saudzīga spiediena izdarīšana dažādos mugurkaula punktos.

Masāža – viens no senākajiem ārstniecības veidiem. Mūsdienās masāža ir nozīmīga, atzīta medicīniskā tehnoloģija. Masāžas laikā tiek veikta dozēta mehāniska iedarbība uz mīkstajiem audiem, ­ ādu, zemādu un muskulatūru, kas palīdz atbrīvot muskuļus, mazināt sāpes un diskomfortu.

Akupunktūra – adatu terapija ir viena no senākajām nemedikamentozām metodēm cilvēka ķermeņa veselības atjaunošanai un palīdz plaša slimību klāsta ārstēšanai. Akupunktūra ir droša, efektīva un visā pasaulē atzīta metode, kas palīdz mazināt stresu, dažādus muskuļu sabiezējumus, sāpes un saspringumu.

Lai novērstu potenciālu sāpju rašanos, jāsaglabā aktīvs dzīvesveids. Ķermeņa muskulatūru var nostiprināt, nodarbojoties ar jogu, kas palīdzēs arī ar stājas un visa ķermeņa mobilitātes uzlabošanu. Sportojot nepieciešams ieturēt mērenu intensitāti, nepārpūlēties un, ja visu dienu jāsēž ofisā, noteikti dienas laikā atvēlēt laiku mazām izstaipīšanās pauzēm.

Ja piemeklējušas sāpes, ielūkojies InternetAptieka.lv un pasūti savas zāles jau tūlīt! Piegāde bez maksas!

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU ASISTENTI/-TU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: pieteikumu pieņemšana un apstrāde; asistēt projekta vadītājam projektu pieteikumu sagatavošanā un projektu realizēšanā ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; biroja administrācijas pienākumu izpilde (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz ienākošajiem telefona zvaniem, e-pastiem, uzturēt kontaktus ar organizācijas klientiem). No darbinieka sagaidām: augstu atbildību un labas komunikācijas prasmes; labas angļu valodas zināšanas, pedagoģiskā izglītība un datorprogrammu lietošanas prasmes uzskatīsim par priekšrocību. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, iespēja apvienot darbu ar studijām; darba samaksu sākot no 5 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTU ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU VADĪTĀJU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: projektu pieteikumu gatavošana ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu realizēšana (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz e-pastiem, uzturēt kontaktus ar projektu partneriem); projektu rezultātu izstrāde; projektu aktivitāšu organizēšana; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; dalība projektu braucienos uz ārzemēm; No darbinieka sagaidām: labas angļu valodas zināšanas; augstu atbildības sajūtu un punktualitāti; prasmi strādāt individuāli un komandā; labas datorprasmes, radošu un mūsdienīgu pieeju uzdevumu veikšanā; vēlama pieredze pedagoga darbā un ERASMUS+ projektos. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, kuru iespējams veikt attālināti un apvienot ar studijām; darba samaksu sākot no 7 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valmieras tehnikums aicina darbā APKOPĒJU (uz darbinieka prombūtnes laiku) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Pamatizglītība Prasme strādāt kārtīgi, kvalitatīvi un ar atbildības sajūtu Prasme strādāt ar telpu uzkopšanas līdzekļiem un darbarīkiem Atbilstība Ministru kabineta noteikumu Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 104.punktam Iespēja uzsākt darbu nekavējoties Tālrunis informācijai: Personāla speciāliste Guna Čečiņa 22020228. CV un izglītību apliecinošu dokumenta kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Apkopēja vakancei” līdz 2022.gada 31.janvārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas ar vakances norādi sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri