Valmieras Ziņas

Kā cīnīties ar muguras, locītavu vai muskuļu sāpēm?

Lasīšanas laiks: 3 min

Dažādas sāpes var būt nopietns ikdienas traucēklis. Muguras, locītavu, muskuļu sāpes var liegt izbaudīt dažādas ikdienišķas lietas. Tās var traucēt darba gaitas vai kvalitatīvu laika pavadīšanu ar ģimeni. Kopš cilvēki arvien vairāk izvēlas sēdošus darbus, dažādu skeletomuskulāro sāpju risināšana kļūst par ārstu ikdienu. Šeit būs apkopoti daži padomi, kā rīkoties, ja sāpes nomāc dzīvesprieku.

Sāpju atvieglošana mājas apstākļos

Pretsāpju zāles bez receptes, kuras mēdz būt arī pretiekaisuma līdzekļi, var mazināt sāpju radīto diskomfortu, bet jāatceras, ka pirms zāļu lietošanas jāizlasa lietošanas instrukciju vai atbilstoša informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējaties pie ārsta vai farmaceita.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Dažādi geli – parasti ātri uzsūcas un neatstāj pēdas. Šos gelus var saņemt bez receptes, un muskuļu pārpūles gadījumā vai nogulēta nerva gadījumā tie var būt lielisks un ātrs palīgs.

Mājas apstākļos visefektīvākais līdzeklis pret sāpēm ir atpūta. Īpaši, ja sāpes radušās no aktivitātes. Pareiza un mierīga atpūta atbrīvo saspringušus muskuļus, palīdz atslābināties visam ķermenim un paātrina iekaisuma dzīšanas procesu. Arī siltas vai aukstas kompreses uzlikšana uz sāpošās vietas var mazināt diskomfortu.

Medicīniskā palīdzība

Ja mājas procedūras nepalīdz, jādodas pie ārsta, kurš veiks izmeklējumus un noteiks medikamentu terapiju vai dažādas fiziskās terapijas, vai abus.

Muguras, muskuļu un locītavu sāpes mēdz ārstēt ar specifiskiem pretiekaisuma un pretsāpju līdzekļiem, kuriem ārsts izraksta recepti. Šīs zāles prasa rūpīgu ārsta uzraudzību. Dažos gadījumos, piemēram, muguras sāpes var ārstēt ar muskuļus relaksējošiem līdzekļiem.

Ārsts var nozīmēt arī fizikālo terapiju. Šis terapijas veids izmanto siltumu, aukstumu, ultraskaņu un elektrisko stimulāciju vietā, kur sāp vai kur radies iekaisums. Fizikālā terapija palīdz atslābināt muskuļus, atbrīvo mīkstos audus un palīdz mazināt sāpes.

pexels.com

Ja muguras sāpes vai muskuļu sāpes rodas no mehāniskām darbībām vai sēdoša dzīvesveida, ārsts var nozīmēt fizioterapiju, kuras laikā fizioterapeits izstrādās piemērotus vingrinājumus, kas palīdzēs atbrīvoties no sāpēm, uzlabot stāju un nostiprināt muskulatūru un līdz ar to arī mugurkaulu un pārējo skeletu.

Papildterapija

Paralēli ārsta ieteiktajam, sāpes var mazināt ar dažādām papildterapijām, piemēram, kiroprakse, masāžas un akupunktūra.

Kiroprakse – ar šo terapiju ir populāri ārstēt dažādas sāpes, tai skaitā muguras sāpes. Profesionāls kiropraktiķis uzlabo mugurkaula veselību, koriģējot mugurkaula fiksācijas. Kiroprakses metodes pamatā ir ļoti precīza un ātra, bet saudzīga spiediena izdarīšana dažādos mugurkaula punktos.

Masāža – viens no senākajiem ārstniecības veidiem. Mūsdienās masāža ir nozīmīga, atzīta medicīniskā tehnoloģija. Masāžas laikā tiek veikta dozēta mehāniska iedarbība uz mīkstajiem audiem, ­ ādu, zemādu un muskulatūru, kas palīdz atbrīvot muskuļus, mazināt sāpes un diskomfortu.

Akupunktūra – adatu terapija ir viena no senākajām nemedikamentozām metodēm cilvēka ķermeņa veselības atjaunošanai un palīdz plaša slimību klāsta ārstēšanai. Akupunktūra ir droša, efektīva un visā pasaulē atzīta metode, kas palīdz mazināt stresu, dažādus muskuļu sabiezējumus, sāpes un saspringumu.

Lai novērstu potenciālu sāpju rašanos, jāsaglabā aktīvs dzīvesveids. Ķermeņa muskulatūru var nostiprināt, nodarbojoties ar jogu, kas palīdzēs arī ar stājas un visa ķermeņa mobilitātes uzlabošanu. Sportojot nepieciešams ieturēt mērenu intensitāti, nepārpūlēties un, ja visu dienu jāsēž ofisā, noteikti dienas laikā atvēlēt laiku mazām izstaipīšanās pauzēm.

Ja piemeklējušas sāpes, ielūkojies InternetAptieka.lv un pasūti savas zāles jau tūlīt! Piegāde bez maksas!

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Skola) uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā izglītības psihologu/-i uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Skolas mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Skolas atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Skolas izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Psihologa/-es amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri