Valmieras Ziņas

Kā cīnīties ar muguras, locītavu vai muskuļu sāpēm?

Lasīšanas laiks: 3 min

Dažādas sāpes var būt nopietns ikdienas traucēklis. Muguras, locītavu, muskuļu sāpes var liegt izbaudīt dažādas ikdienišķas lietas. Tās var traucēt darba gaitas vai kvalitatīvu laika pavadīšanu ar ģimeni. Kopš cilvēki arvien vairāk izvēlas sēdošus darbus, dažādu skeletomuskulāro sāpju risināšana kļūst par ārstu ikdienu. Šeit būs apkopoti daži padomi, kā rīkoties, ja sāpes nomāc dzīvesprieku.

Sāpju atvieglošana mājas apstākļos

Pretsāpju zāles bez receptes, kuras mēdz būt arī pretiekaisuma līdzekļi, var mazināt sāpju radīto diskomfortu, bet jāatceras, ka pirms zāļu lietošanas jāizlasa lietošanas instrukciju vai atbilstoša informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējaties pie ārsta vai farmaceita.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Dažādi geli – parasti ātri uzsūcas un neatstāj pēdas. Šos gelus var saņemt bez receptes, un muskuļu pārpūles gadījumā vai nogulēta nerva gadījumā tie var būt lielisks un ātrs palīgs.

Mājas apstākļos visefektīvākais līdzeklis pret sāpēm ir atpūta. Īpaši, ja sāpes radušās no aktivitātes. Pareiza un mierīga atpūta atbrīvo saspringušus muskuļus, palīdz atslābināties visam ķermenim un paātrina iekaisuma dzīšanas procesu. Arī siltas vai aukstas kompreses uzlikšana uz sāpošās vietas var mazināt diskomfortu.

Medicīniskā palīdzība

Ja mājas procedūras nepalīdz, jādodas pie ārsta, kurš veiks izmeklējumus un noteiks medikamentu terapiju vai dažādas fiziskās terapijas, vai abus.

Muguras, muskuļu un locītavu sāpes mēdz ārstēt ar specifiskiem pretiekaisuma un pretsāpju līdzekļiem, kuriem ārsts izraksta recepti. Šīs zāles prasa rūpīgu ārsta uzraudzību. Dažos gadījumos, piemēram, muguras sāpes var ārstēt ar muskuļus relaksējošiem līdzekļiem.

Ārsts var nozīmēt arī fizikālo terapiju. Šis terapijas veids izmanto siltumu, aukstumu, ultraskaņu un elektrisko stimulāciju vietā, kur sāp vai kur radies iekaisums. Fizikālā terapija palīdz atslābināt muskuļus, atbrīvo mīkstos audus un palīdz mazināt sāpes.

pexels.com

Ja muguras sāpes vai muskuļu sāpes rodas no mehāniskām darbībām vai sēdoša dzīvesveida, ārsts var nozīmēt fizioterapiju, kuras laikā fizioterapeits izstrādās piemērotus vingrinājumus, kas palīdzēs atbrīvoties no sāpēm, uzlabot stāju un nostiprināt muskulatūru un līdz ar to arī mugurkaulu un pārējo skeletu.

Papildterapija

Paralēli ārsta ieteiktajam, sāpes var mazināt ar dažādām papildterapijām, piemēram, kiroprakse, masāžas un akupunktūra.

Kiroprakse – ar šo terapiju ir populāri ārstēt dažādas sāpes, tai skaitā muguras sāpes. Profesionāls kiropraktiķis uzlabo mugurkaula veselību, koriģējot mugurkaula fiksācijas. Kiroprakses metodes pamatā ir ļoti precīza un ātra, bet saudzīga spiediena izdarīšana dažādos mugurkaula punktos.

Masāža – viens no senākajiem ārstniecības veidiem. Mūsdienās masāža ir nozīmīga, atzīta medicīniskā tehnoloģija. Masāžas laikā tiek veikta dozēta mehāniska iedarbība uz mīkstajiem audiem, ­ ādu, zemādu un muskulatūru, kas palīdz atbrīvot muskuļus, mazināt sāpes un diskomfortu.

Akupunktūra – adatu terapija ir viena no senākajām nemedikamentozām metodēm cilvēka ķermeņa veselības atjaunošanai un palīdz plaša slimību klāsta ārstēšanai. Akupunktūra ir droša, efektīva un visā pasaulē atzīta metode, kas palīdz mazināt stresu, dažādus muskuļu sabiezējumus, sāpes un saspringumu.

Lai novērstu potenciālu sāpju rašanos, jāsaglabā aktīvs dzīvesveids. Ķermeņa muskulatūru var nostiprināt, nodarbojoties ar jogu, kas palīdzēs arī ar stājas un visa ķermeņa mobilitātes uzlabošanu. Sportojot nepieciešams ieturēt mērenu intensitāti, nepārpūlēties un, ja visu dienu jāsēž ofisā, noteikti dienas laikā atvēlēt laiku mazām izstaipīšanās pauzēm.

Ja piemeklējušas sāpes, ielūkojies InternetAptieka.lv un pasūti savas zāles jau tūlīt! Piegāde bez maksas!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība Dienesta viesnīca (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku (1 slodze - 40 stundas nedēļā) apkopēju (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras novads). Ja Tev ir vēlme: • uzkopt ar rokām Iestādes telpas; • uzkopt ar grīdas mazgāšanas mašīnu Iestādes koplietošanas telpas; • mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, spoguļus, radiatoru virsmas, slaucīt putekļus; • veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu koplietošanas tualetēs; • kopt Iestādes telpaugus; • veikt telpu sagatavošanu un uzkopšanu īrnieku /viesu uzņemšanai Iestādē; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai pamatizglītība; • valsts valodas prasmes augstākā līmenī; • kompetences: pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. CV un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2024.gada 4.jūlijam pl.12.00 personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā (adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: personals@valmierasnovads.lv. Tālrunis informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-07-04 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv 64207148 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sporta centra “Kaimiņi” administratoru/-i uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • piedalīties sporta centra darba organizēšanā un koordinēšanā; • koordionēt sporta centra telpu un āra laukuma izmantošanas laiku, nodrošināt apmeklētājus ar nepieciešamo informāciju un tehniskajiem līdzekļiem; • organizēt telpu nomas līgumu parakstīšanu; • piedalīties projektu izstrādāšanā un koordinēšanā; • piedalīties sporta, izklaides un kultūras pasākumos, nodrošināt sabiedrisko kārtību; • plānot un izpildīt sporta pasākumu budžetu un tāmes; • nodrošināt sporta centra inventāra iegādi un uzturēšanu; • piedalīties teritorijas labiekārtošanas darbos; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • kompetences: iniciatīva, spēja patstāvīgi organizēt savu darbu un strādāt komandā; labas komunikācijas un sadarbības prasmes; augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office) un biroja tehniku; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā (pēc saskaņota grafika no pl.9:00 līdz pl.18:00, vai no pl.15:00 līdz pl.21:00); • pamatalgu pārbaudes laikā 700 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 711 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: bktapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvaldē, adrese: “Kaimiņi”, Brenguļi, Brenguļu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvaldes sporta centra “Kaimiņi” administratora/-es amatam”, līdz 2024.gada 5.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni: 25748882 vai 20364827. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Kaimiņi, Brenguļi, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: bktapvieniba@valmierasnovads.lv 25748882 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri