Valmieras Ziņas

Izklaides parks “Avārijas brigāde” – lieliska atpūta visai ģimenei

Lasīšanas laiks: 4 min

“Valmieras Ziņas” nesen viesojās jaunajā izklaides parkā “Avārijas Brigāde”, kas atrodas Lēdmanes pagasta “Vēsmiņās” – 118 km no Valmieras, un apmeklētājiem atvērts ir tikai kopš šī gada jūnija.

Izklaides parks patīkami pārsteidza ar interesantām atrakcijām, dažādību, mierīgo un pozitīvo atmosfēru, kā arī redzams tas, ka parks domā par tālāku attīstību un drīzumā tas vēl vairāk paplašinās izklaides iespējas. Lai vieglāk būtu orientēties, ieejot parkā, ļoti palīdz apmeklētājiem izsniegtās kartes ar paskaidrojumiem un norādēm, kā arī informatīvā planšete pie pašas ieejas.

Savu atpūtu sākām ar Leļļu taku, kur ikvienam ir iespēja nesteidzīgi aplūkot dažādos un rūpīgi veidotos eksponātus un darīt, kā mēs to darījām – uzspēlēt pašiem savu spēli un, neskatoties paskaidrojošā plāksnītē, censties uzminēt, no kuras pasakas vai stāsta ir redzamās lelles.

Protams, ļoti interesēja, kāda būs izslavētā Dinozauru taka, jo pagājuša gadā bija apmeklēts Dinozauru parks Lietuvā, kas gan prasa krietni lielāku laiku, lai turp nokļūtu. Jāsaka, taka iekārtota tiešām veiksmīgi, dinozauri dažādi – gan tādi, kas kustas un izdod skaņas, gan tādi, kuriem bērni droši var uzsēsties mugurā un iejusties jātnieka lomā. Taka ir aptuveni kilometru gara, un vienā tās posmā ir iekārota neliela atpūtas zona ar šūpuļtīkliem, kas tā vien aicina uz brīdi aizmirst visu uz šīs pasaules un ļauties rāmai un laiskai atpūtai. Šajā vietā atgriezāmies pat divas reizes, lai zaļajā ielokā justu, kā apstājas laiks.

Dinozauru taka mijās ar virvju šķēršļiem un, lai gan citi pieaugušie šeit neiesaistījās, bet rāmi soļoja blakus bērniem pa cietzemi, mēs metāmies iekšā piedzīvojumā un ar interesi izgājām katru posmu. Jāsaka, ka nav jāsatraucas tiem, kas ar sportu ir uz “Jūs”- šīs atrakcijas būs pa spēkam gan tiem, kas vairāk zviln pie televizora nekā sporto, gan tiem, kam bail no augstuma, jo atrakcijas izvietotas pie zemes. Posmā, kur ir iespēja laisties pa virvi, droši sagaida parka darbinieks, kurš palīdz bērniem nokāpt no virves. Novērojām, ka bērniem šī atrakcija patīk un viņi virvju trasē dodas pat vairākas reizes.

Ar interesi izstaigājām Avārijas Brigādes pilsētiņu, kur bērni varēja ložņāt, pētīt, kā arī spēlēt, jo šajā vietā izvietotas arī vairākas izklaidējošas spēles. Un, protams, šeit visus sagaidīs animācijas filmiņas “Avārijas Brigāde” varoņi. Pārsteigs arī īpaši veidotā strūklaka.

Nākamajā punktā kļuvām azartiski – lieliska iespēja izvizināties ar velokartiem, pie tam ir padomāts, lai to varētu darīt gan mazāki bērni, gan lielāki bērni un arī vecākiem kopā ar savām atvasēm, jo pieejami ir arī divvietīgi velokarti.

Kaut arī izklaides parku apmeklējām svētdienā, visā parkā rinda bija tikai kameru šļūkšanas trasē, bet arī šeit rindā ilgi uzkavēties nevajadzēja, jo kameru skaits bija pietiekams. Ilgāk gan bija jāgaida, ja priekus vēlājās izbaudīt kāds no vecākiem kopā ar bērnu, jo lielās kameras bija pieejamas mazākā skaitā.

Mēs savu ceļojumu Avārijas Brigādes pasaulē noslēdzām ar atrakcijām, kas ļoti sajūsmināja bērnus – liela ūdens gulta un milzīgs lecamspilvens, pa kuru nenogurstoši lēkāja bērni un jaunieši. Arī šīs atrakcijas izbaudījām pilnībā – gan atgūlāmies ūdens gultā, gan izlēkājāmies lecamspilvenā, tādējādi pārbaudot savas līdzsvara spējas un kāju izturību. Šeit darbinieks sekoja līdzi tam, lai netiek pārsniegts atļautais cilvēku skaits, tādējādi pasargājot no pārāk lielas burzmas.

Jāpiemin fakts, ka atsevišķi par atrakcijām parka teritorijā nav jāmaksā – samaksā ieejas maksu un baudi atpūtu un jebkuru no atrakcijām visas dienas garumā. Tas dod iespēju vecākiem neliegt prieku, ja bērnam kāda izklaide ļoti iepatikusies – to var atkārtot vēl un vēl. Ieejas maksa parkā – gan pieaugušajiem, gan bērniem no 2 gadu vecuma – 12 EUR. Lētāk būs, ja biļetes pirks internetā – tad cena vienai personai 10 EUR. Ir iespēja arī iegādāties sezonas karti. Atlaides ir gan daudzbērnu ģimenēm, gan personām ar īpašām vajadzībām. Vairāk informācijas var uzzināt mājaslapā www.abpark.lv

Ir padomāts arī par apmeklētāju ērtībām – piemēram, labierīcībās ir pieejams siltais ūdens, kas šāda tipa āra tualetēs ir retums. Visur valda tīrība un kārtība, skan neuzbāzīga mūzika un, kas galvenais – ļoti laipna apkalpojošā personāla attieksme.

Parks ir ainaviski iekārtots un tajā ir tik jauka aura, ka šeit var baudīt mirkļus, arī laiskojoties kafejnīcā, dzerot tēju vai kafiju, ēdot saldējumu, cukura vati vai, ja izsalkums liels – arī kārtīgas pusdienas par pieņemamām cenām.

Valmieras Ziņas novēroja, ka bērni atrakcijās iesaistās ļoti aktīvi un nenogurstoši izmanto visas piedāvātās izklaides, tomēr pieaugušie visaktīvākie bija tieši velokartos, kur iemēģināja savus spēkus, sacenšoties ar bērniem, kā arī kopā ar bērniem baudīja kameras šļūkšanas priekus. Savukārt Valmieras Ziņas aktīvi izbaudīja pilnīgi visas atrakcijas, līdz ar to droši varam teikt – tas ir lielisks piedzīvojums un aizraujoša atpūta gan maziem, gan lieliem!

Parkā kopumā pavadījām četras stundas, bet, ja laiks atļautu, labprāt uzkavētos ilgāk. Sajūta, ka parks vēl top un papildinās, radīja interesi par to, kas šeit varētu būt sagaidāms pēc gada. Ir zināms, ka drīzumā pieejams būs arī ūdens spēļu laukums, kas karstā vasaras dienā būs lieliska izklaides iespēja. Un – noteikti labprāt vēlamies šeit atgriezties, jo jau šobrīd varam teikt – lieliska atpūtas vieta Latvijā visai ģimenei!

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandā! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” aicina darbā skolotāja palīgu (40 stundas nedēļā (viena likme)) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Beātes ielā 42, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; • sadarboties ar grupas pedagogiem; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu 714 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; • profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu buratino@valmiera.edu.lv, līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 29151878. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-15

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi un Tevi nebaida darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,  iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078) Vidzemes reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas Valmieras sektora inspektora amatā (divas ierēdņa amata vietas uz noteiktu un nenoteiktu laiku) Piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu valsts pārvaldē; daudzpusīgu darba pieredzi vides aizsardzības jomā un profesionālās attīstības iespējas; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; darbā ievadīšanas apmācību, kā arī kvalifikācijas paaugstināšanas iespējas; mēnešalgu no 932 līdz 1398 euro pirms nodokļu nomaksas; veselības apdrošināšanu, papildatvaļinājumu no astoņām līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu L.Paegles ielā 13, Valmierā. Uzticēsim Tev: kontrolēt vides aizsardzības normatīvo aktu ievērošanu un izskatīt sūdzības par piesārņojumu; kontrolēt A, B un C kategorijas piesārņojošo darbību uzņēmumu darbību atbilstību vides aizsardzības prasībām; veikt pārbaudes par labāko tehnisko paņēmienu piemērošanu; sagatavot dokumentus un administratīvos aktus par vides aizsardzības un dabas resursu izmantošanu. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams vides zinātnē, dabas zinībās vai vides inženierzinātnēs, taču izskatīsim arī pieteikumus ar augstāko izglītību citās jomās; profesionālā darba pieredze vides aizsardzības nozarē pēdējo piecu gadu laikā tiks uzskatīta par priekšrocību, novērtēsim iepriekšēju pieredzi dokumentācijas sagatavošanā atbilstoši LR likumdošanai; labas analītiskās, komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme un vēlēšanās strādāt komandā; prasme strādāt ar liela apjoma informāciju, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus savas kompetences robežās; augsta atbildības izjūta; labas datora lietošanas prasmes (Microsoft Office); B kategorijas vadīšanas apliecības; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Vidzemes_RVP_PKD_inspektors”) Tālrunis uzziņām: 67084310 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-18 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv

Mūsu partneri