Valmieras Ziņas

Implanti zobiem – kas par tiem jāzina

Lasīšanas laiks: 4 min

Zobu implanti ir zoba aizstājēji, kas pilnībā vai daļēji aizstāj dabiskā zoba funkciju un estētiku. Tas ir mūsdienās populārs risinājums zobu aizvietošanai, kuru izvēlas arvien vairāk pacientu tieši augstās funkcionālās un vizuālās kvalitātes dēļ. Kas ir implanti zobiem, kā tos izvietoto un kas pacientiem būtu jāzina, pirms izvēlēties šo smaida atjaunošanas metodi?

Implantu ievietošanai izmanto titāna skrūves

Implantu galvenā atšķirība no protēzēm ir, ka tos veido uz titāna skrūvēm. Titāna sakausējuma skrūve tiek ievietota žokļa kaulā, bet virs smaganu daļas tiek veidots mākslīgais kronis, kas vizuāli un funkcionāli atgādina īstu zobu. Titāns, kas tiek izmantots skrūves daļai, ir nealerģisks materiāls, tāpēc nav jābaidās, ka organisms to atgrūdīs. Pētījumi liecina, ka implantu ievietošana ir veiksmīga 98% gadījumu. Atkarībā no tā, cik zobus nepieciešams aizvietot, žokļa kaulā var ievietot vienu vai vairākas titāna skrūves, uz kurām veidot neizņemamas vai izņemamas zobu restaurācijas. Pēc implantu ievietošanas un pirms kroņu uzlikšanas ir jāgaida daži mēneši, lai smaganas sadzītu un implanti iedzīvotos mutē. Gaidīšanas laikā var izmantot pagaidu kroņus.

Var aizvietot gan vienu zobu, gan to grupu

Zobu implantēšana ir viens no modernākajiem risinājumiem, kuru smaida atjaunošanai piedāvā mūsdienu zobārstniecība. Ar šo metodi, kombinējot titāna implantus ar dažādiem kroņiem un to grupām, var īstenot dažādus ārstēšanas un zobu atjaunošanas plānus. Tas iespējams pat pilnīgas zobu zaudēšanas gadījumā, kad var izveidot stabilu uz diviem vai četriem implantiem balstītu protēzi, kas pilnībā atgādina dabiskos zobus, ļauj brīvi smaidīt un ēst. Uz implantiem var izveidot arī dažāda lieluma norobežotas un nenorobežotas zobu grupas, kas dabiski noslogo žokļa kaulu un nodrošina teicamu vizuālo risinājumu. Implantu ievietošanas laikā tiek izmantota lokālā anestēzija, tāpēc procedūra ir pilnībā nesāpīga.

Implanti neskar blakus zobus

Izvēloties aizvietot vienu vai vairākus zobus ar protēzēm, jārēķinās, ka mākslīgais zobs vai tilts balstīsies uz blakus zobiem. Tāpēc tos būs vajadzība slīpēt, kas bojā to aizsargemalju un vājina zoba stāvokli. Blakus esošajiem balsta zobiem ir arī lielāka slodze. Izvēloties implantus, par šīm lietām nav jāsatraucas, jo pārējie zobi netiek skarti un traumēti. Nav vajadzības tos slīpēt un noslogot. Tas ievērojami pagarina īsto zobu kalpošanas laiku un nemazina to estētiku.

Implantus var ievietot jebkurā vecumā

Implanti zobiem ir piemēroti ikvienam, ja mutes un vispārējais veselības stāvoklis tam ir atbilstošs. Šai metodei nav nekāda vecuma ierobežojuma. Zobu implantus var ievietot gan bērniem un pusaudžiem, gan pieaugušajiem un senioriem. Jo zobu zaudēšana ne vienmēr ir saistīta tikai ar vecumu. Tas var notikt jebkurā dzīves posmā, piemēram, traumas vai slimības rezultātā. Un tad ir jādomā par piemērotāko un estētiskāko zobu atjaunošanas veidu. Implanti pavisam noteikti ir labākais un modernākais, ko zobārstniecība šobrīd piedāvā.

Nerada diskomfortu runājot, ēdot vai smaidot

Lai gan arī protēzes ir labs un plašam pacientu lokam pieejams zobu aizvietošanas risinājums ar kvalitatīvu estētisko rezultātu, tomēr pacientiem, kuri izvēlas protēzes, jārēķinās, ka tās ir kustīgākas, nestabilākas, nepieciešams izmantot protēžu līmi. Pacientiem arī var būt svešķermeņa sajūta mutē, tāpēc tiek ievērota piesardzība gan ēdot, gan runājot un smaidot. Izvēloties implantus, pacients iegūst ne tikai izcilu vizuālo rezultātu, bet arī var aizmirst par diskomfortu ēšanas vai runāšanas laikā. Implanti ir stabili, labi fiksēti, nekustas un nerada svešķermeņa sajūtu mutē.

Implantiem nav vajadzīga speciāla kopšana

Vēl viena būtiska zobu implantu priekšrocība ir to vieglā un ērtā kopšana. Implantu aprūpei nav vajadzīgi speciāli līdzekļi un vairāk laika, jo par tiem jārūpējas tieši tāpat kā par saviem zobiem. Ik dienu jātīra zobi divas reizes un jāizmanto zobu diegs, lai iztīrītu grūtāk pieejamās vietas. Protams, jāatceras par regulārām vizītēm pie zobārsta un zobu higiēnista, lai uzturētu kopējo mutes un zobu veselību labā stāvoklī. Izvēloties parastās protēzēs, to kopšanai būs jāvelta vairāk laika un pūļu, lai tās labi izskatītos un tiktu saglabāta teicama mutes veselība.

Implanti zobiem izmaksā dārgāk nekā protēzes

Implantiem tiek izmantoti moderni materiāli un darba metodes, kas arī nodrošina dabiska izskata un estētisku gala rezultātu, kas nav atšķirams no īstajiem zobiem. Tāpēc jārēķinās, ka šī zobu atjaunošanas metode prasa lielāku finansiālo ieguldījumu. Salīdzinot ar klasiskajām protēzēm, implanti zobiem izmaksās dārgāk, bet lieliskais rezultāts priecē ik dienu daudzus jo daudzus gadus, nodrošinot skaistu smaidu un pārliecību par sevi ikvienā dzīves situācijā. Daudzas zobārstniecības arī piedāvā iespēju par implantu ievietošanu norēķināties, sadalot summu vairākās daļās.

Piesakiet implantologa konsultāciju un iegūstiet savu sapņu smaidu apinesklinika.lv.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA SAPATA ir kūdras ražošanas uzņēmums, kas darbojas nozarē jau vairāk kā 25 gadus, aicina pievienoties kolektīvam : Bilancspējīgs grāmatvedis(-e). · Darba pienākumi: Grāmatvedības dokumentu apstrāde, uzskaite un kontrole; Pārskata perioda apkopojums un atskaišu sagatavošana uzņēmuma vadībai; Bankas operāciju uzskaite; Debitoru/kreditoru kontrole, rēķinu izrakstīšana; Avansa norēķinu dokumentu apstrāde; Darba laika uzskaite, darba samaksas un nodokļu aprēķini; Izejošo un ienākošo rēķinu apstrāde; Inventāra, materiālu un gatavās produkcijas ražošanas un realizācijas uzskaite; Pamatlīdzekļu un mazvērtīga inventāra uzskaite; Dažādu grāmatvedības aktu sagatavošana; Darba līgumu, rīkojumu un iesniegumu sagatavošana; VID un statistikas atskaišu sagatavošana un iesniegšana. Prasības: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Ne mazāk kā 3 gadu pieredze grāmatveža amatā; Labas zināšanas grāmatvedības un nodokļu likumdošanā; Analītiskā domāšana un spēja strādāt patstāvīgi; Precizitāte un atbildības sajūta; Lietvedības un dokumentu aprites principu zināšanas; Teicamas latviešu valodas prasmes, krievu – sarunvalodas līmenī; “B” kategorijas autovadītāja apliecība; Labas MS Office zināšanas. Grāmatvedības programmas Kentaurs Pro pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību. Piedāvājam: Atbildīgu, interesantu un dinamisku darbu stabilā ražošanas uzņēmumā; Labus darba apstākļus mūsdienīgā birojā Valmierā; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana (pēc noteikta nostrādātā laika); Darba laiku no 8.00 līdz 17.00; Profesionālas attīstības un izaugsmes iespējas; Darba algu no 1280 līdz 2000 EUR pirms nodokļu nomaksas. Atalgojuma apmērs ir atkarīgs no pretendenta darba pieredzes un atbilstības izvirzītajām amata prasībām. Lūdzam sūtīt Jūsu CV un motivācijas vēstuli uz norādīto e- pasta adresi: naro@naro.lv līdz 20.12.2022. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz intervijām. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-20 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Zvanu centrs, kurš veiksmīgi darbojas jau 9 gadus un ir: PAR ētisku pārdošanu, PAR ambiciozu mērķu izvirzīšanu un to sasniegšanu, PAR sadarbību ar fleksibliem, zinošiem, radošiem un atsaucīgiem darbiniekiem, PAR darbinieku attīstību, izaugsmi un labbūtību. Aicina pievienoties savai strauji augošajai komandai Pārdošanas speciālista amatā un sākt mācības unikālā darbinieku personiskās attīstības programmā - BPO AKADĒMIJA! BPO Akadēmijā padziļināti tiek apgūti tādi temati kā, bet ne tikai,- stresa vadība, efektīva plānošana, emocijas un to pārvaldība, konfliktu vadība, deleģēšana, motivēšana, vadība, utt. Šis noteikti IR ceļš uz panākumiem!  Pie mums Tu saņemsi: Profesionālas apmācības pārdošanā un klientu apkalpošanā Nenovērtējamas studijas BPO Akadēmijā Regulāru atgriezenisko saiti no vadītāja Personīgo izaugsmi un vēl neapzināto talantu apzināšanu Spēju izprast lietas padziļinātāk Analizēt dažādas situācijas un, iespējams, veiksmīgāk sakārtot savu dzīvi arī ārpus darba Apziņu, ka Tavām spējām nav robežu Draudzīgu kolēģu atbalstu jebkurā sarežģītā situācijā Apziņu, ka pārdošana ir Dāvana Rezultātiem atbilstošu atalgojumu no 700 Eur līdz 1400 Eur Tas no Tevis prasīs: Spēju ātri apgūt jaunas lietas Spēju aktīvi un ilgtermiņā strādāt ar sevi Spēju uzņemties atbildību par sevi Spēju tikt galā ar savām un citu emocijām Spēju analizēt, RĪKOTIES un mainīties Spēju sadzirdēt Spēju objektīvi izanalizēt atgriezenisko saiti Spēju iedziļināties un spēju risināt situācijas pēc būtības Spēju brīvi komunicēt vismaz vienā svešvalodās Labas datorprasmes obligātas! Darba laiks 08:30-17:00 Svarīgi! Attālinātā darba veicējiem nepieciešams aktīvs elektroniskais paraksts vai Smart-ID. Attālinātā darba veicējiem nodrošinām darbam nepieciešamo tehnisko aprīkojumu. (dators, austiņas u.c.) Ja Tu esi gatavs jauniem izaicinājumiem, saņemt kolēģu atbalstu un iegūt stabilitāti, PIEVIENOJIES mūsu komandai! Sazināsimies ar visiem kandidātiem, kas iesūtīs savus pieteikumus. Piesakoties, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu savu iesniegto datu apstrādei. Dati tiks saglabāti 2 mēnešus skaitot no saņemšanas brīža. CV sūtīt uz e-pastu: vakances@bposervices.lv Tālr.23079063 Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2022-12-30 Darba sākšanas datums: 2022-12-15 Kontaktpersona: E-pasts: liepaja@bposervices.lv, tālr. 23079063 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri