Valmieras Ziņas

Implanti zobiem – kas par tiem jāzina

Lasīšanas laiks: 4 min

Zobu implanti ir zoba aizstājēji, kas pilnībā vai daļēji aizstāj dabiskā zoba funkciju un estētiku. Tas ir mūsdienās populārs risinājums zobu aizvietošanai, kuru izvēlas arvien vairāk pacientu tieši augstās funkcionālās un vizuālās kvalitātes dēļ. Kas ir implanti zobiem, kā tos izvietoto un kas pacientiem būtu jāzina, pirms izvēlēties šo smaida atjaunošanas metodi?

Implantu ievietošanai izmanto titāna skrūves

Implantu galvenā atšķirība no protēzēm ir, ka tos veido uz titāna skrūvēm. Titāna sakausējuma skrūve tiek ievietota žokļa kaulā, bet virs smaganu daļas tiek veidots mākslīgais kronis, kas vizuāli un funkcionāli atgādina īstu zobu. Titāns, kas tiek izmantots skrūves daļai, ir nealerģisks materiāls, tāpēc nav jābaidās, ka organisms to atgrūdīs. Pētījumi liecina, ka implantu ievietošana ir veiksmīga 98% gadījumu. Atkarībā no tā, cik zobus nepieciešams aizvietot, žokļa kaulā var ievietot vienu vai vairākas titāna skrūves, uz kurām veidot neizņemamas vai izņemamas zobu restaurācijas. Pēc implantu ievietošanas un pirms kroņu uzlikšanas ir jāgaida daži mēneši, lai smaganas sadzītu un implanti iedzīvotos mutē. Gaidīšanas laikā var izmantot pagaidu kroņus.

Var aizvietot gan vienu zobu, gan to grupu

Zobu implantēšana ir viens no modernākajiem risinājumiem, kuru smaida atjaunošanai piedāvā mūsdienu zobārstniecība. Ar šo metodi, kombinējot titāna implantus ar dažādiem kroņiem un to grupām, var īstenot dažādus ārstēšanas un zobu atjaunošanas plānus. Tas iespējams pat pilnīgas zobu zaudēšanas gadījumā, kad var izveidot stabilu uz diviem vai četriem implantiem balstītu protēzi, kas pilnībā atgādina dabiskos zobus, ļauj brīvi smaidīt un ēst. Uz implantiem var izveidot arī dažāda lieluma norobežotas un nenorobežotas zobu grupas, kas dabiski noslogo žokļa kaulu un nodrošina teicamu vizuālo risinājumu. Implantu ievietošanas laikā tiek izmantota lokālā anestēzija, tāpēc procedūra ir pilnībā nesāpīga.

Implanti neskar blakus zobus

Izvēloties aizvietot vienu vai vairākus zobus ar protēzēm, jārēķinās, ka mākslīgais zobs vai tilts balstīsies uz blakus zobiem. Tāpēc tos būs vajadzība slīpēt, kas bojā to aizsargemalju un vājina zoba stāvokli. Blakus esošajiem balsta zobiem ir arī lielāka slodze. Izvēloties implantus, par šīm lietām nav jāsatraucas, jo pārējie zobi netiek skarti un traumēti. Nav vajadzības tos slīpēt un noslogot. Tas ievērojami pagarina īsto zobu kalpošanas laiku un nemazina to estētiku.

Implantus var ievietot jebkurā vecumā

Implanti zobiem ir piemēroti ikvienam, ja mutes un vispārējais veselības stāvoklis tam ir atbilstošs. Šai metodei nav nekāda vecuma ierobežojuma. Zobu implantus var ievietot gan bērniem un pusaudžiem, gan pieaugušajiem un senioriem. Jo zobu zaudēšana ne vienmēr ir saistīta tikai ar vecumu. Tas var notikt jebkurā dzīves posmā, piemēram, traumas vai slimības rezultātā. Un tad ir jādomā par piemērotāko un estētiskāko zobu atjaunošanas veidu. Implanti pavisam noteikti ir labākais un modernākais, ko zobārstniecība šobrīd piedāvā.

Nerada diskomfortu runājot, ēdot vai smaidot

Lai gan arī protēzes ir labs un plašam pacientu lokam pieejams zobu aizvietošanas risinājums ar kvalitatīvu estētisko rezultātu, tomēr pacientiem, kuri izvēlas protēzes, jārēķinās, ka tās ir kustīgākas, nestabilākas, nepieciešams izmantot protēžu līmi. Pacientiem arī var būt svešķermeņa sajūta mutē, tāpēc tiek ievērota piesardzība gan ēdot, gan runājot un smaidot. Izvēloties implantus, pacients iegūst ne tikai izcilu vizuālo rezultātu, bet arī var aizmirst par diskomfortu ēšanas vai runāšanas laikā. Implanti ir stabili, labi fiksēti, nekustas un nerada svešķermeņa sajūtu mutē.

Implantiem nav vajadzīga speciāla kopšana

Vēl viena būtiska zobu implantu priekšrocība ir to vieglā un ērtā kopšana. Implantu aprūpei nav vajadzīgi speciāli līdzekļi un vairāk laika, jo par tiem jārūpējas tieši tāpat kā par saviem zobiem. Ik dienu jātīra zobi divas reizes un jāizmanto zobu diegs, lai iztīrītu grūtāk pieejamās vietas. Protams, jāatceras par regulārām vizītēm pie zobārsta un zobu higiēnista, lai uzturētu kopējo mutes un zobu veselību labā stāvoklī. Izvēloties parastās protēzēs, to kopšanai būs jāvelta vairāk laika un pūļu, lai tās labi izskatītos un tiktu saglabāta teicama mutes veselība.

Implanti zobiem izmaksā dārgāk nekā protēzes

Implantiem tiek izmantoti moderni materiāli un darba metodes, kas arī nodrošina dabiska izskata un estētisku gala rezultātu, kas nav atšķirams no īstajiem zobiem. Tāpēc jārēķinās, ka šī zobu atjaunošanas metode prasa lielāku finansiālo ieguldījumu. Salīdzinot ar klasiskajām protēzēm, implanti zobiem izmaksās dārgāk, bet lieliskais rezultāts priecē ik dienu daudzus jo daudzus gadus, nodrošinot skaistu smaidu un pārliecību par sevi ikvienā dzīves situācijā. Daudzas zobārstniecības arī piedāvā iespēju par implantu ievietošanu norēķināties, sadalot summu vairākās daļās.

Piesakiet implantologa konsultāciju un iegūstiet savu sapņu smaidu apinesklinika.lv.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Rīgas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 22307468. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 22307468 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums Valmierā, SIA VALPRO, aicina darbā: Pārdošanas asistentu/-i (uz noteiktu laiku) Galvenie pienākumi: Klientu pasūtījumu apstrāde Informācijas un dokumentācijas apstrāde un uzturēšana Ikdienas atbalsts pārdošanas komandai Sagaidām kandidātu ar: interesi par pārdošanas un ražošanas procesiem labām angļu valodas zināšanām/ vēlamas krievu valodas zināšanas labām datorlietošanas prasmēm (MS Office) vēlama augstākā izglītība atbilstošā jomā vēlama augstākā izglītība vai atbilstošas specialitātes pēdējā kursa students pieredzi pārdošanā un tehniskas zināšanas uzskatīsim par priekšrocību loģisko domāšanu, analītiskām spējām un prasmi strādāt ar lielu informācijas apjomu precizitāti, atbildību un iniciatīvu darbā aktīvu, komunikablu ,uz sadarbību un rezultātu orientētu personību Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā Latvijas kapitāla uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt profesionālu pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 900 mēnesī Dažādus papildu labumus un bonusus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 91% saražoto produktu piedāvājam vairāk kā 30 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-01 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag.

Aicina darbā IT PROJEKTU VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: apzināt un dokumentēt informācijas sistēmu lietotāju prasības izstrādāt datu analīzes sistēmas modeli, veikt tā ieviešanu un uzturēšanu veikt atskaišu prasību izzināšanu, analīzi un izstrādi, pārskatu veidošanu un datu modelēšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi ieviest esošo informācijas sistēmu uzlabojumus (sadarbībā ar iekšējiem/ārējiem partneriem) pārstāvēt uzņēmuma intereses grāmatvedības uzskaites sistēmas jaunas versijas izstrādē, veikt lietotāju prasību apzināšanu un koordinēt sadarbību ar izstrādātāju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: izglītību IT vai finanšu jomā un pieredzi līdzvērtīgu projektu izstrādē pieredzi darbā ar Microsoft Power BI vai līdzvērtīgu risinājumu izstrādi Microsoft piedāvāto tehnoloģiju un pakalpojumu pārzināšana un pielietošana teicamas zināšanas datu bāzu tehnoloģijās, vēlams SQL vēlamas zināšanas datu izgūšanā no Microsoft Dynamics NAV un Horizon analītisku domāšanu un spēju proaktīvi risināt problēmsituācijas labas sadarbības un komunikācijas prasmes ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas precizitāti un augstu atbildības sajūtu prasmi efektīvi apgūt jaunas tehnoloģijas spēju efektīvi strādāt gan individuāli, gan komandā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1550 EUR (bruto) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „IT projektu vadītājs” līdz š.g. 12. jūlijam (ieskaitot) iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-12 Kontaktpersona: CV un piet. vēstuli ar vakances norādi sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri