Valmieras Ziņas

Implanti zobiem – kas par tiem jāzina

Lasīšanas laiks: 4 min

Zobu implanti ir zoba aizstājēji, kas pilnībā vai daļēji aizstāj dabiskā zoba funkciju un estētiku. Tas ir mūsdienās populārs risinājums zobu aizvietošanai, kuru izvēlas arvien vairāk pacientu tieši augstās funkcionālās un vizuālās kvalitātes dēļ. Kas ir implanti zobiem, kā tos izvietoto un kas pacientiem būtu jāzina, pirms izvēlēties šo smaida atjaunošanas metodi?

Implantu ievietošanai izmanto titāna skrūves

Implantu galvenā atšķirība no protēzēm ir, ka tos veido uz titāna skrūvēm. Titāna sakausējuma skrūve tiek ievietota žokļa kaulā, bet virs smaganu daļas tiek veidots mākslīgais kronis, kas vizuāli un funkcionāli atgādina īstu zobu. Titāns, kas tiek izmantots skrūves daļai, ir nealerģisks materiāls, tāpēc nav jābaidās, ka organisms to atgrūdīs. Pētījumi liecina, ka implantu ievietošana ir veiksmīga 98% gadījumu. Atkarībā no tā, cik zobus nepieciešams aizvietot, žokļa kaulā var ievietot vienu vai vairākas titāna skrūves, uz kurām veidot neizņemamas vai izņemamas zobu restaurācijas. Pēc implantu ievietošanas un pirms kroņu uzlikšanas ir jāgaida daži mēneši, lai smaganas sadzītu un implanti iedzīvotos mutē. Gaidīšanas laikā var izmantot pagaidu kroņus.

Var aizvietot gan vienu zobu, gan to grupu

Zobu implantēšana ir viens no modernākajiem risinājumiem, kuru smaida atjaunošanai piedāvā mūsdienu zobārstniecība. Ar šo metodi, kombinējot titāna implantus ar dažādiem kroņiem un to grupām, var īstenot dažādus ārstēšanas un zobu atjaunošanas plānus. Tas iespējams pat pilnīgas zobu zaudēšanas gadījumā, kad var izveidot stabilu uz diviem vai četriem implantiem balstītu protēzi, kas pilnībā atgādina dabiskos zobus, ļauj brīvi smaidīt un ēst. Uz implantiem var izveidot arī dažāda lieluma norobežotas un nenorobežotas zobu grupas, kas dabiski noslogo žokļa kaulu un nodrošina teicamu vizuālo risinājumu. Implantu ievietošanas laikā tiek izmantota lokālā anestēzija, tāpēc procedūra ir pilnībā nesāpīga.

Implanti neskar blakus zobus

Izvēloties aizvietot vienu vai vairākus zobus ar protēzēm, jārēķinās, ka mākslīgais zobs vai tilts balstīsies uz blakus zobiem. Tāpēc tos būs vajadzība slīpēt, kas bojā to aizsargemalju un vājina zoba stāvokli. Blakus esošajiem balsta zobiem ir arī lielāka slodze. Izvēloties implantus, par šīm lietām nav jāsatraucas, jo pārējie zobi netiek skarti un traumēti. Nav vajadzības tos slīpēt un noslogot. Tas ievērojami pagarina īsto zobu kalpošanas laiku un nemazina to estētiku.

Implantus var ievietot jebkurā vecumā

Implanti zobiem ir piemēroti ikvienam, ja mutes un vispārējais veselības stāvoklis tam ir atbilstošs. Šai metodei nav nekāda vecuma ierobežojuma. Zobu implantus var ievietot gan bērniem un pusaudžiem, gan pieaugušajiem un senioriem. Jo zobu zaudēšana ne vienmēr ir saistīta tikai ar vecumu. Tas var notikt jebkurā dzīves posmā, piemēram, traumas vai slimības rezultātā. Un tad ir jādomā par piemērotāko un estētiskāko zobu atjaunošanas veidu. Implanti pavisam noteikti ir labākais un modernākais, ko zobārstniecība šobrīd piedāvā.

Nerada diskomfortu runājot, ēdot vai smaidot

Lai gan arī protēzes ir labs un plašam pacientu lokam pieejams zobu aizvietošanas risinājums ar kvalitatīvu estētisko rezultātu, tomēr pacientiem, kuri izvēlas protēzes, jārēķinās, ka tās ir kustīgākas, nestabilākas, nepieciešams izmantot protēžu līmi. Pacientiem arī var būt svešķermeņa sajūta mutē, tāpēc tiek ievērota piesardzība gan ēdot, gan runājot un smaidot. Izvēloties implantus, pacients iegūst ne tikai izcilu vizuālo rezultātu, bet arī var aizmirst par diskomfortu ēšanas vai runāšanas laikā. Implanti ir stabili, labi fiksēti, nekustas un nerada svešķermeņa sajūtu mutē.

Implantiem nav vajadzīga speciāla kopšana

Vēl viena būtiska zobu implantu priekšrocība ir to vieglā un ērtā kopšana. Implantu aprūpei nav vajadzīgi speciāli līdzekļi un vairāk laika, jo par tiem jārūpējas tieši tāpat kā par saviem zobiem. Ik dienu jātīra zobi divas reizes un jāizmanto zobu diegs, lai iztīrītu grūtāk pieejamās vietas. Protams, jāatceras par regulārām vizītēm pie zobārsta un zobu higiēnista, lai uzturētu kopējo mutes un zobu veselību labā stāvoklī. Izvēloties parastās protēzēs, to kopšanai būs jāvelta vairāk laika un pūļu, lai tās labi izskatītos un tiktu saglabāta teicama mutes veselība.

Implanti zobiem izmaksā dārgāk nekā protēzes

Implantiem tiek izmantoti moderni materiāli un darba metodes, kas arī nodrošina dabiska izskata un estētisku gala rezultātu, kas nav atšķirams no īstajiem zobiem. Tāpēc jārēķinās, ka šī zobu atjaunošanas metode prasa lielāku finansiālo ieguldījumu. Salīdzinot ar klasiskajām protēzēm, implanti zobiem izmaksās dārgāk, bet lieliskais rezultāts priecē ik dienu daudzus jo daudzus gadus, nodrošinot skaistu smaidu un pārliecību par sevi ikvienā dzīves situācijā. Daudzas zobārstniecības arī piedāvā iespēju par implantu ievietošanu norēķināties, sadalot summu vairākās daļās.

Piesakiet implantologa konsultāciju un iegūstiet savu sapņu smaidu apinesklinika.lv.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri