Valmieras Ziņas

Ceļvedis riepu izvēlē

Lasīšanas laiks: 3 min

Jaunu riepu izvēle savam spēkratam bieži vien izvēršas par nopietnu pārbaudījumu tā saimniekam. Šajā rakstā gūsiet nelielu pārskatu par to, kas jāņem vērā, lai iegādātos īstās riepas bez steigas un liekiem uztraukumiem.

Riepu izmērs

Ne visi autobraucēji zina, kādu riepu izmēru nepieciešams iegādāties savai automašīnai. Riepu izmērs ir norādīts uz to malām, kas samazina iespēju kļūdīties.

Ja ir aizdomas, ka pašreiz uzstādītās riepas īsti nav piemērotas transportlīdzeklim, drošībai tomēr vajadzētu pārbaudīt ražotāja rekomendēto riepu izmēru, kas norādīts uz informatīvās dzelzs plāksnītes. Tā var atrasties dažādās automašīnas vietās, tādēļ atrodiet to un rūpīgi izpētiet! Šajā izvēlē var palīdzēt arī auto katalogi vai labs automehāniķis.

Piemērots riepu izmērs ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem drošai auto vadāmībai. Nepiemērots riepu izmērs palielina slodzi uz balstiekārtu, kā arī var palielināt degvielas patēriņu.

Vai jāmaina visas riepas vienā reizē?

Taupības nolūkos auto īpašnieki bieži vien grēko un nomaina tikai vienu vai dažas, īpaši nodilušās riepas. Mainot riepas, vajadzētu iegādāties uzreiz riepu komplektu un nomainīt tās visas. Pretējā gadījumā var rasties dažāds riepu nodilums, kas var apdraudēt gan paša braucēja, gan citu autobraucēju drošību.

Dažāds riepu nodilums rada tādas problēmas, kā, nestabila auto gaita, īpaši līkumos, sliktāka saķere, garāks bremzēšanas ceļš un vēl citas problēmas.

Iegādāties jaunas vai lietotas riepas?

Protams, ka iegādājoties jaunas riepas, autovadītājs parūpējas par savu auto ilgākam laika periodam. Iegādājoties lietotas riepas, nevarēsiet būt pārliecināts par to drošību, jo svarīgi ir tas, kā riepas ir tikušas izmantotas un kā tās glabātas. Tomēr pats galvenais ir tas, ka var būt dažāds riepu nodilums un nav zināms, kāds ir iekšējās konstrukcijas stāvoklis.

Vai svarīgs ir riepu zīmols?

Ja uzstādītās riepas rada drošības sajūtu un nerada problēmas brauciena laikā, var izvēlēties tā paša zīmola ražojumus. Ja tomēr ir vēlme mainīt pret cita zīmola riepām, tad labāk izvēlēties pazīstamus un zināmus zīmolus.

Kur iegādāties riepas?

Lai izvairītos no krāpniekiem, tās visdrošāk iegādāties interneta veikalos vai pie oficiāliem auto dīleriem. Izvēlēties riepas interneta veikalā 220.lv ir droši un ērti, jo to var izdarīt no mājām. Lai palīdzētu riepu izvēlē, mājaslapā ir izveidoti filtri, kas atvieglos vajadzīgo riepu meklēšanu. Ja vēlaties patiešām drošas riepas, izvēlieties starp visaugstāk vērtētajiem modeļiem.

Izmantojot filtrus, izvēlieties nepieciešamo profilu, platumu, disku diametru, ātruma indeksu vai zīmolu un iegādājieties savai automašīnai nepieciešamās riepas.

Interneta veikals 220.lv piedāvā:

  • Vasaras riepas, kas, kā jau norāda nosaukums, paredzētas braukšanai siltajā sezonā. Šādu modeļu gumijas sastāvs un protektors ir speciāli izstrādāts braukšanai gan pa sausiem, gan pa mitriem ceļiem, nodrošinot maksimālu saķeri, efektīvi novadot lietus ūdeņus no automašīnas, kā arī slāpējot troksni un uzlabojot komfortu brauciena laikā.
  • Ziemas riepas ar dziļu protektoru nodrošina labāku automašīnas saķeri ar ceļu, vieglāku manevrēšanu un īsāku bremzēšanas ceļu, kas ir īpaši svarīgi apledojuma laikā. Tām ir mīkstāka gumija, kas noturas elastīga pie zemām temperatūrām. Riepas ar radzēm nodrošina teicamu saķeri ar sniegu vai ledu.
  • Vissezonas riepas derēs autobraucējiem, kas ikdienā brauc tikai pa pilsētas labi iztīrītajām ielām arī ziemas laikā. Ja plānojat braukt ārpus sava ierastā maršruta, derētu padomāt par sezonas riepu iegādi. Autovadītāju uzskats, ka vissezonas riepas var izmantot visu gadu, jo tas ir ekonomiski un izdevīgi, nav īsti pareizs. Latvijas klimatiskajos apstākļos, kur vasaras sezonā termometra stabiņš var rādīt +30°C, bet ziemas sezonā -30°C, šādi modeļi garākiem izbraucieniem nav ieteicami. Tas skaidrojams ar gumijas sastāvu riepās, jo radīt riepas, kas der gan lielā salā, gan lielā karstumā, ir gandrīz neiespējami.

Iespējams iegādāties tādu uzticamu zīmolu, kā Michelin, Pirelli, Hankook, Dunlop, Bridgestone, Continental, Goodyear un citu zīmolu riepu modeļus Jūsu automašīnai! Izvērtējiet visus vajadzīgos parametrus, lai iegādātos patiešām labas, kvalitatīvas un piemērotas riepas interneta veikalā 220.lv.

Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, tas var ietaupīt gan Jūsu laiku, gan ļaut justies droši! Veiksmīgus pirkumus!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt saimnieciskos darbus Valmieras pagasta teritorijā: • apsekot Pašvaldības autoceļus, veikt neliela apjoma remontdarbus, ceļmalu apkopšanu, pļaušanu, krūmu izciršanu, zāģēšanu, novākšanu; • palīdzēt kopt, formēt un izzāģēt kokus un krūmus, palīdzēt likvidēt vēja vai citādā veidā nodarītos postījumus un novākt bīstamos kokus, kas apdraud ēkas, elektrolīnijas, autoceļus un citus objektus; • piedalīties teritorijas labiekārtošanā un uzturēšanā; • rūpēties par Pārvaldes atbildībā esošo ēku un telpu tehnisko stāvokli; un ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • teicamas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ēku, telpu, teritoriju un autoceļu ikdienas uzturēšanas un remontu darbiem, to apjomu noteikšanu; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 2. mēnešalgu grupai no 515 EUR līdz 521 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā dārznieku/-ci Valmieras pagastā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • rūpēties par Valmiermuižas parka un Valmieras pagasta publisko teritoriju apstādījumiem: • veikt apstādījumu ierīkošanu, kopšanu, atjaunošanu; • piedalīties dekoratīvo augu, koku un krūmu stādīšanā, kopšanā, formēšanā; • uzraudzīt teritorijas kopšanas darbu kvalitāti; • sniegt teritorijas labiekārtošanas priekšlikumus; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība dārzkopībā; • labas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ainavas ierīkošanas arhitektūru, plānošanu, augu stādīšanu; • darba pieredze parka dārznieka, dārzkopības jomā; • prasme organizēt savu darbu; • spēja strādāt komandā, precīzi, ar iniciatīvu un augstu atbildības sajūtu, labām komunikācijas un saskarsmes prasmēm; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 690 līdz 865 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums dārznieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: DĀRZNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Kultūras darba ORGANIZATORU Burtnieku kultūras centrā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un veidot kultūras, atpūtas un izglītojošus pasākumus, koncertus, izstādes un citus notikumus; • koordinēt un organizēt kultūras pasākumus Burtnieku apvienībā, izstrādāt un īstenot šo pasākumu radošos konceptus; • izstrādāt ar kultūras jomu saistītus radošos projektus; • vadīt un koordinēt amatiermākslas kolektīvu darbību; • administrēt viesmākslinieku koncertu un pasākumu norisi; un ja Tev ir: • augstākā izglītība (par priekšrocību tiks uzskatīta izglītība kultūras jomā); • iepriekšēja darba pieredze kultūras jomā, projektu vadībā, pasākumu organizēšanā; • zināšanas par kultūras procesiem; • valsts valodas prasme augstākā līmenī, labas svešvalodu zināšanas; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); • kompetences: teicamas organizatoriskās prasmes, radošs skatījums, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; atbildība, iniciatīva, labas komunikācijas un sadarbības prasmes; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 850 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespējas īstenot radošo potenciālu un kultūras projektu idejas; • personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Kultūras darba organizators/-e Burtnieku kultūras centrā” līdz 2022.gada 15.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai 64207148, 27891656, 26119906. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: KULTŪRAS PASĀKUMU ORGANIZATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jaunatnes iela 15, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Mūsu partneri