Valmieras Ziņas

Ceļvedis riepu izvēlē

Lasīšanas laiks: 3 min

Jaunu riepu izvēle savam spēkratam bieži vien izvēršas par nopietnu pārbaudījumu tā saimniekam. Šajā rakstā gūsiet nelielu pārskatu par to, kas jāņem vērā, lai iegādātos īstās riepas bez steigas un liekiem uztraukumiem.

Riepu izmērs

Ne visi autobraucēji zina, kādu riepu izmēru nepieciešams iegādāties savai automašīnai. Riepu izmērs ir norādīts uz to malām, kas samazina iespēju kļūdīties.

Ja ir aizdomas, ka pašreiz uzstādītās riepas īsti nav piemērotas transportlīdzeklim, drošībai tomēr vajadzētu pārbaudīt ražotāja rekomendēto riepu izmēru, kas norādīts uz informatīvās dzelzs plāksnītes. Tā var atrasties dažādās automašīnas vietās, tādēļ atrodiet to un rūpīgi izpētiet! Šajā izvēlē var palīdzēt arī auto katalogi vai labs automehāniķis.

Piemērots riepu izmērs ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem drošai auto vadāmībai. Nepiemērots riepu izmērs palielina slodzi uz balstiekārtu, kā arī var palielināt degvielas patēriņu.

Vai jāmaina visas riepas vienā reizē?

Taupības nolūkos auto īpašnieki bieži vien grēko un nomaina tikai vienu vai dažas, īpaši nodilušās riepas. Mainot riepas, vajadzētu iegādāties uzreiz riepu komplektu un nomainīt tās visas. Pretējā gadījumā var rasties dažāds riepu nodilums, kas var apdraudēt gan paša braucēja, gan citu autobraucēju drošību.

Dažāds riepu nodilums rada tādas problēmas, kā, nestabila auto gaita, īpaši līkumos, sliktāka saķere, garāks bremzēšanas ceļš un vēl citas problēmas.

Iegādāties jaunas vai lietotas riepas?

Protams, ka iegādājoties jaunas riepas, autovadītājs parūpējas par savu auto ilgākam laika periodam. Iegādājoties lietotas riepas, nevarēsiet būt pārliecināts par to drošību, jo svarīgi ir tas, kā riepas ir tikušas izmantotas un kā tās glabātas. Tomēr pats galvenais ir tas, ka var būt dažāds riepu nodilums un nav zināms, kāds ir iekšējās konstrukcijas stāvoklis.

Vai svarīgs ir riepu zīmols?

Ja uzstādītās riepas rada drošības sajūtu un nerada problēmas brauciena laikā, var izvēlēties tā paša zīmola ražojumus. Ja tomēr ir vēlme mainīt pret cita zīmola riepām, tad labāk izvēlēties pazīstamus un zināmus zīmolus.

Kur iegādāties riepas?

Lai izvairītos no krāpniekiem, tās visdrošāk iegādāties interneta veikalos vai pie oficiāliem auto dīleriem. Izvēlēties riepas interneta veikalā 220.lv ir droši un ērti, jo to var izdarīt no mājām. Lai palīdzētu riepu izvēlē, mājaslapā ir izveidoti filtri, kas atvieglos vajadzīgo riepu meklēšanu. Ja vēlaties patiešām drošas riepas, izvēlieties starp visaugstāk vērtētajiem modeļiem.

Izmantojot filtrus, izvēlieties nepieciešamo profilu, platumu, disku diametru, ātruma indeksu vai zīmolu un iegādājieties savai automašīnai nepieciešamās riepas.

Interneta veikals 220.lv piedāvā:

  • Vasaras riepas, kas, kā jau norāda nosaukums, paredzētas braukšanai siltajā sezonā. Šādu modeļu gumijas sastāvs un protektors ir speciāli izstrādāts braukšanai gan pa sausiem, gan pa mitriem ceļiem, nodrošinot maksimālu saķeri, efektīvi novadot lietus ūdeņus no automašīnas, kā arī slāpējot troksni un uzlabojot komfortu brauciena laikā.
  • Ziemas riepas ar dziļu protektoru nodrošina labāku automašīnas saķeri ar ceļu, vieglāku manevrēšanu un īsāku bremzēšanas ceļu, kas ir īpaši svarīgi apledojuma laikā. Tām ir mīkstāka gumija, kas noturas elastīga pie zemām temperatūrām. Riepas ar radzēm nodrošina teicamu saķeri ar sniegu vai ledu.
  • Vissezonas riepas derēs autobraucējiem, kas ikdienā brauc tikai pa pilsētas labi iztīrītajām ielām arī ziemas laikā. Ja plānojat braukt ārpus sava ierastā maršruta, derētu padomāt par sezonas riepu iegādi. Autovadītāju uzskats, ka vissezonas riepas var izmantot visu gadu, jo tas ir ekonomiski un izdevīgi, nav īsti pareizs. Latvijas klimatiskajos apstākļos, kur vasaras sezonā termometra stabiņš var rādīt +30°C, bet ziemas sezonā -30°C, šādi modeļi garākiem izbraucieniem nav ieteicami. Tas skaidrojams ar gumijas sastāvu riepās, jo radīt riepas, kas der gan lielā salā, gan lielā karstumā, ir gandrīz neiespējami.

Iespējams iegādāties tādu uzticamu zīmolu, kā Michelin, Pirelli, Hankook, Dunlop, Bridgestone, Continental, Goodyear un citu zīmolu riepu modeļus Jūsu automašīnai! Izvērtējiet visus vajadzīgos parametrus, lai iegādātos patiešām labas, kvalitatīvas un piemērotas riepas interneta veikalā 220.lv.

Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, tas var ietaupīt gan Jūsu laiku, gan ļaut justies droši! Veiksmīgus pirkumus!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.nr. 90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņu amatu Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem   Ierēdņa dienesta vieta Valmiera, Mūrmuižas iela 18 Mēnešalga 835 līdz 1090 eiro. Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 18, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-25 Kontaktpersona: Personāla Daļa Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

ŠĶIEDRAS SAGATAVOTĀJS / -A TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: Operatīvi un kvalitatīvi cirst/griezt šķiedru; Sagatavot kvalitatīvu šķiedru nākamajam ražošanas procesam; Kontrolēt saražotās produkcijas kvalitāti; Regulāri pārbaudīt iekārtu darbību un parametrus; Precīzi uzskaitīt un reģistrēt saražoto produkciju; Veikt iekārtu apkopi un remontdarbus (savas kompetences ietvaros); Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; Augsta atbildības sajūta; Labas komunikācijas prasmes; Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; Pozitīva attieksme pret darbu; Prasmes remontdarbu veikšanā; Datorprasmes pamatzināšanu līmenī (datu ievadīšana tabulās); Labu atmiņu un spēju labi iegaumēt detalizētu informāciju un maršrutus. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - 06:00-18:00); Atalgojumu sākot no 1000-1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi ŠĶIEDRAS SAGATAVOTĀJS / -A sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: IZEJVIELU SAGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri