Valmieras Ziņas

Burtnieku apvienības pārvaldes vadītāja Kristīne Auziņa: iedzīvotājiem jāzina, ka esmu viņu interešu pārstāve

Lasīšanas laiks: 4 min

Jau ziņots, ka 1.septembrī darbu uzsāka Valmieras novada pašvaldības teritoriālo apvienību pārvaldes. Apvienību pārvaldes pildīs divas galvenās funkcijas – nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un klientu apkalpošanu. Par Burtnieku apvienības pārvaldes vadītāju tika apstiprināta KRISTĪNE AUZIŅA.

Kādēļ uzņēmāties šī amata pienākumus?

Man ir salīdzinoši liela pieredze darbā bijušā Burtnieku novada pašvaldībā, esot gan izpildvaras pusē kā attīstības nodaļas vadītājai, gan pēdējos četrus gadus esot deputātei. Līdz ar to esmu iepazinusi pašvaldības darbu arī no lēmējvaras pozīcijas. Manuprāt, šī ir laba pieredze, ar kuru startēt šajā amatā tik sarežģītā un grūtā laikā.

Kāda ir situācija Burtnieku apvienībā, izveidojot Valmieras novadu?

Es nesaskatu milzīgas problēmas, kas būtu steidzami jārisina, jo bijusī novada pašvaldība kopš iepriekšējās reformas ir gādājusi, lai attīstība notiktu. Protams, katram priekšsēdētājam bija savs darbs stils un prioritātes, bet visi ir strādājuši pēc sirdsapziņas, kā viņi to ir izpratuši. Var diskutēt, kādā secībā ir veikti lielie ieguldījumi. Iespējams, vispirms vajadzēja ieguldīt ceļu infrastruktūras uzlabošanā, nevis kultūras iestāžu rekonstrukcijā. Mēs esam gājuši citu ceļu. Savā ziņā tas ir labi, jo tagad nav jādomā par kultūras centru un tautas namu glābšanu no sabrukšanas. Mēs varam pārorientēties uz pamatinfrastruktūras – ceļu un ūdenssaimniecības sistēmas sakārtošanu. Es ceru, ka lielnovadā to izdarīt būs vienkāršāk, jo lielam spēlētājam piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus ir vieglāk nekā mazai pašvaldībai, konkurējot ar kaimiņu pašvaldībām. Tagad būs iespēja izsvērtāk plānot turpmāko attīstību. 

Kādi ir galvenie uzdevumi, kas ir jārisina Burtnieku apvienībā?

Ir jānodrošina, ka iepriekš iesāktie darbi tiek veiksmīgi pabeigti. Viens no tiem ir bērnudārza „Burtiņš” piebūves celtniecība. Tas būs liels izaicinājums, jo dažādu objektīvu apstākļu dēļ ar iepirkumu nav veicies tik labi, kā cerēts. Līdz gadam beigām process ir jānoslēdz, lai netiktu zaudēts piešķirtais aizņēmums no Valsts kases.

Starp svarīgiem projektiem ir jāmin arī apgaismojuma līniju izbūve divās ielās Burtniekos un Matīšu depo ēkas jumta remonts.

Izmaiņas ir paredzētas Burtnieku Ausekļa pamatskolas stadiona risinājumā, atsakoties no vērienīgas sporta būves 300 tūkstošiem eiro vērtībā, tā vietā ir izstrādāts jauns projekts, kas paredz vienkāršāku risinājumu stadiona sakārtošanai, tostarp drenāžas sistēmas izbūvi. Projektu plānots sākt īstenot nākamgad.  

Kādas aktualitātes ir Burtnieku ezera apsaimniekošanā?

Pēc domes lēmuma par zvejas tīklu limita būtisku samazināšanu iesniegti dokumenti atbildīgajās valsts institūcijās, gaidām saskaņojumu. Visticamāk tīklu limits tiks samazināts, atstājot vien iespēju ļoti limitētai rūpnieciskai zvejai, lai atjaunotu Burtniekā zivju resursus un attīstītu makšķerēšanas tūrisma nozari ezera apkārtnē. Vienlaikus tiek strādāts pie Burtnieku zandarta zīmola izveides un aizsargātas preču zīmes reģistrācijas.

Vai ir vēl kādas jaunas iniciatīvas, ko Burtnieku apvienības pārvalde rosinās īstenot?

Viens no jautājumiem, par ko būs jādiskutē deputātiem un jāpieņem politisks lēmums, ir Burtnieku skolas ēkas nākotne. Domes ziņā ir lemt, vai skola paliks līdzšinējās ēkās, vai tuvāko gadu laikā tiks sakārtota infrastruktūra, lai skola varētu pārcelties uz Burtnieku centru, pārbūvējot tagadējā jauniešu centra, kultūras centra un bibliotēkas ēku kompleksu. Manuprāt un pēc daudzu vietēju iedzīvotāju viedokļa, šis ir optimāls risinājums, kas piešķirtu Burtniekiem jaunu dzīvību.

Patlaban arī plānojam nepieciešamos remontdarbus Burtnieku apvienības pārvaldes ēkā Burtniekos, lai tuvākajā laikā pārvalde varētu tur sākt strādāt. Līdz ar pārvaldes pārcelšanos uz jaunajām telpām tā kļūs tuvāka lielākai daļai apvienības teritorijas iedzīvotāju. Savukārt Valmieras pagasta iedzīvotājiem pieejamība pašvaldības pakalpojumiem būtiski nemainīsies. Viņi varēs tos saņemt Valmierā.

Kā tiks nodrošināta Burtnieku apvienības iedzīvotāju interešu pārstāvniecība novadā?

Es esmu atvērta jebkuram aicinājumam no iedzīvotājiem un iedzīvotāju grupām un cenšos risināt aktuālos jautājumus. Pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas tikos ar senioru biedrības pārstāvjiem un uzklausīju viņu viedokli. Pašlaik saziņa ar iedzīvotājiem notiek pa telefonu un elektroniski. Iedzīvotājiem esmu uzsvērusi, ka esmu viņu galvenais rupors, kas nodos informāciju par problēmām un ierosinājumus pašvaldības vadībai. Man ir prieks, ka kolēģi pašvaldībā manī ieklausās un ir gatavi palīdzēt risināt iedzīvotājiem aktuālos jautājumus. Esmu gandarīta, ka jaunajā novada pašvaldībā veidojas spēcīga komanda, uz kuru var paļauties.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Palīgstrādniece/ Palīgstrādnieks kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts • Palīgdarbs pie kokmateriālu iekārtām, kokmateriāla apstrādi: materiāla uzlikšana uz iekārtas padošanas līnijas, materiāla šķirošana pēc kvalitātes prasībām, materiāla marķēšana, materiāla pakošana. • Darba procesi ir automatizēti ar liftu pacelšanas iekārtām, kas nodrošina ērtu un vieglu materiāla padošanas un pakošanas procesu. • Darba specifiku raksturo vienveidīgas, vieglas, bet intensīvas roku kustības. Prasības kandidātiem: • Pareiza un precīza ražošanas uzdevumu izpilde; • Darbs komandā; • Izteikta lojalitātes, kārtības un pienākuma sajūta. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Uzņēmums piedāvā: • Darba veikšanai nepieciešamo apmācību. • Atalgojums no 1143 EUR bruto. Atalgojumu nosaka ieguldītā darba intensitāte noteiktā apjoma sasniegšanai un lojalitāte pret uzņēmumu. • Veselības apdrošināšanu. • Izaugsmes iespējas attiecīgi ieguldītajam darbam un sasniegtajam rezultātam, kā arī lojalitātei un attieksmei pret darba uzdevumiem. Informācija par darba sludinājumu Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks Darba laiks: 8:00-17:00, iespējams periodisks maiņu darbs 10 vakances Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Autokāra vadītājs /-a BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Darbs ar autoiekrāvēju uzņēmuma teritorijā. - Materiāla iekraušana un izkraušana no kravas mašīnām un jūras konteineriem, materiāla iekraušana un izkraušana kaltī. - Sekmīga materiāla pārvietošana, nogādāšana uz ražošanas un glabāšanas vietām. - Nodrošināt drošu materiāla pārvietošanu un novietošanu, neapdraudot cilvēkus un materiālās vērtības. - Sekot līdz un uzturēt autoiekrāvēju labā tehniskā stāvoklī un par tehniskajām neatbilstībām nekavējoties ziņot mehāniķim. Prasības kandidātiem: Uzņēmums piedāvā apmācības iespējas; Darba izpildes disciplīna; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t.: 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: AUTOKRĀVĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Kokapstrādes operatori /-es BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Noteikt izmantojamo iekārtu parametrus un atbilstoši noregulēt. - Pārzināt iekārtā notiekošos procesus, mainīt tos un sekot procesu pareizai norisei. - Vadīt iekārtas un rūpēties par to apkopi. - Uzstādīt, nomainīt un regulēt nažus, zāģus, urbjus vai griezējgalviņas. - Sekot līdz, lai materiāla apstrāde notiek bez sarežģījumiem un saskaņā ar darba uzdevumiem. - Koordinēt palīgstrādnieka darbu pie kokapstrādes iekārtām. - Nodrošināt materiāla atbilstību ražošanas pasūtījuma prasībām pēc pārstrādes procesa. Prasības kandidātiem: Pieredze kokapstrādē un zināšanas par tehnoloģisko apstrādes procesu; Precizitāte un augsta atbildības sajūta; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: KOKAPSTRĀDES IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri