Valmieras Ziņas

“Bite” strauji attīstījis nākamās paaudzes tīklu

Lasīšanas laiks: 4 min

Pēdējos gados mēs piedzīvojam strauju digitalizāciju, kas iet roku rokā ar nepieciešamību pēc ātra interneta un tehnoloģijām, gan domājot par ikdienas dzīvi, gan biznesa vajadzībām. Lai nodrošinātu nākamās paaudzes mobilo sakaru pakalpojumus, IKT pakalpojumu sniedzējs “Bite” šogad turpina pilnveidot tīkla infrastruktūru, tai skaitā attīstot jaudīgu 5G tīklu. To aktīvi sākuši izmantot privātpersonas un uzņēmumi visā Latvijā un, salīdzinot ar šī gada pavasari, mobilo datu patēriņš “Bite” 5G tīklā ir audzis par 83%.

“Bite” tīkls strauji aug, bāzes staciju skaitam pārsniedzot 1000

Tuvāko gadu laikā “Bite” tīkla attīstībā plāno investēt 70 miljonus eiro, nodrošinot modernākos tīkla sakarus gan pilsētās, gan lauku teritorijās visā Latvijā.

Lai stiprinātu sakaru un mobilā interneta pieejamību visā Latvijā, “Bite” šogad izbūvējusi 23 jaunas bāzes stacijas reģionos un Rīgā. Tagad “Bite” tīkla pieejamību nodrošina kopskaitā 1006 bāzes stacijas, taču līdz gada beigām paredzēts izbūvēt vēl 20 bāzes stacijas, tā turpinot kāpināt tīkla kapacitāti visos Latvijas reģionos.

“Nemitīga tīkla infrastruktūras attīstība ir viena no “Bite” svarīgākajām prioritātēm, nodrošinot augstas kvalitātes mobilo sakaru pakalpojumus mūsu klientiem. Būtiski, ka 5G attīstībā esam uzsākuši sadarbību ar mūsu stratēģisko partneri, Zviedrijas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāju “Ericsson”. Šogad esam ne vien izbūvējuši jaunas bāzes stacijas, bet arī veikuši jau esošo bāzes staciju aprīkošanu ar modernākajām “Ericsson” tehnoloģijām, audzējot mobilā interneta ātrumu “Bite” tīklā par 30%, bet tīkla kapacitāti – par 10%,” stāsta “Bite Latvija” Tīkla departamenta vadītājs Aleksandrs Beļajevs.

Pilsētās un reģionos – “Bite” 5G šogad būs pieejams 50% Latvijas iedzīvotāju

5G iespējas ir ar ļoti lielu potenciālu, jo šī tehnoloģija spēj piedāvāt optiskā tīkla kvalitātes interneta pakalpojumus bez kabeļu infrastruktūras tiem iedzīvotājiem, kuri līdz šim bija grūti aizsniedzamās teritorijās. Šobrīd “Bite” 5G tīkls ir izbūvēts Rīgā, lielākajās Latvijas pilsētās, kā arī vietās, kur ir ne vien augsts mobilā interneta patēriņš, bet arī liels skaits ierīču, kas pieslēdzas tīklam. Nepieciešamību pēc ātrgaitas interneta veicina arī augstākas kvalitātes video satura patēriņš, cilvēkiem ikdienā izmantojot “YouTube” un straumējot video saturu nākamās paaudzes televīzijā “Go3”. Augstu popularitāti iemantojis arī “TikTok”, kas vairāk populārs jauniešu vidū.

“Latvijas iedzīvotāji ir aktīvi mobilā interneta lietotāji, tā patēriņam “Bite” tīklā katru gadu augot par vidēji 25%. Tāpat cilvēkiem daudz dažādu mobilo ierīču, kas pieslēdzas tīklam, un šogad, veicot sabiedrības aptauju, noskaidrojām, ka pusei Latvijas mājsaimniecību ir aptuveni 4-7 ierīces, kas ikdienā izmanto mobilo internetu. Vienlaikus jāuzsver, ka 5G nav tikai solis uz priekšu tehnoloģiju attīstībā, tā ir revolūcija daudzās nozarēs, piedāvājot jaunas biznesa iespējas, inovatīvus risinājumus, kā arī kopumā uzlabojot biznesa procesu efektivitāti. Tāpēc biznesa vidē uzņēmumi tupina investēt IKT risinājumos, redzot ilgtermiņa ieguvumus darba efektivitātes palielināšanā, izmaksu optimizēšanā un drošā datu uzglabāšanā,” saka A. Beļajevs.

Investīcijas “Bite” tīkla attīstībā šogad sasniegs vairāk nekā 17 miljonus eiro, un puse no šiem līdzekļiem ir novirzīti tieši 5G tīkla attīstībai. Līdz gada beigām ar 5G tehnoloģiju kopumā būs aprīkotas 340 “Bite” bāzes stacijas, 5G tīklam aptverot teju 30% Latvijas teritorijas un nodrošinot 5G pieejamību vairāk nekā 50% Latvijas iedzīvotāju.

Nākamās paaudzes tīkls pavēris ceļu jauniem pakalpojumiem

Jau šobrīd “Bite” 5G tīkls ir pieejams vairāk nekā 130 “Samsung”, “Apple”, “Xiaomi”, “Nokia” u.c. populārāko zīmolu viedtālruņos, kas atbalsta 5G tehnoloģiju. Papildus tam “Bite” ieviesusi trīs dažādus 5G tarifu plānus mājsaimniecībām un birojiem. Proti, ar interneta ātrumu līdz 150 Mbit/s, 400 Mbit/s, kā arī tarifu plānu, kas piedāvā pat 1 Gpbs lielu interneta ātrumu. Šos pakalpojumus aktīvi sākuši izmantot iedzīvotāji un uzņēmumi visā Latvijā un, salīdzinot ar šī gada pavasari, mobilo datu patēriņš “Bite” 5G tīklā ir audzis par 83%.

Papildus ātrgaitas interneta risinājumiem mājai un birojam, “Bite”, izmantojot 5G iespējas, turpinās attīstīt arī augstas izšķirtspējas mājas TV pakalpojumus, savukārt biznesa klientiem – integrētus IKT pakalpojumus.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri