Valmieras Ziņas

Beverīnas novads

Picture 390

Piemineklis ķēniņam Tālivaldim Trikātā / Foto: “Valmieras Ziņas”

Beverīnas novadu veido Kauguru, Brenguļu un Trikātas pagasts.  Novada centrs – Mūrmuiža. Iedzīvotāju skaits novadā ir 3260. Tam dots vārds Beverīna, jo, iespējams, Trikātas pilskalnā vai Pekas kalnā atradusies teiksmām apvītā Beverīnas pils. Novads aizņem vairāk nekā 30 000 hektāru lielu platību.

No novada nākuši tādi Latvijā pazīstami cilvēki kā valodnieks Jānis Endzelīns, kura vārdā nosaukta pamatskola Kauguru pagastā, literāte Zenta Mauriņa un soļotājs, olimpiskās sudraba medaļas ieguvējs Jānis Daliņš. Tas bagāts gan ar kultūrvēsturiskiem, gan dabas objektiem.

Beverīnas novads ir bagāts ar dažādiem kultūrvēsturiskiem objektiem. Šeit atrodas gan seni apbedījumi, Mūrmuižas nocietinājuma tornis,  kas ir unikāla celtne Latvijā, Mīlestības akmens, gan arī Sapas krogs un dzirnavas.

Atpazīstamākais Beverīnas novada simbols ir Pekas kalns, kur vairāki senatnes pētnieki sazīmē latgaļu pili – zudušo Beverīnu. Par to stāsta arī teikas. Pekas kalns atrodas Kauguru pagastā netālu no Gaujas.

Avoti: www.beverinasnovads.lvwww.visit.valmiera.lv


Skatīt lielāku karti

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” A.Upīša iela 10, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, A.Upīša ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Andreja Upīša iela 10, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-30 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri