Valmieras Ziņas

5 veselīgi veidi, kā saglabāt savu labsajūtu drēgnajā rudenī

Lai gan pēc statistikas rudens mēneši nav nokrišņiem bagātākie, lielākai daļai cilvēku rudens nav pats mīļākais gadalaiks. Mitrais, drēgnais laiks un dienas gaismas trūkums izraisa melanholiju un liek tiekties pēc tases silta kakao un liela, pūkaina džempera. Vai arī tev ir pazīstamas šīs sajūtas?

Pastāv vairāki veidi, kā pārvarēt rudenīgo sajūtu un atsvaidzināt savu enerģiju. Patiesībā, rudens var būt ļoti patīkams un iedvesmojošs gadalaiks, lai veltītu laiku sev un savai labsajūtai. Tieši tāpēc šo drēgno un tumšo laiku ir vērts izmantot, baudot dažādas pirts tradīcijas, piemēram, SPA hotel ezeri vai citā lauku pirtī, pastaigājoties vai dodoties pēc iespējas biežāk ārpus pilsētas, lai restartētu sevi.

Krāsu terapija

Lai cik drēgns un tumšs neliktos rudens laiks, mums noteikti tam jāpateicas par visām krāsām, ko rudens ienes mūsu pelēcīgajā ikdienā. Krāsas ir mūsu dzīvības spēks, un tās piedalās visās ķermeņa norisēs, kā arī veido mūsu emocionālo fonu. Latvija ir bagāta ar mežiem un zaļajām zonām (Rīga ir pasaulē desmitā zaļākā pilsēta pasaulē!), tāpēc, iestājoties dzestrumam, rudens ietērpj mūsu skaistos kokus dažādās krāšņās krāsās. Parūpējies par siltu apģērbu un tēju termosā un dodies uz sev tīkamu vietu pamielot acis ar skaistiem skatiem. Daudzi modes nami nespēj atturēties no rudenīgo krāsu izmantošanas savās kolekcijās, tad kāpēc gan nepapildināt arī savu garderobi ar krāsām, kas izdaiļos tavu rudeni?

Temperatūras svārstības

Pazeminoties āra temperatūrai, pirts un sildošās spa procedūras kļūst visnotaļ patīkamas, īpaši tad, ja tās var baudīt zem klajas debess. Ezeri spa komplekss piedāvā iespēju ieiet siltā SPA vannā ārā, ļaujot ķermenim izjust dažādās temperatūras svārstības un stiprināt imunitāti. Svarīgi, lai temperatūra nenoslīd zem +4°C atzīmes, jo tad ūdens prieki var nebūt patīkami. Hotel Ezeri spa apmeklējumu var apvienot arī ar nesteidzīgu branču! Lieki piebilst, ka SPA viesnīca Ezeri ir viens no iekārojamākiem atpūtnieku galamērķiem Vidzemē.

Doties ārā pēc iespējas biežāk

Meklē iespējas pavadīt brīvo laiku svaigā gaisā, jo tas ir lielisks veids kā veidot saikni ar dabu un bagātināt sevi ar skābekli. Ja visu darba dienu jāpavada ofisā un tu izmisīgi meklē iemeslu atpūtai, tad Baltvilla būs īstā vieta tavas pašsajūtas sakārtošanai. Šeit pieejamas dažādas spa un atveseļojošās procedūras, turklāt lielais komplekss izvietots gleznainā ezera krastā. Dodies pastaigā pa klāt pieguļošo priežu mežu priecē acis ar burvīgiem rudens skatiem!

Aromterapija pret depresiju

Aromterapiju nevar uzskatīt par zālēm, taču šai metodei piemīt veselību veicinoša iedarbība. Pareizi piemeklētas ēteriskās eļļas labvēlīgi ietekmē labsajūtu un palīdz sakārtot prātu, emocijas un ķermeni. Aromterapiju var taisīt mājās, taču arī teju katrā spa Latvijā klientiem piedāvā aromterapijas, tostarp arī ķermeņa masāžas ar speciāli piemeklētām eļļām. Hotel Jūrmala Spa plašajā saunu un baseinu kompleksā Wellness Oasis ir iespējams baudīt vairākas pirtis, tostarp arī aromātisko, kuras tvaiki bagātināti ar aromeļļām.

Izpēršanās ar zāļu un lapu slotu

Pirtī iešana un pēršanās ir senas tradīcijas, un mūsdienās to daudzveidība un variācijas paver iespējas katram šajā procedūrā atrast tieši to, kas radīs patīkamas emocijas. Pirtsslota ir ne tikai labs fizioterapijas rīks, bet tā iedarbojas arī ārstnieciski un tonizējoši. Masāža ar slotiņu veicina asinsriti, uzlabo metabolismu un palīdz atbrīvoties no satraucošām domām. Uz pirti var doties arī labā kompānijā,  uzaicini otro pusīti kārtīgi izpērties, piemēram, Sigulda Hotel ūdens relaksācijas kompleksā.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums ar 2021.gada 1.septembri aicina darbā LATVIEŠU VALODAS UN LITERATŪRAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā. Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv

Mūsu partneri