Valmieras Ziņas

5 padomi, kā ietaupīt naudu ziemas periodā

Ziema ir gadalaiks, par kuru sabiedrības viedoklis dalās. Kāds uzskata, ka šī ir brīnumaini skaista sezona, ko īpaši var ievērot, kad uz ielām un kokiem izveidojas mīksta sniega kārta, logos un uz ielām parādās krāsainas lampiņas un rotājumi, kā arī jūtama piparkūku un karstvīna smarža mājās. Tāpat ir arī tie, kuri par šo laiku īpaši nepriecājas, jo ir auksts, ceļi ir slideni, un jāmaksā lielāki rēķini par apkuri. Šajā rakstā esam apkopojuši piecus noderīgus padomus, kas palīdzēs arī Tev ziemas sezonā ietaupīt naudu.

1.   Liec savai garderobei strādāt!

Iestājoties aukstajam laikam, mēs nomainām savu garderobi, velkot ārā no skapja tālākajiem plauktiem džemperus, jakas, siltās zeķes, mēteļus, virsjakas un zābakus. Lai arī, dodoties ārā, ir svarīgi atbilstoši apģērbties, par to nevajadzētu aizmirst arī esot iekštelpās. Ja vēlies kaut mazliet ietaupīt naudu par apkuri, noregulē to uz zemāku līmeni un t-krekla un šortu vietā uzvelc siltāku džemperi, zeķes un garās bikses. Uzvilkt siltāku apģērbu būs daudz lētāk, nekā maksāt par apkuri, kuru katru dienu darbini intensīvā režīmā. Un atceries, ka, dodoties gulēt, ir vērts samazināt temperatūru telpās – sega Tevi pasargās no nosalšanas, kā arī vēsākā istabā miegs būs kvalitatīvāks.

2.   Uzlabo siltumizolāciju mājoklī.

Lai arī siltumizolācijas uzlabošana saistās ar papildu izdevumiem, uztver tos, kā ieguldījumu nākotnē, jo, izdarot šo darbu vienu reizi, labā līmenī, vairākus gadus varēsi baudīt komfortablākus apstākļus savā mājoklī. Siltumizolācijas uzlabošanu var veikt ar dažādiem paņēmieniem, atkarībā no situācijas. Piemēram, ja mājoklī logi ir ļoti veci un sliktā stāvoklī, labākais, ko vari darīt, ir tos nomainīt. Lai arī, protams, šis ir apjomīgāks ieguldījums, atceries, ka nākotnē tas atmaksāsies. Gadījumos, kad nauda nepieciešama svarīgam mērķim, noderēt var patēriņa kredīts, kas ļauj piepildīt sapni, atmaksājot summu pakāpeniski, ilgākā laika posmā. Izvērtē savas iespējas atmaksāt, pirms izmanto šo variantu!

Siltumizolācijas uzlabošanai iesakām arī nosiltināt bēniņus un sienas, kā arī zonu ap durvīm un logiem, lai visas spraugas tiktu aizklātas, un siltums neaizplūstu prom.

3.   Biežāk gatavo maltītes mājās.

Ēdienu gatavošanai savā virtuvē ir vairākas priekšrocības – Tu ietaupi naudu, ko būtu iztērējis, ēdot ārpus mājas. Tāpat Tu arī izmanto plīti vai cepeškrāsni, kas arī rada papildu siltumu un ļauj noregulēt apkuri telpā uz zemāku intensitāti. Un, protams, pašu gatavotam ēdienam piemīt šarms un īpaša garša, ko nevar salīdzināt ar to, ko baudām restorānos un kafejnīcās. Turklāt kopīga pusdienošana vai vakariņošana ir lielisks veids, kā pavadīt laiku ar ģimeni, uzzināt, kā viņiem klājas, stiprināt attiecības un saikni ar saviem tuviniekiem.

4.   Iegādājies kvalitatīvas elektroierīces.

Ziemā daudzi cilvēki savos mājokļos un darbavietās izmanto dažādu tipu sildītājus, kas palīdz nodrošināt telpās atbilstošu temperatūru. Lai arī, protams, šis risinājums, no vienas puses, nozīmē augstākas izmaksas par elektrību, ja citu variantu nav, tas ir jāizmanto. Taču šeit der atcerēties vienu lietu – ja pērc sildītāju, izvēlies kvalitatīvu modeli, kam ir atbilstoša jauda, izmērs un energoefektivitāte. Ieguldi vairāk naudas, lai nopirktu labāku sildītāju, kas vēlāk patērēs mazāk elektrības un palīdzēs ietaupīt ilgtermiņā.

5.   Plāno iepriekš.

Izmaksu ziņā lielākie notikumi ziemas sezonā, protams, ir Ziemassvētki un Jaunais gads. Ir jāplāno ne tikai tas, ko likt uz galda, bet arī jādomā par dāvanām, un tās, kā zināms, prasa lielus ieguldījumus. Lai arī tas nav viegli, ņem vērā, kādu summu esi tērējis iepriekšējos gados, un jau pāris mēnešus iepriekš sāc veidot plānu, kā iekrāt nepieciešamos līdzekļus svētkiem. Tajā pašā laikā iesakām neaizmirst arī par to, ka Ziemassvētku galvenais mērķis nav dārgu dāvanu pirkšana – šis ir laiks, kad pavadīt laiku ar saviem mīļajiem un atgādināt par to, cik svarīgi esam viens otram.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāta viesnīca un transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Nodrošināt laipnu un profesionālu klientu apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Nodrošināt vizuāli labu preču izkārtojumu tirdzniecības zālē Pārbaudīt preču aprakstu un derīguma termiņu atbilstību uz precēm Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus (kases sektorā strādājošajiem) Atalgojums: 3.10 EUR/h – 3.50 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.20 EUR/h – 7.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu Piesakies, sūtot savu CV ar norādi "Pārdevējs_Valmiera, Fabrikas 2" uz e-pastu personals@rimibaltic.com vai zvanot uz 80007464. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Fabrikas iela 2, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija aicina darbā ANGĻU VALODAS SKOLOTĀJU (profesijas kods 233001, līdz 1,1 slodzei (drīkst pieteikties arī mazākai slodzei), darba vietas adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) uz nenoteiktu laiku. Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir motivācija: īstenot pamatizglītības un vidējās izglītības standartu svešvalodās; mācīties un praksē īstenot pilnveidoto mācību saturu un pieeju; individuālam darbam ar skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem; diferencētam darbam klasē; un ja Tev ir: atbilstoša profesionālā kvalifikācija; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; augsta saskarsmes kultūra un prasme strādāt komandā; prasme sadarboties ar kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem; mēs piedāvājam: pilnu darba laiku (līdz 27 kontaktstundām nedēļā) atalgojumu no 900 līdz 908 euro mēnesī par 1 slodzi (21 kontaktstundu nedēļā) pirms nodokļu nomaksas; papildus valsts ģimnāzijas piemaksu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas; darbu profesionālā un radošā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2019.gada 27.decembrim personīgi (adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) vai e-pastā vpvg@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64235793, 29502385. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf . Profesija: PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas iesniegt pers. vai sūtīt uz vpvg@valmiera.edu.lv; t. 29502385.

Mūsu partneri