Valmieras Ziņas

5 lietas, kas atvieglos zīdaiņa aprūpi

Pirmajos mēnešos pēc bērniņa dzimšanas vecāku ikdiena pilnībā ir pakārtota mazuļa vajadzībām. Viņi viens otru iepazīst, veidojas dienas ritms. Tas ir īpašs, skaists, bet arī nogurdinošs periods, kas prasa no vecākiem daudz spēka. Tāpēc ir labi, ja vide mājās ir pārdomāti veidota, tajā iekļautas noderīgas lietas, kas atvieglo zīdaiņa aprūpi.

  1. Šūpulītis vai pie vecāku gultas stiprināma gultiņa

Pirmajos mēnešos mazulis ceļas bieži, viņš ir jāpabaro un jānomaina autiņi ik pēc dažām stundām, tāpēc vecākiem ir grūti kārtīgi izgulēties un uzkrāt spēkus. Nedaudz atvieglot šo pirmo mēnešu rutīnu var tas, ja mazulis guļ cieši līdzās vecāku gultai šūpulītī vai speciālā gultiņā, kas ir piestiprināma pie vecāku gultas. Tas ļaus vecākiem vairāk atpūsties, bet tajā pašā laikā būt līdzās mazulim, pabarot un aprūpēt viņu ātrāk un ērtāk. Reizēm mazulim vajadzēs tikai mierinošus vārdus, pašūpošanu vai pieskārienu, lai viņš nomierinātos un atkal iemigtu. Vecāki to varēs sniegt, neizkāpjot no savas gultas.

  1. Pārtinamais galds

Pārtinamais galds ir viens no priekšmetiem, kas noteikti jūtami atvieglos vecākiem jaundzimušā aprūpi. Pārtinamais galds saudzē vecāku muguras, jo autiņu nomaiņu un pārģērbšanu iespējams veikt ērtā pozīcijā. Laba izvēle būs pārtinamais galds, kas aprīkots ar dažādiem nodalījumiem, kur salikt visus aprūpei nepieciešamos priekšmetus – autiņus, salvetes, krēmus utt. Ja mājoklis ir neliels un jādomā par multifunkcionāliem risinājumiem, tad laba izvēle būs pārtinamais galds, kas ir saliekams un kurā ir integrēta arī vanniņa, kas derēs arī pašiem mazākajiem. Šāds pārtinamais galds nopērkams Chicco interneta veikalā: https://www.chicco.lv/chicco-cuddle-bubble-partinamais-galds-ocean.html.

  1. Piena pumpis

Pirmajos dzīves mēnešos viena no biežākajām un svarīgākajām zīdaiņa nodarbēm ir ēšana. Mamma, kas baro bērnu ar krūti, var būt patiesi nogurusi, jo viņai vienmēr jābūt līdzās. Lai mazuļa aprūpē vairāk varētu iesaistīties tuvinieki un dot mammai nelielu atpūtu, noderīgs būs piena pumpis, ar kura palīdzību sterilos apstākļos varēs veidot piena krājumus. Pēc tam ar pudelīti bērniņu var pabarot arī tētis, vecmāmiņa vai cita uzticības persona, kas uzrauga bērnu. Piena bankas veidošana arī ir veids, kā pagarināt to laiku, kad bērns saņem tik vērtīgo krūts pienu.

  1. Slings vai ergosoma

Zīdaiņa mīļākā un drošākā vieta ir cieši pie mammas vai tēta. Tas ir jauki un mīļi, bet ikdienā tas var radīt daudz grūtību, jo mazulis visu laiku ir uz rokām. Vecāki nevar paveikt elementārus ikdienas darbus, var sāpēt mugura. Kādi ir risinājumi? Atvieglot ikdienu un kaut uz mirkli sniegt vecākiem brīvas rokas var slings vai ergosoma, kas piemērota jau no dzimšanas. Ar šīm palīgierīcēm mazuli var piestiprināt pie mammas vai tēta vēdera, kur viņš jūtas droši, ērti un bieži vien saldi guļ. Rokas ir brīvas, var ērtāk pārvietoties un mugurai nav tik liela slodze. Slings vai ergosoma ir arī ļoti noderīgi ārpus mājas, jo ne visus ir ērti doties ar ratiņiem.

  1. Ērts krēsls, kur sēdēt bērna barošanas laikā

Tā kā pirmajos mēnešos bērna zīdīšana aizņem ļoti daudz laika, ieteicams ierīkot mājās ērtu un mīkstu krēslu, kur mamma var sēdēt, kur tiek balstīta mugura un rokas, kas barošanas procesu padarīs vieglāku, mammai nesāpēs mugura un pleci. Tā būs laba vieta, kur ne tikai barot mazo, bet arī vienkārši atpūsties.

SS.COM Vakances (Vajadzīgi darbinieki) - Palīgs Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais saplānot prasme servisa - Sludinājumi Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais pilna servisa tirgus, sociālo, mediju pētījumu un konsultāciju uzņēmums Latvijā, un šobrīd aicinām uz sadarbību NTERVĒTĀJUS IEDZĪVOTĀJU DZĪVESVIETĀS VALMIERĀ UN VALMIERAS APKAIMĒ.Mēs sagaidām, ka Tev: ir teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; prasme pielietot praksē datorlietotāja iemaņas; ir iegūta vismaz vidējā izglītība; B kategorijas autovadītāja apliecība un Tev ir automašīna un/vai Tu spēj operatīvi saplānot pārvietošanās iespējas, izmantojot sabiedrisko transportu.  Augstu vērtēsim, ja Tev: ir sarunas vadītāja/-as, intervētāja/-as pieredze; piemīt drosme un prasme ieinteresēt un motivēt cilvēkus; ir personīga atbildības izjūta par Tev uzticēto uzdevumu; sagādā patiesu prieku sarunas; ir interese par pētījumu nozari.  Uzticēsim Tev: interviju veikšanu iedzīvotāju dzīvesvietās un iegūto datu kvalitatīvu ievadi programmā.  Piedāvāsim Tev: pieredzi starptautiskā pētījumu uzņēmumā Latvijā; individuālu apmācību pirms sadarbības uzsākšanas; veicamajiem pienākumiem, nozarei un tirgus situācijai atbilstošu atlīdzību - par katru kvalitatīvi paveiktu interviju (5.00€-12.00€ pēc nodokļu nomaksas) pienākumu veikšanai patērēto transporta un/vai degvielas izdevumu kompensāciju; nelaimes gadījumu apdrošināšanu; veselības apdrošināšanu pēc sešu mēnešu rezultatīvas sadarbības - tiek paveiks noteiktais uzdevums katrā no projektiem.  Sūti mums pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvani uz tālruņiem 80000004, 67096313. *Piesakoties vakancei, pretendents piekrīt savu personas datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības regulējuma noteikumiem. Visa atlases procesā saņemtā informācija par pretendentu tiks izmantota tikai un vienīgi pretendenta profesionālās piemērotības izvērtēšanai konkrētajam amatam. Personas datu pārzinis: SIA “TNS Latvia”, Kronvalda bulvāris 3-2, Rīga, LV-1010. Profesija: INTERVĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2020-03-31 Kontaktpersona: Sūtīt pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvanīt uz 80000004, 67096313. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Noliktavas darbinieks - krāvējs Pienākumi: Komplektēt gatavās produkcijas kravas un izejvielu, taras, palīgmeteriālu pasūtījumus Veikt precīzu gatavās produkcijas un iepirkto materiālu pieņemšanu un izvietošanu atbilstoši uzņēmumā noteiktajai kārtībai Vizuāli novertēt pieņemto preču kvalitāti, ja nepieciešams veikt speciālo marķēšanu Veikt produkcijas pārvietošanu Veikt dažādus saimnieciskus darbus Prasības: Iniciatīva un labas komunikācijas spējas Augsta atbildības sajūta, spēja plānot darba uzdevumus un laiku, nosakot galvenās prioritātes B kategorijas autovadītāja apliecība, autokāra vadīšanas apliecība un vēlama C kategorijas atovadītāja apliecība Piedāvājam: Daudzveidīgu un interesantu darbu Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas Kolēģu atbalstu darba procesā Atalgojums - no 750 euro bruto Kontaktinformācija: CV ar norādi "Noliktavas darbinieks - krāvējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu vai iesniegt personīgi Upes ielā 5, Rūjienā E-pasts: sanda.gute@rujienassaldejums.lv Tālrunis: 26037556 Profesija: NOLIKTAVAS DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-27 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz e-pastu sanda.gute@rujienassaldejums.lv; t. 26037556.

Mūsu partneri