Valmieras Ziņas

5 ieteikumi, kas atļaus izvēlēties atbilstošāko saldētavu

Lasīšanas laiks: 4 min

Nepieciešama jauna saldēšanas kamera? Saldētavas iegāde itin bieži izvēršas visai mulsinošā pasākumā, patērētājam nenojaušot, kādi ir tie kritēriji, pēc kuriem saldētavas izvēlē būtu ieteicams vadīties.

Ja arī Tu esi nolēmis iegādāties, vai esi spiests aizvietot veco saldētavu ar jaunu, šie lietderīgie ieteikumi Tev palīdzēs lūkoties pareizajā virzienā un pieņemt vislabāko iespējamo gala lēmumu.

Saldētavas tipam jāatbilst virtuves iekārtojuma īpatnībām

Atbilstošākās saldēšanas kameras izvēlē visai būtisku lomu spēlē Tavas virtuves iekārtojums. Ja virtuve ir salīdzinoši plaša un Tev nav jāuztraucas par saldētavas ietilpināšanu starp daudzām citām sadzīves tehnikas iekārtām, vari dot priekšroku horizontālai saldētavas kamerai. Šī tipa saldētavas visbiežāk ir ietilpīgas un izmēros lielākas par vertikālajām saldētavām, kā arī atļauj veikt lielākus saldēto produktu uzkrājumus.

Izmērā mazākās virtuvēs lieliski iederēsies jau iepriekš pieminētā vertikālā saldētava, kas vizuāli atgādina virtuves skapīti. Šīs saldēšanas kameras perfekti pielāgosies virtuves mazajiem izmēriem, turklāt vertikālās saldētavas virsma var tikt izmantota arī citiem nolūkiem, piemēram, produktu sagatavošanai, tādējādi lietderīgi izmantojot ikkatru brīvo virtuves kvadrātmetru.

Jo lielāka ģimene, jo lielāka saldētava

Ir tikai loģiski, ka lielākām saimniecībām būs nepieciešama ietilpīgāka saldētava un otrādi, tāpēc, izvēloties saldēšanas kameras tilpumu, jācenšas pieturēties pie optimālā saldētavas tilpuma rādītāja – 200 litri. Šis skaitlis parasti apzīmē saldētavu, kas ir pietiekami ietilpīga, lai uzglabātu visus nepieciešamos produktus ģimenei, kas sastāv no 4 cilvēkiem.

Taču ar pieturēšanos pie principa, jo lielāka ģimene, jo lielāka saldētava, vien būs par maz. Tev kā patērētājam noteikti jāaizdomājas arī par saldētavā uzglabājamo produktu daudzumu. Proti, ja saldētus produktus lieto neregulāri, kā arī neesi iecerējis veikt uzmanības ievērīgus saldēto produktu uzkrājumus, vajadzības iegādāties 200 un vairāk litru lielu saldētavu nav.

Pievērs uzmanību atsaldēšanas veidam

Kad esi izšķīries par labu Tavām vajadzībām atbilstošam saldētavas tilpumam, jāpievēršas iekārtas atsaldēšanas veidam. Kāpēc tas ir tik svarīgi? Šeit ir runa par saldētavas kastes kopšanas īpatnībām. Ja veikalā noskatītā saldētava ir aprīkota ar manuālās atsaldēšanas sistēmu, jārēķinās, ka šādas saldētavas kopšana būs salīdzinoši apgrūtinoša. Tiesa, manuālās atsaldēšanas process nav jāveic biežāk nekā divas reizes gadā, taču arī šīs divas reizes var izvērsties nervus un pacietību kutinošos pasākumos.

Cilvēkiem, kas nevēlas patērēt daudz laika kopjot saldēšanas kameru, eksperti iesaka izvēlēties saldētavu ar tā saukto “No Frost’’ sistēmu, kas nozīmē, ka saldētava atsaldēšanu veiks automātiski. Turklāt šī inovatīvā sistēma parūpēsies arī par to, lai produkti, kas atrodas saldētavā, nekad nepārklātos ar biezu ledus kārtu, kā tas nereti notiek, ilglaicīgi izmantojot saldētavu, kas aprīkota ar manuālās atsaldēšanas sistēmu.

Izvēlies tilpumam atbilstošu jaudu

Izvēloties saldēšanas kameru mājoklim, nevajadzētu aizmirst arī par izraudzītās iekārtas jaudas atbilstību tās izmēram. Šeit talkā nāks vadošais jaudas rādītājs – 5 līdz 8 kg diennaktī. Šāds mērījums ir perfekti piemērots 200 litru ietilpīgai saldētavai, kas, kā jau iepriekš noskaidrojām, ir labākais variants 4 cilvēku ģimenes saldēto produktu uzglabāšanas vajadzībām.

Protams, der atcerēties arī par iekārtas saldēšanas klasi. Arī šeit princips ir gaužām vienkāršs, proti, jo mazāk zvaigznīšu redzams uz saldētavas marķējuma, jo īsāks būs saldēto produktu uzglabāšanas ilgums. Centies izvairīties no iekārtām, kas apzīmētas ar vienu zvaigzni – tas nozīmē, ka saldēto produktu uzglabāšanas ilgums nepārsniegs vienu nedēļu.

Papildfunkcijas, par kurām ir vērts aizdomāties

Jaunākās paaudzes saldēšanas kameras ir aprīkotas ar dažnedažādām papildfunkcijām, piemēram, sensoru, elektroniskajiem taustiņiem un dažādām saldēšanas programmām, kas iekārtai patērētāju acīs nereti piedod papildu vērtību. Tieši atšķirīgās saldēšanas programmas visbiežāk ir tas iemesls, kādēļ patērētāji sliecas par labu vienai vai otrai iekārtai.

Ja esi nolēmis saldētavā uzglabāt daudz un dažādus produktus, noteikti pārliecinies, ka izvēlētā saldētava ir aprīkota ar tā dēvēto ātrās saldēšanas funkciju. Šī funkcija ļaus maksimāli ātri sasaldēt iekārtas augšpusē novietotos produktus, vienlaikus nekaitējot to produktu kvalitātei, kas atrodas pašā saldētavas apakšā.

Plaša saldētavu izvēle internetā

Kvalitatīva sadzīves tehnika, izdevīgi piedāvājumi, ātra piegāde un izcils klientu serviss – interneta veikals Xnet.lv ir īstā vieta atbilstošākās saldētavas iegādei tieši Tavam mājoklim. Ienāc, apskati, iegādājies, novērtē un saldē uz nebēdu!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola aicina darbā SPECIĀLO PEDAGOGU (profesijas klasifikatora kods 2352 03), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,405 likmes jeb 12,15 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • veikt individuālo darbu ar izglītojamajiem un palīdzēt, konsultēt pirmsskolas izglītības skolotāju darbā ar izglītojamo, kuram nepieciešams atbalsts; • īstenot pirmsskolas izglītības programmu, nodrošinot kvalitatīvu pedagoģisko procesu, ņemot vērā katra bērna vecumu, veselības stāvokli, attīstību, individualitāti, sagatavojot izglītojamos sekmīgai pamatizglītības apguvei; • plānot un realizēt savu darbu sadarbībā ar kolēģiem, konsultēt vecākus; aktīvi iesaistīties Atbalsta komandas darbā; un ja Jums ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfiktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; spēja cieņpilni komunicēt ar bērniem un pieaugušajiem; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30 Kontaktpersona: CV,piet.vēstuli,izglit.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola aicina darbā SKOLOTĀJU LOGOPĒDU (profesijas klasifikatora kods 2352 01), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,535 likmes jeb 16,050 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • veikt darbu saskaņā ar katra izglītojamā izglītības programmu, valodas attīstības traucējumiem un attīstības īpatnībām; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • konsultēt grupas skolotājus, palīgus un vecākus; • kārtot dokumentāciju; un ja Jums ir: • iegūta augstākā pedagoģiskā izglītība un skolotāja logopēda kvalifikācija vai augstākā izglītība un logopēda vai audiologopēda kvalifikācija, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes spējas, prasme elastīgi reaģēt uz pārmaiņām, prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30 Kontaktpersona: CV,piet.vēstuli,izglit.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU, darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads uz noteiktu laiku (1 likme jeb 40 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei. un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30 Kontaktpersona: CV,piet.vēstuli,izglit.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv

Mūsu partneri