Valmieras Ziņas

Uldis Jansons: No skolēna līdz direktoram

Uldis Jansons ir daudzpusīgs cilvēks – Valmieras Viestura vidusskolas direktors, Valmieras pilsētas domes deputāts, divdesmit gadus strādājis par skolotāju un ir aktīvs un apbalvots skautu kustības virzītājs.

Uldi, meklējot informāciju par Tevi, var redzēt, ka Tu esi ļoti daudzpusīgs cilvēks, Tava darbība mērojama no skolotāja līdz deputātam. Kas ir bijuši Tavi svarīgākie dzīves atskaites punkti?

Sākums, noteikti, pavisam līdzīgs kā lielākajai daļai cilvēku. Kā atskaites punktus mēs noteikti varam likt vidusskolas pabeigšanu, augstskolas absolvēšanu, pirmo darba vietu. Tie ir notikumi, kas padziļināti ir mums kaut ko devuši un virzījuši uz to, kas mēs esam šodien. Protams, laulība, bērnu nākšana pasaulē. Tie ir tādi dzīves svarīgie notikumi, pēc kuriem var sakārtot pārējos dzīves notikumus hronoloģiskā secībā.   

Tu esi arī ļoti aktīvs un apbalvots skautu kustības virzītājs. Kā sākās Tavas gaitas kā skautam?

Tas sākās tajā brīdī, kad es gadu jau biju strādājis Viesturskolā. Un vienā dienā es jautāju ārpusklases darbu organizatorei: ‘’Ko bērni vispār vasarā dara? Ir kādas nometnes, skauti, kaut kas tāds?’’ Uz ko viņa man uzreiz jautāja: ‘’Tu gribi vadīt tādas? Nu ļoti labi, Uldi, tad jau vadīsi!’’. Tā arī sākās šīs gaitas. Un tad, to darot, es sapratu, ka šeit es varu darīt sabiedrībai noderīgas lietas. Strādāt ar jauniešiem, izglītot viņus, organizēt viņu brīvo laiku, gūstot gandarījumu arī sev. Gandarījumu par to, ka dari labu un esi noderīgs sabiedrībai.

Tu jau iesāki runāt par skolu. Kā Tu nonāci līdz darbam skolā?

Pirmā izglītība, kuru es ieguvu bija datorspeciālists. Pēc augstskolas pabeigšanas nebija darba tur, kur tas bija paredzēts, un dzirdēju, ka ir atbrīvojusies vieta skolā par informātikas skolotāju. Tas nāca kā tāds jaunums un izaicinājums, kas manu dzīvi apgrieza pilnīgi otrādi. Es ienācu skolā un sapratu, ka tā ir vieta, kur man patīk būt. Skolā visu laiku ir dzīvība, nepārtraukta kustība un garlaicīgi te nav nekad.

Cik ilgi Tu esi saistīts ar Valmieras Viestura vidusskolu?

Mans ceļš ar šo skolu sākās jau no pirmās klases. Un pēc augstskolas absolvēšanas sanāca uzreiz arī atgriezties. Tad divdesmit gadus izdevās nostrādāt kā skolotājam, un tad nāca diezgan lielas pārmaiņas, kad skolā notika direktoru maiņa. Un man tas bija kārtējais izaicinājums, kā sevi pierādīt, kā būt vēl vairāk par īstu viesturieti un darīt kaut ko labu sev, savai skolai un savai kopienai. Līdz ar to pieteicos uz šo amatu, kur šobrīd arī strādāju. Ja tā tieši jāatbild uz šo jautājumu, tad ar Viesturskolu esmu saistīts gandrīz 40 gadus.

Kas Tevi motivē ikdienā darīt to, ko Tu dari?

Dzīvē, manuprāt, galvenais ir darīt to, ko Tu dari ar maksimālu atdevi, mesties darbā ar prieku, tad tas arī izdodas un citi to spēj novērtēt. Ja Tu dari tiešām vajadzīgas lietas, Tu esi izdarījis kaut ko, saproti, ka tas ir noderīgi, tas ir solis uz priekšu un vajag darīt vēl un vēl!

Vai Tev ir kādas noformulētas vērtības, pēc kurām dzīvo?

Manās šī brīža dzīves vērtībās noteikti iekļaujas vairāki skautu likumi. Tā, piemēram, skautu otrais likums ir ‘’Skauts ir patiess!’’. Un mana pirmā vērtība ir patiesums. Pirmkārt, Tev ir jābūt patiesam pret sevi, lai saprastu, ka tas, ko Tu dari, ir tas, ko Tu vēlies darīt, un to Tu dari pēc savas sirdsapziņas. Tad Tu būsi patiess arī pret pārējiem. Bet pats labākais ir 10. likums. Skauts ir tīrs domās, vārdos un darbos. Ja Tu darbos un vārdos vari būt tīrs, tad vienmēr var iezagties kāda šaubu ēna Tavā prātā. Un tad ir jāsaprot, kur ir Tavs pareizais ceļš, lai Tu patiešām būtu patiess arī pret sevi.

Vēl, par vērtībām runājot, tie noteikti ir tuvie cilvēki, cilvēki, kas atbalsta, kas ar Tevi ir kopā. Vēl tā ir nezūdošā vērtība, kas ir vakardiena, šodiena un rītdiena. Tā ir mūsu tautas pamatvērtība. Tie ir mūsu senči, mūsu tēvi, vectēvi, vecvectēvi, kuri ir cīnījušies par mūsu zemi, par mūsu brīvību. Tā ir nesenā vēsture, barikādes, kuras daudzi no šī brīža sabiedrības pilsoņiem ir piedzīvojuši un zina, ko nozīmē tautas vienotība.  Tā ir šodiena, kuru mēs veidojam, kurā mēs paši iesaistāmies. Tā ir mūsu nākotne, mūsu bērni. Viņi redz mūsu pārliecību un to, kā mēs dzīvojam, un viņi ar to veidos mūsu nākotni, mūsu rītdienu.

Kā Tavs dzīves ceļš aizveda līdz politikai?

Es tiku uzrunāts. Mani uzrunāja Nacionālās apvienības biedrs Romāns Naudiņš. Viņš teica, lai nāku pulciņā, lai nāku, jo šeit ir platforma, kur var izteikties un pārstāvēt savu viedokli sabiedrības labā. Man nepieciešams, lai es būtu piederīgs, lai paustu savu viedokli, nevis lai stāvētu malā un citus kritizētu, bet es esmu šeit, es ieņemu kaut kādu pozīciju un aizstāvu savu viedokli.

Tev noteikti bija iespēja izvēlēties politisko piederību. Kāpēc Nacionālā apvienība?

Man ļoti svarīgi ir tieši šī nacionālā nostāja. Mēs esam šeit, un šī ir mūsu tēvzeme, šī ir mūsu tauta un kopējā sabiedrība, un mums par to ir jārūpējas. Arī, lai būtu pasaules pilsoņi, mums, pirmkārt, ir jābūt pilsoņiem šeit. Tad, kad es saprotu, ka mēs cienām savu zemi, savus senčus, savu vēsturi, tikai tad mēs varam skatīties kādās plašākās ārēs. Un Nacionālajā apvienībā ir līdzīgi domājoši cilvēki ar līdzīgām vērtībām. Es zinu arī vairākus skautus, kuri ir tieši Nacionālās apvienības biedri, un tas man, personīgi, vieš papildu drošību un uzticību tam, kur atrodos.

Šo reklāmrakstu apmaksājusi Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri