Valmieras Ziņas

Iereibis riteņbraucējs gūst traumas

Otrdien, 6.novembrī, pulksten 21:02 Kocēnu novadā, autoceļa posmā Valmiera – Matīši – Mazsalaca, fiziskus miesas bojājumus guvis kāds velosipēdists, kurš pēc tam ticis nogādāts ārstniecības iestādē. Ierodoties policijas darbiniekiem, tika noskaidrots, ka cietušais kritis, satiksmē piedaloties alkohola reibumā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Mote.

Šajā pašā dienā tika reģistrēti vēl divi gadījumi par velosipēdistu atrašanos alkohola reibumā. Pulksten 14:45 tika saņemta informācija par kādu vīrieti, kurš Valkas novadā, autoceļa posmā Valka-Ērģeme nespēj kontrolēt savu velosipēdu, ignorē ceļu satiksmes noteikumus un apdraud savu un apkārtējo satiksmes dalībnieku drošību. Pulksten 15:01 autoceļa Rūjiena – Valka 14.kilometrā policijas ekipāža atrada ziņoto velosipēdistu, un, veicot transportlīdzekļa pārbaudi, vīrieša izelpā tika konstatēts 2,01 promiļu reibums. Savukārt Lubānas novadā, autoceļa Lubāna – Upatnieki 1.kilometrā, policija apturēja kādu citu velosipēdistu, kurš piedalījies ceļu satiksmē smagā alkohola reibumā. Vīrietim tika konstatēta 2,41 promile. Abiem pārkāpējiem noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par velosipēda vadīšanu alkohola reibumā, kas lielāks par 1,5 promilēm.

Valsts policija atgādina, ka piedalīšanas ceļu satiksmē, esot alkohola reibumā, ir aizliegta, neatkarīgi no tā vai dalība tiek veikta ar motorizētu vai nemotorizētu transportlīdzekli. Pārkāpjot šos noteikumus, tiek apdraudēta ne vien paša dzīvība, bet arī apkārtējo satiksmes dalībnieku veselība un drošība.

Naktī uz 6.novembri Alūksnē, Alūksnes Garnizona kapu teritorijā, kāds vīrietis ar smago transportlīdzekli “MAN” izbraukājis kapu teritoriju un tam piebraucamo ceļu, bojājot ceļa segumu un tuvumā esošos apstādījumus. Situācija radās, vīrietim sekojot līdzi ceļu navigācijas sistēmas norādījumiem, kā rezultātā tika nokļūts vietā, kur smagajiem transportiem iebraukt ir aizliegts.

Kā tika ziņots, pēc notikušā, no vainīgās personas puses, tika rīkoti pasākumi radīto bojājumu novēršanai, kā arī tika informēti bojāto mantu īpašnieki. Ņemot vērā, ka bojājumi tika novērsti, un no vadītāja tika saņemts paskaidrojums par notikušo, transportlīdzekļa vadītājam tika piemērots administratīvā pārkāpuma sods par ceļu zīmes neievērošanu, kā rezultātā radās šis negadījums.

Kopumā aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 72 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti desmit nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 12 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 13 nodarījumi pret īpašumu.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēti desmit ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir viens cietušais. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies divi autovadītāji. Noformēti 104 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 98 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri