Valmieras Ziņas

Matīšu amatierteātra izrāde “Rāmi tek Rūnavots”

19. janvārī plkst. 15.00 Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā viesosies Matīšu amatierteātris ar izrādi “Rāmi tek Rūnavots”.

Izrāde veidota no Jettes Užānes jeb cimdu Jettiņas dienasgrāmatas lasījumiem režisores Neldas Bailītes-Irmejas sakārtojumā.

Jette Užāne (1924-2007) – cimdu adītāja, domātāja un stāstniece, sieviete, kura kopš bērnības visu mūžu pavadīja ratiņkrēslā. Dienasgrāmatās var redzēt brīdi, kad Jette saprot – viņai jādzīvo jēgpilni, skaisti un viņā ir tik daudz iekšējo bagātību, ka tās var dāvināt arī citiem. Lai gan Jette adījusi daudzus cimdus ar tradicionāliem latvju rakstiem, taču viņa ir īpaša ar to, ka sāka veidot savus rakstus.

Citāts no Jettes Užānes un Elīnas Apsītes grāmatas “Jettes Dienu grāmata”: “Visam ir savs sākums un savas beigas – gan lugai, gan mājai, gan mūžam, tādēļ mums ir jāiemācās mīlēt dzīvi un cilvēkus sev apkārt. (..) Svētīsim katru brītiņu, ko esam uz šīs zemes, lai nu kā mums katrreiz iet, jo bez tās melnās stundas mēs jau arī to balto neieraudzīsim.”

Ieeja: bez maksas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri