Valmieras Ziņas

Juris Dimiters “Mana laika zīmes”

jūnijs, 2020

2JŪN-2020

Juris Dimiters "Mana laika zīmes"

10:00 - 17:00  Valmieras Muzejs

Valmieras muzeja Izstāžu namā no 30. maija līdz 18. jūlijam apskatāma Jura Dimitera plakātu un gleznu izstāde “Mana laika zīmes”. Ekspozīcija aicina skatītāju izsekot līdzi leģendārā mākslinieka interešu lokam un viņa daudzpusīgajai radošajai darbībai. Māksliniekam ir ne ar ko nesajaucams, savs un ļoti oriģināls rokraksts Latvijas mākslā.
J. Dimiteru var uzskatīt par vienu no oriģinālākajiem sirreālisma stilistikā strādājošiem autoriem ar savdabīgu tēlu loku un glezniecības tehniku. Skatītāja iztēles atbrīvošanai Jurim Dimiteram ļoti svarīgs ir negaidītības, pārsteiguma moments, tādēļ viņš plaši izmanto tādus izteiksmes līdzekļus kā paradokss, asprātība, humors, ironija, metafora.
Vislabāk mākslinieku pazīst kā plakātistu, bet viņš arī glezno dažādās tehnikās, veido skulptūras, fotografē. Interesants, daudzslāņains mākslinieks, un sevišķi piesaista J. Dimitera asais prāts, kas ir jūtams katrā darbā. Pats mākslinieks saka: “Esmu absolūts skeptiķis, par visu šaubos. Esmu skolots materiālists. Māksla man, pirmkārt, ir amats un, otrkārt, pašizpausmes veids, kā valoda – pasniedzu savu frāzi, taču ne vārdos, bet kā attēlu, un tāpēc man vajag, lai ir skatītāji, auditorija, publika izteiktu savas domas un vērtējumu. Lai ir rezonanse, jo es negleznoju sev. Reizēm speciāli provocēju. Ja uzskatām, ka māksla ir valoda, saruna ar skatītāju, tad plakāts ļauj saņemt daudz ātrāku atbildi, īpaši šajā sociālo tīklu laikmetā. Reakcija ir momentāna, bet tas ir ideālā variantā.”
Juris Dimiters dzimis 1947. gadā Rīgā, gleznotājas Džemmas Skulmes un aktiera Artūra Dimitera ģimenē. Viņš ir slavenās Skulmju dzimtas pārstāvis trešajā paaudzē. Mākslinieka vecvecāki ir gleznotājs Oto Skulme (1889-1967) un tēlniece Marta Liepiņa-Skulme (1890-1962). Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļu (1973). J. Dimiters vienlīdz aktīvi strādājis glezniecībā, scenogrāfijā, grafikā, plakātā, fotogrāfijā. Piedalījies vairāk kā 200 grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs, kur lielāko atzinību ieguvuši Jura Dimitera plakāti. Sarīkojis pāri par 20 personālizstādes. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1975. gada. Darbi atrodas Latvijas un ārzemju muzejos un privātkolekcijās.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs (slodze 0.7)  Darbavieta: Piegādes punkts Valmiera 1, Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 304.50 EUR (Bruto); • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • veselības apdrošināšanas polisi. Darba laiks no 6:00-12:00. Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a PP Valmiera 1 sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039501, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-20 Kontaktpersona: Nadežda Volosanova Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri