Valmieras Ziņas

Jauno vēsturnieku VI zinātniskie lasījumi

novembris, 2020

28NOV-2020

Jauno vēsturnieku VI zinātniskie lasījumi

09:00 - 17:00  Valmieras Muzejs

Aicinām starptautiskā akadēmiskā vidē prezentēt savu pētījumu rezultātus un iesniegt rakstus anonīmi recenzētā konferences rakstu krājumā „Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi: VI”.

Dalībai konferencē tiek gaidīti studentu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pieteikumi, kuru pētnieciskās intereses ietver ar Baltijas jūras reģiona vēsturi saistītas tēmas visplašākajos kontekstos: arheoloģija un aizvēsture; vēstures palīgzinātnes; viduslaiku vēsture, Livonija; Jaunie laiki Baltijā (16. – 19. gs. vēsture – politika, kultūra, sabiedrība, etnogrāfija u.c.); Baltijas valstu vēsture 20. un 21. gadsimtā (politika, kultūra, sabiedrība, saimniecība u.c.); mākslas vēsture u.c.

Jauno vēsturnieku VI zinātniskos lasījumus 2020. gada 27.–28. novembrī rīko LU Latvijas vēstures institūts un Valmieras muzejs, sadarbībā ar Vītauta Dižā Universitāti Kauņā, Lietuvas Vēstures institūtu un Tartu universitātes Vēstures un arheoloģijas institūtu. Lasījumos aicināti piedalīties topošie vēsturnieki un citu zinātnes nozaru studenti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Atskatoties vēsturē, ir acīmredzami tādi brīži, kuros būtiski izmainās esošā situācija un rodas kaut kas pavisam jauns. Dzīvo un darbojas cilvēki, kuru darbība atstāj paliekošas pēdas savas nozares, pilsētas, valsts vai pat pasaules vēsturē. Rodas un izplatās jaunas idejas, kuras izmaina cilvēku uztveri un rada jaunu pasaules skatījumu. Ilgāku procesu rezultātā, vai gluži otrādi – negaidīti notiek notikumi, kuri pagriež līdzšinējo notikumu gaitu jaunā virzienā. Jaunu vēsturnieku VI zinātniskajos lasījumos aicinām pievērsties šādiem nozīmīgiem brīžiem Baltijas jūras reģiona vēsturē no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām.

Dalība konferencē ir bez maksas.

Sīkāka informācija pieejama Valmieras muzeja mājas lapā: valmierasmuzejs.lv

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri