Valmieras Ziņas

II Ekspressizstāde “Vai pastnieku gaidījāt?”

Valmieras Muzeja izstāžu nama vestibilā no 2019. gada 19. februāra – 16. martam apskatāma 2. ekspresizstāde “Vai pastnieku gaidījāt?”, iezīmējot muzeja 60. dzimšanas dienu ciklā “Divpadsmit stāsti”.
Mūsdienās liela loma cilvēku savstarpējā saziņā ir dažādiem elektroniskajiem līdzekļiem, taču vēl ne tik sen, pagājušā gadsimta pirmajā pusē, visizplatītākais, pieejamākais un populārākais vizuālās informācijas avots bija pastkartes un atklātnes. XX. gs sākumā gandrīz katrā apdzīvotā vietā sāka iespiest pastkartes ar interesantākajiem un ainaviski saistošākiem savas pilsētas, dabas, arhitektūras, ievērojamu personu, notikumu un citiem skatiem. Dodoties ceļojumā, tika sūtīti sveicieni mājiniekiem vai paziņām, tepat no Latvijas vai, piemēram, no Parīzes, Vīnes, Šveices Alpiem. Kā visātrākais sazināšanās veids apsveikumi un telegrammas tika sūtīti arī svētkos un jubilejās.
Lai to paveiktu, vienmēr palīgā nāca pastnieks – pasta kalpotājs, veicot savus galvenos pienākumus – pasta sūtījumu, korespondences un telegrammu iznēsāšanu 3 kilometrus ap pasta iecirkni un telegrāfa kantori. Telegrammu adresātam pastnieks piegādāja mājās dažu stundu laikā.
Tolaik pastnieks bija viena no gaidītākajām personām, jo kopā ar pastkartēm un kartītēm atnesa mīlestību un prieku. Mūsdienās senajām kartītēm ir ne tikai estētiska vērtība, bet tās kalpo arī kā nozīmīgs vēstures uzziņu avots.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220 aicina darbā Transportlīdzekļu tīrītāju (uz noteiktu laiku, līdz 30.09.2019) DARBA PIENĀKUMI: ·Transportlīdzekļu salonu un to elementu mazgāšana un tīrīšana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: ·vidējā vai vidējā profesionālā izglītība ·vēlama iepriekšēja darba pieredze transportlīdzekļu mazgāšanā ·vēlamas iemaņas darbā ar sadzīves tehniku un mazgāšanas iekārtām ·labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: ·darbu stabilā uzņēmumā ·darba samaksu 430-570 EUR (bruto) ·sociālās garantijas ·dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Transportlīdzekļu tīrītājs” līdz 2019.gada 31.martam iesniegt: ·sūtot elektroniski uz personals@vtu-valmiera.lv ·sūtot pa pastu „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 (ja dokumentus nosūta pa pastu, uzņēmumam tie ir jāsaņem norādītajā adresē līdz noteiktā dokumentu iesniegšanas termiņa beigām) ·personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, divu nedēļu laikā pēc CV un pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām. Informācija 64250675 Profesija: TRANSPORTLĪDZEKĻU TĪRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-31 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt: personals@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri