Valmieras Ziņas

Alekseja Naumova izstāde “Nebeidzamā ainava”

Valmieras Muzeja izstāžu namā no 2019.gada 1. – 30.martam būs skatāma mākslinieka Alekseja Naumova personālizstāde „Nebeidzamā ainava”.Uz atklāšanas un tikšanās pasākumu „Sarunas ar mākslinieku” autors aicina 4. martā plkst. 15.30
Pasaules pilsētas un nebeidzamās ainavas – gleznotāja Alekseja Naumova unikālā spēja ātri tvert mirkli un pārvērst to gleznieciski spilgtā krāsu priekā uz audekla. Šīs ainavas caurvij sajūsma par neatkārtojamās Dieva pasaules skaistumu, tās dzīvo un elpo meža, jūras un pilsētas, atspulgu ūdenī, gaismas un tumsas ritmos, kontrastu un smalkāko nianšu spēlē. A. Naumovs mēdz sacīt, ka visa pasaule ir viņa darbnīca, jo darbi par spīti laika apstākļiem: saulei, lietum, vējam, tiek radīti attiecīgajā vidē. Ar pateicību pieņemot dzīvi kā baudu un brīnumu,rodas šie tīrās gaismas svētki, tās skanējums un enerģija, procesā neizmantojot nedz skices, nedz foto, pat ne zīmējumus.Krāsu trāpīgums un spēks, lielformātu vēriens un ekspresija, turpinot glezniecībā ainavu žanra tradīcijas un izkopjot „a la prima” stilu, konsekventi radot mākslas darbus nevis darbnīcā, bet ārā, dabā. Vērtējot viņa radītās daudzveidīgās Latvijas un teju vai visas pasaules ainavas, nereti meistars tiek dēvēts par izcilāko mūsdienu latviešu plenēristu. Ņujorka, Venēcija, Burano, Parīze, Nica, Oslo, Pekina, Rīga – tās ir tikai dažas no daudzām mākslinieka studijām.
Aleksejs Naumovs beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu profesora Induļa Zariņa vadībā, profesora Eduarda Kalniņa meistardarbnīcā apguvis radošo aspirantūru. Glezniecību studējis Sorbonnas universitātē Parīzē.
Šobrīd Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, bijis prorektors, rektors (2007-2017), darbojies kā viesprofesors vairākās Eiropas mākslas augstskolās. Aktīvi piedalījies sadarbības projektos mākslā Itālijā, Francijā, Japānā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē, Spānijā, Grieķijā, Krievijā, ASV u.c. Bijis LR Kultūras vēstnieks Francijā.Aleksejs Naumovs no 1979.gada veidojis vairāk nekā 60 personālizstādes Latvijā un ārvalstīs, kā arī piedalījies vairākos desmitos grupu izstāžu. Mākslinieks veidojis arī vairāku bērnu grāmatu ilustrācijas.
A. Naumova ieguldījumu novērtējusi arī Latvijas valsts, 2012. gadā piešķirot Latvijas Valsts Augstāko apbalvojumu – Atzinības Krusta komandiera Ordeni.2004. gadā mākslinieks saņēma Itālijas republikas prezidenta ordeni “OrdinealMeritodellaRepublicaItalianaCommendatore”, savukārt 2016. gadā viņam tika piešķirta Francijas ordeņa mākslā un literatūrā (Ordredes Arts etdesLettres) kavaliera (Chevalier) pakāpe.
Alekseja Naumova darbi atrodas Latvijas Krievijas, Itālijas muzeju kolekcijās, kā arī daudzās galerijās un privātkolekcijās Latvijā un pasaulē.
Tiem, kas noguruši no ieilgušās ziemas, un negatīvā pārpilnības, ir vērts doties uz siltuma un gaismas pilno Alekseja Naumova izstādi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri