Valmieras Ziņas

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs atgriežas Vidzemē

Pirmdien, 11.jūnijā, noslēdzot Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes pārdiskolāciju uz tās vēsturiskajām robežām, Valmierā notika svinīgais brigādes štāba pārcelšanās un pagaidu ēkas atklāšanas pasākums. Turpmākos trīs gadus štābs atradīsies bijušajās Valmieras mākslas vidusskolas telpās Mākslinieku ielā 2.

Pasākumā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš, bataljonu komandieri, Vidzemes novadu pašvaldību un Vidzemē dislocēto valsts un pašvaldību institūciju pārstāvji.

Uzrunājot karavīrus un pasākuma viesus, ministrs teica: “Ļoti zīmīgi, ka šajā Latvijas simtgades gadā mēs sakārtojam Zemessardzes komandstruktūru tā, kā tai jau sen vajadzēja būt sakārtotai.  Protams, šīs ir tikai pagaidu telpas, bet man nav šaubu, ka mēs šeit veiksmīgi strādāsim un paveiksim uzticētos uzdevumus. Zīmīgi, ka starpkaru periodā Valmierā bija dislocēts 8.Daugavpils kājnieku pulks, kurā bija daudz cilvēku, kas bija apbalvoti ar Lāčplēša kara ordeni. Šie cilvēki zināja, ko viņi vēlas. Viņi vēlējās, lai Latviju būtu brīva, skaista un droša. Novēlu jums izturību šajā ļoti grūtajā periodā!”

Kā atgādinājumu par vēsturi, kas rosina domāt par vērtībām un arī nākotnes iecerēm, Raimonds Bergmanis uzdāvināja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štābam fotogrāfiju, kurā attēlota Kaugurmuiža.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pauda gandarījumu, ka ir izdevies kopīgiem spēkiem paveikt lielo darbu, kas bija saistīts ar štāba pārcelšanos uz jauno mājvietu. Viņš neslēpa prieku, ka izvēle ir bijusi par labu Valmierai un apliecināja, ka pilsēta vienmēr būs stabils un uzticams sadarbības partneris Zemessardzei.

Mareks Ozoliņš uzsvēra, ka šis ir vēsturisks brīdis, jo Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs ir atgriezies Vidzemē, kur tas sākotnēji bija izvietots. Lai arī iepriekš pirms pārcelšanas uz Rīgu tas atradās Cēsīs, taču jaunā struktūra paredz tā izvietošanu Valmierā. Tādējādi brigādes štābs, kura uzdevums ir koordinēt, pārraudzīt un atbalstīt Vidzemes bataljonu – Valmieras, Cēsu, Gulbenes, Alūksnes un Ogres – darbību, būs dislocēts savā atbildības rajonā, tuvāk saviem bataljoniem, un štāba atrašanās reģionā ir gan loģiska, gan racionāla. Tas būtiski atvieglos savstarpējo sadarbību, uzdevumu izpildes koordināciju un paaugstinās reaģēšanas spējas.

Brigādes komandieris pateicās visām Vidzemes pašvaldībām, jo īpaši Valmieras pilsētas pašvaldībai, par atbalstu un norādīja, ka štāba pārcelšana uz Valmieru nav tikai būtisks solis Zemessardzes attīstībā, bet arī sniegs ieguldījumu vietējā ekonomikā un sabiedriskajā dzīvē.  Zemessardze piedāvās jaunas darbavietas, jo štābā ir vairākas civilās vakances. Mainīsies arī bataljona uzdevumu, kas paredz papildu darbavietu veidošanu. Tāpat ieguvums vietējai ekonomikai ir dažādu pakalpojumu iepirkumi no vietējiem uzņēmumiem.

Mareks Ozoliņš pastāstīja, ka štābā pienākumus pildīs ap 50 karavīriem un civilajiem darbiniekiem, līdz ar ar to militārpersonu klātbūtne Valmierā palielināsies, taču pagaidām nav paredzēts ieviest īpašu drošības režīmu štāba apkārtnē.

Jau ziņots, ka kopš šī gada sākuma ir mainītas Zemessardzes brigāžu atbildības teritorijas, un Vidzemes brigādē ietilpst 22.kājnieku bataljons Valmierā, 25.kājnieku bataljons Gulbenē, 27.kājnieku bataljons Cēsīs, 31.kājnieku bataljons Alūksnē un 54.inženiertehniskais bataljons Ogrē.

Vēsturiski Zemessardzes 2.brigādes štābs no 1992.gada 30.jūnija līdz 2003.gada beigām atradās Vidzemē – Cēsīs. Tā kā Cēsīs ēku, kurā atradās brigādes štābs, šobrīd pilnībā pārvalda Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skola, par brigādes štāba mājvietu izvēlēta Vidzemes lielākā pilsēta Valmiera.

Brigādes štābam pārceļoties uz Valmieru, iecerēts attīstīt Zemessardzes bāzi Kaugurmuižā, kur šobrīd dislocēts Zemessardzes 22. kājnieku bataljons. Attīstības plāns paredz gan infrastruktūras papildināšanu un attīstību, gan vēsturiskās Kaugurmuižas ēkas renovāciju. Tajā patstāvīgi atradīsies Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs. Patlaban ir noslēdzies iepirkums par Kaugurmuižas ēkas renovācijas projektēšanu. Plānots, ka Kaugurmuižas ēkas renovācija notiks turpmākos trīs gadus, kas nozīmē, ka brigādes štābs uz to varētu pārcelties 2021.gadā.

Šobrīd brigādes štāba vajadzībām Zemessardze no Valmieras pilsētas pašvaldības nomā bijušās Valmieras Mākslas vidusskolas telpas Mākslinieku ielā 2, kas no 2013.gada netika izmantotas. Nomas līgums slēgs uz laiku no 2018.gada 1.maija līdz 2021.gada 30.aprīlim.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina gan ambulatoro, gan diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MĀSU Poliklīnikas Otolaringologa kabinetā Galvenie amata pienākumi: sagatavot ārsta kabinetu pacientu pieņemšanai; koordinēt pacientu plūsmu; sagatavot pacientus manipulāciju veikšanai; veikt nozīmētās diagnostiskās un ārstnieciskās procedūras; noformēt nepieciešamo dokumentāciju; uzturēt drošu darba vidi. Prasības kandidātiem: māsas izglītība (vēlams ambulatorās vai ķirurģiskās aprūpes māsas sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; dienas darbs; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie galvenās māsas Antras Kuprišas pa tālr.29258442 vai Poliklīnikas virsmāsas Ingas Birkavas, tālr. 29547505. Profesija: MĀSA (MEDICĪNAS MĀSA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-05 Kontaktpersona: S. Kandele

Mūsu partneri