Valmieras Ziņas

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs atgriežas Vidzemē

Pirmdien, 11.jūnijā, noslēdzot Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes pārdiskolāciju uz tās vēsturiskajām robežām, Valmierā notika svinīgais brigādes štāba pārcelšanās un pagaidu ēkas atklāšanas pasākums. Turpmākos trīs gadus štābs atradīsies bijušajās Valmieras mākslas vidusskolas telpās Mākslinieku ielā 2.

Pasākumā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš, bataljonu komandieri, Vidzemes novadu pašvaldību un Vidzemē dislocēto valsts un pašvaldību institūciju pārstāvji.

Uzrunājot karavīrus un pasākuma viesus, ministrs teica: “Ļoti zīmīgi, ka šajā Latvijas simtgades gadā mēs sakārtojam Zemessardzes komandstruktūru tā, kā tai jau sen vajadzēja būt sakārtotai.  Protams, šīs ir tikai pagaidu telpas, bet man nav šaubu, ka mēs šeit veiksmīgi strādāsim un paveiksim uzticētos uzdevumus. Zīmīgi, ka starpkaru periodā Valmierā bija dislocēts 8.Daugavpils kājnieku pulks, kurā bija daudz cilvēku, kas bija apbalvoti ar Lāčplēša kara ordeni. Šie cilvēki zināja, ko viņi vēlas. Viņi vēlējās, lai Latviju būtu brīva, skaista un droša. Novēlu jums izturību šajā ļoti grūtajā periodā!”

Kā atgādinājumu par vēsturi, kas rosina domāt par vērtībām un arī nākotnes iecerēm, Raimonds Bergmanis uzdāvināja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štābam fotogrāfiju, kurā attēlota Kaugurmuiža.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pauda gandarījumu, ka ir izdevies kopīgiem spēkiem paveikt lielo darbu, kas bija saistīts ar štāba pārcelšanos uz jauno mājvietu. Viņš neslēpa prieku, ka izvēle ir bijusi par labu Valmierai un apliecināja, ka pilsēta vienmēr būs stabils un uzticams sadarbības partneris Zemessardzei.

Mareks Ozoliņš uzsvēra, ka šis ir vēsturisks brīdis, jo Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs ir atgriezies Vidzemē, kur tas sākotnēji bija izvietots. Lai arī iepriekš pirms pārcelšanas uz Rīgu tas atradās Cēsīs, taču jaunā struktūra paredz tā izvietošanu Valmierā. Tādējādi brigādes štābs, kura uzdevums ir koordinēt, pārraudzīt un atbalstīt Vidzemes bataljonu – Valmieras, Cēsu, Gulbenes, Alūksnes un Ogres – darbību, būs dislocēts savā atbildības rajonā, tuvāk saviem bataljoniem, un štāba atrašanās reģionā ir gan loģiska, gan racionāla. Tas būtiski atvieglos savstarpējo sadarbību, uzdevumu izpildes koordināciju un paaugstinās reaģēšanas spējas.

Brigādes komandieris pateicās visām Vidzemes pašvaldībām, jo īpaši Valmieras pilsētas pašvaldībai, par atbalstu un norādīja, ka štāba pārcelšana uz Valmieru nav tikai būtisks solis Zemessardzes attīstībā, bet arī sniegs ieguldījumu vietējā ekonomikā un sabiedriskajā dzīvē.  Zemessardze piedāvās jaunas darbavietas, jo štābā ir vairākas civilās vakances. Mainīsies arī bataljona uzdevumu, kas paredz papildu darbavietu veidošanu. Tāpat ieguvums vietējai ekonomikai ir dažādu pakalpojumu iepirkumi no vietējiem uzņēmumiem.

Mareks Ozoliņš pastāstīja, ka štābā pienākumus pildīs ap 50 karavīriem un civilajiem darbiniekiem, līdz ar ar to militārpersonu klātbūtne Valmierā palielināsies, taču pagaidām nav paredzēts ieviest īpašu drošības režīmu štāba apkārtnē.

Jau ziņots, ka kopš šī gada sākuma ir mainītas Zemessardzes brigāžu atbildības teritorijas, un Vidzemes brigādē ietilpst 22.kājnieku bataljons Valmierā, 25.kājnieku bataljons Gulbenē, 27.kājnieku bataljons Cēsīs, 31.kājnieku bataljons Alūksnē un 54.inženiertehniskais bataljons Ogrē.

Vēsturiski Zemessardzes 2.brigādes štābs no 1992.gada 30.jūnija līdz 2003.gada beigām atradās Vidzemē – Cēsīs. Tā kā Cēsīs ēku, kurā atradās brigādes štābs, šobrīd pilnībā pārvalda Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skola, par brigādes štāba mājvietu izvēlēta Vidzemes lielākā pilsēta Valmiera.

Brigādes štābam pārceļoties uz Valmieru, iecerēts attīstīt Zemessardzes bāzi Kaugurmuižā, kur šobrīd dislocēts Zemessardzes 22. kājnieku bataljons. Attīstības plāns paredz gan infrastruktūras papildināšanu un attīstību, gan vēsturiskās Kaugurmuižas ēkas renovāciju. Tajā patstāvīgi atradīsies Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs. Patlaban ir noslēdzies iepirkums par Kaugurmuižas ēkas renovācijas projektēšanu. Plānots, ka Kaugurmuižas ēkas renovācija notiks turpmākos trīs gadus, kas nozīmē, ka brigādes štābs uz to varētu pārcelties 2021.gadā.

Šobrīd brigādes štāba vajadzībām Zemessardze no Valmieras pilsētas pašvaldības nomā bijušās Valmieras Mākslas vidusskolas telpas Mākslinieku ielā 2, kas no 2013.gada netika izmantotas. Nomas līgums slēgs uz laiku no 2018.gada 1.maija līdz 2021.gada 30.aprīlim.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā direktora vietnieku metodiskajā darbā (speciālās izglītības attīstības centra vadītāju) uz nenoteiktu laiku. Galvenie darba pienākumi: plānot, organizēt, vadīt speciālās izglītības attīstības centra darbu, nodrošinot metodiskā un kosultatīvā atbalsta sniegšanu, izglītojamo ar dzirdes traucējumiem visā Latvijas teritorijā un izglītojamo ar garīgās attīstības traucējumiem Vidzemes reģionā izglītošanai un iekļaušanai; izstrādāt projektu pieteikumus, vadīt/koordinēt starptautiskus (piemēram, Erasmus+, Nordplus) un nacionāla mēroga projektus speciālās izglītības jomā; nodrošināt informācijas uzkrāšanu un analīzi par skolas veiktajām darbībām izglītības jomā, sagatavot pārskatu par attīstības centra darbību; popularizēt attīstības centra darbību plašsaziņas līdzekļos un citos informācijas nesējos; piedalīties skolas attīstības plānošanā, mērķu un uzdevumu noteikšanā un īstenošanā. Nepieciešamā izglītība un prasmes: izglītība saskaņā Ministru kabineta noteikumiem par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju; atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; ne mazāk kā piecu gadu pedagoģiskā darba pieredze darbā ar izglītojamiem ar speciālām vajadzībām; apgūta pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā”; pieredze starptautisku vai nacionālu projektu sagatavošanā un vadīšanā/ koordinēšanā; teicamas prasmes brīvi strādāt ar datoru un biroja tehniku; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, augsta saskarsmes kultūra un sadarbības prasmes. Piedāvājam: atbildīgu, interesantu un sociāli nozīmīgu darbu; vienu pilnu darba likmi (40 stundas nedēļā); atalgojumu saskaņā ar Pedagogu darba samaksas noteikumiem (tai skaitā papildu piemaksu par darbu īpašos apstākļos); ikgadējo atvaļinājumu 8 nedēļas; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta/-u kopiju/-as lūdzam iesniegt līdz 2018.gada 31.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā: iveta.klavina@valmiera.edu.lv . Tālrunis informācijai 28388112 (skolas direktore Iveta Kļaviņa). Profesija: IESTĀDES VADĪTĀJA VIETNIEKS /ĢENERĀLDIREKTORA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS /PRIEKŠSĒDĒTĀJA VIETNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-07-31

Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena“ struktūrvienība “PIENENĪTE “ aicina darbā uz noteiktu laiku PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU. Darba pienākumi: nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu, atbilstoši pirmsskolas izglītības vadlīniju prasībām; plānot un organizēt savu darbu, atbilstoši izvirzītajiem mērķiem un uzdevumiem; rūpēties par izglītojamo drošību; pilnveidot savas profesionālās kompetences; sadarboties ar izglītojamā vecākiem, sniedzot atbalstu izglītojamam mācīšanās procesā; veikt darbu saskaņā ar amata aprakstu. Prasības pretendentam: izglītība saskaņā ar MK noteikumu Nr.662 prasībām par pedagogiem nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme. Piedāvājam: interesantu , atbildīgu un radošu darbu (struktūrvienība “Pienenīte “ Georga Apiņa 5, Valmierā); stabilu un regulāru atalgojumu; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot CV: sūtot uz e-pastu: karliena@valmiera.edu.lv; iesniedzot personīgi Valmieras pilsētas 6.PII “Kārliena “ Rūpniecības ielā 16A. Tālrunis saziņai 29417075 (vadītājas vietnieks izglītības jomā Santa Cara). Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2018-07-27

Mūsu partneri