Valmieras Ziņas

Zeile un Vēveris no izlašu turnīra Tallinā atgriežas ar zelta medaļām

Tallinā aizvadīta tradicionālā Baltijas jūras kausa izcīņa basketbolā, kurā Latvijas U18 izlase trīs spēlēs izcīnīja trīs uzvaras, tādējādi mājās ar zelta medaļām atgriežoties “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” trenerim Robertam Zeilem un spēlētājam Valteram Vēverim.

Tradicionāli janvāra pirmajā nedēļā starptautisku turnīru Baltijas jūras kausa izcīņa aizvada Latvijas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas jauniešu izlases, izspēlējot apļa turnīru. Šogad turnīrs risinājās Igaunijas galvaspilsētā no 3. – 5. janvārim. Latvijas U18 izlases treneru štābā kopā ar Artūru Visocki-Rubeni un Gunāru Gailīti strādāja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” galvenais treneris Roberts Zeile, bet komandas sastāvā bija iekļauts Valters Vēveris, kuram tika uzticēti arī kapteiņa pienākumi.

Turnīru Latvijas junioru izlase ievadīja ar spēli pret Somijas vienaudžiem. Spēles liekāko daļu risinājās līdzvērtīga cīņa pār iniciatīvu, bet pusotru minūti pirms beigām latvieši bija ieguvuši divu punktu vadību. Ar Rainera Hermanovska tālmetienu Latvijas komanda spēles beigās panāca piecu punktu vadību, bet izšķirošās darbības veica Valters Vēveris, izsitot pretspēlētājam bumbu un mača izskaņā izprovocējot pret sevi pārkāpumu. Tādējādi mačs noslēdzās ar Latvijas junioru uzvaru 76:69, Vēverim spēlē kopumā gūstot sešus punktus.

Tallinas turnīra otrajā dienā latvieši samērīja spēkus ar Zviedrijas izlasi. Latvijas basketbolisti pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu pirmajās trijās ceturtdaļās, iekrājot 23 punktu pārsvaru. Noslēdzošajā ceturtdaļā komanda nedaudz atslābinājās, ļaujot zviedriem nedaudz samazināt starpību, bet kopumā tas netraucēja Latvijas U18 izlasei svinēt otro uzvaru turnīrā – rezultāts 88:73. Komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 22 gūtiem punktiem bija Valters Vēveris.

Turnīra noslēgumā Roberts Zeile un viņa padotie tikās ar mājinieci Igauniju. Tomēr cīņa izvērtās bez lielas intrigas. Latvijas jaunie basketbolisti spēles pirmajā pusē pārliecinoši audzēja rezultāta pārsvaru, droši soļojot pretī uzvarai visā turnīrā. Mačs pret Ziemeļu kaimiņiem noslēdzās ar ļoti pārliecinošu uzvaru 90:65. Arī šajā mačā Latvijas junioru izlases rezultatīvākais spēlētājs bija Valters Vēveris, sakrājot 17 punktus.

Kopumā trīs aizvadītos mačos Latvijas junioru izlases kapteinis Valters Vēveris bija komandas rezultatīvākais spēlētājs ar vidēji 15 gūtiem punktiem. Tāpat valmierieša rēķinā 2,3 izcīnītas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvās piespēles un viena pārtverta bumba. Tas sekmēja Latvijas U18 izlases atgriešanos mājās ar zelta godalgām.

Savu komentāru par turnīru sniedza Roberts Zeile: “Ļoti patīkami uzvarēt gan turnīrā kopumā, gan šodien, kad galvenajam trenerim Artūram Visockim-Rubenim bija jābūt uz LBL spēli Ventspilī. Maču pret Igaunijas izlasi vadījām kopā ar Gunāru Gailīti. Šādi turnīri ir ļoti vērtīgi un vajadzīgi gatavojoties Eiropas čempionātam. Tā ir iespēja sanākt viesiem kopā, pastrādāt, paskatīties kā spēlētāji ir progresējuši savos klubos un kā progresējuši individuāli. Pārbaudām viņus gan treniņos, gan spēlēs, meklējot labāko sastāvu Eiropas čempionātam. Varam pārbaudīt virknējumus, kas labāk saprotas laukumā, un veidot komandas ķīmiju.”

“Valters izlases sastāvā iekļāvās labi. Viņš ir gudrs spēlētājs, ātri uztver trenera doto informāciju un izpilda to laukumā. Viņš bija arī komandas kapteinis šajā turnīrā. Nedaudz patraucēja pirms trīs nedēļām dabūtais smadzeņu satricinājums, līdz ar to tikai īsi pirms izlases treniņnometnes atsāka trenēties. Tādēļ turnīrā viņš nebija labākajā sportiskajā formā. Nedaudz žēl, jo pirms traumas bija uzņēmis ļoti labu formu un laukumā izskatījās pārliecinošs,” savas komandas spēlētāja iesaistīšanos izlases rindās ieskicēja treneris.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

‘’Praktisks seminārs IIN un VSAOI aprēķināšanā no 01.01.2018. darba algām, uzņēmuma līgumiem, autoratlīdzībām un pašnodarbinātajiem. Grozījumi Darba likumā.’’ 26. janvārī Valmierā un 31. janvārī Rīgā, no plkst. 11:00 līdz 15:00 (6 māc.st.) Lektore: Inga Zāle - finanšu grāmatvedības speciāliste ar 20 gadu pieredzi, piedalījusies grāmatvedības programmas izstrādē, pasniedz grāmatvedības kursus iesācējiem. Semināra programmā: 1. Progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. 2. Nodokļu aprēķins, ja darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 3. Apliekamā ienākuma samazināšana: 3.1. attaisnotie izdevumi: a) darba ņēmēja VSAOI – jauna likme no 01.01.2018.; b) iemaksas privātajā pensiju fondā, dzīvības un veselības apdrošināšanas maksājumi – jauni nosacījumi un ierobežojumi no 01.01.2018.; 3.2. neapliekamais minimums – VID prognozētais mēneša neapliekamais minimums katram darbiniekam savs. Darba devējam VID par to paziņos 2 reizes gadā; 3.3. atvieglojumi – jauna likme no 01.01.2018. Papildināts apgādājamo personu saraksts ar 01.07.2018. 4. Nodokļu aprēķināšanas no darba algas dažādi varianti, ja darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 5. Nodokļu aprēķināšana uzņēmuma līgumiem: 5.1 darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona ir reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja; 5.2 darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona nav reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja. 6. Nodokļu aprēķināšanas piemēri autoratlīdzībām. 7. Izmaiņas nodokļu aprēķināšanā pašnodarbinātajiem. 8. Grozījumi Darba likumā, kas stājās spēkā ar 16.08.2017.: 8.1 stundas likmes aprēķināšana, ja darbiniekam noteikta mēnešalga; 8.2 kompensācija par neizmantoto papildatvaļinājumu, pārtraucot darba tiesiskās attiecības; 8.3 virsstundu darbu varēs aizstāt ar apmaksātu atpūtu; 8.4 ja pārtraukuma laikā darbiniekam aizliegts atstāt savu darba vietu, tad pārtraukums ieskaitāms darba laikā. Dalības maksa: EUR 64.00 + PVN (21%) - pastāvīgajiem klientiem; EUR 69.00 + PVN (21%) - pārējiem semināra klausītājiem. Vairāk informācija un pieteikšanās mājas lapā www.eirovest.lv un pa tālruni +371 20231396

Mūsu partneri