Vīksnem 21 gūtais punkts, “Valmiera/ORDO” BBL izbraukuma spēlē piekāpjas “Pieno Zvaigzdes”

Trešdien, 17.janvārī „Valmiera/ORDO” Baltijas Basketbola līgas izbraukuma spēlē ar rezultātu 72:101 piedzīvoja zaudējumu pret B apakšgrupas līdervienību- “Pieno Zvaigzdes”. Valmieriešu sastāvā savu rezultatīvāko karjeras maču aizvadīja 17 gadus jaunais uzbrucējs Dāvids Vīksne, kurš izcēlās ar 21 gūto punktu, bet Jānis Kaufmanis pievienoja 16 gūtos punktus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja “Valmiera/ORDO”.

Spēles rezultātu atklāja mājinieki, kad precīzs no groza apakšas bija Kosovas izlases centrs Soši, bet valmieriešu šī vakara rēķinu atklāja Kaufmaņa tālmetiens (3:2). Pēc līdzīgā spēles sākuma un Vīksnes sekmīgā trīs punktu metiena mača trešās minūtes izskaņā (6:6), pirmās ceturtdaļas turpinājums aizritēja ar lielu “Pieno Zvaigzdes” pārsvaru, kuriem pirmās ceturtdaļas noslēgumā +11 (15:26).

Otro ceturtdaļu ar precīzu tālu pustālo metienu iesāka viesi (Hāzners), uz ko mājinieki atbildēja ar agresīvu un sekmīgu Fiodorova caurgājienu (17:28). Divas reizes valmieriešiem otrās ceturtdaļas vidū izdevās palīst zem 10 punktu deficīta, pirmo reizi pēc Kaufmaņa “trejača” (27:36), otro reizi pēc Hudina “āķa” metiena (29:38), bet pirmais puslaiks noslēdzās laukuma saimniekiem ar lielu pārliecību spēlējot uzbrukumā un +21 rezultāta izteiksmē (37:58).

Trešo ceturtdaļu veiksmīgāk iesāka viesi, kuru rindās rezultatīvi turpināja spēlēt Kaufmanis un Vīksne, no kuriem otrais palicis nepieskatīts soda laukumā, trešās ceturtdaļas vidū panāca mazāko rezultāta starpību kopš otrās ceturtdaļas sestās minūtes (47:62). Nepilnas trīs minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām Anrija Miškas 2+1 gājiens ļāva rezultāta starpību samazināt vēl par vienu punktu (56:70), bet tuvāk viesiem neizdevās tikt un pirms noslēdzošajām desmit minūtēm rezultāts (60:78).

Ceturtās ceturtdaļas ievadā abas komandas apmainījās ar nesekmīgiem uzbrukumiem, līdz rezultātu atklāja Kaufmaņa “firmas” pustālais metiens (62:78). Ceturtās ceturtdaļas vidū pēc Lekuna tālmetiena mājiniekiem izdevās atjaunot vairāk kā 20 punktu handikapu, bet līdz spēles beigām “Pieno Zvaigzdes” pārsvars pieauga līdz 29 punktiem un mačs Pasvālē noslēdzās ar likumsakarīgu laukuma saimnieku uzvaru (72:101).

“Pieno Zvaigzdes” – “Valmiera/ORDO” 101:72 (26:15, 32:22, 20:23, 23:12)

“Pieno Zvaigzdes”: Varnas 15, Babrausks 14, Soši 12 (11atl.b), Ausējs 11, Olisevičs 11, Lekuns 11, Hjūzs 10, Galecks 10, Fiodorovs 5, Balašovs 2.
“Valmiera/ORDO”: Vīksne 21, Kaufmanis 16, Hāzners 7, Bērziņš 6, Iļjins 6 (8atl.b), Hudins 5, Elksnis 4, Jansons 4, Miška 3 (7atl.b), Gersons.