Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīca – Ģimenei draudzīgs komersants

Atbildīga biznesa nedēļas ietvaros Labklājības ministrija sveica 38 uzņēmumus, kuri savā darbā realizē ģimenei draudzīgas uzņēmējdarbības principus, un pasniedza apliecinājumu “Ģimenei draudzīgs komersants”. Pirmo reizi šādu apliecinājumu saņēma arī Vidzemes slimnīca.

Ko nozīmē būt “Ģimenei draudzīgam komersantam”?

Viens no galvenajiem kritērijiem statusa piešķiršanai ir ģimenei draudzīgas politikas īstenošana uzņēmumā, kas Vidzemes slimnīcas gadījumā izpaužas ļoti dažādi un daudzveidīgi.

Būtiska ir vides pieejamība, telpu un aprīkojuma atbilstība bērna vajadzībām, tai skaitā, bērnam ar īpašām vajadzībām un ģimenes ar bērniem vajadzībām. Pie ieejas poliklīnikā pirms diviem gadiem tika atklāts labiekārtotas pagalms ar īpaši marķētām auto stāvvietām personām ar kustību traucējumiem un ģimenēm ar bērniem. Lai nodrošinātu vides pieejamību personām ar kustību traucējumiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem, pagalmā ierīkota uzbrauktuve-nobrauktuve. Slimnīcas telpās, tai skaitā renovētajās A korpusa stacionāra nodaļu palātās un tualetēs, var iebraukt un pārvietoties cilvēki ratiņkrēslos.

Darbiniekiem tiek nodrošināta bezmaksas autostāvvieta ērtākai un ātrākai nokļūšanai darba vietā, kā arī, rūpējoties par veselīgu dzīvesveidu, iekārtoti velosipēdu novietošanas stendi.

Apliecinot slimnīcas vadības izpratni par ģimeni kā vērtību, izveidots darbiniekiem domātais “labumu grozs”, kuru bagātina Darba likumā noteiktajam papildus labumi – materiāls atbalsts 1.-4. klašu skolēnu vecākiem 1.septembrī, papildu brīvdienas, stājoties laulībā, pabalsti vecākiem, kuriem ir bērni ar invaliditāti. Kolektīva saliedēšanas pasākumos – Ziemassvētku ballē, mediķu sporta spēlēs laipni aicinātas piedalīties arī darbinieku “otrās pusītes” un bērni.

Lai darbinieki efektīvāk varētu saskaņot darbu un ģimenes dzīvi, tiek nodrošināta (kur to atļauj neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas 24/7 darba laika specifika) attālināta darba iespēja, mājas dežūras un elastīgais darba laiks, strādājot gan summēto darba laiku, gan nepilnu darba laiku, bet vasarā tiem darbiniekiem, kuri strādā normālo darba laiku, piedāvājot īsāku darba laiku piektdienās

Atbilstīgi definētajām Vidzemes slimnīcas vērtībām, no kurām pirmā ir “Augsti kvalificēts personāls” ir veidota darbinieku apmācību un tālākizglītības politika, kas sevī ietver mācību, semināru un kursu apmaksu, kā arī stipendijas ārstiem rezidentiem un māsām profesionālās bakalaura studiju programmas “Māszinības” apgūšanai.

Rūpējoties par savu darbinieku veselību, darba devējs kompensē veselības apdrošināšanas polises iegādi un nodrošina bezmaksas vingrošanu grupā.

Izvērtējot uzņēmuma atbilstību ģimenei draudzīga komersanta statusam, eksperti lielu vērību velta ne tikai nodarbināto aizsardzībai darbavietā un drošai darba videi, bet arī klientu drošībai, uzturoties uzņēmuma telpās un saņemot tā sniegtos pakalpojumus. Bet droša vide ir definēta kā otra Vidzemes slimnīcas vērtība. Plānojot jaunu tehnoloģiju un medicīnisko iekārtu iegādi, telpu remontus un infrastruktūras uzlabošanu, svarīgs arguments ir pacientu drošība un droša, ērta darba vide personālam.

Ģimenei draudzīga komersanta apliecinājumi šogad tika pasniegti jau 11. reizi ar mērķi popularizēt ģimenei draudzīgas uzņēmējdarbības ideju un piesaistīt arvien jaunus uzņēmumus. Kopš 2011. gada uzņēmumi tiek apzināti sadarbībā ar Ilgtspējas indeksu, kopīgi izstrādājot un indeksa aptaujas anketā iekļaujot atbilstošus kritērijus par ģimenei draudzīgas politikas īstenošanu uzņēmumā. Ģimenei draudzīga komersanta statuss uzņēmumam tiek piešķirts uz vienu gadu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā direktora vietnieku metodiskajā darbā (speciālās izglītības attīstības centra vadītāju) uz nenoteiktu laiku. Galvenie darba pienākumi: plānot, organizēt, vadīt speciālās izglītības attīstības centra darbu, nodrošinot metodiskā un kosultatīvā atbalsta sniegšanu, izglītojamo ar dzirdes traucējumiem visā Latvijas teritorijā un izglītojamo ar garīgās attīstības traucējumiem Vidzemes reģionā izglītošanai un iekļaušanai; izstrādāt projektu pieteikumus, vadīt/koordinēt starptautiskus (piemēram, Erasmus+, Nordplus) un nacionāla mēroga projektus speciālās izglītības jomā; nodrošināt informācijas uzkrāšanu un analīzi par skolas veiktajām darbībām izglītības jomā, sagatavot pārskatu par attīstības centra darbību; popularizēt attīstības centra darbību plašsaziņas līdzekļos un citos informācijas nesējos; piedalīties skolas attīstības plānošanā, mērķu un uzdevumu noteikšanā un īstenošanā. Nepieciešamā izglītība un prasmes: izglītība saskaņā Ministru kabineta noteikumiem par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju; atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; ne mazāk kā piecu gadu pedagoģiskā darba pieredze darbā ar izglītojamiem ar speciālām vajadzībām; apgūta pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā”; pieredze starptautisku vai nacionālu projektu sagatavošanā un vadīšanā/ koordinēšanā; teicamas prasmes brīvi strādāt ar datoru un biroja tehniku; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, augsta saskarsmes kultūra un sadarbības prasmes. Piedāvājam: atbildīgu, interesantu un sociāli nozīmīgu darbu; vienu pilnu darba likmi (40 stundas nedēļā); atalgojumu saskaņā ar Pedagogu darba samaksas noteikumiem (tai skaitā papildu piemaksu par darbu īpašos apstākļos); ikgadējo atvaļinājumu 8 nedēļas; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta/-u kopiju/-as lūdzam iesniegt līdz 2018.gada 31.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā: iveta.klavina@valmiera.edu.lv . Tālrunis informācijai 28388112 (skolas direktore Iveta Kļaviņa). Profesija: IESTĀDES VADĪTĀJA VIETNIEKS /ĢENERĀLDIREKTORA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS /PRIEKŠSĒDĒTĀJA VIETNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-07-31

Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena“ struktūrvienība “PIENENĪTE “ aicina darbā uz noteiktu laiku PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU. Darba pienākumi: nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu, atbilstoši pirmsskolas izglītības vadlīniju prasībām; plānot un organizēt savu darbu, atbilstoši izvirzītajiem mērķiem un uzdevumiem; rūpēties par izglītojamo drošību; pilnveidot savas profesionālās kompetences; sadarboties ar izglītojamā vecākiem, sniedzot atbalstu izglītojamam mācīšanās procesā; veikt darbu saskaņā ar amata aprakstu. Prasības pretendentam: izglītība saskaņā ar MK noteikumu Nr.662 prasībām par pedagogiem nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme. Piedāvājam: interesantu , atbildīgu un radošu darbu (struktūrvienība “Pienenīte “ Georga Apiņa 5, Valmierā); stabilu un regulāru atalgojumu; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot CV: sūtot uz e-pastu: karliena@valmiera.edu.lv; iesniedzot personīgi Valmieras pilsētas 6.PII “Kārliena “ Rūpniecības ielā 16A. Tālrunis saziņai 29417075 (vadītājas vietnieks izglītības jomā Santa Cara). Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2018-07-27

Mūsu partneri