Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīca – Ģimenei draudzīgs komersants

Atbildīga biznesa nedēļas ietvaros Labklājības ministrija sveica 38 uzņēmumus, kuri savā darbā realizē ģimenei draudzīgas uzņēmējdarbības principus, un pasniedza apliecinājumu “Ģimenei draudzīgs komersants”. Pirmo reizi šādu apliecinājumu saņēma arī Vidzemes slimnīca.

Ko nozīmē būt “Ģimenei draudzīgam komersantam”?

Viens no galvenajiem kritērijiem statusa piešķiršanai ir ģimenei draudzīgas politikas īstenošana uzņēmumā, kas Vidzemes slimnīcas gadījumā izpaužas ļoti dažādi un daudzveidīgi.

Būtiska ir vides pieejamība, telpu un aprīkojuma atbilstība bērna vajadzībām, tai skaitā, bērnam ar īpašām vajadzībām un ģimenes ar bērniem vajadzībām. Pie ieejas poliklīnikā pirms diviem gadiem tika atklāts labiekārtotas pagalms ar īpaši marķētām auto stāvvietām personām ar kustību traucējumiem un ģimenēm ar bērniem. Lai nodrošinātu vides pieejamību personām ar kustību traucējumiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem, pagalmā ierīkota uzbrauktuve-nobrauktuve. Slimnīcas telpās, tai skaitā renovētajās A korpusa stacionāra nodaļu palātās un tualetēs, var iebraukt un pārvietoties cilvēki ratiņkrēslos.

Darbiniekiem tiek nodrošināta bezmaksas autostāvvieta ērtākai un ātrākai nokļūšanai darba vietā, kā arī, rūpējoties par veselīgu dzīvesveidu, iekārtoti velosipēdu novietošanas stendi.

Apliecinot slimnīcas vadības izpratni par ģimeni kā vērtību, izveidots darbiniekiem domātais “labumu grozs”, kuru bagātina Darba likumā noteiktajam papildus labumi – materiāls atbalsts 1.-4. klašu skolēnu vecākiem 1.septembrī, papildu brīvdienas, stājoties laulībā, pabalsti vecākiem, kuriem ir bērni ar invaliditāti. Kolektīva saliedēšanas pasākumos – Ziemassvētku ballē, mediķu sporta spēlēs laipni aicinātas piedalīties arī darbinieku “otrās pusītes” un bērni.

Lai darbinieki efektīvāk varētu saskaņot darbu un ģimenes dzīvi, tiek nodrošināta (kur to atļauj neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas 24/7 darba laika specifika) attālināta darba iespēja, mājas dežūras un elastīgais darba laiks, strādājot gan summēto darba laiku, gan nepilnu darba laiku, bet vasarā tiem darbiniekiem, kuri strādā normālo darba laiku, piedāvājot īsāku darba laiku piektdienās

Atbilstīgi definētajām Vidzemes slimnīcas vērtībām, no kurām pirmā ir “Augsti kvalificēts personāls” ir veidota darbinieku apmācību un tālākizglītības politika, kas sevī ietver mācību, semināru un kursu apmaksu, kā arī stipendijas ārstiem rezidentiem un māsām profesionālās bakalaura studiju programmas “Māszinības” apgūšanai.

Rūpējoties par savu darbinieku veselību, darba devējs kompensē veselības apdrošināšanas polises iegādi un nodrošina bezmaksas vingrošanu grupā.

Izvērtējot uzņēmuma atbilstību ģimenei draudzīga komersanta statusam, eksperti lielu vērību velta ne tikai nodarbināto aizsardzībai darbavietā un drošai darba videi, bet arī klientu drošībai, uzturoties uzņēmuma telpās un saņemot tā sniegtos pakalpojumus. Bet droša vide ir definēta kā otra Vidzemes slimnīcas vērtība. Plānojot jaunu tehnoloģiju un medicīnisko iekārtu iegādi, telpu remontus un infrastruktūras uzlabošanu, svarīgs arguments ir pacientu drošība un droša, ērta darba vide personālam.

Ģimenei draudzīga komersanta apliecinājumi šogad tika pasniegti jau 11. reizi ar mērķi popularizēt ģimenei draudzīgas uzņēmējdarbības ideju un piesaistīt arvien jaunus uzņēmumus. Kopš 2011. gada uzņēmumi tiek apzināti sadarbībā ar Ilgtspējas indeksu, kopīgi izstrādājot un indeksa aptaujas anketā iekļaujot atbilstošus kritērijus par ģimenei draudzīgas politikas īstenošanu uzņēmumā. Ģimenei draudzīga komersanta statuss uzņēmumam tiek piešķirts uz vienu gadu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina gan ambulatoro, gan diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MĀSU Poliklīnikas Otolaringologa kabinetā Galvenie amata pienākumi: sagatavot ārsta kabinetu pacientu pieņemšanai; koordinēt pacientu plūsmu; sagatavot pacientus manipulāciju veikšanai; veikt nozīmētās diagnostiskās un ārstnieciskās procedūras; noformēt nepieciešamo dokumentāciju; uzturēt drošu darba vidi. Prasības kandidātiem: māsas izglītība (vēlams ambulatorās vai ķirurģiskās aprūpes māsas sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; dienas darbs; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie galvenās māsas Antras Kuprišas pa tālr.29258442 vai Poliklīnikas virsmāsas Ingas Birkavas, tālr. 29547505. Profesija: MĀSA (MEDICĪNAS MĀSA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-05 Kontaktpersona: S. Kandele

Mūsu partneri