Valmierieši iekļūst starp Eiropas spēcīgākajiem BMX braucējiem

Aizvadītajā nedēļas nogalē Francijas pilsētas Bordo centrā pulcējās labākie BMX sportisti, lai noskaidrotu spēcīgākos 2017. gada Eiropas čempionātā. Tajā piedalījās arī “MŠA/Valmieras Bērnu sporta skola – Valmieras puikas” sportisti, no kuriem vairāki tika līdz izšķirošajām cīņām un apliecināja savu piederību starp labākajiem, informēja BMX klubs.

Nenoliedzami, vislielāko interesi radīja elites grupas sacensības, kurās uz starta izgāja principā visi Eiropas spēcīgākie sportisti. Viņu vidū – arī divkārtējais olimpiskais čempions, valmierietis Māris Štrombergs, kā arī titulētais Edžus Treimanis, Rihards Veide, Kristers Krīgers un Helvijs Babris. Spēcīgas konkurences apstākļos priekšbraucienos labāko četrinieks diemžēl izrādījās nepārvarama barjera Veidem, Babrim un Krīgeram. Tikmēr Štrombergs neveiksmi piedzīvoja ceturtdaļfinālā, kurā finišēja piektais.

Treimanis kļuva par vienīgo Latvijas izlases pārstāvi, kurš izcīnīja tiesības dalība lielajā finālā. Tajā viņš uzrādīja tādu pašu rezultātu kā pērn pasaules čempionātā, finiša līniju sasniedzot piektajam. Līdz cīņai fināla sacensībās tika arī Patriks Krauklis B7 grupas ieskaitē, un viņš izrādījās ceturtais labākais starp vienaudžiem. Tikmēr Toms Skujiņš M17-24 konkurencē izcīnīja augsto sesto vietu.

Vēl “MŠA/Valmieras Bērnu sporta skola – Valmieras puikas” godu pārstāvēja Jānis Bindže (B8), kurš spēja tikt līdz ceturtdaļfinālam, Markusam Krauklim cīņas beidzās astotdaļfinālā B10 ieskaitē. Tikmēr Kristiānam Grencim (B12) un Dāvim Kristeram Dambītim (B11) savā debijas reizē starptautiskajā arēnā nācās samierināties ar priekšbraucienu kārtu.

Nākamais nopietnais pārbaudījums valmieriešiem būs dalība pasaules čempionātā, kas no 25. līdz 30. jūlijam notiks ASV pilsētā Rokhilā. Uz nozīmīgo notikumu dosies lielie un mazie “MŠA/Valmieras Bērnu sporta skola – Valmieras puikas” sportisti. Savukārt BMX sezona Latvijā tiks atsākta 12.augustā ar Latvijas kausa izcīņas pirmo posmu Saldus trasē.