Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Vai pastāv vienoti noteikumi velonovietņu izveidošanai?

Valmierā arvien pieaug velobraucēju skaits, tiek izbūvēti arī jauni veloceliņi, taču velonovietņu skaits un to kvalitāte neapmierina daudzus riteņbraucējus. Aptaujājot vairākus pilsētniekus, kur ar divriteni pārvietojas ikdienā, visi kā viens norādīja, ka daudzviet trūkst velonovietnes vai arī to konstrukcijas neatbilst mūsdienu drošības standartiem, tādēļ bieži vien velosipēds tiek pieslēgts pie apgaismes un ceļazīmju stabiem vai margām.

Apsekojot pilsētu daudzviet var redzēt vecā tipa velonovietnes, jeb statīvus, kuros tiek nofiksēts viens ritenis. Turklāt vairāki šādi statīvi saglabājušies vēl no padomju laikiem, kad bija pieejami tikai pilsētas tipa velosipēdi ar šaurām riepām. Mūsdienu kalnu un BMX divriteņus tajos nevar novietot. Pašlaik par veiksmīgāku konstrukciju tiek atzīts stienis, pie kura var pieslēgt velosipēda rāmi, tādējādi garantējot lielāku drošību pret nozagšanu. Vērsāmies Valmieras pilsētas pašvaldībai, lai noskaidrotu, vai pilsētā ir noteikti standarti velonovietņu konstrukcijai un kādas vēl ir prasības to uzstādīšanai.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa  informēja: “Valmieras pilsētas Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi nosaka, ka speciāli aprīkotas velosipēdu stāvvietas jāparedz pie tirdzniecības un pakalpojumu objektiem, publiskām pārvaldes, kultūras, izglītības, ārstniecības iestādēm, kā arī sporta un atpūtas objektiem. Noteikumi paredz arī, ka nepieciešamo velosipēdu stāvvietu skaitu un to izvietojumu nosaka atbilstoši objekta funkcionālajai izmantošanai, kas pamatojams lokālplānojumā, detālplānojumā vai būvprojektā. Atbilstoši šiem noteikumiem autostāvvietas un velonovietnes ir jāizbūvē un jānodod ekspluatācijā vienlaicīgi ar jaunbūvējamo, pārbūvējamo vai atjaunojamo objektu, kā arī uzsākot jaunu izmantošanu esošās telpās.

Lai arī pašvaldības saistošie noteikumi neparedz nosacījumus par pilsētā izvietojamo velonovietņu veidiem un izskatu, arī pašvaldība pie savām iestādēm un publiskajā ārtelpā izvieto velostatīvus, pie kuriem var pieslēgt velosipēda rāmi.

Kopš šī gada 1.februāra ir uzsākts darbs arī pie tematiskā plānojuma “Valmieras pilsētas transporta infrastruktūras attīstības koncepcija” izstrādes. To atbilstoši iepirkuma rezultātiem veic SIA “Reģionālie projekti”. Darbu paredzēts pabeigt 12 mēnešu laikā.

Satiksmes infrastruktūras attīstības koncepcijas izstrādes ietvaros tiek veikts arī esošās transporta infrastruktūras, tai skaitā velotransporta infrastruktūras, izvērtējums. Balstoties uz to, paredzēts noteikt arī uzdevumus velotransporta infrastruktūras attīstībai. Tiek sagaidīts, ka koncepcija saturēs priekšlikumus arī velonovietņu izvietošanai un labiekārtošanai pilsētā, arī veicamajiem pasākumiem identificēto veloinfrastruktūras problēmu risināšanai, novēršanai, veloinfrastruktūras uzlabošanai.”

Jāpiebilst, ka pilsētas parkos un pie pašvaldības iestādēm velonovietnes uzstāda Valmieras pilsētas pašvaldība. Šogad ar šādām velonovietnēm jau ir tikusi papildināta pansionāta “Valmiera” ēka Rīgas ielā 55.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā direktora vietnieku metodiskajā darbā (speciālās izglītības attīstības centra vadītāju) uz nenoteiktu laiku. Galvenie darba pienākumi: plānot, organizēt, vadīt speciālās izglītības attīstības centra darbu, nodrošinot metodiskā un kosultatīvā atbalsta sniegšanu, izglītojamo ar dzirdes traucējumiem visā Latvijas teritorijā un izglītojamo ar garīgās attīstības traucējumiem Vidzemes reģionā izglītošanai un iekļaušanai; izstrādāt projektu pieteikumus, vadīt/koordinēt starptautiskus (piemēram, Erasmus+, Nordplus) un nacionāla mēroga projektus speciālās izglītības jomā; nodrošināt informācijas uzkrāšanu un analīzi par skolas veiktajām darbībām izglītības jomā, sagatavot pārskatu par attīstības centra darbību; popularizēt attīstības centra darbību plašsaziņas līdzekļos un citos informācijas nesējos; piedalīties skolas attīstības plānošanā, mērķu un uzdevumu noteikšanā un īstenošanā. Nepieciešamā izglītība un prasmes: izglītība saskaņā Ministru kabineta noteikumiem par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju; atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; ne mazāk kā piecu gadu pedagoģiskā darba pieredze darbā ar izglītojamiem ar speciālām vajadzībām; apgūta pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā”; pieredze starptautisku vai nacionālu projektu sagatavošanā un vadīšanā/ koordinēšanā; teicamas prasmes brīvi strādāt ar datoru un biroja tehniku; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, augsta saskarsmes kultūra un sadarbības prasmes. Piedāvājam: atbildīgu, interesantu un sociāli nozīmīgu darbu; vienu pilnu darba likmi (40 stundas nedēļā); atalgojumu saskaņā ar Pedagogu darba samaksas noteikumiem (tai skaitā papildu piemaksu par darbu īpašos apstākļos); ikgadējo atvaļinājumu 8 nedēļas; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta/-u kopiju/-as lūdzam iesniegt līdz 2018.gada 31.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā: iveta.klavina@valmiera.edu.lv . Tālrunis informācijai 28388112 (skolas direktore Iveta Kļaviņa). Profesija: IESTĀDES VADĪTĀJA VIETNIEKS /ĢENERĀLDIREKTORA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS /PRIEKŠSĒDĒTĀJA VIETNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-07-31

Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena“ struktūrvienība “PIENENĪTE “ aicina darbā uz noteiktu laiku PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU. Darba pienākumi: nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu, atbilstoši pirmsskolas izglītības vadlīniju prasībām; plānot un organizēt savu darbu, atbilstoši izvirzītajiem mērķiem un uzdevumiem; rūpēties par izglītojamo drošību; pilnveidot savas profesionālās kompetences; sadarboties ar izglītojamā vecākiem, sniedzot atbalstu izglītojamam mācīšanās procesā; veikt darbu saskaņā ar amata aprakstu. Prasības pretendentam: izglītība saskaņā ar MK noteikumu Nr.662 prasībām par pedagogiem nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme. Piedāvājam: interesantu , atbildīgu un radošu darbu (struktūrvienība “Pienenīte “ Georga Apiņa 5, Valmierā); stabilu un regulāru atalgojumu; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot CV: sūtot uz e-pastu: karliena@valmiera.edu.lv; iesniedzot personīgi Valmieras pilsētas 6.PII “Kārliena “ Rūpniecības ielā 16A. Tālrunis saziņai 29417075 (vadītājas vietnieks izglītības jomā Santa Cara). Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2018-07-27

Mūsu partneri