Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Vai pastāv vienoti noteikumi velonovietņu izveidošanai?

Valmierā arvien pieaug velobraucēju skaits, tiek izbūvēti arī jauni veloceliņi, taču velonovietņu skaits un to kvalitāte neapmierina daudzus riteņbraucējus. Aptaujājot vairākus pilsētniekus, kur ar divriteni pārvietojas ikdienā, visi kā viens norādīja, ka daudzviet trūkst velonovietnes vai arī to konstrukcijas neatbilst mūsdienu drošības standartiem, tādēļ bieži vien velosipēds tiek pieslēgts pie apgaismes un ceļazīmju stabiem vai margām.

Apsekojot pilsētu daudzviet var redzēt vecā tipa velonovietnes, jeb statīvus, kuros tiek nofiksēts viens ritenis. Turklāt vairāki šādi statīvi saglabājušies vēl no padomju laikiem, kad bija pieejami tikai pilsētas tipa velosipēdi ar šaurām riepām. Mūsdienu kalnu un BMX divriteņus tajos nevar novietot. Pašlaik par veiksmīgāku konstrukciju tiek atzīts stienis, pie kura var pieslēgt velosipēda rāmi, tādējādi garantējot lielāku drošību pret nozagšanu. Vērsāmies Valmieras pilsētas pašvaldībai, lai noskaidrotu, vai pilsētā ir noteikti standarti velonovietņu konstrukcijai un kādas vēl ir prasības to uzstādīšanai.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa  informēja: “Valmieras pilsētas Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi nosaka, ka speciāli aprīkotas velosipēdu stāvvietas jāparedz pie tirdzniecības un pakalpojumu objektiem, publiskām pārvaldes, kultūras, izglītības, ārstniecības iestādēm, kā arī sporta un atpūtas objektiem. Noteikumi paredz arī, ka nepieciešamo velosipēdu stāvvietu skaitu un to izvietojumu nosaka atbilstoši objekta funkcionālajai izmantošanai, kas pamatojams lokālplānojumā, detālplānojumā vai būvprojektā. Atbilstoši šiem noteikumiem autostāvvietas un velonovietnes ir jāizbūvē un jānodod ekspluatācijā vienlaicīgi ar jaunbūvējamo, pārbūvējamo vai atjaunojamo objektu, kā arī uzsākot jaunu izmantošanu esošās telpās.

Lai arī pašvaldības saistošie noteikumi neparedz nosacījumus par pilsētā izvietojamo velonovietņu veidiem un izskatu, arī pašvaldība pie savām iestādēm un publiskajā ārtelpā izvieto velostatīvus, pie kuriem var pieslēgt velosipēda rāmi.

Kopš šī gada 1.februāra ir uzsākts darbs arī pie tematiskā plānojuma “Valmieras pilsētas transporta infrastruktūras attīstības koncepcija” izstrādes. To atbilstoši iepirkuma rezultātiem veic SIA “Reģionālie projekti”. Darbu paredzēts pabeigt 12 mēnešu laikā.

Satiksmes infrastruktūras attīstības koncepcijas izstrādes ietvaros tiek veikts arī esošās transporta infrastruktūras, tai skaitā velotransporta infrastruktūras, izvērtējums. Balstoties uz to, paredzēts noteikt arī uzdevumus velotransporta infrastruktūras attīstībai. Tiek sagaidīts, ka koncepcija saturēs priekšlikumus arī velonovietņu izvietošanai un labiekārtošanai pilsētā, arī veicamajiem pasākumiem identificēto veloinfrastruktūras problēmu risināšanai, novēršanai, veloinfrastruktūras uzlabošanai.”

Jāpiebilst, ka pilsētas parkos un pie pašvaldības iestādēm velonovietnes uzstāda Valmieras pilsētas pašvaldība. Šogad ar šādām velonovietnēm jau ir tikusi papildināta pansionāta “Valmiera” ēka Rīgas ielā 55.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina gan ambulatoro, gan diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MĀSU Poliklīnikas Otolaringologa kabinetā Galvenie amata pienākumi: sagatavot ārsta kabinetu pacientu pieņemšanai; koordinēt pacientu plūsmu; sagatavot pacientus manipulāciju veikšanai; veikt nozīmētās diagnostiskās un ārstnieciskās procedūras; noformēt nepieciešamo dokumentāciju; uzturēt drošu darba vidi. Prasības kandidātiem: māsas izglītība (vēlams ambulatorās vai ķirurģiskās aprūpes māsas sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; dienas darbs; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie galvenās māsas Antras Kuprišas pa tālr.29258442 vai Poliklīnikas virsmāsas Ingas Birkavas, tālr. 29547505. Profesija: MĀSA (MEDICĪNAS MĀSA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-05 Kontaktpersona: S. Kandele

Mūsu partneri