Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Kad pilsētā tik sakārtotas grantētās ielas

Valmieras privātmāju kvartālos lielākoties ir grantētās ielas, kas ik rudeni kļūst teju neizbraucamas. Esam saņēmuši ne vienu vien sūdzību no iedzīvotājiem par grantēto ielu katastrofālo stāvokli, tādēļ vērsāmies pašvaldībā, lai uzzinātu, kad šī sasāpējusī problēma tiks beidzot atrisināta.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja pašvaldībā, Valmieras grantēto ielu garums sasniedz ap 40% no pilsētas ielu kopgaruma. Rudenī, pavasarī un vasarā ielas tiek greiderētas, tiklīdz tam ir atbilstoši laikapstākļi. Taču, ņemot vērā mitros laikapstākļus, kā arī Valmieras grunts īpatnības, ir apgrūtināta daudzu grantēto ielu kvalitatīva uzturēšana.

“Bedru veidošanos uz grantētajām ielām ļoti ietekmē laikapstākļi. Šajā vasarā un rudenī laiks bija ļoti lietains, tādēļ grantēto ielu stāvoklis pilsētā kopumā bija sliktāks. Lai novērstu ielu putēšanu sausā un karstā laikā, Valmieras grantētās ielas tiek apstrādātas ar putekļu absorbentu – tehnisko kalcija hlorīdu, kas ielas virskārtai piesaista gaisā esošo lieko mitrumu, samazinot putekļu veidošanos. Lietainā laikā bedres uz šādi apstrādātām ielām veidojas ātrāk un vairāk,”

skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības ceļu būvinženiere Inese Kokenberga. Tādēļ šobrīd notiek kompleksa visu Valmieras grantēto ielu tehniskā stāvokļa izvērtēšana. Katrai ielai tiek noteiktas piemērotākās remonta metodes, nosakot nepieciešamos darbus ielas stāvokļa uzlabošanai.

Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektore Evija Voitkāne:

“Intensīvi izmantotu grantēto ielu garums Valmierā ir liels. Tādēļ, balstoties uz aprēķiniem par nepieciešamajām izmaksām cietā seguma ieklāšanai, plānojam piedāvāt Valmieras pilsētas pašvaldības domei risinājumu, kas vidējā termiņā, sākot ar 2018.gadu, būtiski samazinās pilsētas grantēto ielu īpatsvaru, jo īpaši savrupmāju apbūves teritorijās.”

Kā ielu remonta iespējamie risinājumi Valmierā tiek izmantoti brauktuves virsmas divkāršā apstrāde ar šķembām un bitumena emulsiju vai asfaltēšana. Tā kā grantēto ielu kopgarums Valmierā ir 45,8 km, tiek plānots, kā ar iespējami zemākām izmaksām cietu virsmas segumu ieklāt pēc iespējas vairāk grantēto ielu posmiem.

“Salīdzinoši lētāka ir ielas seguma virsmas apstrāde ar šķembu un bitumena emulsijas pārklājumu. Taču tas kā risinājums ir izmantojams vien ielām ar ļoti labu lietus ūdens noteci un zemu satiksmes intensitāti. Lielākoties Valmieras grantētajām ielām bedru veidošanos efektīvi novērst var vienīgi asfaltēšana,”

skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika.

 “Jebkurā gadījumā pirms cietā virsmas seguma ieklāšanas nepieciešams veikt virkni priekšdarbu. Lielākoties ielām ir nepieciešams uzlabot lietus ūdens noteci, rokot grāvjus vai izbūvējot lietus ūdens kanalizāciju. Ielas segumu ir nepieciešams papildināt arī ar granti, veidojot atbilstošu profilu. Priekšdarbus veic arī SIA “Valmieras ūdens”, kas šobrīd veic ielu apsekošanu. Ir nepieciešama novecojušo aku vāku nomaiņa uz “peldošajiem” jeb regulējamiem vākiem,”

turpina R.Jemšika.

 SIA “Valmieras ūdens” pēdējos gados, izmantojot no Eiropas Savienības fondiem pieejamo līdzfinansējumu, ir investējis jaunu apakšzemes komunikāciju izbūvē. Tādējādi praktiski visiem Valmieras iedzīvotājiem tiek radīta iespēja izmantot centralizēto ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu. Pieslēgšanās maģistrālajiem tīkliem ir saistīta ar papildu rakšanas darbiem, tāpēc iedzīvotāji aicināti izmantot iespēju pievienoties centralizētajai ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai līdz ielas asfaltēšanas darbu veikšanai. Pēc jaunā seguma uzklāšanas būvdarbi, kas saistīti ar rakšanas darbiem, būs strikti ierobežoti. Tajos ielu posmos, kuros pilsēta būs paredzējusi asfaltēšanas darbus, SIA “Valmieras ūdens” iepriekš uzrunās namu īpašniekus, aicinot pievienoties maģistrālajiem tīkliem, tādā veidā paaugstinot ikdienas komfortu savā mājoklī. 

Paredzamās ielu apstrādes un pārbūves apstiprina Valmieras pilsētas pašvaldības dome, lemjot par pašvaldības budžeta izlietojumu katram gadam. Ielas, kurām 2018.gadā plānoti remontdarbi, būs zināmas pēc nākamā gada budžeta apstiprināšanas.

2017.gadā tika pārbūvēts grantētās Smiltenes ielas posms no Stacijas ielas līdz Gaides ielai, ieklājot asfaltbetona virsmas segumu. Savukārt divkāršā virsmas apstrāde ar šķembām un bitumena emulsiju tika veikta Austrumu un Beverīnas ielu posmiem Burkānciemā.

Portāls “Valmieras Ziņas” turpinās sekot līdzi šai tēmai. Aicinām lasītājus dalīties ar saviem novērojumiem un pieredzi. Sūtiet komentārus, sūdzības, ierosinājumus, foto un video materiālus uz e-pastu reportieris@valmieraszinas.lv, un mēs Jums palīdzēsim!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina gan ambulatoro, gan diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MĀSU Poliklīnikas Otolaringologa kabinetā Galvenie amata pienākumi: sagatavot ārsta kabinetu pacientu pieņemšanai; koordinēt pacientu plūsmu; sagatavot pacientus manipulāciju veikšanai; veikt nozīmētās diagnostiskās un ārstnieciskās procedūras; noformēt nepieciešamo dokumentāciju; uzturēt drošu darba vidi. Prasības kandidātiem: māsas izglītība (vēlams ambulatorās vai ķirurģiskās aprūpes māsas sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; dienas darbs; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie galvenās māsas Antras Kuprišas pa tālr.29258442 vai Poliklīnikas virsmāsas Ingas Birkavas, tālr. 29547505. Profesija: MĀSA (MEDICĪNAS MĀSA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-05 Kontaktpersona: S. Kandele

Mūsu partneri