Valmieras Ziņas
makonis
16°C
Vējš: 6 m/s

Valmieras stikla šķiedras audums augstākajā ēkā Seulā

Augstākajā ēkā Seulā, Dienvidkorejā, un piektajā augstākajā pasaulē – Lotte World Tower debesskrāpī – pielietots Valmiera Glass Grupā ražotais stikla šķiedras audums, lai nodrošinātu augstās ugunsdrošības prasības augstceltnē. Audums izmantots kā ugunsdrošais dūmu un uguns aizkars jeb ugunsdroša barjera, kas ir efektīvs aizsardzības veids ārkārtas situācijās, kas saistītas ar ugunsgrēka izcelšanos un izplatīšanos telpās, portālu “Valmieras Ziņas” informēja AS “Valmieras stikla šķiedra” mārketinga projektu vadītāja Marika Upnere.

Oto Grīnbergs, AS „Valmieras stikla šķiedra” pārdošanas reģiona vadītājs: „Līdzdalība Lotte World Tower projektā ir vairāku gadu garumā ieguldītā darba rezultāts. To izdevās sasniegt ciešā sadarbībā ar mūsu partneri Dienvidkorejā, kas mūsu ražoto augsta silīcija satura stikla šķiedras audumu pārklāj ar ugunsdrošu poliuretāna uznesumu. Audums rezultātā kalpo kā ugunsdroša barjera, kas norobežo atsevišķas telpas un pat stāvus, pasargājot cilvēkus no liesmām un dūmiem un atvieglojot darbu glābšanas dienestiem. Audums tiek sašūts pēc noteikta izmēra un formas, pievienots motorizētai sistēmai un iebūvēts griestos. Aktivizējot uguns trauksmi, auduma barjera nolaižas līdz pat grīdai. Katrā barjerā tiek iestrādāta arī izeja, lai cilvēki spētu izkļūt no bīstamās zonas. Šī ir tikai viena no vairākām celtnēm, kurā izmantots mūsu ražotais audums.”

Ugunsdrošības aizkari tiek izmantoti telpu sadalīšanai noteiktos platības fragmentos ar mērķi kavēt uguns un dūmu iekļūšanu potenciālajās aizdegšanās zonās. Rezultātā šāds aprīkojums būtiski var samazināt ugunsgrēka nodarīto kaitējumu un nodrošināt nekavētu un savlaicīgu cilvēku evakuāciju, kas ir īpaši svarīgi augstceltnēs, lai iedzīvotāji justos droši arī ēkas augstākajos stāvos.

Ugunsdrošo aizkaru neapstrīdama priekšrocība ir to nemaināmība un izvietošanas kompaktums. Tie tiek uztīti uz vārpstas un izvietoti kompaktā ugunsdrošā kastē. Līdz trauksmes signāla atskanēšanai par ugunsgrēka izcelšanos, tie ir vizuāli nemanāmi. Nostrādājot signalizācijai, uz vadības moduli tiek padots signāls un aizkars automātiski nolaižas, lokalizējot aizdegšanās vai dūmu izplatīšanās zonu.

Jānis Ķikuts, AS „Valmieras stikla šķiedra” produktu grupas vadītājs: „Ļoti nozīmīga bija „Valmieras stikla šķiedra” klienta spēja definēt gala produkta specifikāciju projekta izstrādes sākumā, jo objektā arhitekti bija ieplānojuši izmantot īpašas formas ugunsdrošo aizkaru konstrukciju. Tika atrunātas prasības, izglītots pasūtītājs un projektētāji. 2012.gadā, projekta sākuma stadijā (un arī tagad), Dienvidkorejas tirgū tika piedāvāti dažādi tehniskie risinājumi, pat ar trīs reizes zemākām izmaksām. Mūsu silika auduma izturības rādītāji pie augstām temperatūrām un mazais atlikušais auduma sarukums bija galvenie parametri, kādēļ tika izvēlēts „Valmieras stikla šķiedra” audums KA-600P (124) TA1. Arī mūsu ilggadīgā pieredze Japānas tirgū klientam deva pārliecību, ka mūsu ražoto audumu var izmantot tik nozīmīgā projektā. Tā ir laba atsauce gan mums, gan mūsu klientam, lai veiksmīgi nākotnē piesaistītu jaunus sadarbības partnerus un attīstītu jaunus tirgus.”

Gigantisko, vertikālo debesskrāpi 555 metru augstumā veido 123 stāvi, iedzīvotājiem tas atvērts šī gada sākumā. Lotte World Tower, galvenokārt, paredzēts telpu iznomāšanai dažādiem uzņēmumiem un korporācijām. Tūristu pieredzei šajā augstceltnē ir atvēlēts plašs iepirkšanās centrs, sešzvaigžņu viesnīca Signiel Hotel ar restorānu, kas ieguvis trīs Michelin zvaigznes, un skatu platforma, kas atrodas torņa spicē vairāk nekā 500 metru augstumā, no kurienes paveras brīnišķīgs panorāmas skats uz Seulu. Lēš, ka torņa celtniecības izmaksas bijušas aptuveni 3.5 miljardi dollāru.

FotogrāfijāsLotte World Tower un Valmiera Glass Grupā ražotā silika stikla šķiedras auduma pielietojums debesskrāpī. Konkrētais auduma veids spēj izturēt 1000°C karstumu un tas izmantots kā ugunsdrošības aizkars ar mērķi kavēt uguns un dūmu iekļūšanu potenciālajās aizdegšanās zonās. Augstceltnes ir paaugstinātas ugunsbīstamības objekti, līdz ar to mūsu ražotais stikla šķiedras audums ir pareizais risinājums ugunsdrošības nodrošināšanai.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina jaunā centra apļa izbraukšanas shēma?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BURTNIEKU NOVADA PAŠVALDĪBA aicina darbā Izglītības pakalpojumu speciālistu (-i) (UZ NENOTEIKTU LAIKU) Prasības pretendentam: • Augstākā izglītība; • pieredze pedagoga, lietveža vai grāmatveža darbā; • pieredze izglītības darbu vadīšanā, koordinēšanā iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; • pārzināt valsts izglītības sistēmu un pedagogu darbību reglamentējošus dokumentus; • elastība, precizitāte, atbildības sajūta; • darbs ar Microsoft Office programmām labā lietotāja līmenī; • labas latviešu valodas zināšanas; • labas komunikācijas un sadarbības prasmes; • ļoti labas analītiskās un laika plānošanas prasmes; • spēja orientēties LR normatīvajos aktos. Galvenie pienākumi: • Koordinēt ar izglītību saistīto jautājumu risināšanu pašvaldībā, t.sk. izglītības iestāžu kultūras un sporta pasākumi, ar izglītību saistītu attīstības projektu realizācija, skolu padomes, līgumu sagatavošana par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem, skolu pedagogu tarifikācijas, izglītojamo uzskaite u.c.; • Plānot un pārraudzīt struktūrvienības “izglītības papildpakalpojumi” budžetu; • Savas kompetences ietvaros sagatavot informāciju un lēmumprojektus iesniegšanai pašvaldības pastāvīgajās komitejās un komisijās; • Skolēnu nodarbinātības vasarā pašvaldībā un tās struktūrvienībās koordinēšana; • Organizēt transporta abonementu biļešu iegādi/izlietojumu; • Sadarboties ar Izglītības pārvaldi deleģēto funkciju ietvaros. Motivētu pieteikuma vēstuli un CV, vēlams ar izglītību apliecinošo dokumentu kopijām, iesūtīt līdz 2017.gada 6. oktobrim pa pastu Vanagu ielā 4, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, LV-4219; pa faksu 64238257, vai e-pastu info@burtniekunovads.lv. Informācija pa tālruni 29388422.

Mūsu partneri