Valmieras Ziņas

Valmieras “roņi” spēlē šahu Gaujā

Vienā no aukstākajām šīs ziemas dienām sociālajā medijā “Facebook” tika ievietotas fotogrāfijas, uz kurām skatoties, daudziem uzmetās zosāda, pat neizejot laukā. Fotogrāfijās redzams, kā Valmieras ziemas peldēšanas entuziasti vēsā mierā spēlē šahu, peldoties Gaujā pie Daliņu pludmales.

Viens no peldētājiem un šahistiem, Kaspars Pakers, pastāstīja, ka fotogrāfijā redzamais izskatās iespaidīgāk, nekā tas ir patiesībā. Viņš kopā ar saviem domubiedriem ziemas peldēšanai pievērsies šajā ziemā, tāpēc šaha partijas ilgums nav lielāks par vienu minūti.

Elīnai Krūklei radusies ideja izveidot šaha galdiņu āliņģī. To atbalstījuši arī pārējie “roņi”, lai būtu jautrāka peldēšana.

“Es jau ilgi nodarbojos ar airēšanas sportu, tādēļ auksts ūdens man nav svešs. Treniņi notiek no agra pavasara līdz pat vēlam rudenim. Lai gan izmantojam hidrotērpus, tie ir plānāki, nekā ūdenslīdējiem vai ūdens tūristiem, lai neierobežotu kustības. Tāpēc, iekrītot ūdenī, neesi pasargāts no aukstuma. Taču līdz šim nebiju interesējies par ziemas peldēšanu.

Tas sākās pirms pāris gadiem kā jautra atrakcija pēc kontūras skrējieniem, ko rīkojām Valmierā 18.novembrī un gadumijā. Ik reizi pēc skrējiena mūsu bariņš devās peldēties uz Gauju. Kā uzzinājām vēlāk no rūdīšanās ekspertiem, tā nebija pareiza rīcība – mesties aukstā ūdenī pēc fiziskas slodzes,”

stāsta Kaspars.

10.februārī Burtniekos notika ziemas peldēšanas seminārs, ko vadīja pieredzējuši ziemas peldētāji no biedrības “Latvijas roņi”. Arī Kaspars ar saviem domubiedriem tur piedalījies un uzzinājis, kā pareizi sākt nodarboties ar ziemas peldēšanu.

“Salīdzinot ar pieredzējušiem ziemas peldētājiem, mēs vēl esam “ronīši autiņos”.

Daliņu pludmalē izzāģējām āliņģi un cenšamies to uzturēt neaizsalušu. Dodamies tur peldēt divas līdz trīs reizes nedēļā. Lielajā spelgonī atļāvāmies peldēt tikai četri pieaugušie. Kad gaisa temperatūra bija ap nulli, arī mani airēšanas kluba audzēkņi, 13 – 14 gadus veci jaunieši, mums pievienojās. Kā novērojām, Daliņu pludmali apmeklē ne tikai mūsu kompānija, bet arī daudzi citi “roņi”, kurus līdz šim nezinājām – gan vīrieši, gan sievietes.

Kā izrādās, Valmierā šī nodarbe ir populāra, tikai par to nav ziņots publiski. Par mūsu bariņu informācija izskanēja plašāk, jo esam jautra kompānija, kurai patīk darīt neparastas lietas un dalīties ar tām internetā.”

Kaspars iesaka ar ziemas peldēšanu sākt nodarboties pakāpeniski, vispirms rūdoties ar citām metodēm. Var sākt ar kontrasta dušu, plānāka apģērba un apavu nēsāšanu aukstā laikā, rīvēšanos ar sniegu. Ziemas peldēšana ir pati pēdējā pakāpe, kas prasa nopietnu sagatavošanos un atbildīgu rīcību. Kaspars iesaka nodarboties ar ziemas peldēšanu kompānijā, lai kāds varētu palīdzēt, ja notiek nelaime. Drošāk peldēt ir ezerā, kur ir stāvošs ūdens. Upēs ir vairāk jāuzmanās, lai straume neparauj zem ledus.

“Nevajag darīt sev pāri un pārspīlēt. Pietiek ar vienu minūti ūdenī. Pieredzējušāki “roņi” var atļauties divas līdz trīs minūtes. Pēc peldes noteikti ir ātri jānoslaukās, jāuzvelk apģērbs un jāsāk kustēties, lai ķermenis atgūtu siltumu,”

piekodina Kaspars.

Viņš atzīst, ka ieiet aukstā ūdenī un pavadīt tajā minūti joprojām nav viegli. Šaha galdiņš kalpo kā mērķis, kas palīdz pārvarēt aukstumu.

“Ir jātiek līdz galdiņam, jāizdara gājieni, tikmēr aizmirstas aukstums. Taču pēc peldes ir pacilāta sajūta. Daži saka, ka jūt kaut ko līdzīgu vieglam reibumam. Katrā ziņā, visi “roņi” pēc peldes ir priecīgi un starojoši.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt ierosinājumu pilsētās ielu apstrādei sāls vietā izmantot smiltis?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā GALVENO GRĀMATVEDI Galvenie darba pienākumi: Grāmatvedības procesa organizēšana atbilstoši LR normatīvo aktu prasībām; Pakļautībā esošās grāmatvedības darbinieku komandas vadība, darba izpildes organizēšana un kontrole; Nodokļu, finanšu, gada pārskatu sagatavošana un iesniegšana; Dalība budžeta sastādīšanā un budžeta izpildes kontrolē; Ienākošās un izejošās grāmatvedības dokumentācijas apstrāde, uzskaite un kontrole; Bankas operāciju veikšana; Grāmatvedības uzskaites nodrošināšana ar dažādu izglītības iestādes īstenoto projektu saistītajiem ieņēmumiem un izdevumiem, projektu finanšu plūsmas plānošana; Maksājumu veikšana projektu aktivitāšu ietvaros; Dalība projektu un attīstības plānu rentabilitātes kontrolē. Prasības pretendentam: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Darba pieredze galvenā grāmatveža amatā vismaz 2 gadi; Iemaņas darbā ar grāmatvedības uzskaites sistēmu HORIZON; Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas angļu valodas zināšanas; Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint; Prasme strādāt ar biroja un mūsdienu sakaru tehniku; Pozitīva un radoša attieksme pret darbu; Labas saskarsmes iemaņas, organizatoriskās spējas, stresa noturība. Piedāvājam: Stabilu atalgojumu (no 1200 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas), Pilnu slodzi – 40 h nedēļā, Profesionālo pilnveidi, Teicamus darba apstākļus. Tālrunis informācijai: 27803235. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu projekti@valmierastehnikums.lv līdz 2018.gada 23.aprīlim plkst. 12:00. Profesija: GALVENAIS GRĀMATVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-04-23 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri